Jedna korekta w kadrze na zgrupowanie w Gniewinie

25 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Marko Bajić zapewnił Lechii skromne zwycięstwo nad Gryfem zdobywając bramkę z rzutu karnego. Marko Bajić zapewnił Lechii skromne zwycięstwo nad Gryfem zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Od wygranej nad Gryfem Wejherowo 1:0 (0:0) rozpoczęli zgrupowanie w Gniewinie piłkarze Lechii. Jedynego gola dla gdańskich piłkarzy w sparingu z beniaminkiem II ligi zdobył Marko Bajić z rzutu karnego. W sobotę trener Bogusław Kaczmarek zaplanował kolejną grę kontrolną, a rywal będzie już dużo bardziej wymagający, gdyż biało-zieloni zmierzą się z Piastem Gliwice.

Bramka:
Bajić 62 (karny)

LECHIA (pierwsza połowa): Małkowski - Pietrowski, Bąk, Madera, Adriuskevicius - Kostrzewa (25 Surma), Andreu - Wiśniewski, Duda, Machaj - Rasiak
(druga połowa): Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Hajrapetjan - Zyska, Surma - Ricardinho, Bajić, Tuszyński - Grzelczak

GRYF: Ferra - Kowalski, Kostuch, Kochanek, Warcholak (75 Skwiercz) - Pietroń (75 Szymański), Felisiak (46 Stefanowicz), Kołc, Gicewicz - Fidziukiewicz (75 Wicki), Siemaszko (75 Szlas).

We wcześniej anonsowanym składzie na zgrupowanie w Gniewinie zaszła jedna zmiana (czytaj więcej). 17-letniego Bartosza Smuczyńskiego, który nabawił się kontuzji, zastąpił inny piłkarz z drużyny mistrzów Polski do lat 17, Paweł Dawidowicz. Jednak ani on, ani Kacper Łazaj w środowym sparingu nie wyszli do gry. Z piłkarzy walczących o prawo stałych treningów z seniorami biało-zielonych zaprezentował się jedynie testowany pomocnik Olimpii Sztum, Wojciech Zyska.

W spotkaniu przeciwko beniaminkowi II ligi trener Kaczmarek wystawił dwie "11". O żadnej z nich nie można jednak powiedzieć, że była podstawowa, gdyż piłkarze, mający największe szanse na grę w wyjściowym składzie w ekstraklasie zostali przemieszani pomiędzy drużynami, grającymi do i po przerwie. W szeregach rywali najbardziej na dobrym występie zależało Grzegorzowi GicewiczowiPrzemysławowi Kostuchowi.

Obaj okres przygotowawczy rozpoczynali z... Lechią. Za tego drugiego gdańszczanie wynegocjowali nawet kwotę odstępnego (120 tysięcy złotych), ale odstąpili od umowy, gdy udało się pozyskać Jarosława Bieniuka. To właśnie Kostuch jako pierwszy w sparingu zatrudnił Sebastiana Małkowskiego, uderzając z dystansu.

W biało-zielonych szeregach do przerwy najaktywniejszy był Mateusz Machaj. On też dwukrotnie uderzał na bramkę rywali, a najbliżej powodzenia był w 43. minucie po strzale z wolnego z około 25 metrów.

Po zmianie stron trener Kaczmarek dokonał dziewięciu zmian. Jednej roszady musiał zaś dokonać już w 25. minucie, gdy kontuzjowanego Macieja Kostrzewę zmienił Łukasz Surma. Kapitan Lechii od razu spróbował uporządkować grę drużyny w środku pola i zaczęła zarysowywać się wyraźniejsza przewaga gdańskiej drużyny.

W 57. minucie Ricardinho obił piłką poprzeczkę. Natomiast pięć minut później Lechia otrzymała karnego, gdyż piłkę ręką we własnej "16" dotknął Adrian Kochanek. Pewnym egzekutorem jedenastki był Marko Bajić.

Bramka dodała animuszu serbskiemu pomocnikowi. Na 10 minut przed końcem celnie strzelał, a nieco wcześniej bardzo dobrze zagrywał w pole karne do Ricardinho. Uderzenie Brazylijczyka z olbrzymim trudem obronił Wiesław Ferra, który w piłkarskim życiorysie ma również epizod w... Lechii (był w gdańskim klubie w sezonie 2005/06). W ostatnich minutę formę golkipera sprawdził jeszcze Zyska, ale i uderzaną przez niego piłkę 32-latek sparował na róg.

Goście najlepszą okazję na gola mieli w 67. minucie. Wówczas Rafał Siemaszko przejął piłkę od Bieniuka, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie zdołał pokonać Michała Buchalika.

Pozostałe letnie sparingi Lechii
Bilans: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka, bramki 14:9

7 lipca (Międzychód): Wisła Kraków 3:3 (2:3)
Bramki dla Lechii: Abdou Razack Traore, Grzegorz Rasiak, Piotr Grzelczak - przeczytaj relację

13 lipca (Wronki): Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
Adam Duda - przeczytaj relację)

14 lipca (Wronki): Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
Andreu (karny) - przeczytaj relację

18 lipca (Gdańsk): Concordia Elbląg 5:2 (3:1)
Piotr Grzelczak, Adam Duda, Mateusz Machaj, Łukasz Surma, Piotr Wiśniewski 89 (karny) - przeczytaj relację

21 lipca (Gdańsk): Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)
Grzegorz Rasiak, Łukasz Kacprzycki, Andreu (karny) - przeczytaj relację

28 lipca (Gniewino): Piast Gliwice
3 sierpnia - przeciwnik nieznany

Opinie (65) 9 zablokowanych

• (11)

Betony bierzcie ze soba zadluzona PGR Arene i won z Trojmiasta bo obciach na cala polske.

• 34 165

• bardzo mnie cieszy ze stadion przy ulicy POKOLEŃ LECHII GDANSK tak rozpala rybie łby (1)

A Lechijka jak na królewski klub przystało gra na najpiekniejszym stadionie, poza tym zawsze jakis sparing czy PP mozna zagrać w naszym starym domu przy Traugutta.

• 71 8

• A co to takiego: Pokoleń Lechii Gdańsk? Jakoś mocno nie zwracałem uwagi na piłkę w Gdańsku, ale o takich pokoleniach dowiedziałem się jak utworzyli jaką dziwaczną nazwę ulicy.

• 0 3

• Polska z wielkiej litery

dobrze ze wam nasz stadion... rozwala....hahaha

• 35 1

• Arkowcy idźcie na kolanach do pana Rysia i pana Wojtka (2)

No a pieniędzy i tak nie będzie, bo ropy u Kazachów coś mało, no a Wojtek buduje lądowisko w Kosakowie gdzie może pan Rysio wyląduje.