Lechia uległa Koronie na koniec roku

17 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Przy stanie 0:0 Grzegorz Wojtkowiak (nr 23) był faulowany w polu karnym. Arbiter odgwizdał faul, ale uznał, że przewinienie miało miejsce przed linią i podyktował rzut wolny zamiast rzutu karnego. Lechia nie zdobyła prowadzenia, a po przerwie straciła dwa gole. Przy stanie 0:0 Grzegorz Wojtkowiak (nr 23) był faulowany w polu karnym. Arbiter odgwizdał faul, ale uznał, że przewinienie miało miejsce przed linią i podyktował rzut wolny zamiast rzutu karnego. Lechia nie zdobyła prowadzenia, a po przerwie straciła dwa gole.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 0:2 (0:0) w swoim ostatnim tegorocznym meczu ekstraklasy i nie wykorzystała szansy by zostać liderem. Dwie bramki biało-zielonym strzelił rezerwowy Jacek Kiełb. Podopieczni trenera Piotra Nowaka byli słabszym zespołem, ale mecz mógł potoczyć się inaczej, gdyby przed przerwą otrzymali rzut karny za faul na Grzegorzu Wojtkowiaku. Arbiter się jednak pomylił i nie przyznał "jedenastki". Gdańszczanie mogli spędzić zimową przerwę na szczycie, ale nie wykorzystali faktu, że Jagiellonia Białystok przegrała z Wisłą Płock. Jesień zakończyli na drugim miejscu.

1 Małkowski - 26 Rymaniak, 32 Dejmek, 23 Diaw, 27 Grzelak - 6 Marković, 8 Możdżeń - 9 Abalo, 10 Aankour, 17 Palanca - 77 Przybyła
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Pierściński
32 Milinković-Savić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 30 Nunes, 3 Wawrzyniak - 38 Gamakow, 4 Kovacević - 28 F.Paixao, 10 Mila, 21 Peszko - 11 Kuświk
  • 57' 77 Przybyła Zmiany 15 Kiełb
  • 80' 9 Abalo Zmiany 28 Gabovs
  • 88' 10 Aankour Zmiany 7 Cebula
  • 64' 10 Mila Zmiany 77 Wolski
  • 64' 11 Kuświk Zmiany 41 Stolarski
  • 73' 38 Gamakow Zmiany 19 M.Paixao
  • 61' Kiełb
  • 90+1 Kiełb
  • 32' Grzelak
  • 69' Rymaniak
  • 13' Peszko
  • 39' Kovacević
  • 67' Janicki

W porównaniu z wygranym 3:0 meczem ze Śląskiem, trener Nowak dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce Lechii. Podyktowana jest ona faktem, że po czwartej żółtej kartce pauzować musi Krasić. Serb dostał już wolne, a jego miejsce zajął Kovacević (LECHIA), który stworzy duet defensywnych pomocników z Gamakowem (LECHIA). To zaskoczenie, bo szkoleniowiec Lechii zwykł preferować bardziej ofensywne ustawienie. Przypomnijmy, że na boisku w zespole może przebywać jednocześnie dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej. W jedenastce Lechii są to właśnie Kovacević (LECHIA) i Milinković-Savić (LECHIA).
- - Zdobędziemy mistrzostwo, jeśli będziemy wygrywać bez oglądania się na innych. Cudze porażki nic nam nie dają. Lechia jeszcze nigdy nie była w ekstraklasie tak wysoko na półmetku rozgrywek. To świetna sprawa dla nas i kibiców, ale jeszcze o niczym nie świadczy. Ja podchodzę do tego wszystkiego z dużą pokorą. Chcę być na pierwszym miejscu po 37. kolejce. Trzeba być w formie przez cały sezon. Przede wszystkim nie można pozwolić sobie na seryjne potknięcia- mówił nam przed meczem Jakub Wawrzyniak (LECHIA) .

