AZS Łączpol rozbity do przerwy w Elblągu

21 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu wysoko przegrały na wyjeździe ze Startem Elbląg 23:32 (12:20) w ostatnim swoim tegorocznym meczu w PGNiG Superlidze. O niepowodzeniu akademiczek przesądziła fatalna defensywa do przerwy, a przede wszystkim okres między 16. a 25. minuty, w którym rywalki odskoczyły z 9:8 na 18:10. Oby lepiej poszło Vistalowi. Wicemistrzynie Polski w niedzielę o godzinie 16 w Gdynia Arena bronić będą jednobramkowej zaliczki z Holandii. O awans do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów zagrają z Sercodakiem Dalfsen.

START: Szywierska, Sielicka - Andrzejewska 5 bramek, Waga 4, Muchocka 1, Szopiński 1, Dankowska 3, Jędrzejczyk 7, Lisewska 8, Balsam, Świerżewska 1, Kwiecińska 2, Gerej

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Wiercioch, Dobrowolska - Siódmiak 1, Karwecka, Skonieczna 7, Pasternak 3, Stachowska 2, Ciura 3, Klonowska 2, Dąbrowska, Tomczyk 3, Neitsch 1, Mazurek 1, Pesel, Kwiatkowska

Od początku meczu akademiczki miały kłopoty z przebiciem się z rzutem z drugiej linii. Rzucały niecelnie, Marta Karwecka mogła dodatkowo mówić o pechu, bo dwukrotnie posłała piłkę w poprzeczkę. Natomiast w kilkunastu przypadkach fantastycznymi interwencjami między słupkami popisywała się Sołomija Szywierska.

Z 0:2 na 2:2 wyrównały skrzydłowe: Katarzyna PasternakPatrycja Ciura. W 4. minucie po trafieniu obrotowej Moniki Stachowskiej gdańszczanki wyszły nawet na prowadzenie. Niestety, na bardzo krótko. Po szybkich kontrakt Start zmienił wynik na swoją korzyść 6:4.

Już wówczas, a była 8. minuta, Jerzy Ciepliński wykorzystał pierwszy czas. Udało mu się pobudzić do celny rzutów Katarzynę Skonieczną. Po dwóch trafieniach z rzędu tej rozgrywającej było 6:7, bo dla miejscowych od razu po przerwie na żądanie akademiczek z karnego trafiła Joanna Waga.

Jeszcze w 16. minucie Łączpol przegrywał tylko 8:9. Losy meczu odmieniły: Szywierska, która zaczęła bronić nie tylko rzuty z dystansu, ale także w sytuacjach sam na sam, a także Sylwia Lisewska. Ta ostatnia wyszło do gry z ławki, a już do przerwy zdążyła zdobyć 6 bramek. Grała z taką swobodą, że zdecydowała się nawet na rzut z 18. metra i niewiele zabrakło jej do celu.

Między 16. a 25. minutą gdańszczanki straciły 9 bramek, a same odpowiedziały tylko dwiema. Nie pomogło przejście do gry w ataku na dwie obrotowe. Defensywa zupełnie rozsypała się zaś bez Karoliny Siódmiak, która nie mogła pomagać koleżankom i w ataku, i w obronie, gdyż grała, mimo anginy. Do przerwy do gdańskiej siatki wpadło aż 20 piłek!

Po przerwie Łączpol wrócił do gry z dużym animuszem. Ten impet przygasł po zmarnowanym karnym przez Skonieczną przy wyniku 14:21. Na rezerwową bramkarkę, Ewę Sielicką przy rzucie z siedmiu metrów nie znalazła również recepty Monika Stachowska, gdy było 18:25.

W 49. minucie po nie pierwszej tego dnia bramce po kontrze Jędrzejczyk Start odskoczył na 27:18 i to mimo że Andrzej Niewrzawa znacznie odmłodził skład miejscowych. Od totalnej klęski gdańszczanki uchroniła Skonieczna, która zdobyła w tym meczu 7 bramek.

Wyniki 11 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia 33:28 (18:9)
  • Start Elbląg - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 32:23 (20:12)
  • Selgros Lublin - UKS PCM Kościerzyna 35:22 (15:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 21:26 (11:17)
  • KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 20:23 (12:9)
  • Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 27:33 (11:18)

Opinie (5)

• (3)

porazka wkalkulowna zadanie utrzymac się w e-lidze i to jest realne pierwsza 8 po rundzie rewanżowej ciepły to jest twoje zadanie.

• 6 7

• Z tym drewnem to ciepły nic nie zrobi (2)

Można zrozumieć brak doświadczenia młodych zawodniczek, chorobę Karoliny, ale postawy Stachowskiej i koleżanek obytych na superligowych parkietach już nie. Wymienić stare drewno na młodość i ambicję!!!

• 7 5

• stare drewno? (1)

otóż to drewno wręcz próchno jest całym problemem i jest nim pan J.C. oraz oczywiście jego znajomy pan L.E.
        Jest teraz trochę czasu,rozejrzeć się za zmianą fajnego szkoleniowca zanim ta dwójka zmarnuje rok dziewczynom.

• 6 7

• Masz sporo racji, ale gdybyś był jeszcze bardziej obiektywny, to zauważyłbyś, ze dziewczynom nie chce sie nawet dobrze biegac, a co dopiero walczyć. Wymienić należałoby zarówno zawodniczki, jak i trenerów. A to oznacza, ze cały ten projekt można rozbić o kant d.....