Bałtyk i Arka II rozpoczęły rok od wygranych

24 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:31 (24 stycznia 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Paweł Abbott w sobotę ustrzelił dwie bramki dla rezerw Arki. Czy napastnik wiosną będzie jeszcze trafiał także dla pierwszej drużyny? Paweł Abbott w sobotę ustrzelił dwie bramki dla rezerw Arki. Czy napastnik wiosną będzie jeszcze trafiał także dla pierwszej drużyny?

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali w pierwszym zimowym sparingu na Narodowym Stadionie Rugby Jaguara Gdańsk 3:0 (1:0). Ozdobą meczu był gol zdobyty przewrotką przez najlepszego strzelca biało-niebieskich Krzysztofa Rusinka. Chwilę po tym spotkaniu Arka II Gdynia pokonała KS Chwaszczyno 3:2 (2:1), a efektownym wolejem popisał się Krystian Patok. Dwie bramki zdobył natomiast Paweł Abbott, który stara się udowodnić, że należy mu się miejsce w pierwszym zespole.

Bałtyk Gdynia - Jaguar Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki: Rusinek 17, Kazubowski 49, Piekarski 71

BAŁTYK
I połowa: Szlaga - Ostrowski, Wypij, Szałek - Dmitrzyk, Kajca, Ziemak, Krzemiński, Bujnowski - Rusinek, Węgliński

II połowa: Klebba - Steinborn, Proena, Ostrowski, Cielecki - Dmitrzyk, Dettlaff, Panasiuk, Piekarski - Kazubowski, Krzemiński

Trener Bałtyku Marcin Martyniuk w sobotę sprawdził 20 piłkarzy. Po 90 minut rozegrali testowani przez biało-niebieskich Łukasz OstrowskiMichał Dmitrzyk. Ponadto sprawdzany miał być 21-letni Tomasz Gródek z rezerw Energetyka ROW Rybnik, ale na przeszkodzie stanął drobny uraz ofensywnego pomocnika.

JAGUAR NOWĄ SIŁĄ W GDAŃSKIEJ PIŁCE

Jaguar, który po jesieni zajmuje 5. miejsce w Grupie Pomorskiej IV ligi, na Narodowy Stadion Rugby przyjechał bez trenera Szymona Hartmana. Były zawodnik i szkoleniowiec Bałtyku pełnił bowiem tego dnia obowiązki związane z prowadzeniem futsalowej drużyny AZS UG Gdańsk, która pojechał na mecz ekstraklasy do Gliwic.

Bałtyk rozpoczął sparingi od wygranej z Jaguarem Gdańsk. Na zdjęciu zdobywca jednej z bramek Roland Kazubowski. Bałtyk rozpoczął sparingi od wygranej z Jaguarem Gdańsk. Na zdjęciu zdobywca jednej z bramek Roland Kazubowski.
Goście w pierwszej połowie postawili dość duży opór biało-niebieskim. Jednak choć gospodarze w pierwszej połowie zagrali tylko trójką obrońców, Jaguar miał problemy z dojściem do sytuacji bramkowych. Wynik meczu efektownym strzałem z przewrotki otworzył natomiast najlepszy strzelec Bałtyku w rundzie jesiennej Krzysztof Rusinek. Do przerwy gdynianie nie zdołali jednak powiększyć przewagi.

KRZYSZTOF RUSINEK: TA JESIEŃ PRZEBIŁA WSZYSTKO

Ruchy kadrowe Bałtyku Gdynia przed rundą wiosenną 2015

Przyszli: Michał Szałek (obrońca, ostatni klub Chrobry Głogów, wolny transfer, umowa do 30 czerwca 2015), Marcin Kajca (pomocnik, ostatni klub NFV Gelb-Weiss 09 Goerlitz, Niemcy, wolny transfer, umowa do 30 czerwca 2015)

Odeszli: Marek Milczarek (pomocnik, zawiesił karierę), Krzysztof Cysewski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Chojniczanki Chojnice), Patryk Ziółkowski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Pomorzanina Toruń)

Mogą przyjść: Tomasz Gródek (pomocnik, Energetyk ROW II Rybnik), Nikodem Adamczyk (pomocnik, z zespołu juniorów), Dominik Klecha (pomocnik, z zespołu juniorów), Kamil Zaborowski (pomocnik, z zespołu juniorów), Michał Dmitrzyk (pomocnik, Gryf 2009 Tczew), Łukasz Ostrowski (pomocnik, Granica Kętrzyn)

Mogą odejść: Dawid Zadrowski (napastnik, szuka klubu na wypożyczenie), Maciej Cackowski (bramkarz, wypożyczenie do Jaguara Gdańsk), Paweł Wenta (obrońca, szuka klubu na wypożyczenie).

Po zmianie stron przewaga gdynian była jeszcze większa, co zaowocowało dwoma kolejnymi trafieniami. Chwilę po wznowieniu gry gola zdobył Roland Kazubowski, a niespełna kwadrans później kombinacyjną akcją popisali się Radosław KrysińskiTomasz Piekarski po czym ten drugi umieścił piłkę praktycznie w pustej bramce.

