Arka rozbiła w sparingu Olimpię

7 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz, jak piłkarze Arki Gdynia trenowali przed sparingiem z Olimpią Grudziądz

Piłkarze Arki bez kłopotu wygrali w sparingu z Olimpię Grudziądz, która po rundzie jesiennej plasuje się na 4. miejscu w I lidze i zgromadziła o 6 punktów więcej od gdynian. W sobotę na Narodowy Stadionie Rugby gospodarze triumfowali aż 4:1 (2:1), choć trener Grzegorz Niciński nie do końca był... zadowolony z postawy podopiecznych. Dwa pierwsze gole dla żółto-niebieskich wypracował Patrik Lomski, a kolejne bramki strzelili: Paweł Abbott i Marcus.

ARKA PODPISZE KONTRAKTY Z DWOMA NAPASTNIKAMI. SPRAWDŹ, Z KTÓRYMI

Sobieraj 26 (karny), Lomski 29, Abbott 38, Marcus 67 - Aleksander 30

ARKA
I połowa: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj (61 Łukasiewicz), Warcholak - Łukasiewicz, Rzuchowski - Lomski, Gałecki, Jagiełło - Abbott
II połowa: Miszczuk - Stolc, Szur, Sobieraj, Warcholak (61 Dampc)- Lech, Nalepa - Renusz, Marcus, Wojowski - Karłowicz

OLIMPIA:
I połowa: Wróbel - Jaroch, Łabędzki, Zalepa, Banasiak - Kłus, Popović - Kaczmarek, Cieśliński, Rogalski - Aleksander
II połowa: Brylewski - Bielawski, Zalepa, Piter-Bućko, Sczot - Wojciechowski, Skórecki - Smoliński, Suchocki, Rogalski - Cieśliński

Trenerzy Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt w trzeciej grze sparingowej w tym roku sprawdzili 21 piłkarzy. Na dwóch pozycjach wystąpił Antoni Łukasiewicz. W pierwszej połowie stworzył on z Michałem Rzuchowskim parę defensywnych pomocników, a na ostatnie pół godziny wszedł na środek obrony.

PRZECZYTAJ CO MÓWI MICHAŁ RZUCHOWSKI PO POWROCIE Z RUCHU DO ARKI

Tym samym powiększyło się grono kandydatów do zastąpienia Alana Fialho, który musiał zostać w Brazylii i na wiosnę nie pomoże Arce. Szkoleniowcy szukają nowego partnera na tej pozycji dla Krzysztofa Sobieraja. W poprzednich sparingach z kapitanem żółto-niebieskich grał w parze Przemysław Szur. Tym razem zaprezentował się Michał Marcjanik.

Gdyńska defensywa pozwoliła się zaskoczyć tylko raz. W 30. minucie nie upilnowała byłego napastnika... Arki. Arkadiusz Aleksander na gola zamienił dośrodkowanie z lewego skrzydła Macieja Rogalskiego, który w przeszłości występował m.in. w Lechii Gdańsk.

Krzysztof Sobieraj otworzył wynik sparingu z Olimpią Grudziądz. W środku obrony kolejny piłkarz włączył się do walki o miejsce obok kapitana żółto-niebieskich. Krzysztof Sobieraj otworzył wynik sparingu z Olimpią Grudziądz. W środku obrony kolejny piłkarz włączył się do walki o miejsce obok kapitana żółto-niebieskich.
Jednak wówczas było już 2:1 dla gospodarzy. Oba gole wypracował Patrik Lomski i to w odstępie 4 minut. Najpierw skrzydłowy pozyskany zimą z Finlandii był faulowany w polu karnym. Jako że na boisku nie było Marcusa, który ostatnio strzelał jedenastki, do piłki podszedł Sobieraj i również nie zawiódł.

