Spójnia znów przełożyła i nie jest liderem

25 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
8 bramek Patryka Mauera nie pomogło SMS pokonać Stali, ale licealiści byli o krok od pokonania nowego lidera I ligi. 8 bramek Patryka Mauera nie pomogło SMS pokonać Stali, ale licealiści byli o krok od pokonania nowego lidera I ligi.

Szczypiorniści SMS Gdańsk przegrali u siebie z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. 33:35 (19:14). Licealiści byli na prowadzeniu jeszcze na 5 minut przed końcem spotkania, ale nie zdołali go obronić. Dzięki wygranej goście zepchnęli z pozycji lidera Spójnię Gdynia, która mecz 21. kolejki przełożyła na 14 kwietnia.

SMS: Pyrka, Bartosik - Gądek 3, Komarzewski, Mauer 8, Rogalski 5, Chełmiński 3, Zarzycki 4, Pawelec, Orpik 1, Jarosiewicz 8, Rybski 1

Po przegranym, ale zaciętym pojedynku ze Spójnią Gdynia, gdańscy licealiści zmierzyli się z kolejnym zespołem aspirującym do awansu do Superligi. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego znów postawili się faworyzowanemu rywalowi.

Po kwadransie gry gospodarze prowadzili 10:7, a po 3 bramki na koncie mieli Patryk MauerMichał Rogalski. 3 trafienia w krótkim odstępie czasu dorzucił Maciej Zarzycki i SMS odskoczył Stali nawet na 14:9.

Gorzowianie zakasali rękawy i niemal w całości odrobili straty notując serię 4:0. Gospodarze odpowiedzieli 6 kolejnymi trafieniami, z czego połowę rzucił Mauer. 5-bramkowe prowadzenie, z którym rozpoczęli drugą połowę, stopniało do minimum po kolejnej serii gości.

Dopiero jednak w 52. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. SMS odbił prowadzenie, ale stracił je na 3 minuty przed końcem spotkania po bramce Marcina Smolarka. Stal odskoczyła na 33:31 po trafieniu Mateusza Stupińskiego i już nie wypuściła ciężko wyszarpanej przewagi.

Dzięki zwycięstwu gorzowianie wracają do domu jako lider I ligi. Wykorzystali fakt, że spotkanie na 14 kwietnia przełożyła Spójnia Gdynia, która zmaga się z chorobami i kontuzjami w zespole. Stal ma nad nią punkt przewagi, ale gdynianie mają o trzy rozegrane spotkania mniej.