Vistal wyrównał stan półfinału z Pogonią

24 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska w sobotę rzuciła Pogoni 11 bramek, ale Vistal doznał porażki. W niedzielę zdobyła ich 10, ale gdynianki triumfowały. Monika Kobylińska w sobotę rzuciła Pogoni 11 bramek, ale Vistal doznał porażki. W niedzielę zdobyła ich 10, ale gdynianki triumfowały.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały na wyjeździe z Pogonią Baltica Szczecin 28:27 (13:13) i wyrównały stan półfinału play-off Superligi na 1:1. To oznacza, że w tej rywalizacji zobaczymy jeszcze przynajmniej dwa spotkania, z czego dwa najblizśze w Gdynia Arenie - 30 kwietnia o godz. 15 oraz 1 maja o godz. 16. W razie potrzeby piąte spotkanie w serii do trzech zwycięstw rozegrane zostanie w Szczecinie.

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 5, Sabała 2, Noga, Szczecina 4, Cebula, Głowińska 1, Królikowska 1, Stasiak 9, Masna, Zimny 2, Koprowska, Zawistowska 3, Kochaniak, Jaszczuk

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 2, Urbaniak, Galińska 5, Dorsz 1, Kobylińska 10, Stanulewicz, Olszowa, Zych 5, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska, Tasić 2, Matieli 3

Na otwarcie półfinałowej rywalizacji Vistal uległ w sobotę szczeciniankom 20:23 (11:12). Rywalizacja o wejście do finału Superligi trwa do trzech zwycięstw i aby zachować przewagę parkietu podopieczne Pawła Tetelewskiego musiały zrewanżować się najlepszej drużynie rundy zasadniczej w niedzielę.

POGOŃ WZIĘŁA REWANŻ ZA PUCHAR POLSKI

Gdynianki, które grają bez pauzujących do końca sezonu Patrycji Kulwińskiej (jest w ciąży) oraz Anety Łabudy (złamanie zmęczeniowe kości piszczelowej prawej nogi) od pierwszych minut były żądne odwetu za piątkową porażkę. Pogoń do meczu przystąpiła już bez Joanny Gadziny, która w pierwszym półfinałowym starciu doznała zerwania ścięgna Achillesa.

W pierwszej połowie obie drużyny poszły na wymianą ciosów i przez długi czas tylko gospodynie były w stanie wyjść na prowadzenie wyższe niż różnicą jednej bramki. W 18 minucie Pogoń prowadziła 9:7 po rzucie Kamili Szczeciny. Vistal prowadzenie odbił dopiero w 27. minucie, gdy na 12:11 trafiła Monika Kobylińska. Do przerwy padł jednak remis.

Po zmianie stron znakomicie rozpoczęły gdynianki. Bramka Patricii Matieli i dwie Kobylińskiej pozwoliły szybko zbudować najwyższą dotychczas przewagę w tym spotkaniu. Gospodynie odpowiedziały czterema trafieniami z rzędu, a gra Vistalu na kilka minut rozsypała się kompletnie.

Wynik cały czas był jednak na styku, ale na 10 minut przed końcem meczu Vistal prowadził różnicą dwóch trafień (23:21). Gdynianki wkrótce podwyższyły przewagę o kolejną bramkę. Na ostatnie 4 minuty spotkania wykluczona została jednak Zych, a gospodynie doprowadziły do remisu 27:27 za sprawą Małgorzaty Stasiak.

Szybko odpowiedziała jednak Katarzyna Janiszewska i jak się okazało, był to rzut na wagę zwycięstwa. Szczecinianki po czasie dla Vistalu i odzyskaniu piłki próbowały jeszcze szczęścia w ostatniej akcji, ale rzut Hanny Jaszczuk obroniła Weronika Kordowiecka.

Vistal wyrównał stan rywalizacji do trzech zwycięstw. W Gdynia Arenie zobaczymy dwa kolejne spotkania - 30 kwietnia o godz. 15 oraz 1 maja o godz. 16. W razie potrzeby piąty mecz w serii do trzech zwycięstw odbędzie się w Szczecinie. W drugiej parze półfinałowej Selgros Lublin pokonał u siebie Start Elbląg 36:25 (21:11) i prowadzi już 2-0.

Opinie (25) 3 zablokowane

• Wygrały !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

Tak jak przewidywałem - wygrały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 28 9

• A ja trafilem 6 w Lotto!

• 5 5

• To jest chore,po zdobyciu gola robimy glupie zaraz straty i jeszcze bezmyslne faule,chore!!!W Gdyni trzeba to wyeliminowac!!!

• 17 6

• Gratulacje

Tylko teraz bez podpalania się, skupienie, koncentracja od 1-60 minuty w każdym meczu. One mają nóż na gardle, czują że nasze są pewne siebie i będzią to chciały wykorzystać.Tak więc dalej walka i pokora!

• 23 4

• Mistrz, mistrz, mistrz, Vistal MISTRZ !!! (2)

• 23 5

• Montex mistrz mistrz mistrz Vistal wieś wieś wieś (1)

Mistrzem się jest a nie bywa

• 1 15

• ale nie ma takiego klubu jak Montex!!!

• 12 1

• Brawo VISTAL! (1)

Wszyscy na mecz w Gdyni dopingować dziewczyny!