Kolejnym rywalem Anwil Włocławek

27 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla zwycięsko zakończyli sezon zasadniczy. W Ergo Arenie sopocianie pokonali PGE Turów Zgorzelec 80:74 (25:18,12:17,17:12, 26:27). Tym samym podopieczni Karlisa Muiznieksa przystąpią do play-off z trzecim numerem rozstawienia. W ćwierćfinale przeciwnikiem żółto-czarnych będzie Anwil Włocławek.

Kikowski 16 (3x3), Ceranić 15, Gustas 13, Kinnard 12 (2), Stefański 3, oraz Harrington 11 (1), Dylewicz 8, Waczyński 2, Ljubotina
Sędziowie: Kowalski (Wrocław), Pastusiak (Szczecin), Białas (Wrocław)
Widzów: 2500
Thomas 14 (1), Wysocki 13 (2), Jackson 5 (1), Zigeranović 2, Gabiński oraz Brkić 16 (3), Tomaszek 9, Kuebler 8 (1), Kickert 5, Bochno 2,

Koszykarze Trefla Sopot goszczą PGE Turów Zgorzelec. Zwycięstwo gospodarzy za jednym zamachem zapewni im trzeci numer rozstawienia do play-off oraz da "jedynkę"... Asseco Prokomowi Gdynia bez względu na wynik tej drużyny we Włocławku.
Jacek Winnicki nie zapomniał, że w dwóch ostatnich sezonach zdobywał dwukrotnie tytuł mistrza Polski w żeńskiej koszykówce z Lotosem. Już gdy koszykarze PGE Turowa rozgrzewali się, szkoleniowiec podszedł do dziennikarzy z pytaniem jak wiedzie się w Krakowie gdyniankom. Niestety, mistrzynie Polski uległy 57:63 i w play-off do trzech wygranych przegrywają 0-2
Znamy już wyjściowe piątki, w Treflu na pewno zaskoczeniem jest obecność w wyjściowym składzie Kinnarda, natomiast od ławki rezerwowych rozpocznie kapitan drużyny - Dylewicz. Goście bez niespodzianek w ustawieniu
1'
Ceranić i Wysocki walczyli na środku boiska o piłkę, trafiła ona w ręce gości
1'
przewinienie w ataku Zigeranovicia
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kinnard (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
2'
[5:0] 2 punkty zdobywa Kinnard (TREFL SOPOT).
za 3 punkty
2'
[5:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
2'
[5:5] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC), który dobijał po nieudanym rzucie za trzy Gabińskiego
za 2 punkty
3'
[7:5] 2 punkty zdobywa Kinnard (TREFL SOPOT).
3'
niestety Kinnard fauluje też pod własnym koszem i będą rzuty z wolnych dla rywali
za 1 punkt
3'
[7:6] Rzut wolny trafia Zigeranović (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
3'
[7:7] Rzut wolny trafia Zigeranović (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 3 punkty
4'
[10:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kikowski (TREFL SOPOT).
4'
udana akcja w obronie Ceranicia, który zabrał piłkę Ziegeranoviciowi, ten jeszcze chciał ją odzyskać, ale brzydko sfaulował Stefańskiego
za 2 punkty
4'
[12:7] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
5'
[12:9] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC), który wszedł do gry chwilę wcześniej z ławki rezerwowych
5'
nieudane rzuty z obu strony, goście mają już na koncie cztery przewinienia, każde kolejne karane będzie wolnymi
6'
także czwarty faul Trefla, a drugi Kikowskiego
za 2 punkty
6'
[12:11] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC) po efektownej solowej akcji
za 3 punkty
6'
[15:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kikowski (TREFL SOPOT). To już trzecia "trójka" gospodarzy, a druga autorstwa Pawła
7'
do gry wszedł witany oklaskami Dylewicz
7'
wolne rzuca Kikowski, zza łuku jest dzisiaj bezbłędny, a pierwszego wolnego przestrzelił
za 1 punkt
7'
[16:11] Drugi rzut wolny trafia Kikowski (TREFL SOPOT).
za 3 punkty
7'
[16:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
7'
[18:14] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
7'
przy tej akcji środkowy Trefla był jeszcze faulowany przez Kueblera i wykona jeszcze rzut wolny
7'
najpierw jednak czas dla trenera Winnickiego. Dokładnie na trzy minuty i jedną sekundę przed końcem kwarty
7'
Ceranić nie trafił z wolnego
8'
tym razem wolne Stefańskiego, którego faulował Thomas
za 1 punkt
8'
[19:14] Rzut wolny trafia Stefański (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
8'
[20:14] Rzut wolny trafia Stefański (TREFL SOPOT).
