Remis szczypiornistów SMS w I lidze

22 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Zarzycki wykazała się w sobotę nerwami ze stali. Maciej Zarzycki wykazała się w sobotę nerwami ze stali.

Bramka Macieja Zarzyckiego uratowała punkt dla SMS Gdańsk w wyjazdowym meczu I ligi z Grunwaldem Poznań. Choć goście prowadzili na 2 minuty przed końcem 27:25, to oni musieli uciekać przed porażką w ostatnich akcjach. Udało się im zakończyć mecz z wynikiem 28:28 (12:14).

SMS: Pyrka, Bartosik - Gądek 3, Komarzewski 4, Mauer 7, Rogalski, Sobczyk, Zarzycki 6, Pawelec, Orpik 4, Jarosiewicz 4

W sobotę SMS pojechał na starcie z walczącym o utrzymanie Grunwaldem Poznań. A z drużynami z dołów tabeli licealistom nie gra się ostatnio dobrze. Pod koniec marca ulegli na wyjeździe ostatniemu Śląskowi Wrocław 23:32. Tym razem rywal wydawał się silniejszy. Jeżeli złapie w końcówce sezonu wiatr w żagle, to może nawet prześcignąć w tabeli SMS.

Przed sobotnim meczem można było spodziewać się wszystkiego oprócz remisu. Gdańszczanom brak rozstrzygnięcia w ligowym spotkaniu zdarzył się wcześniej tylko raz, a rywalom z Poznania ani razu. I na początku starcia w stolicy Wielkopolski wyglądało na to, że to się nie zmieni.

Gospodarze przejęli inicjatywę więc w 16. min. prowadzili 7:5. Trzy minuty później mieliśmy już remis 8:8 po trafieniach Krzysztofa Komarzewskiego oraz Piotra Jarosiewicza. Wynik na styku mieliśmy do 24. min. Seria pięciu trafień licealistów: Krzysztofa Gądka, Jakuba Orpika, Komarzewskiego, Macieja Zarzyckeigo i ponownie Gądka dały im wynik 13:10. Z tej przewagi gdańszczanie oddali przed przerwą rywalom tylko jedną bramkę (12:14).

Niestety dla SMS, tuż po zmianie stron Grunwald zaliczył serię 4:0 i ponownie był na prowadzeniu (16:14). Gdańszczanom udało się szybko doprowadzić do remisu, a wymianę gol za gol oglądaliśmy do 55. min. Skuteczne rzuty Patryka Mauera oraz Zarzyckiego sprawiły, że SMS prowadził 27:25 i wydawało się, że ma losy starcia we własnych rękach. To był jednak błąd. Gospodarze odpowiedzieli serią 3:0 i w ostatniej minucie było 28:27 dla nich. Decydującą o ostatecznym wyniku akcję wykonał jednak Zarzycki zapewniając SMS punkt za remis 28:28.