Jak nie idzie gra, trzeba wykorzystywać karne

jag., Marta
6 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Gol Huberta Wołąkiewicza z karnego w doliczonym czasie gry pozwolił zachować gdańszczanom nadzieje, że w rewanżu w Białymstoku będzie można powalczyć jeszcze o awans. Gol Huberta Wołąkiewicza z karnego w doliczonym czasie gry pozwolił zachować gdańszczanom nadzieje, że w rewanżu w Białymstoku będzie można powalczyć jeszcze o awans.

Tomasz Kafarski znów zagrał va bank ze składem. W porównaniu z sobotnią "11" z Lubina gdański szkoleniowiec dokonał sześciu zmian. Kompletnemu przemeblowaniu uległa druga linia i atak. Niestety, tym razem eksperyment się nie udał. Lechia przegrała u siebie w pierwszym meczu Pucharu Polski z Jagiellonią 1:2 (0:2), mimo że sędzia podyktował dla gdańszczan aż dwa karne oraz przez 21 minut mogli oni grać z przewagą jednego piłkarza. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, która przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta. Rewanż 21 kwietnia w Białymstoku.

Wołąkiewicz 90+2 (karny) - Grzyb 6, Bruno 28

LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kosznik (55 Dawidowski) - Pietrowski, Piątek, Laizans (68 Nowak) - Buzała, Zabłocki (73 Lukjanovs), Kaczmarek.

JAGIELLONIA: Gikiewicz - Alexis, Skerla, El Mehdi, Klepczarek (38 Lewczuk) - Jezierski (74 Jarecki), Hermes, Bruno, Grzyb, Lato - Maycon (60 Grosicki).

Sędzia: Karkut (Warszawa). Żółte kartki: Klepczarek, Maycon, El Mehdi (Jagiellonia). Czerwona kartka: El Mehdi (za drugą żółta w 69 min.). Widzów: 6000.

Lechia przegrała 1:2. Rewanż odbędzie się za 15 dni w Białymstoku. Gdańszczanie, aby odrobić straty będą zmuszeni do strzelenia co najmniej dwóch goli. Wynik spotkania można obstawiać już w naszym typerze.

W drugiej parze półfinałowej doszło do niespodzianki. Ruch Chorzów zremisował u siebie z I-ligową Pogonią Szczecin 1:1 (0:0). Dla gości wyrównanie uzyskał były gracz... Lechii, Maciej Mysiak.

90+3' Sędzia kończy spotkanie Lechia przegrywa z Jagiellonią 1:2. Po ostatnim gwizdku gracze i trenerzy "Jagi" z pretensjami natarli na sędziego głównego, który musiał opuszczać plac gry w towarzystwie ochroniarzy. Co bardziej krewcy gracze gości szarpali się z kolegami, którzy próbowali ich uspokoić.

90+2 Wołąkiewicz tym razem bez trudu wykorzystuje "jedenastkę" i Lechia przegrywa 1:2.

90+1 Drugi karny dla Lechii! Tym razem odgwizdano faul Lewczuka na Lukjanovsie. Jednak sędzia chyba się pomylił. Protesty Jagiellonii nic nie dają.

90' Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry w drugiej połowie.

86' Pietrowski próbował strzału z dystansu, ale znów niecelnie.

84' Buzała próbował podawać w polu karnym do Dawidowskiego, choć mógł zdecydować się na strzał, bo bramka była już pusta. Piłkę przechwycił Skerla.

80' Lukjanovs próbował strzału z dystansu, ale został zablokowany.

74' Zmiana w Jagiellonii za Jezierskiego wchodzi Jarecki.

73' Zmiana w Lechii za Zabłockiego wchodzi Lukjanovs.

70' Bramkarz Jagiellonii wyczuł intencje Piątka i odbił piłkę, dobijał jeszcze Buzała, ale jego strzał w "długi róg" był niecelny.

70' Karny dla Lechii za faul na Dawidowskim. Sidgy el Mehdi za faul otrzymał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę

.
68' Zmiana w Lechii za Laizansa wchodzi Nowak.

66' Dośrodkowanie gdańszczan z lewej strony, ale nikt nie zamykał akcji z prawej strony pola karnego.

65' Postanowił przypomnieć o sobie Bruno, jednak tym razem Kapsa wyłapał ten płaski strzał.

63' Bąk próbował strzału z dystansu, ale fatalnie przestrzelił.

61' Nad gdański stadion nadciąga mgła, oby była jak najgęstsza, by zasłonić nieporadność gdańszczan w tym meczu.

60' Zmiana w Jagiellonii za Maycona wchodzi Grosicki.

58' Gdańszczanie narobili zamieszania w kilku pierwszych minutach drugiej połowy, ale nie stworzyli poważniejszego zagrożenia. W okolicach 55. minuty gra wyraźnie "siadła" i toczy się w środkowej strefie boiska.

55'Pierwsza zmiana w Lechii za Kosznika wchodzi Dawidowski. Nowy gracz na placu zastąpi w ofensywie Kaczmarka, który przeszedł na lewą obronę.

51' Wolny dla Lechii z około 25 metrów strzelał Piątek. Karol przymierzył celnie pod poprzeczkę, ale piłka trafiła w środek bramki i bramkarz "Jagi" wybił ją na róg.

