Lechia po frajersku oddała punkty

jag., Marta
1 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Michał Buchalik chwilę po tym, gdy Edi Andradina z karnego ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Michał Buchalik chwilę po tym, gdy Edi Andradina z karnego ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Lechii znów łatwo, by nie powiedzieć mocniej, że po frajersku - oddali punkty w ekstraklasie. Przez godzinę gry w Letnicy gdańszczanie mieli przewagę jednego zawodnika w starciu z Pogonią Szczecin, stwarzali sytuację za sytuacją, ale poza golem z karnego nie potrafili zmienić wyniku. Na niewiele ponad kwadrans przed końcem spotkania siły się wyrównały po czerwonej kartce dla Piotra Wiśniewskiego, który przed przerwą "wyrzucił" z kolei z boiska Radosława Janukiewicza. Wynik na 1:1 (1:0) ustalił weteran Edi Andradina, wymierzając sam sprawiedliwość, gdyż na karnego dla gości sfaulował Brazylijczyka Rafał Janicki, który też nie dokończył meczu. Arbiter w sumie pokazał 9 żółtych i 3 czerwone kartki! Piotr Brożek nie miał zatem pełnej radości z pierwszego gola w biało-zielonych barwach, a na to trafienie w krajowej elicie czekał blisko trzy lata.

Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Wiśniewski, Kacprzycki - Buzała
Sędziowie: Wajda (Żywiec) oraz Myrmus i Kowelewski
Widzów: 12 060
Janukiewicz - Hrićko, Dąbrowski, Hernani, Noll - Golla, Rogalski - Murayama, Akahoshi, Kolendowicz - Djousse
  • 56' Kacprzycki Zmiany Machaj
  • 81' Buzała Zmiany Rahoui
  • 90+2 Ricardinho Zmiany Łazaj
  • 15' Golla Zmiany Pernis
  • 28' Kolendowicz Zmiany Frączczak
  • 73' Djousse Zmiany Andradina
  • 17' Brożek
  • 90+4 Andradina
  • 7' Deleu
  • 59' Janicki
  • 67' Wiśniewski
  • 73' Wiśniewski
  • 26' Hernani
  • 47' Noll
  • 68' Hrićko
  • 75' Rogalski
  • 80' Frączak
  • 90' Janicki
  • 13' Janukiewicz

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:

BOGUSŁAW KACZMAREK
(Lechia):
Tej wiosny straciliśmy już cztery punkty. Te w meczu z Pogonią nie były nawet stracone, ale oddane Pogoni! Gdyby głupotę dało się zmierzyć, to co zrobiliśmy, byłoby poza taką skalą!

Mogliśmy ten mecz wygrać 2,3 bramkami, ale przez brak odpowiedniego wykończenia przekonaliśmy się jeszcze raz jak piłka jest mściwa. Zabrakło precyzji, spokoju, ostatniego dogrania, rozsądku oraz zimnej krwi. Piłkarze muszą zrozumieć, że poza bieganiem w futbolu liczy się jeszcze myślenie.

W 93. minucie krzyczymy, aby rozegrali krótki rzut rożny, utrzymali się przy piłce, a oni dają szansę do ataku rywalom! W przerwie rozrysowujemy wszystko, mówimy jak prowadzić atak pozycyjny, a na boisku nie jest to realizowane. Niepotrzebne było podnoszenie piłki, bo na to tylko czekało trzech wysokich obrońców Pogoni.

Nie można próbować wjechać z piłką do bramki, bo takie akcje jak z Polonią, po których strzeliliśmy bramkę, zdarzają się tylko raz na jakiś czas.

ARTUR SKOWRONEK (Pogoń):
Musieliśmy zagrać "nisko", przejść do defensywy, grać blisko siebie. To nie jest nasza gra, miałem przygotowaną zupełnie inną taktykę, nad czymś innym pracowaliśmy w ostatnim mikrocyklu treningowym. Zaplanowałem też zupełnie inne zmiany, pod tym kątem dobrałem też "18", a dwie pierwsze roszady były wymuszone, bo Kolendowicz zszedł z powodu urazu, a Janukiewicz po czerwonej kartce.

