Spójnia lepsza w derbach od SMS

22 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Bohdan Oliferchuk był najskuteczniejszym szczypiornistą I-ligowych derbów. Zdobył 8 bramek. Bohdan Oliferchuk był najskuteczniejszym szczypiornistą I-ligowych derbów. Zdobył 8 bramek.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali u siebie SMS Gdańsk 34:31 (19:11). Do wygranej poprowadzili gospodarzy Bohdan Oliferchuk oraz Wojciech Matuszak, którzy zdobyli łącznie 15 bramek. O trzy mniej rzucił duet gości: Piotr Jarosiewicz i Piotr Rybski. Po odrobieniu zaległości z 18. kolejki podopieczni Marcina Markuszewskiego ponownie objęli prowadzenie w grupie A I ligi.

SPÓJNIA: Zimakowski - Lisiewicz 2 bramki, Ćwikliński, Oliferchuk 8, Matuszak 7, Głębocki, Cichocki 2, Ringwelski, Rychlewski 3, K. Pedryc 4, P. Pedryc 3, Marszałek 5

SMS: Pyrka, Bartosik - Gądek 4, Komarzewski 1, Milewski 1, Mauer 4, Rogalski 3, Chełmiński, Zarzycki 5, Pawelec, Orpik 1, Jarosiewicz 6, Rybski 6

Przed środowym starciem Spójnia miała aż trzy mecze mniej niż prowadząca Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów. Traciła do niej jednak tylko punkt. Dlatego mecz z SMS dawał możliwość powrotu na fotel lidera. Gdańszczanie mieli jednak za sobą niespodziewane zwycięstwo nad Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. A to zapowiadało ciekawe starcie w Gdyni.

Derby rozstrzygnęły się jednak już w pierwszej połowie. Po stronie gospodarzy dobrze w ataki spisywał się Wojciech Matuszak. Gdy w 13. min. zdobywał 3 bramkę w meczu Spójnia prowadziła 9:5. 2 min. później tyle samo trafień miał Paweł Pedryc, a po trafieniu Macieja Marszałka zrobiło się 11:5.

Przewaga gospodarzy rosła do 26. min. Wówczas Kamil Pedryczakończył serię drużyny Marcina Markuszewskiego 5:0. Wtedy na tablicy wyników pojawiło się 18:7. Gdańszczanie wreszcie byli w stanie również odpowiedzieć serią. Wcześniej było ich stać na trafienie dwóch bramek z rzędu w 9. min. Tym razem zdobyli trzy. Dzięki temu zmniejszyli stratę do 8 bramek. Tak dotrwali do końca pierwszej połowy (19:11).

Nieustającą pogoń SMS za Spójnią oglądaliśmy w drugiej części spotkania. Ofensywny tryb włączył Piotr Jarosiewicz. W sumie zdobył w drugiej połowie 5 bramek, w tym jedną z rzutu karnego. Trzy z nich padły podczas serii 5:0 dla przyjezdnych pomiędzy 48. a 52. min. Spójnia prowadziła już tylko 30:27. Przerwał ją Marszałek.

Przestrzelony karny Bohdana Oliferchuka, a następnie dwa trafienia SMS i było już tylko 32:30. Do końca spotkania pozostawały 4 min. W nich obie drużyny w końcu postawiły na defensywę, ale ucierpiał na tym atak. Najbardziej pomiędzy 58. a 60. min. kiedy nie padła żadna bramka. Mecz trafieniem zakończył Oliferchuk ustalając wynik na 34:31.

Wyniki 20 kolejki

• SMS GDAŃSK - Polski Cukier Pomezania Malbork 31:30 (16:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Śląsk Wrocław 34:20 (16:11)
  • Mazur Sierpc - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 17:28 (6:14)
  • MKS Wieluń - GKS Żukowo 32:26 (16:12)
  • Nielba Wągrowiec - Grunwald Poznań 33:32 (15:17)
  • Real Astromal Leszno - Sokół Browar Kościerzyna 25:20 (13:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Orlen Wisła II Płock, przełożony na 6 maja
  • Zaległy mecz 18. kolejki:
  • Spójnia Gdynia - SMS Gdańsk 34:31 (19:11)

Opinie (5)

• najwazniejsze, ze wygrali

Ale druga połowa była baaaaardzo słaba. Niewiele brakowało, aby ambitne chłopaki z Gdańska sprawiły niespodziankę. Oliferczuk zdecydowanie najlepszy.