8'
rzucać będzie z wolnych Wysocki po faulu Gustasa
za 1 punkt
8'
[20:15] Rzut wolny trafia Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC), ale dopiero za drugim razem
za 2 punkty
9'
[20:17] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC), mimo że był faulowany przez Waczyńskiego, będzie miał jeszcze wolnego
za 1 punkt
9'
[20:18] Rzut wolny trafia Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
9'
[22:18] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
10'
Ceranić będzie miał kolejną okazję na punkty, bo był faulowany przez Brkicia
za 1 punkt
10'
[23:18] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafił Ceranić (TREFL SOPOT).
10'
na 36 sekund przed końcem kwarty faulowany Dylewicz
za 1 punkt
10'
[24:18] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
10'
[25:18] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL SOPOT).
10'
na 22 sekundy przed końcem piłka znów przy Treflu po nieudanej akcji Wysockiego
10'
niestety niecelny rzut za trzy Dylewicza
KONIEC PIRWSZEJ KWARTY. TREFL PROWADZI 25:18
11'
drugą kwartę rozpoczął Trefl
11'
pierwsza akcja w tej kwarcie przerwana faulem Gabińskiego na Dylewiczu
11'
za trzy spróbował rzucać Dylewicz, ale znów nie trafił
za 3 punkty
11'
[25:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (PGE TURÓW ZGORZELEC).
11'
znów nie trafił Dylewicz i Waczyński musiał faulem przerwać kontratak rywali
12'
Gabiński nie trafił za trzy punkty
12'
dobiega końca druga minuta tej kwarty, a na koncie Trefla już trzy faule
za 2 punkty
13'
[25:23] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
13'
[27:23] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
14'
[27:25] 2 punkty zdobywa Kuebler (PGE TURÓW ZGORZELEC), mimo faulu Ljubotiny
za 1 punkt
14'
[27:26] Rzut wolny trafia Kuebler (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
15'
[27:28] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE TURÓW ZGORZELEC).
15'
czas dla Trefla
za 1 punkt
15'
[27:29] Rzut wolny trafia Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
15'
[27:30] Rzut wolny trafia Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
15'
fatalnie gra w tej kwarcie Trefl, przegrywa ją już 2:12!
15'
kolejna strata sopocian, ale na szczęście niecelny też rzut za trzy punkty Kickera
za 2 punkty
16'
[29:30] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL SOPOT).
16'
przewinienie techniczna dla trenera PGE Turowa, będą wolne, a potem piłka dla sopocian
za 1 punkt
16'
[30:30] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafił Kikowski (TREFL SOPOT).
17'
Kikowski stracił piłkę, ale też strata Thomasa, któremu piłka uciekła na aut
17'
gościem z pewnością dodały motywacji do walki doniesienia, że Asseco Prokom przegrywa we Włocławku. Przy tym wyniku Turów ma szanse na pierwsze miejsce do play-off
18'
niecelny rzut za trzy Gabińskiego
18'
Czas dla Trefla. Dwie minuty i 50 sekund do przerwy
18'
piłka tańczyła po obręczy po rzucie Dylewicza, ale nie wpadła do kosza
za 2 punkty
18'
[32:30] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL SOPOT), w dodatku z faulem Thomasa
za 1 punkt
18'
[33:30] Rzut wolny trafia Harrington (TREFL SOPOT).
18'
faul Ceranicia, będą rzuty Kickera
za 1 punkt
18'
[33:31] Jeden z dwóch wolnych trafił Kickert (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
19'
[33:33] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE TURÓW ZGORZELEC), który wykonał szybki atak po niecelnym rzucie za trzy Harringtona
za 2 punkty
19'
[35:33] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
20'
[35:35] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC).