Cieszę się z tego jak drużyna zareagowała na to co działo się na boisku. Bardzo pozytywna reakcja była już w przerwie. Wiatru w żagle dodała nam czerwona kartka Wiśniewskiego, zaczęliśmy pchać się do przodu. Wprowadziłem Ediego, gdyż liczyłem, że utrzyma się przy piłce oraz pomoże nam przy stałych fragmentach gry. Zaprocentowało jego doświadczenie.

Statystyki, z uwagi na pierwszą połowę, zapewne będą dla nas bardzo niekorzystne. Wyrównanie było ciut szczęśliwe, ale wynik jest też zasłużony z tego względu, że moja drużyna pokazała charyzmę i konsekwencję w swoich poczynaniach.

Ten punkt jest dla nas ważny także ze względów mentalnych, bo na tę sferę kładłem nacisk w ostatnim tygodniu na równi z taktyką. Teraz powinniśmy zacząć iść w górę tabeli.

Otwarcie Green Lounge na PGE Arenie

Zobacz jaka atmosfera panowała na meczu Lechia - Pogoń.

Pogoń Szczecin

80% 441 typowań LECHIA Gdańsk
14% 77 typowań REMIS
6% 32 typowania Pogoń Szczecin

w Lechii dwie zmiany w porównaniu z "11" na inaugurację rundy, do gry weszli Wiśniewski i Kacprzycki, a na ławkę zostali odesłani Rahoui i Machaj
dzisiaj urodziny obchodzą Deleu i Pietrowski
na trybunach bardzo mało widzów, czyżby była to najniższa frekwencja w historii? goście byli to tego stopnia ośmieleni, że gwizdali, gdy spiker przedstawiał piłkarzy Lechii
zamknięta trybuna, z której prowadzony był doping, to decyzja wojewody po pirotechnice w meczu z Zagłębiem w grudniu ubiegłego roku
Pogoń prowokuje wulgaryzmy na trybunach, Lechia odpowiada tym samym
minuta ciszy na cześć Romana Rogocza, byłego piłkarza i trenera Lechii, był uznany piłkarzem 60-lecia klubu
Lechia na biało, Pogoń granatowe stroje
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
pierwszy róg dla gości, po dośrodkowaniu sytuacje wyjaśnił Buchalik (LECHIA)
2'
w polu karny Ricardinho, podanie Brazylijczyka nie dotarło jednak do jego kolegów
3'
Buzała (LECHIA) próbował złożyć się do strzału, skończyło się na rogu
3'
po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (LECHIA) z rogu bez zagrożenia dla bramki Pogoni
4'
mimo niezbyt licznej widowni głośny doping kibiców obu drużyn
5'
Djousse (POGOŃ) próbował złożyć się do strzału w polu karnym Lechii, nie trafił w piłkę z woleja
7'
gwizdy kibiców Lechii nie pomagają, będzie wolny dla gości tuż przy linii bocznej pola karnego gospodarzy
7'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA), który faulował Djousse
8'
wrzutka z wolnego Akahoshi (POGOŃ) wybita przez stoperów Lechii
8'
jeszcze raz Akahoshi (POGOŃ), minął dwóch zawodników Lechii i dośrodkował, Dąbrowski (POGOŃ) nie sięgnął piłki, bardziej otarła się o jego czuprynę niż był to strzał, od bramki rozpocznie Buchalik (LECHIA)
12'
Lechia długo rozgrywa piłkę, ale głównie na własnej połowie
czerwona kartka
13'
Janukiewicz (POGOŃ) otrzymał czerwoną kartkę i karny dla Lechii! Wiśniewski wyszedł sam na sam po długim podaniu Pietrowskiego, gdy mijał bramkarza został podcięty w polu karnym
14'
jakaś raca odpalona w sektotrze Pogoni
14'
Deleu (LECHIA) podszedł do ławki, aby chyba ustalić kto ma strzelać karnego
15'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Golla, w jego miejsce wchodzi Pernis, rezerwowy bramkarz
17'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Brożek z karnego po technicznym uderzeniu tzw. podcinką. To pierwszy gol Piotra w biało-zielonych barwach
18'
to 15 gol w ekstraklasie Brożka, poprzednie strzelił dla Wisły, ostatniego 27 marca 2010 roku w meczu z Polonią Bytom, wygranego na wyjeździe 3:1
20'
Pogoń próbuje atakować mimo gry w "10", Djousse (POGOŃ) doszedł do piłki w polu karnym gdańszczan, ale nie odegrał jej precyzyjnie
