Kiks Wilka zabrał remis

Marta
15 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Lechia w Poznaniu zdobyła jedną bramkę, jednak gola nie strzelił ani Traore (na zdjęciu), ani żaden inny piłkarz biało-zielonych, a zawodnik gospodarzy. Do remisu zabrakło kilku minut. Lechia w Poznaniu zdobyła jedną bramkę, jednak gola nie strzelił ani Traore (na zdjęciu), ani żaden inny piłkarz biało-zielonych, a zawodnik gospodarzy. Do remisu zabrakło kilku minut.

Lechia doznała pierwszej wyjazdowej porażki w tym roku. Gdańscy piłkarze ulegli Lechowi Poznań 1:2 (0:1). Wynik został ustalony w 86. minucie, gdy Jakub Wilk zapomniał, że gra w biało-zielonych barwach, a nie w "Kolejorzu". Lewy obrońca tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że zagrał piłkę wprost pod nogi Mateusza Możdżenia, który zapewnił trzy punkty gospodarzom.

Burić - Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Henríquez - Możdżeń, Injac, Murawski, Tonew - Ubiparip, Rudņiew
Sędziowie: Marciniak (Płock)
Pawłowski - Janicki, Bąk, Madera, Wilk - Surma, Bajić - Kosecki, Nowak, Hajrapetjan - Traore
  • 70' Tonew Zmiany Drewniak
  • 90+2 Rudniew Zmiany Djurdjević
  • 90' Ubiparip Zmiany Drygas
  • 56' Hajrapetjan Zmiany Machaj
  • 74' Kosecki Zmiany Lukjanovs
  • 88' Bajić Zmiany Dawidowski
  • 43' Ubiparip
  • 86' Możdżeń
  • 64' Injać samobójcza