20'
Na 36 sekund przed przerwą czas dla Turowa
za 2 punkty
20'
[37:35] 2 punkty zdobywa Gustas (TREFL SOPOT) na dwie sekund przed przerwą po solowej akcji
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. TREFL PROWADZI 37:35
Po pierwszej połowie we Włocławku Asseco Prokom przegrywa 29:38, a w Słupsku Energa Czarni prowadzą 45:35. Gdyby tak zakończyły się te mecze to kolejność do play-off na szczycie tabeli wyglądałaby następująco: 1. ASSECO PROKOM, 2. Turów, 3. TREFL, 4. Energa Czarni
W przerwie prezentują się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sopocie. Wkrótce ruszy nabór do tej placówki, które ma klasy o specjalności koszykarskiej, pływackiej i żeglarskiej.
trzecią kwartą rozpoczął Turów
za 3 punkty
21'
[37:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
21'
[39:38] 2 punkty zdobywa Gustas (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
22'
[39:40] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
22'
[40:40] Rzut wolny trafia Kikowski (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
22'
[41:40] Rzut wolny trafia Kikowski (TREFL SOPOT).
23'
nieudany rzut Stefańskiego za trzy
23'
za trzy nie trafił również Wysocki
23'
kolejna nieudana próba trafienia zza łuku, tym razem Kinnarda
23'
nerwowo zrobiło się na parkiecie, tym razem obie drużyny zaliczyły wyrzucenie piłki poza boisko
za 1 punkt
24'
[41:41] Rzut wolny trafia Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
24'
[41:42] Rzut wolny trafia Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
24'
Kinnard najpierw faulował Brkicia, a po chwili przestrzelił spod samego kosza
za 2 punkty
25'
[43:42] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
25'
za trzy nie trafił Jackson
25'
niecelnie zza linii 6,75 rzucał Kikowski
za 2 punkty
25'
[45:42] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
26'
ofensywny faul Brkicia
26'
spod kosza spudłował Stefański
27'
znów błędy z obu stron, brzydki mecz w trzeciej kwarcie
za 2 punkty
27'
[45:44] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC).
27'
strata Ceranicia
za 3 punkty
27'
28'
czwarte przewinienie Brkicia
za 2 punkty
28'
[47:47] 2 punkty zdobywa Gustas (TREFL SOPOT).
29'
za trzy nie trafił Gabiński, a przy próbie zbiórki faul Turowa i będą wolne dla Trefla
za 1 punkt
29'
[48:47] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
29'
[49:47] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
29'
za trzy nie trafił Thomas, zbiórka sopocian
29'
Waczyński przestrzelił spod kosza
29'
Gabiński zgubił piłkę
30'
piłka w koszu Turowa po rzucie Kinnarda, ale sędziowie nie uznają tych punktów, gdyż uznali, że Amerykanin popełnił błąd kroków
30'
trzecie przewinienie Kikowskiego, 40 sekund do końca kwarty
30'
niecelny rzut Jacksona i szybka kontra Kinnarda
za 2 punkty
30'
[51:47] 2 punkty zdobywa Kinnard (PGE TURÓW ZGORZELEC), mimo faulu
30'
niestety Kinnard nie trafił z wolnego
30'
udana akcja w obronie Ljubotiny i jego podanie na kontrę
za 3 punkty
30'
[54:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kikowski (TREFL SOPOT) na koniec trzeciej kwarty!
PO TRZECH KWARTACH TREFL WYGRYWA 54:47
za 3 punkty
32'
[57:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kinnard (TREFL SOPOT).
32'
Czas dla Turowa, mimo że upłynęło zaledwie 68 sekund czwartej kwarty
za 2 punkty
32'
[57:49] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC) równo z syreną informującą, że minęły 24 sekundy przysługujące na rozegranie akcji
za 1 punkt
32'
[57:50] Rzut wolny trafia Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC), gdyż chwilę wcześniej był jeszcze faulowany przez Kinnarda
33'
po rzucie za trzy Thomasa piłka zakręciła się na obręczy i nie wpadła do kosza
33'
nie udała się również trójka Kikowskiemu
za 3 punkty
33'
[57:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jackson (PGE TURÓW ZGORZELEC).
33'
Czas dla Trefla
34'
Kikowski podał prosto w ręce Brkicia
34'
Ceranić sfaulował Brkicia
za 1 punkt
34'
[57:54] Rzut wolny trafia Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
34'
[57:55] Rzut wolny trafia Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
34'
[59:55] 2 punkty zdobywa Ceranić (TREFL SOPOT).
35'
za trzy nie trafił Kikowski
za 1 punkt
35'
[59:56] Jeden z dwóch rzut wolnych trafił Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
schodzi za faule
35'
Tomaszek (PGE TURÓW ZGORZELEC) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
35'
Jackson sfaulował Gustasa
za 1 punkt
35'
[60:56] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
35'
[61:56] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
35'
Jackson nie trafił spod kosza
36'
Dylewicz też pudło spod kosza
za 2 punkty
36'
[61:58] 2 punkty zdobywa Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
36'
za trzy nie trafił Gustas
za 1 punkt
36'
[61:59] Rzut wolny trafia Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC).
