Futsaliści Politechniki spadają w tabeli I ligi

1 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Futsaliści Politechniki po raz kolejny zagrają w Centrum Sportu Akademickiego 18 lutego. Postarają się wówczas o pierwsze zwycięstwo w 2017 roku. Futsaliści Politechniki po raz kolejny zagrają w Centrum Sportu Akademickiego 18 lutego. Postarają się wówczas o pierwsze zwycięstwo w 2017 roku.

Futsaliści Politechniki dali się wyprzedzić w tabeli I ligi drużynie Unisław Team PBDI. Wszystko przez porażkę z tym zespołem na własnym boisku 3:5 (3:2). Mecz został rozegrany awansem z 14. kolejki, ze względu na akademickie mistrzostwa Polski, w których gdańszczanie zagrają w weekend. W poniedziałek rozgrywki ekstraklasy wznowi AZS Uniwersytet Gdański, który zmierzy się o godz. 20, na wyjeździe z Red Dragons Pniewy. W piątek Akademicy rozegrają jeszcze sparing na boisku Team Lębork.

Iwosa 8, Kolus 11, Szmydki 17 - Domański 9, Komur 16, Hapka 30, 39, Kaniewski 38

POLITECHNIKA: Chodorowski. Bucholc - Iwosa, Fernandez, Szmydki, Bławat - Martynowski, Grodzicki, T. Kopecki, W. Kopecki, Mikucziński, Reszka, Kolus

Zawodnicy Politechniki czekają na zwycięstwo w I lidze od 10 grudnia. Wówczas pokonali na własnym boisku Team Lębork 8:2. Biorąc pod uwagę wysoką pozycję w tabeli ówczesnego rywala wydawało się to dobrym prognostykiem na przyszłość. Niestety w trzech kolejnych meczach gdańszczanie nie potrafili zdobyć kompletu punktów.

W POPRZEDNIEJ KOLEJCE POLITECHNIKA BYŁA BLISKA SENSACJI

W 14. kolejce zagrali wcześniej niż pozostałe zespoły na względu na Akademickie Mistrzostwa Polski, które czekają Politechnikę w weekend. Do Gdańska zawitał Unisław Team PBDI. Rywal był w tabeli za gdańszczanami, ale tracił do nich tylko 2 punkty.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Politechnika będzie w stanie powiększyć przewagę nad grupą broniącą się przed przedostatnim miejscem w tabeli. Po bramkach Eliasza Iwosy, Pawła Kolusa oraz Łukasza Szmidkiego prowadzili 3:2. Zmiana stron zupełnie zablokowała jednak zawodników Michała Janiaka. Żaden z ich strzałów nie był skuteczny, natomiast rywale strzeli 3 bramki i wygrali 5:3.

Porażka Politechniki sprawiła, że przy niekorzystnych wynikach w 14. kolejce może mieć przedostatni bilans punktowy w I lidze. Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają 18 lutego. Podejmą wówczas ostatni w tabeli TAF Toruń i wtedy nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Wstęp na mecze w Centrum Sportu Akademickiego jest bezpłatny.

12. TAF Toruń 14 1 1 12 4 34:87

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski rozgrywki wznawia ekstraklasa, a co za tym idzie na boisko powrócą zawodnicy AZS Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie przerwy mieli zaplanowane dwa sparingi. W pierwszym pokonali Politechnikę 6:2, w piątek zmierzą się na wyjeździe z Team Lębork. Początek spotkania o godz. 20:30.