Już 27 kwietnia gdynianie mogą mieć półfinał

23 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokom po raz drugi wygrali na własnym parkiecie z AZS Koszalin, tym razem aż 103:79 (23:21, 19:23, 32:23, 29:12). Jednak nie był to jednostronny mecz jakby wskazywał końcowy rezultat. Gdynianie opór akademików złamali dopiero w trzeciej kwarcie, głównie dzięki dobrej grze Donatasa MotiejunasaJerela Blassingame'a. W rywalizacji ćwierćfinałowej do trzech zwycięstw mistrzowie Polski prowadzą 2-0. Trzeci pojedynek odbędzie się 27 kwietnia na terenie rywali.

Motiejunas 23, Blassingame 24, Szczotka 13, Seweryn 5, Łapeta 4 - Hrycaniuk 13, Kuebler 8, Dmitriew 6, Day 5, Ponitka 2, Frasunkiewicz
Sędziowie: Ćmikiewicz, Adameczek, Putyra
Widzów: 1500
Montgomery 15, Pamuła 10, Jarmakowicz 6, Bigus 5, Łączyński - Eziukwu 15, Milicić 12, Reese 12, McIntosh 4, Dutkiewicz, Surmacz

Pomeczowy dwugłos trenerów
Andriej Urlep (AZS)
: Graliśmy dobrze do trzeciej kwarty, kiedy gdynianie zdołali uzyskać seryjnie 7 punktów. W czwartej otworzyli się na dobre, a niemal na sto procent swoich możliwości zagrał dziś Blassingame. Gospodarze wykorzystali również przewagę pod koszem i uciekli nam z wynikiem.

Andrzej Adamek (Asseco Prokom): Kolejny bardzo ciężki mecz. Wynik mógłby sugerować co innego, ale każdy widział jak zacięta walka trwała przez praktycznie 35 minut. Znów mieliśmy problemy na własnej tablicy, AZS zanotował dużo za dużo ofensywnych zbiórek. Do tego słaba dyspozycja w rzutach wolnych nie pozwalała nam wypracować przewagi. Koszalin jest bardzo dobrze poukładanym zespołem i to pokazuje. Najlepsi mogliby mieć z nimi problem przy innym rozstawieniu.

