Kafarski decyduje: Sotirović czy Bodul?

12 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Tomasz Kafarski musi podjąć decyzję, który napastnik zagra w Lechii w przyszłym sezonie. Największe szanse mają Vuk Sotirović i Darko Bodul. Tomasz Kafarski musi podjąć decyzję, który napastnik zagra w Lechii w przyszłym sezonie. Największe szanse mają Vuk Sotirović i Darko Bodul.

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Opalenicy Lechia pokonała Koronę Kielce 3:2 (1:1). Był to bardzo podobny mecz do tego rozegranego w rundzie wiosennej w ekstraklasie. W spotkaniu nie uczestniczyli kontuzjowani Łukasz SurmaAbdou Razack Traore. Na kolejne testy stawił się zaś Krzysztof Bartoszak z Jaroty Jarocin. Jednak faworytami do angażu w ataku pozostają Vuk Sotirović i Darko Bodul. Trener Tomasz Kafarski decyzję, na którego napastnika się zdecydował, ma ogłosić jutro.

Darko Bodul 23, Krzysztof Bąk 70, Tadas Kijanskas 81 (samobójcza) - Paweł Sobolewski 19, Krzysztof Kiercz 66

LECHIA:
I połowa: Pawłowski - Pietrowski, Janicki, Kożans, Andriuskevicius - Popielarz, Poźniak, Bodul - Lukjanovs, Sotirović, Łuczak.
II połowa: S.Małkowski - Deleu, Vućko, Bąk, Hajrapetjan - Machaj, Nowak, Kacprzycki - Dawidowski, Sazankow, Bartoszak.

KORONA:
I połowa: Z.Małkowski - Kuzera, Stano, Malarczyk, Lisowski - Bąk, Vuković, Lech, Sobolewski - Korzym, Zieliński.
II połowa: Małecki - Lenart, Kiercz, Kijanskas, Cebula - Maliszewski, Jovanović, Lenertowski, Janiec (83 Jamróz) - Cichos, Michałek

Bartoszak ma 22 lata, mierzy 186 centymetrów wzrostu. W dwóch ostatnich sezonach dla Jaroty strzelał po pięć goli. Napastnik zagrał już pod koniec pierwszego zgrupowania przeciwko Polonii Warszawa i miał trenować z Lechią w Gdańsku, ale nie mógł wówczas przyjechać, bo się rozchorował. Dzisiaj dostał kolejną szansę obok Vuka SotiroviciaDarko Bodula, dla których był to z kolei kluczowy sprawdzian. Serb wbrew wcześniejszym informacjom nie został skierowany na testy medyczne, a od soboty cały czas trenował z Lechią.

Początek sparingu należał do Korony. Na ciężką próbę wystawiony został 18-letni Wojciech Pawłowski. W dwóch sytuacja bramkarz Lechii popisał się udanymi interwencjami, a na oklaski zasłużył zwłaszcza za obronę strzału Aleksandra Vukovicia. Niestety, w 19. minucie nie zdołał zatrzymać piłki silnie kopniętej przez Pawła Sobolewskiego, który znalazł się w bramkowej sytuacji po akcji prawym skrzydłem Jakuba Bąka.

Lechia niekorzystnym wynikiem nie mogła się załamać, bo przecież świeżo w pamięci miała wiosenną wizytą w Kielcach, gdy przegrywała 0:2, a z boiska zeszła z wygraną 3:2. I jeszcze przed przerwą gdańszczanie stworzyli kilka sytuacji, które mogły dać im prowadzenie. Na listę strzelców w drugi kolejny sparingu wpisał się Bodul. 22-letni Chorwat trafił w 23. minucie, zamieniając na gola składną akcję, którą rozpoczął Jakub Popielarz, a asystę zaliczył w niej Sotirović.

Pod koniec pierwszej połowy Darko jeszcze raz groźnie strzelał, ale tym razem obronił Zbigniew Małkowski. Dogodnej okazji nie wykorzystał również Mateusz Łuczak. Natomiast Korona mogła cieszyć się z gola do szatni, ale Pawłowski w dobry stylu odbił uderzenie głową Grzegorza Lecha.

Na drugą połowę obaj trenerzy wystawili zupełnie inne "11". W Koronie zagrał m.in. Michał Michałek, który przez dwa ostatnie sezony występował w Bałtyku. Rozminął się zatem na boisku z Łuczakiem, który wiosną grał też w tej gdyńskiej drużynie.

Zaraz po wznowieniu gry formą musiał się wykazać Sebastian Małkowski, którego umiejętności potężnym strzałem sprawdził Artur Lenartowski. Po godzinie gry Lechię mógł na prowadzenie wyprowadzić testowany Bartoszak, ale przegrał w pojedynku sam na sam z rezerwowym bramkarzem Korony, Wojciechem Małeckim.

Niewykorzystana okazja natychmiast się zemściła. Kielczan na drugie tego dnia prowadzenie wyprowadził Krzysztof Kiercz, który wykazał się najlepszym refleksem i szybkością w zamieszaniu podbramkowym w "16" gdańszczan.

Biało-zieloni do wyrównania, dokładnie jak w pierwszej połowie, doprowadzili po czterech minutach. Tym razem napastników wyręczył obrońca Krzysztof Bąk.

I jak tutaj nie wierzyć, że historia lubi się powtarzać. W przywoływanym meczu z wiosny w Kielcach piłkę do własnej siatki podawaną przez kolegę posłał Pavel Stano. W Opalenicy to Małecki kopnął piłkę w Tadasa Kijanskasa, a ta po odbiciu od Litwina wpadła do siatki, dając prowadzenie gdańszczanom.

- Uważam, że graliśmy dojrzalszy futbol od Korony. Bodul pokazał, że potrafi strzelać bramki, a Sotirović dobrze absorbował obrońców. Jeszcze potrzebuję czasu, aby przeanalizować ich postawę w sparingu i na treningach. Decyzję ogłoszę jutro rano - powiedział po sparingu trener Kafarski.

W dzisiejszym sparingu na boisku zabrakło Łukasza SurmyAbdou Razacka Traore. Kapitan biało-zielonych i ich najlepszy snajper narzekają na dolegliwości mięśniowe. Zamiast na boisko skierowani zostali na odnowę biologiczną i zabiegi fizjoterapeutyczne. Jest szansa, że wykurują się na sobotni sparing z ŁKS Łódź. Nadal też nie gra Piotr Wiśniewski, który wchodzi w treningi po operacji kolana.