Arka strzeliła 4 gole, ale tylko zremisowała

30 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 21:52 (30 sierpnia 2014)

Piłkarze Arki poszli na wymianę ciosów z Miedzią. Skończyło się na 4 golach dla każdej z drużyn. Piłkarze Arki poszli na wymianę ciosów z Miedzią. Skończyło się na 4 golach dla każdej z drużyn.

Piłkarze Arki strzelili w Legnicy tyle goli co w pięciu wcześniejszych meczach tego sezonu w I lidze, a mimo to do domu wracają tylko z jednym punktem. Gdynianie zremisowali na wyjeździe z Miedzią 4:4, choć do przerwy prowadzili 2:1, a i w drugiej połowie mieli korzystny wynik 3:2. W końcówce to jednak żółto-niebiescy musieli odrabiać straty, a mecz kończyli w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Krzysztofa Sobieraja.

Łobodziński 4, Woźniczka 58, Szymański 77, 80 - Łukasiewicz 6, Lech 13, Marcjanik 71, Calderon 83 (karny)

MIEDŹ: Ptak - Cierpka, Woźniczka, Lafrance, Zgarda - Bartoszewicz, Feruga (64 Keon) - Garuch, Łobodziński, Lenkiewicz (78 Kakoko) - Szczepaniak (69 Szymański)

ARKA: Skowron - Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa (90+1 Fialho) - Jagiełło, Ława, Wojowski (82 Calderon) - Lech (81 Szubert)

Sędzia: Szczerbowicz (Olsztyn). Żółte kartki: Woźniczka, Szczepaniak (Miedź), Sobieraj, Nalepa (Arka). Czerwone kartka: Szczepaniak (na ławce rezerwowych), Sobieraj (90 minuta).

Dariusz Dźwigała zdecydował się na wariant gry bez nominalnego napastnika. Na ławkę odesłany został Paweł Abbott.

Jednak początek był fatalny w defensywie dla gości. Już w 4. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył były reprezentant Polski, Wojciech Łobodziński, który wykorzystał pojedynek sam na sam z Łukaszem Skowronem. Skrzydłowy otrzymał połowę z własnej połowy i odważnie wbiegł między Michała MarcjanikaGalubera. Żaden z tych gdyńskich defensorów nie zdążył z interwencją.

Arka błyskawicznie odpowiedziała. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Ławy na pierwszy słupek, piłkę przedłużył Krzysztof Sobieraj, a do miejscowej siatki skierował ją Antoni Łukasiewicz. To już drugi gol dla żółto-niebieskich w tym sezonie pomocnika pozyskanego latem z Górnika Zabrze.

Po zdobyciu wyrównania gdynianie poszli za ciosem, osiągnęli przewagę. W ciągu kilkunastu sekund przed szansą na gola dwukrotnie stanął Grzegorz Lech. Za pierwszym razem pomocnik przestrzelił, ale za drugim podejściem był już bezbłędny. Od 13. minucie gdynianie prowadzili. Znów żółto-niebieskich zaskoczyli gospodarzy po rozegraniu rzutu rożnego! Tym razem Ława wrzucił bezpośrednią piłkę na głowę Lecha, choć znów rozegranie tego stałego fragmentu gry było na pierwszy słupek bramki rywali.

Na początku obie drużyny postawiły na wymianę ciosów. Było wiele spięć podbramkowych. W 22. minucie Krzysztof Sobieraj musiał ratować drużynę faulem, co skończyło się pierwszą kartką w tym spotkaniu.

Miedź spróbowała odwołać się do broni Arki, czyli stałego fragmentu gry. Nie z rogu, ale z wolnego dorzucił Daniel Feruga, ale Radosław Bartoszewicz przestrzelił głową.

Jednak jeszcze lepszą okazję po wolnym, dokładnie po pół godzinie od rozpoczęcie gry mieli gdynianie. Do pojedynku sam na sam z bramkarzem wyprowadzony został Bartosz Ława, ale nie zdołał pokonać Aleksandra Ptaka.

O mały włos nie sprawdziłoby się powiedzenie o mszczeniu się niewykorzystanych okazji. W odpowiedzi nieznacznie spudłował Adrian Cierpka.

Gospodarze, gdy nie udawało im się wyrównać z obrębu pola karnego, odwołali się również do uderzeń z dystansu. W 40. minucie nieznacznie pomylił się po piekielnie mocnym uderzeniu Mateusz Szczepaniak.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Do szatni piłkarze zeszli przy prowadzeniu Arki 2:1.

Na drugą połowę zespoły wyszły bez zmian w składach. Częściej przy piłce w tej odsłonie utrzymywali się miejscowi. Za odważną grę nagrodę mecz otrzymała w 58. minucie. Znów kluczowy był stały fragment gry.

