Hokeistki Stoczniowca w finale MP

Rafał Sumowski
4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
W finale PLHK Marta Bigos (na zdjęciu) i jej koleżanki ze Stoczniowca będą miały okazję do rewanżu za ubiegły rok na Polonii Bytom. W finale PLHK Marta Bigos (na zdjęciu) i jej koleżanki ze Stoczniowca będą miały okazję do rewanżu za ubiegły rok na Polonii Bytom.

Hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk pokonały w hali "Olivia" Naprzód Janów 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) i awansowały do finału mistrzostw Polski. Podopieczne Henryka Zabrockiego zagrają w nim do dwóch zwycięstw: 11, 18 i ewentualnie 19 marca z Polonią Bytom. Rywalizację rozpoczną od meczu u siebie.

5:2 Bigos 58:30 3 na 5

STOCZNIOWIEC: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska - Podracka, Nowak, Siejka, Onyszczenko, Berecka oraz Banaś, Bodus, Błaszak

NAPRZÓD: Sass, Fijoł - Jabłońska, Korkus, Gawlik, Czarnecka, Orawska - Kosakowska, Pelic, Dreintert, Pocheć, Pirogowicz oraz Grzemska

Na otwarcie półfinałowej rywalizacji gdańskie hokeistki wygrały w Janowie 2:1. U siebie miały postawić kropkę nad "i" w rywalizacji do dwóch zwycięstw i przypieczętować trzeci z rzędu awans do finału Polskiej Hokej Ligi Kobiet. Dwa lata temu były mistrzyniami Polski, a w poprzednim sezonie zdobyły srebro.

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ PÓŁFINAŁOWY

Podopiecznym Henryka Zabrockiego ta sztuka się udała. Gdańszczanki miały mecz pod kontrolą, ale nerwowych momentów nie brakowało. Znakomicie dysponowana Marta Bigos, zdobywczyni czterech bramek, otworzyła wynik spotkania już w 1. minucie gry. Przyjezdne szybko wyrównały, ale po pierwszej tercji gdańszczanki zjechały z lodu z prowadzeniem 2:1.

W drugiej partii ponownie i to dwa razy "użądliła" rywalki Bigos. Przy stanie 4:1 Naprzód wywalczył jeszcze rzut karny, ale pojedynek sam na sam z Julią Gawlik wygrała Agata Kosińska.

HENRYK ZABROCKI: CHCEMY ODZYSKAĆ TYTUŁ

W ostatnich minutach Naprzód zdobył drugą bramkę i grając z wycofaną bramkarką liczył na kontaktowe trafienie. Rywalkom zerwała się jednak Bigos i posyłając gumę do psutej bramki przypieczętowała awans do finału. W nim gdańszczanki zmierzą się z Polonią Bytom, której uległy w walce o złoto przed rokiem.

- Dziewczyny stanęły dziś na wysokości zadania. Wiadomo, że Polonia będzie faworytem finału, ale w nim wszystko może się wydarzyć. Podejmiemy rękawicę i powalczymy o odzyskanie mistrzostwa - zapowiada trener Zabrocki.

• 12 3

• Bardzo fajna końcówka. Brawo dziewczyny !

• 14 5

• Brawo Wy !!!

Wszystkim pięknym zawodniczkom reprezentującym barwy Gdańskiego Stoczniowca chciałem serdecznie pogratulować awansu do finałów... mecz był zaje*isty