- Ciężko wyciągać wnioski po pierwszym sparingu. Wygrana oczywiście cieszy, ale nie do końca jestem zadowolony. Mieliśmy sporo więcej sytuacji na zdobycie bramek, a trafialiśmy w poprzeczkę lub marnowaliśmy "setki". Będziemy jednak nad tym pracować, do startu ligi mamy jeszcze sześć tygodni. Jaguar niespecjalnie nam zagroził, różnica klas rozgrywkowych była widoczna, jednak zagrali bardzo ambitnie i był to dla nas dobry sprawdzian - podsumował trener Martyniuk.

Następny sparing czeka gdynian w następną sobotę w Grudziądzu. O godz. 12:00 biało-niebiescy zagrają na boisku obok stadionu I-ligowej Olimpii ze Startem Warlubie.

Sparingi Bałtyku przed rundą wiosenną sezonu 2014/15
blans: 1 zwycięstwo, bramki 3:0

24 stycznia Jaguar Gdańsk (IV liga) Gdynia, Narodowy Stadion Rugby 3:0 (1:0)
Bramki: Rusinek, Kazubowski, Krysiński

31 stycznia Start Warlubie (III liga) Grudziądz
7 lutego Kotwica Kołobrzeg (II liga) Kołobrzeg
14 lutego Sokół Ostróda (III liga) Gdynia, Narodowy Stadion Rugby
21 lutego Olimpia Elbląg (III liga) do ustalenia
28 lutego Wda Świecie (III liga) Świecie

Arka II Gdynia - KS Chwaszczyno 3:2 (2:1)
Bramki: Abbott 12, 45, K.Patok 47 - Kilas 42, Dampc 69

ARKA II
I połowa: Skowron - Sulewski, Lisowski, Niciński, Nowakowski - Mosiejko, Skrzypczak - Kupczyk, Bach, F.Patok - Abbott
II połowa: Skowron (60 Kotkowski) - Sulewski, Matys, P.Robakowski, Borski - Regulski, Hebel - K.Patok, Węgierski, Bartlewski - Szerszeń

Rezerwy Arki pierwszy tegoroczny sparing rozegrały wsparte trzema zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy nie pojechali do Cetniewa na mecz testowy z Okocimskim Brzesko. Trener Robert Wilczyński do dyspozycji otrzymał Roberta Sulewskiego, Łukasza SkowronaPawła Abbotta.

ABBOTT: STAĆ MNIE NA LEPSZĄ GRĘ

Ten ostatni, który ma za sobą rozczarowującą jesień, szybko dał gdynianom prowadzenie kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości po rzucie rożnym. Wcześniej stuprocentową sytuację zmarnował Jakub Bach, który obok Damiana Mosiejko był jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy na początku spotkania.

Arka do przerwy mogła prowadzić różnicą nawet czterech trafień, ale skończyło się na 2:1. Po błędzie jednego z obrońców goście przejęli piłkę w polu karnym żółto-niebieskich i doprowadzili do wyrównania. Tuż przed przerwą drugą bramkę ustrzelił jednak Abbott, którego doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Mosiejko.

Ruchy kadrowe Arki II Gdynia przed rundą wiosenną 2015
Przybyli: Robert Sulewski (obrońca, z pierwszej drużyny), Maksymilian Hebel (napastnik, z zespołu juniorów)

Mogą przyjść: Piotr Robakowski (obrońca, Gwardia Koszalin), Damian Matys (pomocnik, GKS Przodkowo)

Odeszli: Michał Sztandar (obrońca, zawiesił treningi)

Mogą odejść: Tomasz Wojcinowicz (obrońca), Przemysław Stolc (obrońca) - trenują z pierwszą drużyną

Po zmianie stron trener Wilczyński wymienił praktycznie całą jedenastkę, pozostawiając tylko Sulewskiego i jeszcze na kwadrans między słupkami Skowrona. Zmiennicy rozpoczęli efektownie. Już po 2 minutach gry znakomitym wolejem po wrzutce ze skrzydła popisał się Krystian Patok.

Arka II ponownie stwarzała sobie dogodne sytuacje, ale nie zdołali już podwyższyć wyniku. To zemściło się po jednym z rzutów rożnych, gdy błąd popełnił bramkarz gdynian Kamil Kotkowski. Goście, którzy radzili sobie coraz śmielej, skorzystali z okazji i zdobyli bramkę kontaktową. Do wyrównania nie zdołali jednak doprowadzić.

- Zależało nam, by zagrać na dwie jedenastki stąd dołączyli do nas juniorzy jak Błażej Niciński czy Konrad Szerszeń z Granicy Kętrzyn. Ten drugi trenuje z nami gościnnie przy okazji kontynuacji studiów w Trójmieście. Jak na ten etap przygotowań sparing oceniam pozytywnie. Błędów było jednak jeszcze sporo, więc mamy nad czym pracować - podsumował trener Arki II Robert Wilczyński.

Następny sparing czeka rezerwy żółto-niebieskich w sobotę, gdy zagrają w Gdyni z Concordią Elbląg.

Sparingi Arki II przed rundą wiosenną sezonu 2014/15
bilans: 1 zwycięstwo, bramki 3:2
24 stycznia KS Chwaszczyno (III liga) Gdynia 3:2 (2:1)

Opinie (18) 3 zablokowane

• I tylko Bałtyk Bałtyk Gdynia, barwy miasta barwami klubu!!!