36'
drugi rzut wolny Wysockiego nieudany
za 3 punkty
37'
[64:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrington (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
37'
[64:60] Rzut wolny trafia Wysocki (PGE TURÓW ZGORZELEC).
37'
ponownie Wysocki spudłował drugiego wolnego
37'
strata Harringtona
37'
Thomas nie trafił za trzy
38'
faulowany Dylewicz, będą rzuty kapitan Trefla na niespełna 200 sekund przed końcem meczu
za 1 punkt
38'
[65:60] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
38'
[66:60] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL SOPOT).
38'
Brkić nie trafił "trójki", a walczący o zbiórkę Wysocki sfaulował Harringtona, będą wolne dla Trefla
38'
czas Turów
za 1 punkt
38'
[67:60] Rzut wolny trafia Harrington (TREFL SOPOT).
38'
drugi wolny nieudany w wykonaniu Harringtona, ale piłkę zebrali sopocianie
za 2 punkty
38'
[69:60] 2 punkty zdobywa Kikowski (TREFL SOPOT) w dodatku z faulem rywala i będzie miał dodatkowy rzut wolny
za 1 punkt
38'
[70:60] Rzut wolny trafia Kikowski (TREFL SOPOT).
38'
klub kibica Trefla nawołuje, aby przez dwie ostatnie minuty kibicować na stojąco
za 1 punkt
38'
[70:61] Rzut wolny trafia Kuebler (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 1 punkt
38'
[70:62] Rzut wolny trafia Kuebler (PGE TURÓW ZGORZELEC).
za 2 punkty
39'
[72:62] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL SOPOT).
za 3 punkty
39'
39'
pressing na całym parkiecie Turowa
za 1 punkt
39'
[73:65] Jeden z dwóch wolnych trafił Gustas (TREFL SOPOT), którego faulował Bochno
za 1 punkt
39'
[73:66] Rzut wolny trafia Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
39'
drugiego wolnego Thomas nie trafił
za 3 punkty
39'
[73:69] Piłkę zebrali jednak goście. Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
39'
i jeszcze Ljubotina faulował
39'
czas Trefl
za 1 punkt
39'
[73:70] Rzut wolny trafia Brkić (PGE TURÓW ZGORZELEC).
39'
88 sekund do końca gry
39'
rzut Kinnarda niecelny, piłkę zebrał Brkić
39'
Brkić nie trafił za trzy
40'
ostatnia minuta rozpoczęła się
za 2 punkty
40'
[75:70] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL SOPOT) po solowej akcji i wejściu pod kosz
40'
Czas dla Turowa na 26 sekund przed końcem gry
40'
Brkić znów nie trafia za trzy
40'
21 sekund do końca i będą wolne dla Trefla, bo faulowany był Stefański
za 1 punkt
40'
[76:70] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafił Stefański (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
40'
[76:72] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC).
40'
16 sekund do końca i faul na Harringtonie
za 1 punkt
40'
[77:72] Rzut wolny trafia Harrington (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
40'
[78:72] Rzut wolny trafia Harrington (TREFL SOPOT).
za 2 punkty
40'
[78:74] 2 punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW ZGORZELEC).
40'
Thomas (PGE TURÓW ZGORZELEC) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
40'
[79:74] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
za 1 punkt
40'
[80:74] Rzut wolny trafia Gustas (TREFL SOPOT).
40'

Tabela wprowadzona: 2011-03-28
Pozostałe wyniki ostatniej kolejki sezonu zasadniczego TBL: Anwil Włocławek - Asseco Prokom Gdynia 68:73 (20:11, 18:18, 11:23, 19:21), Energa Czarni Słupsk - Polonia Warszawa 84:75 (29:12, 16:23, 18:17, 21:23), PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 79:69 (18:16, 18:23, 16:10, 27:20), Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 82:81 (27:19, 16:27, 21:17, 18:18), Zastal Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 85:91 (16:17, 21:22, 27:25, 21:27).

Ćwierćfinały play-off toczyć się bedą do trzech zwycięstw, w następujących terminach: 1, 2, 5 oraz ewentualnie 6 i 9 kwietnia.