Vistal lepszy od mistrza Holandii

14 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu mają się z czego cieszyć. Z nr 4 zdobywczyni zwycięskiej bramki w Holandii Aneta Łabuda. Piłkarki ręczne Vistalu mają się z czego cieszyć. Z nr 4 zdobywczyni zwycięskiej bramki w Holandii Aneta Łabuda.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały na wyjeździe Sercodak Dalfsen 21:20 (12:10). Bramkę na wagę zwycięstwa nad mistrzem Holandii zdobyła Aneta Łabuda. Do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów awansuje lepsza drużyna w przekroju dwumeczu. Rewanż odbędzie się w Gdyni 22 listopada o godzinie 16:00.

SERCODAK: Zimmerman, Holte - Kooij 2, Logtenberg 2, Steenbakkers 1, Rijks 2, Oosterwijk 1, Van Buren 1, Nusser 3, Holstad 3, De Wild 3, Van Leeuwen 2, Huizing, Mennink

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 2, Łabuda 1, Urbaniak 1, Galińska 3, Dorsz, Kobylińska 2, Stanulewicz 1, Zych 5, Kozłowska 3, Gutkowska, Tasić 1, Kulwińska 2

Gdynianki po raz drugi w europejskich pucharach potykają się z ekipą Dalfsen. W sobotę osiągnęły nawet lepszy wynik niż ponad pięć lat temu, gdy przegrały w Holandii 25:26. W rewanżu wówczas było pewne zwycięstwo 31:22 i awans do półfinału Challenge Cup, co do dzisiaj pozostaje największym sukcesem Vistalu na międzynarodowej arenie.

VISTAL ROZBIŁ HOLENDERKI I AWANSOWAŁ DO PÓŁFINAŁU CHALLENGE CUP 2010

O ile w sporcie, a zwłaszcza w rozgrywkach pań coś może być pewne, to za osiem dni w Gdynia Arena podopieczne Pawła Tetelewskiego powinny przypieczętować awans.

Już w Holandii Vistalu mógł wygrać znacznie wyżej. Wicemistrzynie Polski mecz rozpoczęły od 5:2. Obrazu gry nie zmienił czas, o który trener Peter Portengen poprosił po niespełna 11. minutach gry.

Przyjezdne poprawiły rezultat na 7:3, a w 19. minucie prowadziły już 11:6. Niestety, straciły trzy bramki z rzędu. Pierwszą połowę wygrały "tylko" 12:10, gdyż bramkę dołożyła jedynie Katarzyna Janiszewska.

Kryzys strzelecki pogłębił się na początku drugiej połowy. W 40. minucie Sercodak objął prowadzenie 15:13. Hasło do ponownego podjęcia walki dała Patrycja Kulwińska. Jedyna zawodniczka, która została w gdyńskiej drużynie, z tych które w 2010 roku walczyły z Holenderkami, zdobyła karnego, a co więcej po faulu na niej rywalka otrzymała 2-minutową karę.

Kontaktową bramkę z siedmiu metrów zdobyła Monika Kobylińska, do remisu doprowadziła Kobylińska, a na 16:15 rzuciła Emilia Galińska. Po jej trafieniu, w 53. minucie było nawet 19:17 dla gdynianek.

Ale znów zaczął się przestój niczym pod koniec poprzedniej połowy. Gospodynie zdobyły trzy bramki z rzędu. Po trafieniu Lisy Oosterwijk miały korzystny wynik 20:19.

Po remisu doprowadziła Kobylińska. W odpowiedzi Nienke De Wild rzuciła w poprzeczkę. Na 90 sekund przed końcem trener Tetelewski wziął czas. Ustawiona została akcja na Łabudę, ale prawoskrzydłowa rzuciła tylko w słupek.

Na szczęści dla Vistalu miejscowym tak się spieszyło, że szybko straciły piłkę, a Aneta pobiegła do kontry. Tym razem nie zawiodła. Jak się okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa. W ostatniej akcji Holenderki zagrały znów nerwowo i wyrzuciły piłkę w aut.

- Do Holandii przyjechaliśmy autokarem. W podróży spędziliśmy 14 godzin. Jednak nie to, a parę niewykorzystanych sytuacji, sprawiło, że Holenderki nas dogoniły i dalej mecz był już wyrównany. Wygraliśmy w dużej mierze dzięki naprawdę dobrej grze w obronie. Zwycięstwo cieszy, ale wydaje się, że czeka nas ciężki mecz rewanżowy w Gdyni - powiedział nam trener Tetelewski.
Po kolacji w Holandii drużyny wyruszyła w drogę powrotną do domu. W Gdyni spodziewana była około południa w niedzielę. Na odpoczynek nie będzie zbyt wiele czasu, gdyż przed rewanżem, 18 listopada trzeba będzie zagrać z Piotrcovią w ramach Superligi.

• Radość ze zwycięstwa

Dziewczyny cieszą się ze zwycięstwa. Jest motywacja aby przejść do 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów. Tylko tej szansy nie zmarnować. do zobaczenia na rewanżu - wszyscy kibice.

• 26 1

• Braaaaaawo!!!

Gratulacje dla zespołu . Dzięki za emocje, za wielki wysiłek , za zwycięstwo. Było na co popatrzeć. . Powodzenia.

• 25 1

• brawo

Jeszcze tylko postawic kropke nad i w Gdyni.

• 15 1

• (2)

dlaczego fundujecie kibicom takie horrory?

• 8 2

• na mecze bez emocji nikt by nie chodził

Dziewczyny zachęcają do przychodzenia na mecze :)

• 5 1

• najlepiej aby od początku prowadziły w każdym meczu 10 bramkami. Tylko po co wtedy chodzi na mecze?