Jojko nie był potrzebny, wystarczył gol 17-latka

9 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Kacper Łazaj (17 lat, 108 dni) jest najmłodszym strzelcem gola w tym sezonie w ekstraklasie. Pobił osiągnięcie Mariusza Stępińskiego z Widzewa, który gdy pod koniec września posłał piłkę do siatki Górnika, był wtedy o 27 dni starszy niż obecnie gdańszczanin. Kacper Łazaj (17 lat, 108 dni) jest najmłodszym strzelcem gola w tym sezonie w ekstraklasie. Pobił osiągnięcie Mariusza Stępińskiego z Widzewa, który gdy pod koniec września posłał piłkę do siatki Górnika, był wtedy o 27 dni starszy niż obecnie gdańszczanin.

Piłkarze Lechii wygrali po raz pierwszy w Chorzowie od 25 lat! Poprzedni sukces biało-zielonych (2:1) miał miejsce w barażach o utrzymanie ekstraklasy, a został zapamiętany głównie z tego, że bramkarz Ruchu Janusz Jojko wrzucił piłkę do własnej bramki. W piątkowy wieczór do historii przeszedł Kacper Łazaj. To gol 17-latka dał gdańszczanom piąte zwycięstwo ligowe w tym sezonie na wyjeździe, tym razem 1:0 (0:0).

Pesković – Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Lewczuk – Lisowski, Panka - Smektała, Jankowski, Sultes – Kuświk
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Listkiewicz, Mucha
Widzów: 3000
Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Wiśniewski - Grzelczak
  • 46' Sultes Zmiany Włodyka
  • 52' Starzyński Zmiany Lisowski
  • 56' Jankowski Zmiany Piech
  • 53' Machaj Zmiany Łazaj
  • 77' Grzelczak Zmiany Oualembo
  • 90' Ricardinho Zmiany Zyska
  • 86' Łazaj
  • 22' Panka

TRENER BOGUSŁAW KACZMAREK OCENIA MECZ W CHORZOWIE:
Jesteśmy specjalną drużyną, która lubi goni króliczka. Jednak z przekroju meczu byliśmy lepszym zespołem przewagę mieliśmy zwłaszcza do przerwy. W drugiej połowie cofnęliśmy się, ale była defensywa kontrolowana. Charakter, cierpliwość i odpowiedzialność moich piłkarzy została nagrodzona. Udowodniliśmy, że możemy wygrywać nawet bez Traore, co nie oznacza, że nie czekam na powrót Razacka. Liczę, że zagra już z Widzewem.

Nie boję się wprowadzać młodych zawodników do gry. Takie zadanie dostałem przed sezonem. Nastolatkowie mają uczyć się od Bieniuk, Surma czy Traore. Na pewno cieszy gol i gra Łazaja, ale młodych zawodników na ławce miałem jeszcze czterech.

9 listopada 2012, godz. 18:00
Ruch Chorzów

28% 133 typowania Ruch Chorzów
25% 120 typowań REMIS
47% 224 typowania LECHIA Gdańsk