Gdańszczanie zagrają w Poznaniu z Traore (LECHIA) wysuniętym na szpicy, w Lechu zabraknie m.in. Wołąkiewicza i Stilicia, ale gospodarze w ofensywnym ustawieniu 1-4-4-2
Gdańszczanie zagrają w Poznaniu w swoich czarnych strojach
1'
Początek meczu "ostrożny" z jednej i drugiej strony
1'
Faul Nowaka (LECHIA) i Lech rozpocznie od rzutu wolnego
2'
Lech wysoko atakuje gdańszczan
2'
Bajić (LECHIA) przerywa akcję Lecha
3'
Lechia rozpoczyna atak pozycyjny
3'
Gdańszczanie jednak stracili piłkę
5'
Gra przeniosła się na środek pola
6'
Gdańszczanie na połowie Lecha ale dali sobie odebrać piłkę
7'
błąd Madery, który się poślizgnął, Rudniew strzelał z pola karnego, ale kapitalną interwencją popisał się Pawłowski, wybijając piłkę na róg
7'
Gdańszczanie nie mogą przedostać się pod pole karne rywali
9'
Lech wychodzi z atakiem pozycyjnym
10'
Madera (LECHIA) zatrzymuje akcję Lecha ale gospodarze przejęli piłkę
11'
Wilk (LECHIA) zagrywa niedokładnie i Lechia straciła szansę na kontrę
11'
Tonew (LECH) z dystansu ale zablokowany
11'
Hajrapetjan (LECHIA) potrajany i został sfaulowany
12'
Bajić (LECHIA) po ziemi z wolnego z około 40 metrów ale bramkarze Lecha pewnie łapie piłkę
13'
Traore (LECHIA) w rajdzie prawą stroną jednak tuż przed polem karnym za słabo podał do kolegi z zespołu
14'
Złe przyjecie Rudniewa i gdańszczanie mają okazję na stworzenie akcji
16'
Wolny dla Lechii, Kosecki (LECHIA) w pole karne ale nikt z gdańszczan nie doszedł do piłki
17'
Janicki (LECHIA) zatrzymuje akcję Lecha ale na krótko
18'
Wolny dla Lecha
18'
Tonew (LECH) prosto w mur gdańszczan
19'
Gdańszczanie zagęścili strefę przed własnym polem karnym
20'
Kosecki (LECHIA) głową ale bardzo niecelnie
21'
Kikut (LECH) wpadł w pole karne odegrał do Rudniewa ale Łotysza zaatakował Surma (LECHIA) i napastnik Lecha uderzył obok bramki
22'
Faul Rudniewa
23'
Możdżeń (LECH) nie opanował piłki i od bramki gdańszczanie
24'
Kosecki (LECHIA) nadział się na łokieć Wojtkowiaka (LECH) w kontrze
24'
Tonew (LECH) zza pola karnego ale Pawłowski (LECHIA) na posterunku
25'
Rzut rożny dla Lecha
26'
Injać (LECH) zza pola karnego po rogu, piłka szybowała w okienko ale znów dobra interwencja Pawłowskiego (LECHIA)
27'
Możdżeń (LECH) w pole karne, gdańszczanie przejęli piłkę ale na krótko
28'
Injać (LECH) niecelnie i od bramki Pawłowski (LECHIA)
28'
Rudniew z 4 metrów nie trafił do pustej bramki. Łotysz urwał się gdańskim obrońcom i mógł wykorzystać idealne podanie Tonewa
29'
Gdańszczanie złapani na spalonym
30'
Poznaniacy na środku pola odebrali piłkę gdańszczanom ale ich akcja została zatrzymana
32'
Traore (LECHIA) prawa stroną, wszedł w pole karne pośliznął się jednak zdołał dośrodkować ale do... nikogo
33'
Tonew (LECH) wykańcza kontrę Lecha ale Pawłowski (LECHIA) łapie piłkę
34'
Wilk (LECHIA) w pole karne ale nie było tak żadnego z kolegów
35'
Rudniew tym razem nie trafił z 5 metrów w sytuacji sam na sam
36'
Róg dla Lecha
37'
Gdańszczanie wybijają z linii bramkowej !!
37'
Kosecki (LECHIA) z 17 metrów ale prosto w bramkarza
38'
Róg dla Lechii
40'
Poznaniacy gubią piłkę w kontrataku
42'
Ubiparip (LECH) na spalonym
43'
[1:0] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ubiparip. Kikut zagrał tuż za linię pola karnego. Ubiparip uderzył w długi róg i uzyskał prowadzenie dla gospodarzy.
45'
Sędzia nie doliczył ani jednej minuty do czasu gry w pierwszej połowie
45'
Koniec pierwszej połowy: Lech - Lechia 1:0.
46'
Rozpoczęła się druga połowa
46'
Madera (LECHIA) przerywa akcję Lecha
48'
Kolejna akcja Lecha kończy się na wybiciem piłki
50'
51'
Po wolnym Madera (LECHIA) faulowany w polu karnym, sędzia przerwał akcję
52'
Ubiparip (LECH) strzelał z 17 metrów ale Pawłowski (LECHIA) złapał piłkę
52'
Tonew (LECH) zagrał z lewej strony zagrał na środek pola karnego do Rudniewa ale Łotysz nie sięgnął piłki
53'
Lech znów bardzo wysoko atakuje gdańszczan
54'
Dośrodkowanie Ubiparipa (LECH) przecina Bąk
56'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hajrapetjan, w jego miejsce wchodzi Machaj.
56'
Osaczony Kosecki (LECHIA) zgubił piłkę z prawej strony pola karnego Lecha
57'
Lech gubi piłkę w ataku
58'
Trore z dystansu ale bardzo wysoko nad bramką
59'
Gdańszczanie otrząsnęli się nieco z przewagi Lecha i coraz częściej przedostają się pod pole karne gospodarzy
60'
Wolny dla Lecha ale gdańszczanie przejmują piłkę
62'
Nowak (LECHIA) próbował uruchomić Traore (LECHIA) ale zagrał zbyt mocno
63'
64'
Kolejny korner dla gdańszczan
64'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą samobójczej bramki Injać. Po kornerze Kamiński naciskany przez Maderę zagrał w kierunku bramki, piłka odbiła się od kolana Injacia i wpadła do bramki
65'
Odpowiedź Lecha mogła być natychmiastowa, jednak piłka minimalnie minęła bramkę
66'
Kikut (LECH) zakręcił gdańską obroną w polu karnym ale uderzył niecelnie
67'
Lech wyraźnie przyspieszył
69'
Traore (LECHIA) na spalonym, Kosecki (LECHIA) za późno zagrał mu piłkę
70'
Dalekie zagranie Wilka (LECHIA) do Traore (LECHIA) ale Lech przejął piłkę
70'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tonew, w jego miejsce wchodzi Drewniak.
71'
Lech znów zamknął Lechię na jej połowie
73'
Uderzony w twarz Kosecki (LECHIA) długo nie podnosi się z murawy
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kosecki, w jego miejsce wchodzi Lukjanovs.
75'
Gdańszczanie odebrali piłkę Ubiparipowi (LECH)
77'
Od bramki rozpoczął Pawłowski (LECHIA)
78'
Nowak (LECHIA) ograny przy bocznej linii pola karnego Lecha
78'
Faul na linii pola karnego, jednak nie ma karnego dla gdańszczan
80'
Traore (LECHIA) w mur poznaniaków
80'
Nowak (LECHIA) z rogu ale wybijają poznaniacy
81'
Bajić (LECHIA) mocno, wysoko ale piłkę złapał bramkarz Lecha
82'
Madera (LECHIA) zastopował akcję Lecha
82'
Lukjanovs (LECHIA) ograny przy wyprowadzaniu kontry
83'
Lech na środku pola ale gdańszczanie przejęli piłkę
84'
Ręka Traore (LECHIA) w polu karnym Lecha
85'
Wilk (LECHIA) blokuje dośrodkowanie gospodarzy
85'
Traore (LECHIA) w samotnej kontrze ale ubiegł go w ostatniej chwili Burić (LECH)
86'
[2:1] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Możdżeń. Złe wybicie Wilka piłka trafiła do Możdżenia a ten uderzył bardzo mocno i nie do obrony
87'
Wojtkowiak (LECH) wybija na róg
88'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
88'
Traore (LECHIA) ograny przy linii końcowej boiska
89'
Lech na spalonym
90'
Pawłowski (LECHIA) obronił sytuację sam na sam
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry w meczu
90+1
Bąk (LECHIA) daleko do Lukjanovsa (LECHIA) ale Kikut (LECH) przerywa dośrodkowanie
90+2
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rudniew, w jego miejsce wchodzi Djurdjević.
90+2
90+3
Na spalonym Lech
90'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ubiparip, w jego miejsce wchodzi Drygas.