1'
Rozpoczynamy spotkanie
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Jarmakowicz (AZS).
za 2 punkty
1'
[4:2] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
2'
[4:4] 2 punkty zdobywa Bigus (AZS).
za 1 punkt
2'
[4:5] Rzut wolny trafia Bigus (AZS).
za 2 punkty
2'
[4:7] 2 punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
3'
[4:9] 2 punkty zdobywa Jarmakowic (AZS).
za 2 punkty
4'
[6:9] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
4'
[8:9] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
4'
[10:9] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
5'
[12:9] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). Gdynianie mocno przyspieszyli tempo!
za 2 punkty
6'
[12:11] 2 punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
6'
[12:13] 2 punkty zdobywa Montgomery (AZS).
za 2 punkty
6'
[14:13] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
Bardzo wyrównana gra i szybkie tempo z obu stron
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[15:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Łapeta (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
7'
[18:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
7'
[20:13] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Przed chwilą asystował, teraz sam dołożył punkty
za 3 punkty
7'
[20:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Milicić (AZS).
7'
[21:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
8'
[21:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Reese (AZS) chwilę po wejściu na parkiet
8'
[22:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Kuebler (ASSECO PROKOM).
8'
Za 3 pudłuje Reese (AZS)
9'
[23:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
9'
[23:21] 2 punkty zdobywa Montgomery (AZS).
10'
Milicić wjeżdża pod kosz gdynian, ale trafia w obręcz
10'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) za 3, ale obok kosza
10'
Koniecpierwszej kwarty 23:21 dla Asseco Prokomu
Na trybunach nieliczna, ale żywo reagująca grupa kibiców z Koszalina
11'
Rozpoczynamy drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[25:21] 2 punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
11'
[25:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po zespołowym rozegraniu na obwodzie zdobywa Reese (AZS).
12'
Prokom Gdynia kosz, kosz, kosz - krzyczą kibice
za 2 punkty
12'
[27:24] 2 punkty jak na zawołanie zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
12'
[27:26] 2 punkty zdobywa McIntosh (AZS).
za 3 punkty
12'
[30:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Day (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
12'
[33:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM).
13'
Rzutem zza łuku chciał odpowiedzieć Reese (AZS), ale nie trafił
wolne (trafione oba)
13'
[33:28] Eziukwu (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
13'
[33:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Milicić (AZS). Oba zespoły upodobały sobie próby zza łuku
za 2 punkty
14'
[35:31] 2 punkty zdobywa Day (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
14'
[37:31] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) po podaniu Daya
15'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) podawał do Frasunkiewicza (ASSECO PROKOM), ale piłkę przechwycił Milicić (AZS). Kontra gości zakończona faulem gdynian.
15'
[37:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Montgomery (AZS).
15'
Ładna akcja Asseco Prokomu na obwodzie, ale zakończona niecelnym rzutem Frasunkiewicza (ASSECO PROKOM)
za 3 punkty
16'
[37:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Montgomery (AZS).
za 2 punkty
16'
[39:35] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM) po ofensywnej zbiórce
17'
Świetne zagranie Frasunkiewicza (ASSECO PROKOM) do Motiejunasa (ASSECO PROKOM). Ten próbuje zapakować piłkę do kosza, ale wcześniej faulował Bigus
17'
[40:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Łapeta (ASSECO PROKOM).
17'
Dwa nieudane rzutu AZS i ostra walka pod koszem. Na faul żywo zareagowała ławka zespołu z Koszalina. Piłka dla gości
17'
Gorąco pod koszem Asseco Prokomu. Kolejny faul gdynian
17'
[40:36] Tylko jeden rzut wolny trafia Eziukwu (AZS).
17'
Przechwyt na raty po stronie gdynian. Ależ walka o piłkę w środku boiska!
za 2 punkty
18'
[42:36] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
18'
[42:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
18'
[42:41] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS). Ależ akcja! Łączyński podaje w powietrze na wysokość kosza a tam akcję kończy Eziukwu
18'
Gdynianie prowadzą już tylko jednym punktem.
20'
[42:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Eziukwu (AZS). Mamy remis!
za 2 punkty
20'
[42:44] 2 punkty zdobywa Reese (AZS) i goście obejmują prowadzenie!
20'
Let's go Prokom, let's go - krzyczą kibice
20'
Koniec drugiej kwarty. AZS prowadzi 44:42. To z pewnością spora niespodzianka, choć zespół z Koszalina już w poprzednim spotkaniu prezentował się z dobrej strony.
W przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców, którzy rzucają piłką do kosza.
W hali "Gdynia" obserwujemy dziś bardzo dynamiczne spotkanie. Szczególnie jednak gra Asseco Prokomu wydaje się mocno chaotyczna
Gospodarze wygrywają walkę na tablicach 19:15
Asseco Prokom ma również lepszą skuteczność w rzutach za 2 punkty (ASSECO 14/22, AZS 10/21), ale zza łuku lepiej rzucają goście (AZS 6/10, ASSECO 3/13)
Z linii rzutów wolnych: AZS 6/9, ASSECO PROKOM 5/10
21'
Zaczynamy trzecią kwartę
21'
Faul gości w ataku.
za 2 punkty
21'
[44:44] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO PROKOM) po świetnym dograniu Motiejunasa pod samym koszem
21'
[44:46] Eziukwu (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
21'
[46:46] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM) po indywidualnej akcji i rzucie z półdystansu
za 2 punkty
22'
[46:48] 2 punkty zdobywa Montgomery (AZS) dobijając własny rzut. Dosyć nerwowa gra gości w ataku
za 2 punkty
23'
[46:50] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
23'
O czas prosi trener gdynian, Andrzej Adamek
za 3 punkty
23'
[49:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). "J-Blass" wykończył akcję, którą poprzedziła seria podań pomiędzy gdynianami
za 2 punkty
24'
[51:50] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). Szansa na akcję 2+1
24'
Na ponowne prowadzenie gdynian błyskawicznie zareagował trener gości Andriej Urlep, który poprosił o przerwę
24'