OBROŃCA LECHII OCENIA 2016 ROK

- Czy spodziewamy się nawalanki? Oby nie - zastrzegał się przed meczem trener Nowak. Jednak statystyki wskazują na coś innego. Korona Kielce i Lechia Gdańsk to najczęściej karane drużyny w tym sezonie żółtymi kartkami. Otrzymały ich aż po 49, w tym po 38 za faule. Po poprzednim meczu tych zespołów Sławomir Peszko (LECHIA) ponad miesiąc musiał pauzować z powodu kontuzji.

LECHIA I KORONA NAJCZĘŚCIEJ KARANE W EKSTRAKLASIE
Ławka rezerwowych Lechii: 77 Podleśny - 14 Wiśniewski, 17 Haraslin, 19 M.Paixao, 20 Chrapek, 27 Wolski, 41 Stolarski
Ławka rezerwowych Korony: 30 Pesković - 4 Trafford, 5 Pyłypczuk, 7 Cebula, 11 Zając, 15 Kiełb, 28 Gabovs
Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na boisku. Z kapitańskimi opaskami wyszli Mila (LECHIA) i Dejmek (KORONA)
1'
Od środka zaczynają gospodarze
1'
Akcja prawą stroną i wrzutka Korony, ale główką wybił piłkę Janicki (LECHIA).
1'
Tym razem pomyłka Janickiego (LECHIA), ale piłkę z pola karnego Lechii wybija Wojtkowiak (LECHIA)
2'
Kolejny błąd Janickiego (LECHIA), ale na szczęście bez konsekwencji dla Lechii.
3'
Korona przeciska się prawą stroną. Rzut rożny dla gospodarzy po wrzutce Markovicia (KORONA)
3'
Wysoka wrzutka z Kornera, ale obrońcy Lechii wybijają piłkę
4'
Kontrę Lechii przerywa faul Rymaniaka (KORONA) na F.Paixao (LECHIA)
5'
Daleki przerzut na prawą stronę do Wojtkowiaka (LECHIA), ten wrzuca w pole karne i piłka zostaje wycofana przed szesnastkę przez Peszkę (LECHIA). Tam uderzył ją Gamakow (LECHIA), ale prosto w Małkowskiego (KORONA). Pierwsza groźna akcja Lechii
8'
Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał Możdżeń (KORONA). Wysoko zawieszoną piłkę sięgnął głową Diaw (KORONA), ale uderzył nad bramką
10'
Palanca (KORONA) ucierpiał w starciu z Gamakowem (LECHIA)
10'
Przy piłce częściej Korona. Tym razem prostopadłe podanie w pole karne Lechii, ale rywali uprzedził Milinković-Savić (LECHIA)
11'
Korona broni bardzo wysoko i robią to skutecznie.
11'
Kovacević (LECHIA) uprzedził Abalo (KORONA) przed szesnastką Lechii
12'
Nieudana kontra Lechii
13'
Żółtą kartką za faul na Palancy został ukarany Peszko (LECHIA). To jego siódma żółta kartka w tym sezonie. Zgodnie z regulaminem, nie zagra zatem na inaugurację wiosny
15'
Groźna sytuacja Korony. Aankour (KORONA), który wszedł między stoperów wypuszczony przez Markovicia, wywalczył jednak tylko rzut rożny. Dobra interwencja Milinkovicia-Savicia
16'
Z dystansu nad bramką uderzał Możdżeń (KORONA)
18'
Kuświk (LECHIA) na spalonym, ale wywalczył rzut rożny. Piłkę po jego strzale odbił Mielcarz. Korona protestuje, ale sędzia podyktował kornera
23'
Dobrze ustawiony Wawrzyniak (LECHIA) przerywa akcję Korony
24'
Możdżeń (KORONA) faulował Peszkę (LECHIA)
25'
Teraz w polu karnym kopnięty został przez Palancę (KORONA) Wojtkowiak (LECHIA). Lechia domaga się rzutu karnego.
25'
Arbiter uznał, iż faul miał miejsce na pograniczu pola karnego i podyktował rzut wolny. To spora kontrowersja
26'
Znakomite uderzenie Mili (LECHIA) z boku na bramkę Małkowskiego (KORONA). Golkiper Korony spisał się jednak bez zarzutu
27'
Rzut rożny dla Lechii wywalczył Peszko (LECHIA)
28'
Gra się wyraźnie ożywiła. Z biegiem czasu Lechia zaczyna przejmować inicjatywę na boisku, choć wciąż nie można powiedzieć, że prowadzi mecz
30'
Marković (KORONA) po dość przypadkowej sytuacji uderza zza pola karnego obok bramki
31'
Ponownie inicjatywa wróciła do graczy Korony
31'
Lechia ma dziś problem z dokładnością podań
31'
