Kolejne dwa punkty odrobione do Ruchu

7 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Siódma wygrana w ostatnich ośmiu meczach zbliżyła piłkarzy Lechii na dwa punkty do lidera Młodej Ekstraklasy! Na sztucznej murawie AWFiS gdańszczanie pokonali Odrę Wodzisław 2:1 (0:1). W 22. kolejce nie powiodło się Arce Gdynia, która przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:2 (1:1)

.

Bramki dla Lechii: Kawa 65, Gładczuk 90.

LECHIA: Kubiński - Weber, Midzierski, Wiech, Gładczuk - Stępień (55 Duda) Pietrowski (46 Bajić), Kawa, Szuprytowski - Rybski (46 Tofil, 90 Krysiński), Buzała (46 Łuczak).

W tej kolejce Lechia i Ruch grały na jej zakończenie o tej samej porze. Lider tylko zremisował, a gdańszczanie wygrali dzięki golowi w ostatniej minucie spotkania. Outisder z Wodzisławia zagrał bowiem w Gdańsku bez kompleksów, a w 36. minucie zdobył nawet prowadzenie po rzucie karnym. Arbiter odgwizdał dotknięcie piłki ręką przez Damiana Szuprytowskiego.

Gospodarze w tym meczu wystawili m.in. piłkarzy grających na co dzień w ekstraklasie: Jakuba Kawę, Pawła Buzałę, Andrzeja Rybskiego czy czekającego na debiut w pierwszej drużynie Marko Bajicia. I właśnie pierwszy z tego grona, w 65. minucie wyrównał.

Gol na wagę trzech punktów dla podopiecznych Tomasza Borkowskiego padł po rzucie rożnym. Dośrodkował Mateusz Łuczak, a kapitalnym strzałem popisał się obrońca, Łukasz Gładczuk.

Arka przegrała w Warszawie, choć w 34. minucie prowadzenie dla gdynian zdobył Adrian Sulima. Na bocznym boisku Legii korzystnego wyniku nie udało się dowieźć nawet do przerwy. Osiem minut później wyrównał po rzucie wolnym Adam Banasiak, a w 57. minucie końcowy rezultat ustalił z karnego Damian Zbozień. Arbitrzy pokazali po jednej czerwonej kartce dla obu drużyn. W Arce ta przykrość spotkała Krzysztofa Bułkę.

- Znów nie wykorzystaliśmy swoich okazji strzeleckich. Jednak trudno się grało nie tylko na boisku, które przypominało ugór oraz z sędzią, który kazał powtórzyć karnego przeciwko nam tylko dlatego, że Andrzej Bledzewski pierwszy strzał obronił. Ponoć ktoś z naszych przedwcześnie przekroczył linię pola karnego - narzeka Jacek Dziubiński, szkoleniowiec gdynian.

ARKA: Bledzewski - Jaszczyk (70 Kaźmierczak), Weinar, Robakowski, Kowol - Sulima (80 Dziubiński), Barnik, Beyl (62 Krzemiński), Czoska, Bułka - Kojder.

Tabela wprowadzona: 2009-04-07

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Ruch Chorzów - Cracovia 1:1 (0:1), Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:0 (2:0), ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:0, Polonia Bytom - Polonia Warszawa 5:2 (2:1), Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:0 (1:0), Wisła Kraków - Lech Poznań 1:0 (0:0).