po raz pierwszy za kadencji trenera Kaczmarka w "11" Lechii na mecz ekstraklasy znaleźli się Bąk (LECHIA) i Grzelczak (LECHIA). Zastąpią oni kontuzjowanych Maderę i Traore
ponadto szkoleniowiec gdańszczan zdecydował się jeszcze na dwie zmiany w porównaniu ze składem na Lechię, do gry weszli Wiśniewski (LECHIA) i Deleu (LECHIA), a na ławkę odesłani zostali Janicki i Łazaj
Bieniuk (LECHIA) w nowej masce, ten ochraniacz został wykonany w Hanowerze
obie drużyny mają kłopoty zdrowotne, w Lechii kontuzjowanych jest dziewięciu, a w Ruchu pięciu graczy, w tym m.in. byłego lechisty Zieńczuka, na ławce również nie w pełni sił będący Piech
na trybunach selekcjoner reprezentacji Polski i były trener Ruchu - Waldemar Fornalik
1'
od środka rozpoczął Ruch, gospodarze w tradycyjnym niebieskich kostiumach, Lechia na biało
2'
Ricardinho (LECHIA) ucierpiał w starciu z Lewczukiem (RUCH)
4'
w środku pola miało dojść do pojedynku piłkarzy o największej licznie występów w ekstraklasie z obecnych ligowców, Surma (LECHIA) gra po raz 398, ale Malinowski (RUCH), choć był awizowany w "11" nie wyszedł do gry po raz 389
4'
Machaj (LECHIA) z wolnego trafia w mur
5'
szybka kontra Ruchu, dobrze interweniuje Buchalik (LECHIA), który pewnie wyłapał dośrodkowanie Jankowskiego
7'
na razie ostrożna gra z obu stron, drużyny mają przed sobą respekt, Lechia to w tym sezonie specjalistka od gry na wyjazdach, a Ruch dawno nie przegrał u siebie
8'
Grzelczak (LECHIA) był w pojedynku jeden na jeden z Sadlokiem (RUCH), gdyby minął stopera Ruchu wyszedłby sam na sam z bramkarzem, ale pozwolił wybić piłkę na róg
9'
krótko rozegrany róg przez Lechię, Ricardinho (LECHIA) na spalonym
12'
kapitalny strzał Wiśniewskiego (LECHIA) z dystansu, który sam wypracował sobie pozycję do uderzenia, Pesković (RUCH) z trudem wybił piłkę na róg
13'
dośrodkowanie z rogu Machaja (LECHIA) nie doszło do Bieniuka (LECHIA)
14'
kolejny róg dla Lechii, tym razem z drugiej strony boiska
14'
dośrodkowanie Machaja (LECHIA) na głowę Stawarczyka (RUCH), Ruch znów oddala niebezpieczeństwo od własnej bramki
15'
Wiśniewski (LECHIA) mocno uderzył z ostrego kąta, ale piłka obok bramki
17'
Deleu (LECHIA) wybił piłkę głową na róg
18'
po dośrodkowaniu Sultesa (RUCH) ostro zaatakowany w polu karnym Lechii Grzelczak (LECHIA), sędzia nie zagwizdał, strzał Panki (RUCH) został zablokowany i kolejny róg dla gospodarzy
19'
Lechia wybija piłkę z własnej "16", a konkretnie Buchalik, który wyłapał dośrodkowanie z rogu
21'
kontra Lechii, kolejny strzał Wiśniewskiego (LECHIA), tym razem niecelny
22'
Żółtą kartką został ukarany Panka (RUCH), który faulował Bąka
24'
Lechia nie ustępują Ruchowi w środku pola, to w tej strefie boiska może rozstrzygnąć się ten mecz, na razie żadna ze stron nie osiągnęła tutaj przewagi, jednak częściej z dystansu próbują strzelać gdańszczanie
25'
zablokowany strzał Machaj (LECHIA), będzie róg dla Lechii
25'
Ruch miał problem z wybiciem piłki z własnej "16", nieudane podanie Ricardinho (LECHIA) w polu bramkowym
26'
uderzenie z dystansu Grzelczaka (LECHIA), piłka obok słupka
29'
Lechia przejmuje panowanie w środku pola, Ruch stara się mijać tę strefę długimi podaniami, ale to jest nieskuteczna taktyka
30'
Ricardinho (LECHIA) zdecydował się na indywidualny rajd, przebiegł około 20 metrów, by przewrócić się na... piłce
31'
bardzo aktywny dzisiaj Wiśniewski (LECHIA) w kolejnym ataku, niestety skończył się na linii pola karnego
32'
teraz Bieniuk (LECHIA) zdecydował się na zagranie z pominięciem drugiej linii, piłka nie doszła do Grzelczaka (LECHIA)
33'
atak Ricardinho (LECHIA), Sadlok (RUCH) wybił piłkę Brazylijczykowi spod nóg na aut
34'
Machaj (LECHIA) uderzył z dystansu, piłka trzy metry obok słupka
34'
faul na Grzelczaku (LECHIA), dobra pozycja do dośrodkowania z wolnego
35'
dośrodkowanie Machaja (LECHIA) nie doszło do lechistów wbiegających w pole karne Ruchu
36'
tym razem dośrodkowanie Brożka (LECHIA) z wolnego niemal spod środkowej linii, jednak Pesković (RUCH) musiał piąstkować, aby wybić piłkę, którą Bieniuk próbował zgrać do Ricardinho
38'
od dobrych kilku minut Lechia ma dużą przewagę
39'
Jankowski (RUCH) uderzył z dystansu, ale wysoko ponad bramką
41'
Surma (LECHIA) przyspieszył grę, Machaj (LECHIA) mógł wyjść na dobrą pozycję, ale został sfaulowany przez Sadloka (RUCH)
42'
Machaj (LECHIA) trzyma się za lewe kolano i nie podnosi się z boiska
42'
nosze na murawie, ale na szczęście Mateusz wstaje o własnych siły, kontuzji w Lechii jest już co niemiara
43'
z wolnego z około 30 metrów strzelał Brożek (LECHIA), piłka odbiła się od muru i spadła na górną siatkę bramki Ruchu, będzie róg dla Lechii
44'
Brożek (LECHIA) dośrodkował z rogu, Pesković (RUCH) dobrze piąstkował
45'
o przebiegu gry najlepiej świadczy statystyka fauli, Ruch 10, Lechia... 1
45'
szybka kontra Ruchu, Kuświk (RUCH) strzelił gola, ale sędzia nie uznał tej bramki. Spalony! Napastnik gospodarzy zbyt szybko wyszedł do podania Smektały, słuszna decyzja arbitra
45'
dwie minuty więcej potrwa druga połowa
45+1
w doliczony czasie przycisnął Ruch