49' Znów Buzała, już z pola karnego ale bardzo niecelnie.

48' Laizans próbował szczęścia, później Buzała ale wynik nie ulega zmianie.

47' Zabłocki próbował zagrywać z prawej strony w pole karne ale dośrodkowanie przeciął bramkarz Jagiellonii.

46' Rozpoczynamy drugą połowę, trener Kafarski ku zdziwieniu obserwatorów spotkania nie dokonał żadnych zmian.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia przegrywa 0:2!

45' sędzia doliczył jedną minutę

45' po dośrodkowaniu zamieszanie w polu bramkowym Lechii. Strzelał Bruno, a piłkę z bramki wybił Piątek

44' kolejny groźny atak Jagiellonii, Wołąkiewicz ratuje się wybiciem na róg

42' kolejna rozpaczliwa interwencja gdańskich obrońców, w piłkę trafił dopiero drugi wślizg lechisty

41' szybka odpowiedź Lechii. Buzała trafił w siatkę, ale tylko boczną

40' kolejny błąd defensywy Lechii i Kapsy, który wypuścił piłkę przed siebie, ale Jagiellonia nie zorientowała się, że mogła liczyć na aż taki prezent

38' duże szczęście Lechii. Wprowadzony z ławki Lewczuk wyszedł sam na sam z Kapsą i przeniósł piłkę ponad poprzeczką

37' czterech piłkarzy Lechii rozpoczęło rozgrzewkę

36' trzecia już żółta kartka dla piłkarza gości. Tym razem ukarany El Mehdi za faul na Zabłockim. Niestety, dośrodkowanie w pole karne po wolnym zostało zablokowane przez obrońców

34' pierwsza zmiana w Jagiellonii. Za Klepczarka wszedł Lewczuk

30' Kibice Jagiellonii, których ponad 100 ubranych w klubowe barwy zajęło miejsca na sektorze gości, skandują "wszyscy do Bydgoszczy! W tym mieście 3 maja odbędzie się finał Puchar Polski.

28' Jagiellonia prowadzi już 2:0! Fenomenalny strzał Bruno z około 30 metrów! Kapsa był bez szans.

26' żółta kartka dla Maycona za brzydki faul na Wołąkiewiczu

24' pierwszy celny strzał Lechii. Zza pola karnego uderzył Pietrowski. Pewnie złapał piłkę Gikiewicz.

19' szybka kontra Lechii. Klepczarek ratuje się faulem na Zabłockim. Obrońca Jagiellonii dostał żółtą kartkę, ale akcja gdańszczan została przerwa 40 metrów od bramki

18' po dośrodkowaniu z rogu pewnie łapie piłkę Kapsa

13' Laizans przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej, choć wydawało się, że faul El Mehdiego był ewidentny!

10' Buzała szarżował na bramkę Gikiewicza. Bramkarz Jagiellonii okazał się szybszy, a ponadto napastnik Lechii był na spalonym

6' Jagiellonia objęła prowadzenie 1:0! Po stracie piłki przez Piątka w środkowej strefie boiska indywidualną akcją popisał się Maycon. Jako, że obrońcy gdańscy cofali się przed napastnikiem, ten dobiegł z piłką przed pole karne i wyłożył piłkę do Grzyba. Pomocnik w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie pomylił się.

5' widać, że obie drużyny mają przed sobą duży respekt, dominuje taktyka, aby przede wszystkim nie stracić gola

1' mecz rozpoczęła Lechia, a konkretnie Zabłocki i Laizans

0' W porównaniu z meczami ligowymi z ostatniej kolejki w Lechii doszło do sześciu zmian w "11", a w Jagiellonii do czterech. W "18" w ogóle nie starczyło miejsca dla Piotra Wiśniewskiego, który ostatnio był podstawowym graczem biało-zielonych. Do rezerwy zaś zostali odesłani najbardziej doświadczeni Łukasz Surma i Tomasz Dawidowski. Natomiast w drużynie rywali na ławce "wylądowali" m.in. Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki.
jag., Marta

Opinie (656) ponad 100 zablokowanych

• A MY SWOJE ... LECHIA GDAŃSK (12)

Nie poszedłem na mecz, bo musiałem powiedzieć synowi, że chodzić na Lechie jest bardzo niebezpiecznie. I Razem z synem oglądam mecz w domu, dopóki będę oglądał dopóty kibice nie będą atakować swoich kibiców i rodzin

• 113 81

• Co za prz... z Ciebie i marny prowokator..A reszta czyta sam nagłówek i Cie popiera...

• 3 27

• gdzie oglądasz napisz lepiej

• 8 7

• Prowokator, prowokator....

To teraz fani arki dynia takie prowokacje robią wpisując dziwne posty....
      Ja się na to nie dam nabrać i klikam kciuk w dół.

O rany a może dałem się jednak nabrać zwykłemu trolowi internetowemu który chce po prostu zaistnieć :(((

• 6 15

• Wow no i o

• 0 3

• Murarze - Drukarze (1)

Wstyd ! Cała Polska widziała lipne kartki i lipne karne !!!