21'
po wolnym Brożka minęło się z piłką trzech rywali, ale nie doszedł do niej także żaden z gdańszczan
22'
niecelny strzał głową Bieniuka (LECHIA)
25'
do piłki w pobliżu pola karnego próbował dojść Kacprzycki (LECHIA), mimo że się przewrócił, sędzia puścił grę
26'
Żółtą kartką został ukarany Hernani (POGOŃ), który faulował Ricardinho
27'
tym razem dośrodkowanie z wolnego Brożka zatrzymało się na głowie jednego z rywali
28'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolendowicz, w jego miejsce wchodzi Frączczak. Trener Skowronek najwyraźniej boi się wysokiej porażki, gdyż wpuścił bardziej defensywnego gracza
29'
Buzale zabrakło centymetrów, aby sięgnąć głową piłkę po dośrodkowaniu Ricardinho
30'
Buzała (LECHIA) mija bramkarza, ale tym razem sędzia gwiżdże spalonego
31'
mecz z dużą przewagą Lechii tak na boisku jak i w dopingu
32'
zbyt mocne podanie Ricardinho do Buzały (LECHIA), a mógł być sam na sam z bramkarzem
34'
nieudane dośrodkowanie Ricardinho
36'
Djousse (POGOŃ) na desancie, ale dobrze jego dośrodkowanie zatrzymane przez Janickiego (LECHIA)
37'
Pogoń próbuje atakować, Lechii udało się wyjść kontrą czterech na czterech, kończy je niecelne podanie Ricardinho
38'
indywidualna akcja Ricardinho zakończona celnym strzałem po ziemi, ale lepiej by zrobił jeśli dogrywałby do lepiej ustawionych kolegów
39'
idealne dośrodkowanie Deleu (LECHIA) do wbiegającego w pole karne Pietrowskiego (LECHIA), ale Marcin główkował wysoko nad bramką
40'
w indywidualnej akcji Buzała (LECHIA) przebiegł około 20-30 metrów z piłką, próbował podać do sytuacji sam na sam z bramkarzem Ricardinho, ale piłkę zatrzymał Dąbrowski (POGOŃ)
42'
Deleu (LECHIA) przedarł się w w pobliże bramki Pogoni, Brazylijczyk próbował wyłożyć piłkę w pole bramkowe do Buzały (LECHIA), ale dobra interwencja Hernaniego (POGOŃ)
43'
strzał Kacprzyckiego (LECHIA), broni Pernis (POGOŃ)
43'
miażdżąca przewaga Lechii, kolejny atak, piłka od Ricardinho nie dochodzi do Buzały (LECHIA)
44'
potężny strzał Pietrowskiego (LECHIA), piłka nieznacznie mija bramkę Pogoni
45'
45+3
Djousse (POGOŃ) fauluje Buchalika (LECHIA), który złapał piłkę po dośrodkowaniu Murayamy (POGOŃ)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0 i GRA Z PRZEWAGĄ JEDNEGO PIŁKARZA
spiker ogłosił, że na trybunach jest 12 060 widzów, może dlatego, że kibice "rozrzuceni" są po całym stadionie wydawało się, że ich jej mniej niż oficjalna frekwencja
piłkarze Pogoni wracają z szatni, przywitani gwizdami
46'
Rozpoczyna się druga połowa meczu
46'
Gdańszczanie próbowali przebić się środkiem pola ale zostali zatrzymani
47'
Żółtą kartką został ukarany Noll (POGOŃ).
47'
Gdańszczanie rozpoczynają od rzutu wolnego na własnej polowie
48'
Ricardinho w pole karne do Wiśniewskiego (LECHIA) ale szczecinianie zgasili akcję
49'
Dośrodkowanie Murayamy (POGOŃ), gdańszczanie wybijają na róg
49'
Po rogu błąd defensywy naprawia Buchalik (LECHIA)
50'
Akahoschi powstrzymuje Ricardinho (LECHIA)
50'
Gdańszczanie wciąż na połowie Pogoni ale stuprocentowych sytuacji brakuje
52'
Ricardinho (LECHIA) dał sobie odebrać piłkę w polu karnym
53'
Surma (LECHIA) tylko w boczną siatkę
56'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kacprzycki, w jego miejsce wchodzi Machaj.
58'
race świetlne odpalone w sektorze Pogoni, spiker apeluje, aby nie używać środków pirotechnicznych
56'
Wolny dla Lechii z niespełna 33 metrów
58'
na sektorze najzagorzalszym sympatyków Lechii "morze" biało-zielonych flag
58'
Dośrodkowanie Machaja (LECHIA) nie przyniosło zagrożenia
59'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