Po rzucie wolnym Ferugi, do górnej piłki wyskoczyli Marcin Warcholak i Skowron. Została ona wybita zbyt krótko. Na 15. metrze dopadł jej obrońca Miedzi Adrian Woźniczka i zdobył wyrównanie. Bramkarz żółto-niebieskich nie mógł zdążyć z interwencją, gdyż jeszcze nie podniósł się z ziemi przy próbie piąstkowania przy wolnym.

W 67. minucie dobrze z wolnego uderzył Michał Nalepa. Ptak, choć z kłopotami, to jednak złapał piłkę.

Jednak w 71. minucie Arka odzyskała prowadzenie. Po raz trzeci w tym meczu gdynianie zaskoczyli podopiecznych Wojciecha Stawowego po rzucie rożnym. Tym razem jednak dośrodkowanie miał miejsce nie z lewej strony bramki Miedzi jak przed przerwą, a z prawej. Dośrodkowanie Aleksandra Jagiełło na gola zamienił Michał Marcjanik. To pierwszy gol tego stopera w I lidze.

Niestety, tym razem korzystnym wynikiem gdynianie cieszyli się tylko 6 minut. Do wyrównania doprowadził rezerwowy Miedzi, Patryk Szymański, który wbiegł w pole karne i celnie strzelił mimo asysty gdyńskich obrońców.

Co więcej po chwili ten sam piłkarz przelobował Skowrona w pojedynku sam na sam i to gospodarze objęli prowadzenie 4:3.

Ale na tym kanonada w Legnicy się nie skończyła. Arka zdobyła karnego. Po dośrodkowaniu Jagiełły piłka trafiła w rękę Kevina Lafrance'a. Jedenastkę na gola zamienił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Antonio Calderon.

Pod koniec meczu sędzia pokazał dwie czerwone kartki, ale to Arka po przedwczesnym zejściu Sobieraja (po drugiej żółtej kartce) musiała radzić sobie w osłabieniu. Mateusz Szczepaniak czerwoną kartkę zobaczył jak był już poza boiskiem, a zatem nie skutkowała ona grą miejscowych w "10".

Trener Dźwigała sięgnął po Alana Fialho, aby uszczelnić defensywę. Dla Brazylijczyka był to debiut w I lidze.

Miedź znów zaatakowała. Najlepszą szansę w doliczonym czasie gry miał Szymon Zgarda, ale spudłował.

• Wisła Płock - GKS Katowice 0:2 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:1 (1:1)
  • Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 0:0
  • Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
  • Chojniczanka - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1)
  • Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

Opinie (155) ponad 50 zablokowanych

• W trojmiescie bey zmiany arka gdynia pany!!!! (8)

• 55 170

• Polska prowadzi,arka prowadzi......

• 9 23

• jakies nowe Trojmiasto Witomino-Reda-Obluze (2)

• 46 7

• j.w (1)

Chyba Pierwoszyno, W-wo Śmiechowo, Kacze Buki

• 44 7

• TaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaK

• 7 0

• Dlaczego dwie najwieksze impezy sportowe w kraju rozgrywane sa rownolegle?

• 20 17

• ARKA wygra 3 do 1, POLSKA wygra 3 do 1 :-)

• 20 19

• chyba za male zainteresowanie zeby byla normalna transmisja (1)

• 34 8

• jaki portal taka transmisja

• 2 0

• Goll (2)

5 min i już remis 1:1

• I znowu baty mój klub dostanie

Oj arko arko co z toba bedzie jak do gdyni znów przybedziesz bea brawa i oklaski w naszych sercach tylko blasaki

• 8 13

• Od następnego meczu (1)

Będziemy grali 10 obrońcami plus bramkarz. Druźyna marzeń trenera obrońcy.

• 27 6

• Jak narazie ci obrońcy strzelają lepiej niż napastnicy arki

Trzeba było kupować napastników, a nie zbierać szrot

• 10 4

• 1-2 13 minuta brawo....

• 14 11

• brawo Arka! podnieśli się jednak po porażce z Widzewem! mają charakter (3)

• 16 28

• serce mi krwawi widząc Arkę w 1 lidze ale jest nadzieja, chyba będzie awans (2)

• 10 16

• Bedzie, do II ligii. (1)

• 16 4

• to chyba degradacja ;)

• 1 1

• całe szczescie,że ten pozorant Ubot na ławce. (2)

W końcu trener to też zauwazył.do rezerw z nim.

• 21 8

• Tylko (1)

Nie do rezerw , bo zabierze miejsce naszej młodzieży , on sie nadaje tylko na Emeryturę !!!

• 12 2

• Zgadzam sie z Tobą,ale mam nadzieje,że ten gościu może sie tam

odblokuje w 2-3 meczach.Jesli nie to do A-klasy.

• 7 3

• (2)

potrafia wygrywac mecz i zremisowac albo przegrac nie potrafia utrzymac wyniku do konca i zdobyc 3 punkty.