Futsaliści AZS UG rozbili Politechnikę

Rafał Sumowski
27 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Dwie bramki Wojciecha Pawickiego (z piłką) tuż przed przerwą ustawiły gdańskie derby futsalistów. Dwie bramki Wojciecha Pawickiego (z piłką) tuż przed przerwą ustawiły gdańskie derby futsalistów.

Futsaliści AZS UG Gdańsk pokonali we własnej hali Politechnikę Gdańską w pierwszym, historycznym pojedynku derbowym 5:0 (3:0). Gospodarze nie pozostawili wątpliwości, który z zespołów walczy w tym sezonie o awans do ekstraklasy.

Bramki: Pawicki 20, 20, Ziarko 3, Cyman 33, Poźniak 40

AZS UG: Pytka, Rafalski - Depta, Ziarko, Pawicki, Wesserling, Cyman, Kozakiewicz, Musik, Poźniak, Burglin, Olszewski, Madani, Horbacz.

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Wardowski, M.Urtnowski, Nowicki, Pawlicki, W.Kopecki, Orzoł, T.Kopecki, Martynowski, Bocheński, Osiński, S.Urtnowski.

Przed pierwszymi w historii ligowymi derbami Gdańska w futsalu faworyt był jeden. Spadkowicz AZS UG rozpoczął sezon deklarując za cel jak najszybszy powrót do elity. Obie strony przyznawały, że inny wynik meczu w hali AWFiS niż zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką. Deklarowały jednak, iż postarają się o jak najlepsze widowisko.

Rzeczywiście, pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem, w którym obu stronom nie brakowało sytuacji bramkowych. Gospodarze prowadzenie objęli już w 3. minucie po golu Patryka Ziarko, a wynik 1:0 niemal do przerwy nie uległ zmianie. Piszemy niemal, gdyż tuż przed zakończeniem pierwszej części gry sprawy w swoje ręce wziął grający trener AZS UG Wojciech Pawicki.

W 20. minucie w ciągu niespełna 20 sekund dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywali. W obu przypadkach miało to miejsce po indywidualnych akcjach zapoczątkowanym odbiorem piłki przeciwnikowi. Dzięki temu gospodarze na przerwę zeszli z przewagą 3:0.

Po zmianie stron prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, ale dobrze w bramce Politechniki spisywał się Mateusz Bucholc. Gdy tylko jednak goście zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem by gonić wynik, zemściło się to od razu. Do pustej siatki skierował piłkę Mateusz Cyman.

Później gospodarze ostrzeliwali słupek i poprzeczkę, ale w końcu postawili kropkę nad "i". Rywali w ostatniej minucie spotkania dobił Tomasz Poźniak.

• Wysoki wynik (2)

Dość wysoki wynik,ale zasłużone zwycięstwo UG. O wyniku zaważyły bramki Wojtka Pawickiego pod koniec pierwszej połowy.Gdyby nie to mogło być różnie.

• 7 1

• UG górą !

W ogólnym przekroju widać było kto jest lepszy i ma aspiracje do awansu. Ogólnie Polibuda może dziękować bramkarzowi , że skończyło się na 5:0 dla UG.

• 4 2

• Wojciech Pawicki

Klasa sama w sobie w minute zrobił z PG miazgę :) Brawo AZS UG kolejne zwycięstwo w drodze po awans !!!

• 5 1

• Pomimo wyniku brawa dla bramkarza Politechniki

• 11 1

• tak czasami bywa jak się gra "o jak najlepszy rezultat" a nie o wygraną. zabraklo chyba wiary Polibudzie.

• 5 1

• Futsal to odpady piłkarskie ale niech myślą ze coś potrafią. (1)

• 1 6

• Panowie piłkorze

Lepiej oglądać wyczyny naszych ligowych kopaczy buhahaha. Tutaj coś się dzieje, a zawodnicy bez techniki też raczej sobie nie poradzą. Tu nie ma miejsca na taktykę kopnij i biegnij

• 4 2

• Dobry mecz

Dobry mecz , dużo sytuacji i bramek. AZS UG lepszy w przekroju całego meczu - jeśli myślą o awansie muszą poprawić skuteczność . Trzy przestrzelone karne przedłużone - to trochę nie wypada :)