Kolejny mecz Asseco z happy endem

1 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Piotr Szczotka (pierwszy z lewej) zaliczył przechwyt, Krzysztof Szubarga (drugi z prawej) rzucił, a Przemysław Żołnierewicz (nr 28) dobił piłkę do kosza. W takich okolicznościach Asseco wygrało w Krośnie. Piotr Szczotka (pierwszy z lewej) zaliczył przechwyt, Krzysztof Szubarga (drugi z prawej) rzucił, a Przemysław Żołnierewicz (nr 28) dobił piłkę do kosza. W takich okolicznościach Asseco wygrało w Krośnie.

Koszykarze Assseco Gdynia wygrali drugi mecz z rzędu w Tauron Basket Lidze różnicą jednego punktu, a zwycięski rzut wykonali tuż przed końcem gry. Tym razem ostatnią akcję wykończył Przemysław Żołnierewicz. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała w wyjazdowym meczu wyżej notowaną od siebie ekipę Miasto Szkła Krosno 80:79 (18:24, 20:24, 16:14, 26:17). Duży w tym udział miał Krzysztof Szubarga, który zaliczył 24 punkty i 9 asyst.

MIASTO SZKŁA: Czerapowicz 15 (13x3, 6 zb., 5 st.), Wyka 10 (1x1, 5 zb.), Woolridge 8 (6 as.), Dłuski 8 (9 zb.), Pita 5 (1x3) oraz Maddox 12 (2x3, 10 zb.), Hajrić 9, Oczkowicz 9 (1x3), Bręk 3 (1x3), Rduch 0

ASSECO: Szubarga 24 (4x3, 9 as.), Matczak 10 (2x3, 5 zb.), Żołnierewicz 10 (2x3), Szczotka 10 (2x3), Witliński 2 oraz Ponitka 16 (4x3), Put 8 (2x3), Jankowski 0, Czerlonko 0, Konopatzki 0

TREFL ZAPRASZA NA MECZ W CZWARTEK. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ TEJ KOLEJKI TBL Z UDZIAŁEM TRÓJMIEJSKICH KOSZYKARZY

Koszykarzom Asseco najwyraźniej spodobało się rozstrzyganie meczów tak jak ostatnio uczynili w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza (90:89), gdy przez praktycznie całe spotkanie przegrywali, a komplet punktów zapewnili sobie rzutem w ostatniej sekundzie. W Krośnie mecz toczył się według tego samego scenariusza i znów był happy end.

Gdynianie prowadzili tylko na początku gry, gdy trafiali zza łuku. Przemysław Żołnierewicz rzucił na 3:2, a Krzysztof Szubarga na 6:4. Od tego ostatniego wyniku gospodarze odpowiedzieli 7 punktami z rzędu, co pozwoliło im kontrolować grę aż do przerwy. Asseco grało zrywami. Potrafiło zbliżyć się na przykład na 14:15, by następnie zainkasować 8 punktów z rzędu.

W 12. minucie Miasta Szkła uciekło na 32:20. Natomiast, gdy rozkręcił się Kareem Maddox zrobiło się nawet 46:30. Przed zejściem na przerwę gdynianie zmniejszyli neco straty (38:48), gdyż tak jak na początku meczu wchodziły rzuty zza łuku. Tym razem ta sztuka udawała się Filipowi PutowiFilipowi Matczakowi.

WOJCIECH CZERLONKO: NIE ODDAMY NIC ZA DARMO

Po zmianie stron Asseco przystąpiło do odrabiania strat, choć jeszcze początej trzeciej kwarty należał do miejscowych. Poprawili wynik na 55:41. Aby zmienić obraz gry, gdynianie musieli zneutralizować szybkie akcje rywali, gdyż w tym elemencie zdobyli oni 13 punktów, a sami nie odpowiedzieli żadnym.

Pogoń zainicjowali Piotr Szczotka i Szubarga. Te ostatni ustalił wynik po 30 minutach gry na 54:62, a sam na koncie miał już wówczas 17 punktów.

W 33. minucie Marcel Ponitka wyrównał na 66:66, a po chwili Szczotka dał prowadzenie Asseco 68:66. Od tego momentu aż do końca nie było już w tym meczu nic pewnego.

Po akcji Dariusza Wyki i trójce Szweda Chrisa Czerapowicza gospodarze znów odskoczyli - na 77:73. Celny rzutem zza łuku odpowiedział Ponitka, a potem znów jak natchniony grał Szubarga zdobywał punkty i asystował. Na 39 sekund przed końcem zniwelował straty do 78:79.

Miasto Szkła starało się wykorzystać pełne 24 sekundy na akcje i oddać zwycięski rzut. Te plany zniweczył Szczotka, który przejął piłkę. Ostatnia akcja gości została rozegrała oczywiście na Szubargę. Rzut Krzysztofa tym razem nie trafił do kosza, ale z dobitką, na sekundę przed końcem zdążył Żołnierewicz.

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ASSECO NAD MKS DĄBROWA GÓRNICZA

Przypomnijmy, że w ostatni piątek w Gdynia Arena Asseco pokonało MKS Dąbrowa Górnicza również różnicą jednego punktu, gdy równo z końcową syreną za trzy punkty trafił Wojciech Czerlonko.

Wyniki 17 kolejki

• Miasto Szkła Krosno - ASSECO Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)
  • TREFL Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 80:86 (25:20, 16:18, 15:29, 24:19)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 72:70 (19:10, 22:18, 16:17, 15:25)
  • Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)
  • Siarka Tarnobrzeg - Stelmet BC Zielona Góra 65:105 (19:23, 14:21, 21:28, 11:33)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 84:89 (24:31, 19:16, 19:20, 22:22)
  • Miasto Szkła Krosno - Polfarmex Kutno (przełożony na 22.02)
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza (przełożony na 28.03)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Brawo Asseco ! Za ambicję i walkę !

• 40 2

• Jedną piątką ligi nie zwojujemy

Mimo wszystko brawo za ambicję i walkę do końca

• 39 2

• Na wyjeździe wygrana to jest to! Brawo !!!

• 34 2

• O yyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssssss!!!!!!