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W CHORZOWIE BEZ GOLI
jedenaście razy piłkarze w pierwszej połowie strzelali na bramkę rywali, ośmiokrotnie czyniła to Lechia, trzykrotnie Ruch. Jednak tylko jedno uderzenie było celne. Ta sztuka udała się w 12. minucie Wiśniewskiemu (LECHIA), po którym zupełnie nie widać, że nie grał przez kilkanaście dni z powodu kontuzji
46'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sultes, w jego miejsce wchodzi Włodyka.
46'
Lechia rozpoczęła drugą połowę, gdańszczanie bez zmian w składzie
46'
Machaj (LECHIA) strzelił z około 35 metrów, piłka nieznacznie nad poprzeczką
47'
po akcji Kuświka (RUCH) uderzył Smektała (RUCH), strzał zablokowany
48'
Pesković (RUCH) odbił strzał Wiśniewskiego (LECHIA), a po chwili nogami odbił i strzał Ricardinho (LECHIA), akcję rozpoczął Grzelczak (LECHIA)
48'
jeszcze akcja Pietrowskiego (LECHIA), ale odgwizdany spalony
50'
piłkę po dośrodkowaniu Brożka wybili obrońcy, którzy po chwili powstrzymali także drybling Machaja (LECHIA) przezd "16" Ruchu
51'
Kuświk (RUCH) na spalonym
52'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Lisowski.
52'
Bieniuk (LECHIA) dobrze przeciął kolejne podanie do Kuświka (RUCH)
53'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, który jednak chyba odczuwa dolegliwość kolana po faulu z pierwszej połowy, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
54'
kontra Lechii, Ricardinho (LECHIA) atakował z Grzelczakiem (LECHIA) czterech rywali, ale podawał niecelnie
55'
niecelny strzał głową Jankowskiego (RUCH)
55'
gdańszczanie maja problemy z utrzymaniem się na nogach, w polu karnym rywali przewrócił się Wiśniewski (LECHIA), a gdy piłka przeniosła się na drugą stronę poślizgnął się Brożek (LECHIA)
56'
RUCH przeprowadza zmianę. Trener Zieliński stawia wszystko na jedną kartkę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Piech. Gospodarze wykorzystali limit zmian w ciągu 10 minut
57'
Piech (RUCH) od razu przy pierwszym kontakcie z piłką groźnie strzelił, Buchalik (LECHIA) dobrze odbił futbolówkę
59'
szczęście przy Lechii, Kuświk (RUCH) mógł uderzać z prawej nogi, ale zrobił zwód, aby przełożyć sobie piłkę na lewą, a następnie podawał do kolegów, gdańszczanie zdążyli wybić na róg
60'
Lechia oddaliła niebezpieczeństwo od własnej bramki, ale inauguracyjny kwadrans drugiej połowy zdecydowanie do gospodarzy należał
62'
Łazaj (LECHIA) w pojedynku ze Stawarczykiem (RUCH) wywalczył róg
62'
dośrodkowanie z rogu Wiśniewskiego (LECHIA), akcja przerwana, bo Grzelczak (LECHIA) faulował w polu karnym
63'
dobry przechwyt Ricardinho (LECHIA), ale i niecelne podanie Brazylijczyka, często takie zagrania w jego wykonaniu dzisiaj obserwujemy
63'
Grzelczak (LECHIA) nie miał z kim grać w "16" Ruchu, próbował wywalczyć róg, ale piłka w rękach Peskovicia (RUCH)
65'
w drugiej połowie Lechia oddała inicjatywę Ruchowi, dziesięciu piłkarzy wycofanych 35-40 metrów od własnej bramki, tylko Grzelczak (LECHIA) z przodu
67'
po akcji Wiśniewskiego (LECHIA) z dystansu uderzył Pietrowski (LECHIA), strzał mocno niecelny
69'
przydałby się nowy impuls w grze Lechii, jednak trener Kaczmarek nie decyduje się na zmiany, gdyż na ławce ma debiutanta Oualembo, a z pozostałych graczy żaden nie ma więcej niż 21 lat
70'
Pesković (RUCH) na róg wybił strzał Łazaja (LECHIA)
71'
po dośrodkowaniu Brożka z rogu sędzia odgwizdał faul Ricardinho (LECHIA) na Djokiciu (RUCH)
72'
po raz drugi w krótkim czasie niemal identyczna sytuacja, Bąk (LECHIA) dobrze blokuje piłkę, a Piech (RUCH) popycha go z tyłu i przewraca
73'
Ricardinho (LECHIA) stracił piłkę przed polem karnym Ruchu
74'
Deleu (LECHIA) zablokował dobrze strzał Piecha (RUCH)
74'
strzał Smektały (RUCH) obok słupka
76'
dobra akcja Łazaja (LECHIA) i Brożka, dośrodkowanie Piotra zablokowane
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Oualembo, dla którego to debiut w pierwszej drużynie biało-zielonych, wcześniej Kongijczyk wychowany we Francji tylko raz zagrał w III lidze
79'
obrona Lechii dwukrotnie wybija piłkę z "16" po akcjach Smektały (RUCH)
80'
Buchalik (LECHIA) broni strzał Piecha (RUCH), ale mógł się nie fatygować, gdyż napastnik Ruchu uderzał ze spalonego
82'
Oualembo (LECHIA) wywalczył róg, Kongijczyk operuje w drugiej linii, w jego dossier można było wyczytać, że może grać jako prawy obrońca oraz defensywny pomocnik
84'
róg dla Lechii, próbował strzelać Łazaj (LECHIA), ale zablokowany
84'
kolejny strzał Wiśniewskiego (LECHIA), tym razem niecelny
85'
Ricardinho (LECHIA) dośrodkował w ręce Peskovicia (RUCH)
86'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łazaj. 17-latek wpakował piłkę do pustej bramki. Doskonałe wyłożenie Deleu, który włączył się do akcji ofensywnej, a wcześniej w tej akcji brał udział również Oualembo
86'
oczywiście to pierwszy gol Łazaja (LECHIA) w ekstraklasie, w równie młodym wieku dla gdańskiej drużynie gola w krajowej elicie strzelił tylko Grzegorz Król, w 1995 roku miał 17 lat i 91 dni, Kacper jest nieco starszy, jeśli dobrze szybko policzyliśmy ma dzisiaj 17 lat i 108 dni