60'
Pogoń odpala kolejne race, zakrywa je sektorówką
60'
wystrzały na sektorze szczecińskim
60'
Wiśniewski (LECHIA) dał sobie odebrać piłkę w polu karnym a mógł wyjść na czystą pozycję
61'
na sektorach Lechii śpiewany jest... hymn narodowy
61'
Akahochi gasi akcję gdańszczan
62'
Buzała (LECHIA) z dystansu ale nad poprzeczką
63'
Dośrodkowanie Pietrowskiego (LECHIA) padło łupem gości
63'
Pietrowski (LECHIA) z dystansu ale nad poprzeczką
64'
kolejne apele spikera niczym głos wołający na puszcze, race nadal odpalane w sektorze gości
64'
Gdańszczanie rozgrywają piłkę w środku pola
64'
Na spalonym gdańszczanie
66'
Gdańszczanie ponownie środkiem pola ale nie stworzyli zagrożenia w polu karnym
67'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA). Za faul na Akachosim, gdańszczanin będzie musiał pauzować w następnym meczu
68'
wulgarne skandowanie z sektora gości zagłuszone gdańskimi gwizdami
68'
Wolny dla Pogoni ale Rogalski (POGOŃ) prosto w mur
68'
Żółtą kartką został ukarany Hrićko (POGOŃ).
70'
Buzała (LECHIA) zamiast dojść do dośrodkowania przewrócił się w polu karnym
72'
Gdańszczanie przy piłce ale tylko przy piłce, strzelają rzadko
72'
Akcja Pogoni zatrzymana
żółta i czerwona
73'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA). Wiśniewski obejrzał druga kartkę za faul na środku boiska. Siły obydwu zespołów wyrównane
70'
sędzia Wajda pracuje na najbardziej ostrego sędziego w ekstraklasie, to jego czwarty mecz w elicie, a pokazał już 29 żółtych i 5 czerwonych kartek!
73'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Djousse, w jego miejsce wchodzi Andradina.
74'
Andradina (POGOŃ) z wolnego ni to strzelał ni podawał, od bramki Buchalik (LECHIA)
75'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (POGOŃ).
77'
Pogoń próbuje w ostatnim kwadransie gry stworzyć jakąś akcję zaczepną
78'
Ciężar gry przeniósł się na połowę Lechii
79'
Od bramki Buchalik (LECHIA)
80'
Żółtą kartką został ukarany Frączak (POGOŃ).
80'
Ricardinho (LECHIA) ograny w pobliżu narożnika boiska
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buzała, w jego miejsce wchodzi Rahoui.
81'
kibice skandują imię i nazwisko Pawła Buzały (LECHIA), pierwsze wejście na boisko na PGE Areny Rahoui (LECHIA) bez żadnej reakcji z trybun
82'
83'
Po dośrodkowaniu Nolla (POGOŃ) rzut rożny
84'
Po rozegraniu rogu piłkę przejął Brożek (LECHIA)
85'
Deleu (LECHIA) podawał w pole karne do Machaja (LECHIA) ale ten nawet nie doszedł do piłki
85'
Andradina (POGOŃ) w pole karne, tam pada jak długi Frączak ale sędzia nie dopatrzył się faulu
85'
Machaj (LECHIA) zdecydował się na strzał z dystansu, z ostrego kąta ale prosto w bramkarza gości
86'
Murayama (POGOŃ) ograł gdańską obronę i strzelił nad poprzeczką
87'
w tej minucie publiczność klaszcze, to także aplauz na cześć Romana Rogocza, o co poprosił spiker
89'
Od bramki rozpocznie Pogoń
90'
trzy minuty doliczone
90'
Ricardinho (LECHIA) wpadł z piłką w pole karne ale nie zdoła dobrze opanować piłki, przejął ja Noll (POGOŃ) i niewiele brakowało a byłby gol samobójczy
90+2
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ricardinho, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
90+3
Brożek (LECHIA) przejął piłkę w środku pola
90+3
Gdańszczanie wybijają na aut na połowie gości
90+4
Karny dla Pogoni po faulu Janickiego na Andradinie
90'
Janicki (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę.
90+4
[1:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Andradina. Buchalik wyczuł szczecińskiego weterana ale piłka bita była zbyt mocno aby ją zatrzymać
90+4
Sędzia nawet nie wznawia gry. Lechia - Pogoń 1:1.