Zaskakujące uderzenie Abalo (KORONA) po krótkim rajdzie w pole karne. Piłka leciała na długi słupek ale jedną ręką wypiąstkował ją w górę Milinković-Savić (LECHIA), a następnie złapał spadającą futbolówkę w rękawice. Po raz kolejny dobra interwencja Serba
32'
Żółtą kartką został ukarany Grzelak (KORONA) po ostrym wejściu w F.Paixao.
34'
Osamotniony F.Paixao (LECHIA) nie miał do kogo podać w polu karnym. Wywalczył jednak rzut rożny
35'
Gamakow (LECHIA) faulował Możdżenia (KORONA) przy walce o górną piłkę
35'
Szybko rozegrana piłka przed polem karnym Lechii. Skiksował Możdżeń (KORONA), poprawiał Abalo (KORONA), ale uderzył prosto w ręce Milinkovicia (LECHIA) -Savicia
36'
Szybki, intensywny mecz i sporo strzałów. To spotkanie może się podobać, choć nadal brakuje bramek
37'
Peszko (LECHIA) faulował Dejmka w jego polu karnym. Ryzykowny, bo Sławek mógł zarobić drugą żółtą kartkę
37'
Z dystansu nad bramką uderzał Grzelak (KORONA), nad bramką
39'
Walkę o piłkę w środku pola wygrał Kovacević (LECHIA). Serba przytrzymywał jednak Możdżeń, a ten uderzył go ręką w plecy!
39'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (LECHIA), choć za celowe uderzenie rywala otwartą dłonią groziła mu "czerwień"
40'
Palanca (KORONA) wpadł z impetem w Kovacevicia (LECHIA) przy próbie zagrania "ruletką". Gracz Korony leży na murawie
42'
Abalo (KORONA) zaatakował wślizgiem Wawrzyniaka (LECHIA). Niefortunnie, bo leży na murawie i zwija się z bólu
43'
Abalo (KORONA) kuleje za linią boczną, ale będzie zdolny do dalszej gry
44'
Wrzutka w pole karne Lechii. Jedną ręką wypiąstkował ją Milinković-Savić (LECHIA).
44'
Serb czuje się dziś w bramce bardzo pewnie. To może być zgubne, bo teraz nieco przysnął przy uderzeniu z dystansu Aankoura (KORONA). Zawodnik Korony nieznacznie chybił. To mógł być gol!
45'
Arbiter doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
45+2
Szybka akcja lewą stroną w wykonaniu Korony. Gamakow (LECHIA) faulem powstrzymał Grzelaka (KORONA). Rzut wolny
45+2
Dośrodkowanie Palancy (KORONA) nie zagroziło Lechii.
45+2
Koniec I połowy. Korona remisuje z Lechią 0:0. Gdańszczanie zaczęli słabo, ale z czasem się rozkręcali i obserwowaliśmy ciekawe, dynamiczne 45 minut. Korona częściej była przy piłce i grała dokładniej, ale to Lechia powinna dostać ewidentny rzut karny za faul Palancy na Wojtkowiaku (LECHIA) w 25. minucie. Obie drużyny oddały po 3 celne strzały i gdyby nie udane interwencje bramkarzy, mogłoby być przynajmniej 1:1.
46'
Rozpoczęła się II połowa
46'
Oba zespoły bez zmian w składach
46'
Kuświk (LECHIA) faulował Dejmka.
47'
Niegroźna akcja kielczan, od bramki Milinković-Savić (LECHIA)
49'
Wawrzyniak (LECHIA) odzyskał piłkę, a następnie wywalczył rzut rożny
50'
Krótko rozegrany korner przez Peszkę (LECHIA) i Milę (LECHIA). Wrzutka w pole karne nie przyniosła jednak zamierzanego skutku
51'
Za linią boczną zwija się z bólu Nunes (LECHIA) popchnięty przez Przybyłę.
52'
Statystyka kartek ma przestrzeni całej rundy nie kłamie. Sporo agresywnej gry na boisku w Kielcach
52'
Peszko (LECHIA) uderzał nad poprzeczką
54'
Sporo przebitek w środku boiska
54'
Na boisku leży Gamakow (LECHIA), który dostał piłką prosto w twarz bo wybiciu Diawa (KORONA)
55'
Gamakow (LECHIA) trzyma się za szczękę, ale wygląda na to, że zaraz wróci na boisko
56'
Rzut rożny wywalczyli kielczanie
57'
Piłkę po wrzutce Palancy (KORONA) wybija Wawrzyniak (LECHIA). Po chwili kolejne dośrodkowanie, piłkę łapie Milinković-Savić (LECHIA)
57'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Przybyła, w jego miejsce wchodzi Kiełb.
58'
Kolejna groźna akcja Abalo (KORONA) i Aankoura (KORONA). Sytuację wyjaśnia jednak Gamakow (LECHIA), który wybija piłkę do bramkarza
59'