który dotychczas był najmłodszym strzelcem Lechii w ekstraklasie, Grzegorz strzelał w 1996 roku
88'
po dośrodkowaniu z wolnego Ruchu piąstkuje piłkę Buchalik (LECHIA)
89'
Kuświk (RUCH) stracił piłkę w polu karnym Lechii
90'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ricardinho, w jego miejsce wchodzi Zyska. Dla 18-letniego Wojtka to także debiut w ekstraklasie
90'
o trzy minuty dłużej trwać będzie mecz
90+3
Buchalik (LECHIA) ratuje Lechię! Bramkarz na raty, ale złapał piłkę po piekielnie mocnym strzale Starzyńskiego

16 GKS Bełchatów 11 1 1 9 6:20 4

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-11-16

Wyniki 11 kolejki

• Ruch Chorzów - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:3 (1:2)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

• (2)

Bravooooo !!!! LG bezkonkurencyjne na wyjazdach :) szkoda meczu ze Slaskiem i Piastem bo wówczas to by było grubo w tabeli ...

• 205 10

• Raz na wozie, raz pod wozem...

• 17 3

• średni mecz ,ruch cienki jak barszcz powinno być 0:3

.Mila czeka na propozycje ze strony Lechii , a działacze na co czekają ?? Czy Traore zostanie czy nie. Mila , powinien sie jak najszybciej znaleźć w podstawowym składzie , dobry napadzior ,dokładnie podaje ,dobrze kończy , i dotego będzie dobrym nauczycielem dla młodzieży , a do tego jest wierny Lechii.

• 3 0

• I tak już będzie po wieki. (1)

Po meczu Wielkiej Lechi w Gdyni ciemno i cicho

• 181 14

• Jaka wielka Lechia, jakie cicho i ciemno?????

• 6 30

• (2)

Brawo Lechia~~~
    Łazaj gol, Colombo ok

Grzelaczak - tragedia

• 168 8

• Oualembo bdb zmiana, widać że gość ma potencjał. (1)

Gra Lechii ruszyła do przodu, razem z Traore mogą stworzyć niezły napad. Widać, że gość ma ciąg na bramkę, jest szybki i zwrotny, do tego świetna technika i panowanie nad piłką jak na polskie warunki. Będzie z niego pożytek:)

• 25 1

• To prawda, ma ciag na bramke, jak na... obronce.

• 3 1

• rewelacja

• 78 6

• brawo

BRAWO LECHIA I TYLKO TYLE DZIĘKUJE ZA UWAGĘ

• 104 7

• ALE SYFNY WYNIK I PIĄTEK DO D...Y! (2)

• 8 175

• Cieszę się, że cię to boli!

• 71 3

• Od kiedy to falowce masz w Wejherowie sledziu ????
      Boli ma bolec i zawsze bedzie ciebie i wam podobnym bolec :)

• 60 2

• Proponuję 30 meczów w sezonie grać na wyjeździe.