Hokeistki Stoczniowca bliżej finału

Rafał Sumowski
25 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Jedno zwycięstwo dzieli gdańskie hokeistki od awansu do finału PLHK. Na zdjęciu Katarzyna Bodus, która otworzyła wynik meczu w Janowie. Jedno zwycięstwo dzieli gdańskie hokeistki od awansu do finału PLHK. Na zdjęciu Katarzyna Bodus, która otworzyła wynik meczu w Janowie.

Hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk pokonały na wyjeździe Naprzód Janów 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) w pierwszym meczu półfinałowym PLHK. 4 marca o godz. 18 rewanż w hali "Olivia". Zwycięstwo zapewni podopiecznym Henryka Zabrockiego awans do finału, a w razie porażki zadecyduje o tym trzeci mecz 5 marca, również w Gdańsku.

0:1 Bodus as. Bigos - Berecka 24:47
0:2 Kasprzycka 4 na 5 25:26
1:2 Gawlik as. Pirogowicz 5 na 4 52:06

NAPRZÓD: Sass - Pelic, Kosakowska, Gawlik, Czarnecka, Orawska - Korkuz, Jabłońska, Dreinert, Pirogowicz, Pocheć oraz Grzemska, Daniel, Cieślińska

STOCZNIOWIEC: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska - Podracka, Nowak, Siejka, Onyszczenko, Berecka oraz Banaś, Bodus, Błaszak

Gdańszczanki do półfinału przystąpiły jako faworytki, choć wiadomo było, że w Janowie czeka ja trudna przeprawa. Trener Henryk Zabrocki obawiał się, że choroby wyeliminują z gry podstawową bramkarkę Agatę Kosińską oraz Anetę BłaszakKatarzynę Kasprzycką.

Całą trójkę udało się jednak postawić na nogi. Wykazała się zwłaszcza Kosińska, gdyż sobotni pojedynek w dużym stopniu był meczem bramkarek. Zarówno gdańska golkiperka jak i jej vis-a-vis z Naprzodu Martyna Saas rozegrały bardzo dobre spotkanie.

Ze zwycięstwa cieszyła się jednak ta pierwsza, a decydujące o tym bramki padły na początku drugiej tercji.

- Wyjechałam z kary wyskakując z boksu i przerwałam kontrę rywalek wybijając krążek. Przejęła go Ola Berecka, która wjechała do tercji oddała strzał. Bramkarka odbiła krążek, a ja praktycznie na kolanach dobiłam do pustej bramki - opisuje nam bramkę na 1:0 Katarzyna Bodus.
Nie minęła minuta, gdy na 2:0 podwyższyła Katarzyna Kasprzycka. Gdańszczanki grały wówczas w osłabieniu, ale zawodniczka Stoczniowca wyjechała do sytuacji sam na sam i uderzeniem z forehandu umieściła gumę w bramce trafiając od słupka.

Rywalki odpowiedziały w trzeciej tercji tym razem wykorzystując grę w przewadze.

- To był szybki, ładny mecz jak przystało na play-off. Obie drużyny miały sporo sytuacji, ale świetnie spisywały się bramkarki. Moje zawodniczki dobrze czytały grę i mądrze stosowały pressing. Dzięki temu jesteśmy bliżej finału - mówi trener Zabrocki.
Rywalizacja w finale trwa do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie odbędzie się 4 marca w hali "Olivia" o godz. 18. Ewentualny mecz numer trzy rozegrany zostanie dzień później, także w Gdańsku.

W drugiej parze rywalizują Atomówki Tychy i Polonia Bytom. Broniąca tytułu mistrzyń Polski Polonia bez problemu wygrała pierwszy mecz w Tychach aż 11:1.

• (8)

Kogo to kuwa obchodzi... Przecież to nie hokej, tylko hokej w różowym kolorze.. Bez krwi, agresji... Ehhh szkoda gadać...