Kompromitacja Łączpolu w meczu z Energą

24 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Pierwsza połowa sobotniego meczu z Energą AZS tradycyjnie trwała 30 minut. Jej omawianie przez trenera Cieplińskiego i jego podopieczne powinno zająć znacznie, znacznie dłużej. Pierwsza połowa sobotniego meczu z Energą AZS tradycyjnie trwała 30 minut. Jej omawianie przez trenera Cieplińskiego i jego podopieczne powinno zająć znacznie, znacznie dłużej.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przegrały we własnej hali z Energą AZS Koszalin 16:24 (2:13). To nie dziennikarski chochlik, akademiczki przez pierwsze pół godziny rzuciły zaledwie dwie bramki! - Przepraszam kibiców za pierwszą połowę, bo to była nasza kompromitacja. Nie tłumaczy tego nawet nasze osłabienie personalne. Musimy wyciągnąć wnioski z tej nauczki, inaczej w Superlidze czeka nas gra o niższe lokaty - mówi trener Jerzy Ciepliński.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Wiercioch, Sielska - Pasternak 2, Kwiatkowska, Mazurek, Stachowska 4, Dąbrowska 4, Siódmiak 1, Neitsch, Lipska 1, Ciura, Karwecka, Skonieczna 4, Tomczyk.

ENERGA AZS: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 1, Michałów 5, Roszak, Stasiak 1, Trawczyńska, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nastsiaruk 3, Sądej 4, Kołodziejska 10.

Przypomnijmy, że gdańszczanki do sobotniego spotkania w hali AWFiS przystąpiły osłabione. Z powodu zerwania więzadeł krzyżowych do końca sezonu nie zagra skrzydłowa Hanna Strzałkowska, która dołączyła na listę kontuzjowanych do leczącej się od początku rozgrywek bramkarki Moniki Obrębalskiej.

Dodatkowo z urazem barku gra Katarzyna Pasternak, a w ostatnich dniach z przeziębieniem zmagały się Urszula LipskaKarolina Siódmiak. Ostatecznie ta trójka wystąpiła w meczu, ale z pewnością będzie chciała o tym zapomnieć.

Koszalinianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, na które celnym rzutem odpowiedziała w 3. minucie Katarzyna Skonieczna. Na kolejne trafienie Łączpol czekał ponad kwadrans, gdy w 19. minucie na 2:10 trafiła Marta Dąbrowska. Na tym skończyły się zdobycze akademiczek w pierwszej części gry.

- W imieniu swoim i całego zespołu chciałbym przeprosić kibiców, bo ta pierwsza połowa to była kompromitacja. Całkowita bezradność w ataku pozycyjnym, niecelne rzuty i błędy, która przeciwniczki zamieniały na bramki - taka gra nie przystoi na poziomie Superligi - mówi trener Jerzy Ciepliński.
Po zmianie stron gdańszczankom poszło lepiej. Wygrały nawet drugą połowę, ale jedenastu bramek straty nie udało im się odrobić.

- Było zupełnie inaczej, ale nie było mowy o zagrożeniu rywalkom w końcowym rozrachunku. Ten mecz to dla nas kolejna lekcja i duża nauczka. Jeśli nie wyciągniemy z niej wniosków, przyjdzie nam grać o niższe pozycje. Oczywiście są kwestie obiektywne takie jak to, że straciliśmy Hanię Strzałkowską, czy fakt, że Karolina Siódmiak grała jeszcze przeziębiona. To jednak nie tłumaczy naszej postawy w pierwszej połowie, za którą jeszcze raz przepraszam - dodaje szkoleniowiec Łączpolu.

Wyniki 7 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KPR Jelenia Góra 29:25 (15:11)
  • AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK - Energa AZS Koszalin 16:24 (2:13)
  • Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 27:21 (14:9)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 28:25 (16:12)
  • Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 38:26 (17:9)

Opinie (19) 2 zablokowane

• Ale obciach ! Zatrudnić jeszcze więcej podpowiadaczy Jurkowi !

• 9 5

• Rozwiazanie problemu:

Zmiana nazwy drużyny na Amatorski Klub Piłki Ręcznej Laczpol Gdańsk. "Gwiazdy" reprezentacji pokazały dzis jakie "cuda" można robić z piłką. Niedowierzanie!

• 9 2

• 2 bramki w pół godziny

Kompromitacja calkowita.!!!

• 14 1

• Ale jazda....

No to co z tym mistrzem? A tak się nadymali kibice z Gdańska...

• 10 3

• z tą gra to ledwo może sie utrzymają a pierwsza połowa to totalna padlina ciepły goń to towarzystwo do roboty.

• 7 1

• Siódmiak i Stachowska nic nie zrobią,reszta to nabytki z Tczewa które w ubiegłym sezonie ogrywały ogony ekstraligi.Chcąc wygrywać musi być jedna siódemka na równym poziomie.

• 10 1

• (3)

Z tego co widzę to same blondynki. to chyba tłumaczy wszystko.

• 4 3

• Na zdjęciu widać (1)

trzy brunetki. Daj czas drużynie, ogarną temat.

• 2 3

• graj w ręczną jak pro! Farbuj łeb z blond na.... Inny kolor

• 2 1

• Kompleks blondynki? O jasnych włosach mozesz tylko pomarzyc? Nie martw sie - są jeszcze czarne i rude. Blondynki zostaw 100% facetom.

• 1 1

• (1)

Ciepliński - podaj się do dymisji.

• 7 3

• Sponsorów niech lepiej przeprosi, bo ich tez skompromitował.

• 5 0

• !. Drużyna jest taka na jaką starczyło kasy. Chwała tym którym się chciało reaktywować ręczną w AZS-ie Gdańsk.
    2. Dały dziewczyny ciała w dwóch ostatnich meczach? Dały i one dobrze o tym wiedzą a my kibice nie jesteśmy od tego żeby im dokopywać tylko żeby pomóc im się podnieść.
    3.Wspólnie się cieszyliśmy z nimi gdy remisowały ze Szczecinem to bądźmy i teraz gdy wiedzie im się gorzej.
    4. Ja wierzę że jeszcze nieraz będziemy się cieszyć w tym sezonie.

Ps. Strzałeczko nasz kochana TRZYMAJ SIĘ!!!