Bałtyk odebrał Arce II prowadzenie w III lidze

18 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:30 (18 października 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Bałtyk zaprezentował nowe stroje, które zapowiadają przypadający w przyszłym roku jubileusz 85-lecia klubu. Okazały się one szczęśliwe, bo biało-niebiescy grająć w nich zdobyli 8 bramek. Bałtyk zaprezentował nowe stroje, które zapowiadają przypadający w przyszłym roku jubileusz 85-lecia klubu. Okazały się one szczęśliwe, bo biało-niebiescy grająć w nich zdobyli 8 bramek.

Aż tuzin goli gospodarzy obejrzeliśmy w sobotnich meczach III ligi w Trójmieście. Piłkarze Bałtyku rozgromili na Narodowym Stadionie Rugby GKS Przodkowo 7:1 (3:1). Mariusz Węglińskim popisał się czterema asystami oraz golem, a Krzysztof Rusinek do swojego dorobku dołożył dwa kolejne trafienia i z 9 bramkami został wiceliderem snajperów Grupy Bałtyckiej. Natomiast przy ul. Traugutta Lechia II rozbiła Leśnika Manowo 5:1 (2:0). Gdynianie awansowali na 1. miejsce w tabeli. Z pozycji przodownika zrzucili rezerwy Arki Gdynia, które przegrały na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna 1:2 (0:1), tracąc bramkę w 90 minucie! Pogrążył ich lider klasyfikacji strzelców, Mateusz Łuczak.

BAŁTYK GDYNIA - GKS Przodkowo 7:1 (3:1)

Rusinek 1, 13, Krzemiński 11, Węgliński 57, Bujnowski 64, Dettlaff 78, Krysiński 90 - Gronowski 26

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Steinborn - Milczarek (77 Krysiński), Panasiuk (78 Ziemak), Dettlaff, Krzemiński (34 Bujnowski) - Rusinek (81 Kazubowski), Węgliński

GKS Przodkowo plasuje się w środkowej części tabeli, bo aż siedem wcześniejszych meczów mogło rozegrać na własnym boisku. Jednak na wyjazdach beniaminek spisuje się dużo słabiej. Przed wyprawą do Gdyni po trzy gole inkasował w Wejherowie i Manowie. Dlatego i Bałtyk ruszył bez respektu na przeciwnika, mimo iż w szeregach gości zagrało aż trzech byłych graczy biało-niebieskich: Mateusz Frankowski, Wojciech PiętaJakub Gronowski. W dodatku to oni są główną siłą GKS w ofensywie. Do 10 kolejki wspólnie zdobyli 11 goli.

Gdynianie zagrali w nowych strojach przygotowanych z okazji jubileuszu - 85-lecia klubu, który mieć będzie w przyszłym roku. Piorunujący w ich wykonaniu był już otwierający grę kwadrans. Gospodarze strzelili w nim trzy gole, a równie dobrze rutynowany Artur Dyszkiewicz (w przeszłości m.in. Polonia Gdańsk) i po raz czwarty mógł sięgnąć do siatki.

39-letniego golkipera już w 40 sekundzie pokonał Krzysztof Rusinek, który strzelił "w długi róg" z narożnika pola karnego. W kolejnych akcjach błyszczał Mariusz Węgliński. Zaliczył dwie asysty. Najpierw wrzucił piłkę na głowę Łukasza Krzemińskiego, a po chwili znalazł w polu karnym Rusinka i w 13. minucie było już 3:0. Szkoda, że Mariusz nie zdecydował się poprzestać na podaniach otwierających drogę do bramki. Na zakończenie inauguracyjnego kwadransa, gdy przekazał piłkę Rusinkowi, zapewne byłoby 4:0. Ale Węgliński sam wybrał się ze strzałem i nie zdołał pokonać Dyszkiewicza.

Gości należy pochwalić za to, że to takim nokaucie podnieśli się i podjęli walkę o jak najkorzystniejszy wynik. W sukurs przyszedł im... Bartosz Panasiuk. Miejscowy pomocnik tak niefortunnie powstrzymywał Frankowskiego, że w polu karnym zagrał piłkę ręką. Sędzia wyciągnął czerwony kartonik, ale zmienił jednak decyzję. Skończyło się na żółtym kartoniku i karnym dla rywali. Jedenastkę na gola zamienił wychowanek... Bałtyku - Gronowski.