Blassingame (ASSECO PROKOM) nie trafia rzutu wolnego
24'
Trzecie przewinienie złapał Reese (AZS)
za 2 punkty
24'
[53:50] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
25'
[53:52] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[55:52] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystując świetne podanie Kueblera
25'
Drugie przewinienie złapał Day (ASSECO PROKOM). Na linii rzutów wolnych Milicić (AZS)
25'
[55:54] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Trzecie przewinienie Daya. Na boisko wraca Blassingame (ASSECO PROKOM)
26'
[55:56] Milicić (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne. Po raz kolejny nic nie robi sobie z próbujących go rozproszyć kibiców
za 2 punkty
26'
[57:56] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) pakując piłkę do kosza. Po raz kolejny dobre podanie Kueblera. Szansa na akcję 2 plus 1
za 1 punkt
26'
[58:56] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
26'
Pierwsze przewinienie Kueblera (ASSECO PROKOM). Na linii rzutów wolnych Reese (AZS)
26'
[58:58] Reese (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne. Znów mamy remis
26'
Drugie przewinienie Milicicia (AZS). Za 3 punkty rzucał Seweryn (ASSECO PROKOM), a więc odda 3 rzuty wolne
26'
[60:58] Seweryn (ASSECO PROKOM) wykorzystuje dwa rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[60:60] 2 punkty zdobywa McIntosh (AZS).
27'
Faulowany Kuebler (ASSECO PROKOM), trzecie przewinienie złapał Bigus (AZS)
27'
[62:60] Kuebler (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Za 3 pudłuje Milicić (AZS)
27'
W ofensywie pod tablicą ostro Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Piłka dla gości
27'
Reese (AZS) nie trafia za 3
za 2 punkty
27'
[62:62] 2 punkty zdobywa Bigus (AZS).
za 2 punkty
28'
[64:62] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
28'
[64:64] 2 punkty zdobywa Montgomery (AZS). Szansa na akcję 2 plus 1
za 1 punkt
28'
[64:65] Rzut wolny trafia Montgomery (AZS).
Który to już raz zmienia się prowadzenie? Bardzo wyrównany mecz w Gdyni, pojedynek cios za cios.
27'
[65:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO PROKOM).
28'
Goście tracą piłkę po prostym błędzie. Od autu Asseco Prokom
za 2 punkty
28'
[67:65] Kontra udana. 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM), który stanie jeszcze na linii rzutów wolnych
29'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia
29'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) świetnie blokuje Montgomerego (AZS), ale wcześniej faulował Szczotka (ASSECO PROKOM). Mała wymiana zdań między Dmitriewem (ASSECO PROKOM) a Montgomerym (AZS)
29'
[67:67] Montgomery (AZS) ze stoickim spokojem wykorzystuje oba rzuty wolne. Kolejny remi
29'
Dzielnie bronił piłki w ataku leżący na parkiecie Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Wznawia Blassingame (ASSECO PROKOM), gdynianie tracą piłkę, ale odzyskuje ją Szczotka (ASSECO PROKOM)!
za 3 punkty
30'
[70:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
30'
[72:67] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
30'
Spokojnie piłkę rozgrywa Blassingame (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
30'
[74:67] I trafia!! 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). Świetna końcówka kwarty w wykonaniu mistrzów Polski!
30'
Koniec trzeciej kwarty Asseco Prokom jako pierwszy zdobył dziś ponad 30 punktów w 10 minut
31'
Wznawiamy grę. Rozpoczyna się ostatnia kwarta
31'
Drugi faul McIntosha (AZS). Rzut wolny dla Asseco Prokomu
31'
[76:67] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
31'
[76:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pamuła (AZS).
za 2 punkty
32'
[78:70] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
32'
Za 2 nie trafia Pamuła (AZS)
za 3 punkty
32'
[81:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). Świetna postawa rozgrywającego w końcówce meczu
32'
[81:72] Jarmakowicz (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) przebojowo wjeżdża pod kosz rywali, ale był faulowany.
32'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) pudłuje oba rzuty wolne
schodzi za faule
33'
Łapeta (ASSECO PROKOM) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
33'
Reese (AZS) pudłuje za 3, zbiera Blassingame (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
33'
[81:74] 2 punkty zdobywa Reese (AZS).
33'
O przerwę poprosił trener gospodarzy Andrzej Adamek
34'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) rzuca zza łuku, ale prosto w obręcz
za 2 punkty
34'
[81:76] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
34'
Z półdystansu pudłuje Reese (AZS)
34'
Znów nie trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM), tym razem rzucając jedną ręką
34'
Błąd 24 sekund po stronie gospodarzy. Asseco Prokom długo przebywam pod samym koszem rywali, ale nie znalazł otwartej drogi do oddania rzutu
za 3 punkty
35'
[84:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM). Rozgrywający gdynian ma już na swoim koncie 21 punktów
36'
[84:77] Tylko jeden rzut wolny trafia Eziukwu (AZS).
za 2 punkty
36'
[86:77] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Świetna gra tercetu Blassingame - Szczotka - Motiejunas
37'
Czas dla gości
za 3 punkty
37'
[89:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Asystował Blassingame
za 2 punkty
37'
[89:79] 2 punkty zdobywa Eziukwu (AZS).
37'
Obustronne przewinienie. Ukarani Blassingame (ASSECO PROKOM) i Montgomery (AZS)
za 3 punkty
37'
[92:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
38'
[94:79] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Strata AZS po nieudanym rzucie. Szybka kontra gdynian. Z przodu osamotniony Szczotka pakuje piłkę do kosza.
za 2 punkty
39'
[96:79] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
39'
[99:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Gdynianie dosłownie odjechali rywalom!
20 punktów przewagi mistrzów Polski. Ostatnia kwarta jest niemal jak z innego meczu
40'
[101:79] Szczotka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne. "Pękło" 100 punktów!
za 2 punkty
40'
[103:79] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Gdynianie bawią się z rywalami
40'
Koniec meczu. 103:79 wygrywa Asseco Prokom i w rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi 2:0

Pozostałe poniedziałkowe mecze: Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 76:72 (23:8, 11:23, 24:17, 18:24), Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 78:86 (19:20, 17:29, 22:19, 20:18 - czytaj więcej).