Pozostałe wyniki 26. kolejki:
PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0), Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0), Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:1 (1:1), Wisła Kraków - ŁKS Łódź 3:2 (2:0), Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:0, Polonia Warszawa - Cracovia 2:1 (1:0).
Marta

• Wiedziałem ,że dziś przegramy a powinno być jeszcze wyżej :( (6)

• 187 20

• Lechia już jest w I Lidze, teraz Ruch, Widzew, Legia... ulala...

• 36 11

• żal d**ę ściska na grę tych kopaczy od siedmiu boleści

racja - nie dość, że Lech strzelił wszystkie gole, to powinno być wyżej. Przecież LG już kompletnie NIC nie prezentuje :/ za co ci "piłkarze" dostają pieniądze?! Na podwórkach dzieci mają więcej dokładności i strzałów na bramkę. Ja bym ich pognał na piechotę do domu za karę, a trawę na PGE Arena powinni nożyczkami strzyc!! Żenada i WSTYD! To już nie jest klub z ekstraklasy i bardzo przykro mi się to pisze teraz. Można pechowo przegrać, ale oni nawet grać nie umieją... Rozczarowali mnie komentatorzy C+ - aż za bardzo trzymali za Lechem, nawet jeśli faktycznie grał lepiej, więcej obiektywizmu i bezstronności

• 46 2

• Lechia niech wraca na Traugutta, a Pge arena na stadion żużlowy przerobić :)

• 0 1

• GDAŃSKIE BIEDAKI DO 1 LIGI I NIŻEJ,NIŻEJ ITD... (7)

ZNOWU BRAMKI NIE STRZELILIŚCIE

• 173 94

• Tak jak wasze?

• 27 17

• jakie masz kompleksy (3)

znam takich jak ty jedni mieszkają w Chyloni drudzy w Oruni i nigdy nie byli dalej niż Sopot bo sie boją i myslą że po drugiej stronie to jest dzicz a oni to Królowie Północy, klepią się po plecach z bucami z Krakowa Poznania czy Wrocławia a nie rozumieją że mozna kibicowac Lechii i Arce bo ich móżg jest nauczony jak Psy Pawłowa Gdańsk/Gdynia to twój wróg, leczycie kompleksy będąc w grupie bo sami nie macie nic do zaoferowania i ujadacie na forum - pryszczate gimnazjum - dzieci neo

• 56 12

• wiem skad te minusy (2)

jeden z Chyloni drugi z Oruni a trzeci z tczewa bo tam to juz mieszkają "prawdziwi kibice" Lechii i Arki, ustawki robią na polu za miedzą po wiejskiej dyskotece, sztachety lataja aż furczy, jak skoncza zawodówki to przyjada to do pracy i bedą robić karierę w castoramie lub biedronce

• 32 7

• Ty inteligent Tczew to nazwa. (1)

• 3 0

• parobku twój czczew to wioska

a nazwy wiosek piszemy małą literą

• 0 2

• Lepsza przegrana w Ekstraklasie niz remis w 1 lidze !!! (1)

Rozumiesz to EKSTRAKLASA !!!!

• 15 23

• JESZCZE 4 MECZE I JUŻ NIE ROZUMIEM CO TO EKSTRAKLASA

• 14 4

• (2)

Jest pod wrażeniem techniki Kuby Wilka, jego asysta była genialna, jestem pewien, że jeśli jego kariera będzie się rozwijała takim tempem, to spokojnie może szukać mieszkania w Hiszpanii. Może następca Abidala w Barcelonie?

• 140 14

• Jest słaby jak większość lewych obrońców w tej lidze.

Nie umieją grać obiema nogami to i taki klops. Sabotażysta jeden. Jego stroną to w I połowie sunęły akcje lecha jak marzenie. Brak szybkości i ogrywali go jak chłopaka.

• 14 1

• brawo Szaran !!!

niewazne , czy piszesz o Arce , czy Lechii - mi sie to podoba , a do tych 5 minusujacych - ludzie wiecej dystansu do samego siebie !

• 7 2

• (5)

Znów ten sam błąd - za mało czasu dostał Dawidowski, tylko on może nam pomóc.

• 56 48

• (3)

CHLOP SIE PRAWIE POLAMAL A GRAL 5 MINUT

• 25 0

• Ale przynajmniej byliśmy przed Lechem w klasyfikacji przewrót w przód na murawie - 0:1 dla nas.

• 21 1

• Dobre!

200% poparcia

• 11 2

• to i tak Janas miał dziś do niego zaufanie, widocznie Tomek mocno pracował nad kondycją przed tym meczem, sędzia też nie zrobił mu na rękę doliczając te 3 minuty... skandal a gdyby coś mu się stało ?