Zepsuł dośrodkowanie Peszko (LECHIA)
61'
Gra w środku pola, obie drużyny nawzajem odbierają sobie piłkę. Mało efektowny pierwszy kwadrans drugiej połowy
61'
[1:0] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kiełb. 4 minuty po wejściu na boisku rezerwowy daje Koronie prowadzenie. Drogę do brami otworzył mu prostopadłym podaniem między obrońców Aankour. W pojedynku sam na sam z Milinkoviciem-Saviciem, Kiełb posłał piłkę na długi słupek. Cała akcja zaczęła się od złego podania po rzucie wolnym Mili do Gamakowa.
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Wolski.
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
64'
Kapitańską opaskę od Mili (LECHIA) przejmuje Wawrzyniak (LECHIA)
64'
Po zejściu Kuświka (LECHIA) na pozycję "9" wchodzi F.Paixao (LECHIA). Stolarski (LECHIA) na prawym skrzydle
66'
Rzut rożny dla Lechii
66'
Wrzucał Wolski (LECHIA), wybił piłkę Aankour (KORONA), ale z dystansu uderzył ją Gamakow (LECHIA). Futbolówkę odbił jednak Małkowski (KORONA)
67'
Żółtą kartką za faul na Aankourze został ukarany Janicki (LECHIA). Wydaje się, że niesłusznie.
69'
Znakomicie odebrał Grzelakowi (KORONA) piłkę Stolarski (LECHIA)
69'
Lechia zmarnowała kontrę
69'
Żółtą kartką został ukarany Rymaniak (KORONA) za faul na Peszce
71'
Za długo holował piłkę w środku Peszko (LECHIA) i Lechia straciła szansę na groźną kontrę
73'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gamakow, w jego miejsce wchodzi M.Paixao. Lechia przechodzi na system 4-4-2, Marco zagra z przodu obok brata
74'
Nieudana wrzutka Peszki (LECHIA) do M.Paixao (LECHIA)
76'
Coraz groźniejsza jest Korona, która ma dużą ochotę na drugą bramkę i atakuje Lechię już na jej połowie
77'
Trzech kielczan w poru karnym Lechii, ale Palanca (KORONA) zagrał sam i uderzył obok bramki
80'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abalo, w jego miejsce wchodzi Gabovs.
81'
Marković (KORONA) nieumyślnie trafił łokciem w twarz Wolskiego (LECHIA)
82'
Zamieszanie pod bramką Korony zakończone uderzeniem z woleja w wykonaniu Wojtkowiaka (LECHIA) zza pola karnego. Będzie rzut rożny dla Lechii
83'
Rymaniak (KORONA) wrzuca piłkę w pole karne i po raz kolejny jedną dłonią piąstkuję Milinković-Savić (LECHIA)
85'
Szybka akcja Lechii skrzydłem zakończona wrzutkę Peszko (LECHIA) do M.Paixao (LECHIA), ale za wysoko. Do piłki dopadł przy słupku Stolarski (LECHIA), ale trafił prosto w Małowskiego
85'
Wysokie tempo ostatnich minut. Kontra Lechii zakończona rzutem rożnym
86'
Peszko (LECHIA) wrzucił piłkę na głowę Janickiego (LECHIA), ale ten uderzył nad bramką
88'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Cebula.
89'
Na spalonym Kiełb (KORONA)
90'
Aż 5 minut doliczył arbiter do regulaminowego czasu spotkania.
90'
Ta decyzja spotkała się z gwizdami kibiców Korony
90+1
[2:0] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kiełb. Dejmek zagrał znakomitą piłkę za plecy gdańskich obrońców a Kiełb z zimną krwią posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza Lechii. Rezerwowy potrzebował 30 minut, by pogrążyć gdańszczan dwoma golami
90+3
90+3
Po wrzutce Wolskiego (LECHIA) główkował F.Paixao (LECHIA), ale nad poprzeczką
90+4
Kolejny raz groźnie w polu karnym Lechii, ale tym razem źle rozegrał piłkę Kiełb (KORONA)
90+5
Koniec meczu. Lechia przegrała w Kielcach z Koroną 0:2 (0:0). Korona była lepszą drużyną od biało-zielonych, ale kto wie jakby potoczył się meczy, gdyby arbiter podyktował gdańszczanom rzut karny w pierwszej połowie po faulu na Wojtkowiaku (LECHIA). Sędziowski błąd nie tłumaczy jednak podopiecznych trenera Nowaka, którzy zwyczajnie byli dziś słabsi.