Przodkowo próbowało atakować także po przerwie, ale z optycznej przewagi niewiele wynikało. Bałtyk z impasu wyprowadził Marek Marek Milczarek, który huknął z około 35 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła pod nogi Węglińskiego, który musiał poprowadzić na 4:1.

W 64. minucie Węgliński zaliczył trzecią asystę w tym spotkaniu. Tym razem podawał do Rafała Bujnowskiego, który jeszcze przed przerwą pojawił się na boisku, zastępując kontuzjowanego Krzemińskiego.

Goście atakowali nadal, ale trafiali jedynie w słupki i poprzeczkę. Natomiast Bałtyk poprawiał wynik. Końcowy rezultat ustalił kolejny rezerwowy, Radosław Krysiński. Na listę strzelców wpisał się również Marcin Dettlaff.

Beniaminek III ligi zapłacili wysoką cenę za otwartą grę, w której brakowało mu szczęścia. Natomiast Bałtyk wreszcie wystrzelił, gdyż we wcześniejszych meczach, także u siebie zdarzało mu się remisować z powodu braku skuteczności.

ZAGŁOSUJ - CZY POZIOM III LIGI SIĘ OBNIŻA?

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)
Bramki: Łuczak 6, 90 - 73 samobójcza

ARKA II: Kotkowski - Stolc, Robakowski, Wojcinowicz (75 Godula), Borski - Brzuzy, Mosiejko, Gałecki, Bach - Koziara (63 Tomczak), Węsierski (82 Regulski)

Bałtyk dzięki wygranej odebrał pozycję lidera rezerwom Arki. Żółto-niebiescy przegrali w Kościerzynie. Szybko wynik spotkania otworzył lider klasyfikacji strzelców Grupy Bałtyckiej Mateusz Łuczak.

24-letni wychowanek Polonii Gdańsk, który grał m.in. w Lechii i Bałtyku, prowadzenie zdobył uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka zagrana przez niego z bocznego sektora boiska skozłowała przed Kamilem Kotkowskim i wpadła do siatki.

Wyrównanie mógł zdobyć Tomasz Wojcinowicz, ale po stałym fragmencie gry uderzył piłkę kolanem i nie zdołał skierować jej do bramki. Kaszubia przeważała, ale do przerwy skończyło się na prowadzeniu jednym golem.

Wyrównanie dla Arki zdobył zawodnik gospodarzy. Prawą stroną przebił się Michał Gałecki i dośrodkował wzdłuż bramki, a powracający defensor interweniował niefortunnie i wślizgiem wbił futbolówkę do siatki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, rajd lewą stroną przeprowadził Łuczak. Napastnik minął dwóch zawodników Arki i z bliskiej odległości zanotował swoje 12. trafienie w tym sezonie.

Gdynianie odpowiedzieli akcją w doliczonym czasie gry, gdy Paweł Brzuzy prostopadle podał w pole karne do Gałeckiego, ale ten uderzył nieczysto i spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych Roberta Wilczyńskiego.

Kaszubia dzięki wygranej zrównała się punktami z Bałtykiem i Gwardią Koszalin jednak to gdynianie prowadzą w tabeli ze względu na najlepszy bilans bramkowy.

LECHIA II GDAŃSK - Leśnik Manowo 5:1 (2:0)
P.Wiśniewski 6, Nishi 14, Jaroszek 79, Czychowski 81 (karny), Wolski 90+3 - Fijołek 66

LECHIA II: Podleśny - Powszuk, Rudinilson (84 Bobowski), Garbacik, Hoffmann (19 Sobczak) - Nishi, Wolski, Buksa (70 Jaroszek), P. Wiśniewski Aleksić (65 Kopka) - Czychowski

Prowadzona przez Ryszarda Robakiewicza Lechia od początku meczu z Leśnikiem ruszyła do frontalnego ataku. Brylował w nim Piotr Wiśniewski, który w sobotę dostał szansę odbudowania formy w rezerwach biało-zielonych po przebytej chorobie. Na listę strzelców pomocnik wpisał się już w 6. minucie. Do ofensywnej akcji podłączył się wówczas Diego Hoffmann, który podał piłkę w pole karne. Tam nie potrafili poradzić sobie z nią obrońcy gości, a z prezentu skorzystał Wiśniewski.

