VBW GTK Gdynia mistrzem Polski U-22

14 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Mistrzowska drużyna VBW GTK Gdynia. Mistrzowska drużyna VBW GTK Gdynia.

Koszykarki VBW GTK Gdynia zdobyły złoty medal mistrzostw Polski w kategorii do 22 lat. W finale imprezy, która odbywała się w hali Gdyńskiego Centrum Sportu pokonały Widzew Łódź 67:64 (19:20, 16:13, 18:12, 14:19). Najwięcej punktów dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Cielebąka zdobyły zawodniczki ekstraklasowego Basketu: Anna Jakubiuk - 24 oraz Kamila Podgórna - 23. Ostatnia z nich zakończyła mecz o złoto z triple-double. Natomiast Jakubiuk skończyła turniej z tytułem MVP.

VBW GTK: Jakubiuk 24 (7 zb.), Podgórna 23 (6x3, 11 zb., 11 as.), Marcinkowska 8, Rembiszewska 6 (8 zb.), Ossowska 1 (6 zb.) oraz Lejk 5 (1x3), Markowska 0, Stefańska 0

Widzew: Budkiewicz 17 (1x3, 13 zb.), Wajler 16 (3x3), Makurat 11 (7 zb.), Adamowicz 9 (6 zb.), Bujniak 7 (1x3) oraz Paranowska 3, Gzinka 1, Szelągowska 0, Kudelska 0

W przerwie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet, która spowodowana jest zgrupowaniem i meczami kadry narodowej, młode koszykarki Basketu Gdynia mogły wziąć udział w finale mistrzostw Polski do lat 22. Te odbyły się w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Do decydującej rozgrywki awansowało 8 drużyn.

Droga do walki o złoto prowadziła przez mecze grupowe oraz półfinały. Koszykarki VBW GTK Gdynia pokonały UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 72:66 i KS Basket 25 Bydgoszcz 76:67, a w awansie do najlepszej "4" nie przeszkodziła im porażka z MUKS Poznań 49:67. W półfinale gdynianki okazały się lepsze od Enea AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 67:57.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI U-22

Nie była to niespodzianka. Drużyna prowadzona przez asystenta trenera Basketu - Tomasza Cielebąka, miała w składzie m.in. Annę Jakubiuk, Kamilę Podgórną, Jowitę Ossowską, Amalię Rembiszewską czy Martę Marcinkowską. Właśnie ta piątka była podstawową w meczu finałowym i spędziła w nim najwięcej minut na parkiecie.

Starcie z Widzewem było godne widowiska o złoto. Zaczęła je 6 punktami z rzędu Jakubiuk, a rywalki nie potrafiły znaleźć na to odpowiedzi. Gdynianki nie utrzymały jednak prowadzenia do końca pierwszej kwarty. Trójka Podgórnej tuż przed syreną kończącą tę część meczu zniwelowała przewagę łodzianek do punktu (19:20).

Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk w drugiej kwarcie. W niej górą były już koszykarski VBW GTK. Po trafieniu Marcinkowskiej przed zmianą stron prowadziły 35:33. Jeszcze lepiej było w trzeciej kwarcie. Gdynianki wzmocniły w niej defensywę, a po serii punktowej Jakubiuk oraz celnym rzucie Marcinkowskiej było już 50:40 dla nich.

Celny wolny Jakubiuk przyniósł Basketowi w 32. min. prowadzenie 56:45. Widzew odpowiedział jednak serią 12:0 i tym samym przejął inicjatywę. Dwie trójki Podgórnej dały jednak ponowne prowadzenie VBW GTK (62:59), a dobra egzekucja rzutów wolny w końcówce pozwoliła sięgnąć po mistrzostwo Polski.

• Brawo! (2)

Ale pierwsza piątka gra chyba w ekstraklasie, prawda? Świetnie rozwija się talent Podgórnej, oby tak dalej.

• 22 3

• Odpowiedź...

... masz w tekście

• 3 1

• Made in USA

Kamila gra w amerykańskim stylu-rzuty,zbiórki,asysty i bardzo widowiskowo.Do poprawy gra w obronie i głupie straty

• 1 5

• Brawo - tak trzymać !

• 13 3

• Gratulacje !!!! Podgórna i Jakubiuk rewelacja!

• 20 4

• (4)

MVP należało się Podgórnej a nie jakubik ! Każdy mecz na najwyższym poziomie . Świetna dyspozycja i wielki talent! Gratulacje dla calej drużyny