Kolejny tie-break Polaków w Gdyni

28 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Polacy w meczu z Włochami po raz kolejny musieli szukać zwycięstwa w tie-breaku. Tym razem z powodzeniem. Polacy w meczu z Włochami po raz kolejny musieli szukać zwycięstwa w tie-breaku. Tym razem z powodzeniem.

Kto nie lubi późno kłaść się spać, a wieczorową porą ceni sobie emocje bezwzględnie powinien odwiedzić gdyńską halę, w której trwają mistrzostwa Europy juniorów w siatkówce. Mecze kończą się przed północą, a na deser biało-czerwoni fundują kibicom horrory. Po raz drugi z rzędu reprezentacja Polski zagrała tie-breaka, ale tym razem zwycięskiego. Podopieczni Jacka Nawrockiego pokonali Włochów 3:2 (21:25, 18:25, 25:20, 25:19, 15:6) i nadal liczą się w walce o medale. Po dniu przerwy, rozgrywki przy ul. Górskiego wznowione zostaną w środę. Dla kibiców na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny.

POLSKA: Nowakowski zdobył 13 punktów, Muzaj 32, Krulicki 8, Bednorz 2, Łapszyński 22, Janusz 3, Woś (libero) oraz Orczyk 9, Maruszczyk, Piechocki

WŁOCHY: Diamantini 4, Izzo 2, Randazzo 10, Caci 19, Ricci 13, Borgogno 20, Rivan (libero) oraz Taili 1, Nelli 1, Spirito, Mattei 1

Gdyńskie mistrzostwa przerodziły się w niesłychanie interesujący turniej dla... nocnych marków. Szczególnie Polacy dbają o to, aby kibice nie opuszczali hali z poczuciem niedosytu emocji, no i nie wracali do domów zbyt wcześnie.

W spotkaniu z Włochami biało-czerwoni bardzo długo wchodzili w mecz. Trener Jacek Nawrocki po raz pierwszy poprosił o czas już po czterech inauguracyjnych akcjach, gdyż musiał przypomnieć podopiecznym po co wyszli na parkiet, bo zaczęło się od 0:4. Co prawda jego podopieczni zerwali się do walki, dwukrotnie zbliżali się do rywali na odległość jednego punktu (8:9, 17:18), a przy 21:21 dogonili nawet remis, ale set skończył się tak jak rozpoczął, czyli od czterech punktów z rzędu Włochów.

Na pierwsze prowadzenie naszej reprezentacji przyszło nam czekać do 9:8 w drugiej partii. Mimo że wielki mecz rozgrywał Maciej Muzaj, który tego dnia zdobył aż 32 punkty, i ten set padł łupem podopiecznych Marco Bonitty, byłego selekcjonera... żeńskiej kadry Polski.

Widmo przegranej 0:3 w zestawieniu ze wcześniejszą porażką z Belgią 2:3 (przeczytaj relację z tego spotkania) stanowiło groźbę, że Polacy drastycznie zredukują szansę na awans do półfinałów. Całe szczęście, że nasi juniorzy nie załamali się, a zaczęli grać na najwyższych z możliwych obrotów.

Trzeci set Polacy na swoją korzyść rozstrzygnęli, gdy odskoczyli na 12:7. Natomiast czwartą partie po naszej myśli ustawił Bartłomiej Krulicki. Po zagrywkach środkowego bloku biało-czerwoni prowadzili 4:1. Co prawda był lekki przestój zaraz po pierwszej przerwie technicznej i trzy punkty z rzędu rywali od 4:8, ale potem biało-czerwoni pewnie podążyli do tie-breaka.

Decydujący set był popisem ekipy Nawrockiego. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 7:0! Po tym ciosie Włosi już się nie pozbierali. Co prawda w tabeli grupy nadal nas wyprzedzają, ale już tylko bilansem setów, gdyż stracili o jedną partię mniej.

Pozostałe wyniki drugiej serii gier:
Belgia - Rosja 3:0 (25:23, 27:25, 25:15), Serbia - Finlandia 3:1 (26:24, 25:10, 14:25, 25:21)

6. Finlandia 3 1 4:9

Wtorek będzie dniem wolnym dla uczestników mistrzostw w Gdyni. Natomiast w środę i czwartek rozegrają oni decydujące mecze o awansie do gier o miejsca 1-4 oraz 5-8 w końcowej klasyfikacji turnieju. Rywalizacja jest tak wyrównana, że na półfinał nadal szanse na pięć reprezentacji. Polacy przy ul. Górskiego na parkiet będą wychodzić o godzinie 20.30, a przed nimi spotkania z obrońcami tytułu - Rosjanami oraz brązowymi medalistami sprzed roku - Serbami.

18:00 FINAŁ

Siatkarze grający w Danii we wtorek mieli wolne. Do rywalizacji wracają dzisiaj, a w planie są następujące mecze:

• ważne , że na fakturze

promocja została odpowiednio wyceniona;)

• 4 2

• pierwsze zdanie nielogiczne niestety (1)

brak związku przyczynowo-stutkowego

• 2 1

• tych chyba nie wiesz co znaczy to co piszesz

• 0 2

• Było super, dżingle były cichsze niż w sobotę.Emocje gwarantowane,poziom również zapewniony. Zamiast siedzieć w domach podopingujmy nasze nadzieje siatkarskie !

• 9 0

• było ponad 7 tys ale kompletu nie było

• 3 3

• :) (1)

zgadzam się z przedmówcą. Gdynia jest gospodarzem Me juniorów w siatkówkę, ale nie stać ją na jakąkolwiek promocje tego wydarzenia. I mimo iż wstęp na imprezę jest bezpłatny, na zawodach nie ma za wiele osób. A nasi chłopcy grają naprawdę dobrze. I w ME nie grają dzieci do 15 lat, a chłopcy do 21 roku życia

• 1 1

• zgadzam się, prócz jednego szczegółu

zawodnicy mają 19 lat i mniej (rocznik 1993 i młodsi)

• 3 0

• świetna atmosfera

Mimo iż na mistrostwach nie ma za wiele osob ludzie potrafia zapewnić nalezy doping. Kibice sami rozpoczynają siatkarskie przyśpiewki i nie potrzeba im zadnego wodzireja, a wręcz przeciwnie na meczy Polska - Włochy wodzirej przeszkadzał kibicom, którzy nie chcieli skandować jedynie Polska -Polska -Polska.