Wyglądało na to, że gdańszczanie chcą szybko udowodnić, że mecz z poprzedniej kolejki, w którym przerwali passę sześciu spotkań bez porażki, był tylko wypadkiem przy pracy. Po kolejnych ośmiu minutach prowadzili już 2:0. Tym razem w "16" podawał Bernard Powszuk, a piłkę do siatki skierował Tsubasa Nishi.

Postawą biało-zielonych zachwiała sytuacja z 18. min. Goście wyszli z groźną akcją i po prostopadłym zagraniu w sytuacji sam na sam z Damianem Podleśnym znalazł się napastnik Leśnika. Bramkarz Lechii II wyszedł przed pole karne i wślizgiem przerwał akcję. Niestety nie trafił w piłkę, a w rywale więc sędzia nie miał wyjścia i ukarał go czerwoną kartką. Szkoleniowiec biało-zielonych był zmuszony dokonać zmiany i za Hoffmanna wprowadził Patryka Sobczaka.

- W naszą grę wkradło się później nieco chaosu. Trzeba było przywyknąć do tego, że brakuje jednego piłkarza. A po zmianie stron i naszych niewykorzystanych sytuacjach zaczęło robić się na prawdę gorąco - mówi Robert Rybakowski, kierownik rezerw Lechii.

Mało tego, w 66. min rywale złapali kontakt z biało-zielonymi, zmniejszając ich prowadzenie do jednej bramki. Wcześniej dobrych okazji do strzelenia gola nie potrafili wykorzystać Wiśniewski i Paweł Czychowski.

Kilka zmian, które wprowadził Robakiewicz przyniosły jednak oczekiwany skutek. Jedną z nich było pojawianie się na boisku Piotra Jaroszka. W 79. minucie świetnie wykorzystał prostopadłe podanie Nishiego i pokonał golkipera gości.

Dwie minuty później strzałem w środek bramki z rzutu karnego, po faul na Wiśniewski zaskoczył bramkarza rywali Czychowski i szczęśliwie podwyższył na 4:1. Gości dobił w doliczonym czasie gry Maciej Wolski, zamieniając na asystę dokładne podanie Czychowskiego.

Wyniki 11 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - GKS Przodkowo 7:1 (3:1)
  • LECHIA II GDAŃSK - Leśnik Manowo 5:1 (2:0)
  • Kaszubia Kościerzyna - ARKA II GDYNIA 2:1 (1:0)
  • Bałtyk Koszalin - Gryf Wejherowo 4:4 (2:2)
  • Gwardia Koszalin - KS Chwaszczyno 2:0 (2:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Astra Ustronie Morskie 1:1 (1:1)
  • Chemik Police - Rasel Dygowo 1:0
  • Cartusia - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)

Opinie (67) ponad 20 zablokowanych

• (5)

Brawo Bałtyk- w przyszłym roku derby!

• 97 27

• oni maja derby juz teraz z rezerwami Arki, haha (1)

• 22 25

• ha ha ha ? to sie jeszcze obaczy trollu

• 27 9

• jeszcze przed startem sezonu wladze Baltyku twierdzily, ze nie maja kasy na 2lige (1)

Mam nadzieje , ze jednak będzie ich stać na grę w 2lidze, nie mniej nie wyobrażam sobie by Arka spadla!

• 15 8

• jak awansuja to bedziemy myslec. Poki co Grac panowie

z Arka wolalbym sie spotkac w E-klasie

• 9 1

• SS

Nawet jeśli bedą derby to zapewne będzie was na nich okrągłe zero :)

• 1 4

• Baltyk pogonic sledzi ze swojego stadionu (10)

• 102 40

• Pamietam jak w derbach z arka bylo 7-0 dla Baltyku (2)

• 52 14

• ale kosmos hahaha , dobry wynik (1)

• 19 6

• ja pamiętam 9-0 dla Arki z Bałtykiem

to dopiero był dobry wynik, więc nie podniecajcie sie za bardzo

• 17 36

• sledzie wracac do beczki! to artykul a Baltyku Gdynia (1)