Wygrana AZS UG, porażka Politechniki

7 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:44 (8 listopada 2015)
Wojciech Pawicki ustrzelił w Lubawie hat-tricka. Zdobył pierwsze trzy gole dla AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Wojciech Pawicki ustrzelił w Lubawie hat-tricka. Zdobył pierwsze trzy gole dla AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Siedem kolejek i siedem zwycięstw. Taki bilans w I lidze mają futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego. W sobotę, po emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe Constract Lubawa 5:3 (2:1). Trzy bramki strzelił grając trener trójmiejskiej drużyny Wojciech Pawicki. W niedzielę bez szans w starciu ze Słonecznym Stokiem Białystok byli zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy ulegli 4:7 (0:2).

AZS Uniwersytet Gdański - Constract Lubawa 5:3 (2:1)
Bramki dla AZS UG: Pawicki 3, Ziarko, Poźniak

AZS UG: Burglin , Pytka - Poźniak, Musik, Kozakiewicz, Friszkemut, Madani, Pawicki, Depta, Olszewski, Ziarko, Horbacz, Kreft

I liga futsalu dalej ma zdecydowane lidera. To piłkarze AZS Uniwersytetu Gdańskiego, którzy wciąż nie znaleźli pogromcy w sezonie 2015/2016. Tym razem pokonali na wyjeździe Constract Lubawa.

Na początku błyszczał grający trener gdańszczan Wojciech Pawicki. Strzelił w pierwszej połowie oba gole dla gości. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym. Do wyrównania doprowadzili jednak w drugiej połowie. Odpowiedział im nie kto inny jak Pawicki, który ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. AZS nie oddał już go do końca spotkania.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, z obu stron mieliśmy dużo ciekawych sytuacji do strzelenia bramki i ogólnie fajnych akcji - opisuje Pawicki.
Jego zespół kontrolował grę, ale przez jeden błąd mógł stracić miano drużyny, która zdobywa 100 proc. punktów w sezonie 2015/2016. Po drugiej żółtej kartce tę w kolorze czerwonym obejrzał Dominik Depta. Grający w osłabieniu gdańszczanie stracili gola na 4:3. Na szczęście dla nich ostatnią bramkę w meczu strzelił Tomasz Poźniak.

- Byliśmy częściej przy piłce, ale niewiele brakowało, abyśmy nie wywieźli z Lubawy kompletu punków. Z drugiej strony świetnie spisywał się bramkarz gospodarzy, który uchronił swój zespół przed utratą większej liczby bramek - dodaje Pawicki.
Słoneczny Stok Białystok - Politechnika Gdańska 7:4 (2:0)
Bramki dla Politechniki:
Martynowski, Wardowski, Pawlicki, Urtnowski

Bucholc - Wardowski, Nowicki, Pawlicki, M. Urtnowski, W. Kopecki, Martynowski, Osiński, Bocheński

W niedzielę futsaliści Politechniki Gdańskiej zagrali w Białymstoku. Niestety nie nawiązali tam wyrównanej walki, choć do przerwy przegrywali tylko 0:2.

- Rywale byli szybsi, silniejsi, grali także lepiej. Tak na prawdę mogliśmy stracić około 10 bramek. Na szczęście udało się przed tym uchronić - mówi Piotr Wardowski z Politechniki.
Gdańszczanie wpisali się na listę strzelców po raz pierwszy, gdy przegrywali 0:4. Wówczas zdecydowali się wycofać bramkarza i dzięki temu dwukrotnie trafili do siatki przeciwnika. Tego to bardzo rozjuszyło i następne trzy bramki były autorstwa gospodarzy.