16 GKS Bełchatów 17 1 5 11 10:27 8

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-03-05

Wyniki 17 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 0:0
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)

• PGE PORAŻKA

nie dość że ich gra to i zadłużony stadion w tym mieście.

• 27 4

• No i dobrze niech spadną ,stadion zaorają i będzie spokój.Z taką grą wstyd.Dzieci na podwórku lepiej grają."Zawodowcy"

• 2 1

• spadek lechi coraz blizej

• 24 23

• frajerstwo ??? mało powiedziane !!!!!!!!!

Co wy robicie ??? wy naszą Lechię chańbicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nawet nie ma kogo wyróżnić za dobrą grę !!!!!!!!!!!!!! obiektywnie patrząc dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale czy któryś z tych patałachów to przeczyta ????

• 26 7

• Koniec!!!

Nigdy wiecej. Obrona jeszcze ok ale atak????? W dziada grali miedzy soba na 5 metrach pod polem karnym.... Zaczelismy im kierunek pokazywac w ktora strone bramka przeciwnika... Nie pojde wiecej. .....

• 11 5

• Ten mecz to jeden wielki skandal

Mogliby zrobić artykuł o żenadzie i frajerstwo jakie zaprezentował wojewoda oraz organizatorzy meczu zresztą kto był ten wie najlepiej: Najpierw kuriozalna decyzja o zamknięciu sektora, potem awaria pociągów na mecz kilkaset metrów od stadionu, całkowita dezinformacja i masowe wychodzenie z pociągów, przemarsz na stadion, a na finał 50 metrowe, grube kolejki na zieloną oraz jakaś awaria bramek, kompletne zamieszanie, Wyszło na to że ludzie wchodzili na mecz co najmniej pół godziny. Gra była słaba, nawet bardzo, ale jednak większość meczu z małą przewagą dla Lechii, bo mecz był do wygrania. A sędzia dostaje niedostateczny z grubym minusem, obiektywnie mówiąc nie był konsekwentny w decyzjach, często ich nie podejmował i na odwrót a jeśli chodzi o ilość kartek to przegiął zwyczajnie, bo dokończył dzieła zniszczenia tego meczu. Nie wspomnę już o poziomie dopingu na prostej bo młyn jak na takie utrudnienia to dał rade.

• 13 2

• Najlepsi byli kibice Lechii... (3)

......skandując nazwiska Wiśniewskiego i Buzały.Tak dalej panowie a ci dwaj w ogóle nie będą uważać się za gwiazdy

• 17 4

• kibiców lechi to dziś zawstydziła oprawa pogoni (2)