Natomiast drugą bramkę Lomski strzelił sam. Patrik wyprowadził kontrę, a następnie ją wykończył, dochodząc do piłki, którą wymienili między sobą Aleksander JagiełłoMichał Gałecki.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PATRIKU LOMSKIM

Wspomniany Marcus zagrał tym razem w drugiej połowie i ponownie został ustawiony na pozycji numer "10". W 67. minucie Brazylijczyk, który wkrótce wystąpi o polskie obywatelstwo, wykończył kontrę, ustając rezultat na 4:1. Natomiast asystę zaliczył inny skrzydłowy pozyskany zimą, Michał Renusz.

MARCUS: W CZERWCU POWINIENEM MIEĆ POLSKIE OBYWATELSTWO

Zobacz, jak Marcus strzela z karnych.

W ofensywie szkoleniowcy Arki stawiają konsekwentnie na wariant jeden wysoki, drugi niższy piłkarz. Przed przerwą na szpicy ustawiony był Paweł Abbott, a po zmianie stron grał tutaj Piotr Karłowicz, który ma podpisać w Gdyni kontrakt do końca sezonu.

Ten pierwszy napastnik zdobył dla żółto-niebieskich trzeciego gola. Paweł zamknął akcję, która rozpoczęła się od zagrania Rzuchowskiego, a asystę zaliczył bardzo pożyteczny tego dnia w ofensywie Jagiełło.

Z innych sytuacji, które nie zakończyły się gole, warto odnotować dwie. W 66. minucie gości uratowała poprzeczka po strzale głową Grzegorza Lecha, do którego dośrodkował Przemysław Stolc.

Natomiast Olimpia jeszcze w pierwszej połowie zatrudniła Łukasz Skowrona. Po kwadransie gry bramkarz Arki nie dał się pokonać Adamowi Banasiakowi, choć lewy obrońca gości do bramki miał wówczas nie więcej niż 10 metrów.

- Wygraliśmy wysoko, ale myślę, że stać nas na... lepszą grę - ocenił po sparingu trener Niciński.

- Przez pierwszych 20 minut nie stworzyliśmy sytuacji. Natomiast bramki druga i trzecia padły po bardzo ładnych akcjach. Cieszy, że w tym okresie budowania formy wychodzą nam rzeczy już bardzo fajne. Były też rzeczy słabsze, ale nad ich wyeliminowanie nadal będziemy pracować. Zagraliśmy na dwa składy. Każdy z piłkarzy mógł się wykazać przez 45 minut. Lepiej wykorzystali tę szansę lepiej inni gorzej - dodał szkoleniowiec.

SPRAWDŹ, JAK POSZŁO REZERWISTOM W MECZU Z ANIOŁAMI

Z graczy Arki trenujących z pierwszą drużyną w sparingu z Olimpią nie zagrali: Michał Szubert, Maciej Wardziński i Tomasz Wojcinowicz. Oni w sobotę przekazani zostali na sparing III-ligowych rezerw. Natomiast Bartosz Ława, Maciej Koziara i Glauber leczą kontuzje.

ZIMOWE SPARINGI ARKI
Bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, bramki 9:2

23 stycznia, Cetniewo: Okocimski Brzesko (II liga) 4:0 (1:0)
Bramki: Piotr Karłowicz, Aleksander Jagiełło, Patrik Lomski, Michał Szubert

31.01 Gdynia: Stomil Olsztyn (I liga) 1:1 (1:0)
Marcus

07.02 Gdynia, Olimpia Grudziądz (I liga) 4:1 (3:1)
Krzysztof Sobieraj, Lomski, Paweł Abbott, Marcus

14.02 Gdynia, 13:00: Kotwica Kołobrzeg (II liga)
18.02 Gdynia, 18:00: Start Warlubie (III liga)
21.02 Gdynia, 15:30: Błękitni Stargard Szczeciński (II liga)
28.02 Gdynia, 13:00: Olimpia Elbląg (III liga)
28.02 Gdynia, 15:00: Gryf Wejherowo (III liga)