16 Ruch Chorzów 20 6 2 12 28:37 16
19 grudnia 2016 r. Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 8 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników. Kara została zmniejszona o połowę po wywiązaniu się ze zobowiązań.
Tabela wprowadzona: 2017-02-09

Wyniki 20 kolejki

• Śląsk Wrocław - ARKA GDYNIA 0:2 (0:0)
  • Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:2 (0:0)
  • Cracovia - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Opinie (234) ponad 20 zablokowanych

• (5)

Brakuje w Lechii graczy z sercem, jak Pietrowski, oby wrócił po tym sezonie.

• 32 58

• Pytanie (1)

Czy przy drugiej bramie nie było spalonego? Pytam bo przeoczyłem.

• 3 7

• Nie ma znaczenia bo grali nasi bardzo slabo i to z slabymi kielcami

• 11 3

• napisze tylko tyle długa droga nas czeka oj długa

• 4 1

• (1)

piłkarze Lechi grają dla pieniędzy a nie dla klubu i tu jest wasz problem bo macie zgraje najemników a nie ludzi którzy dla klubuchcajak najlepiej

• 3 1

• Przepraszam bardzo, ale czy taki Ronaldo gra przede wszystkim dla siebie czy dla Realu? Czy gdyby Real nie płacił mu tyle to grałby za pół darmo dla Realu?

• 1 1

• (2)

Kiełbie we łbie. Niestety.

• 59 4

• Mila daj juz spokój i zakończ karierę (1)

• 21 2

• Mila jesteś naszym idolem,

• 7 3

• Buhahahaahaha pogrom. Lechia zdecydowanie nie zasługiwała na lidera. :)

Ahhhh. Piękne zakończenie 2016 roku. :)

• 103 45

• Pstryczek .... dobrze zrobi...A my swoje!!! (4)

• 37 12

• ... (3)

a Wy swoje,pikowanie w tabeli,to jest Wasze ;p,brawo korona

• 0 4

• Żadnego pikowania nie widzę (2)

Zostaje tak jak było. Jak na taki budżet, 2gie miejsce w tabeli to i tak dobrze. O co wy tu smarczycie??