Kotwica wyszarpała zwycięstwo Polonii

3 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
W sobotnich meczach III ligi trójmiejscy piłkarze nie potrafili strzelić żadnego gola oraz zdobyć choćby jednego punktu. Przy ul. Marynarki Polskiej Szymon Rychłowski (z prawej) i jego koledzy z Polonii nie dali rady Kotwicy Kołobrzeg. W sobotnich meczach III ligi trójmiejscy piłkarze nie potrafili strzelić żadnego gola oraz zdobyć choćby jednego punktu. Przy ul. Marynarki Polskiej Szymon Rychłowski (z prawej) i jego koledzy z Polonii nie dali rady Kotwicy Kołobrzeg.

Piłkarze Bałtyku Gdynia w dalszym ciągu nie radzą sobie na Narodowym Stadionie Rugby, na którym nie wygrali spotkania od 21 września. Tym razem biało-niebiescy ulegli Cartusii 0:2. To trzecia porażka z rzędu podopiecznych Szymona Hartmana. Nie powiodło się również przed własną publicznością innemu trójmiejskiemu III-ligowcowi. Polonia Gdańsk z Kotwicą Kołobrzeg 0:1, tracąc gola siedem minut przed końcem gry po stałym fragmencie.

Bałtyk Gdynia - Cartusia 0:2 (0:2)
Bramki: Karasiński 11, Formela 29

BAŁTYK: Grubba - Danilczyk, Klawikowski, Wasielewski, Prusaczyk - Piekarski (46 Kiełdanowicz), Barnik, Bodzak, Drzymała (71 Adamus) - Wilczewski, Bułka

Gdynianie niestety tradycyjnie już storpedowani przez kontuzje przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Porażka była w pełni zasłużona, gdyż w pierwszej połowie biało-niebiescy praktycznie oddali rywalom pole do gry. Obie bramki, które padły po strzałach głową bardzo szybko ustawiły przebieg meczu.

Po zmianie stron Bałtyk przez większą część gry przebywał na połowie rywala, ale sytuacji wypracował niewiele. Dwóch niezłych okazji nie wykorzystał Alan Wilczewski.

- Z naszej przewagi w drugiej części spotkania nic nie wynikało. Pożegnaliśmy Toporkiewicza, Kudyba jest kontuzjowany i z przodu po prostu nie mamy czym straszyć. Niestety, nie udało nam się odczarować boiska na Narodowym Stadionie Rugby - powiedział po meczu trener Szymon Hartman.

BAŁTYK Gdynia
Cartusia

77% 190 typowań BAŁTYK Gdynia
17% 41 typowań REMIS
6% 15 typowań Cartusia

Polonia Gdańsk - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
Bramka: Żdanow 83
POLONIA: Cimanowski - Wiącek (70 Mikołajczak), Skowroński, Skarżyński, Stanisławski - Ł. Borkowski (70 Kujawa), Pikulski, Kozłowski (86 Pietruszka), K. Borkowski (70 Jaśniewski) - Anusik, Piątkowski

Spotkanie na stadionie przy Marynarki Polskiej było bardzo wyrównane. Gdańszczanie zaskoczyli nieustępliwością typowanych przed sezonem do awansu kołobrzeżan. W pierwszej połowie więcej klarownych sytuacji wypracowali sobie przyjezdni, ale w drugiej to Polonia prowadziła grę.

Oba zespoły odważnie poszły na wymianę ciosów, ale jedyna bramka padła po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybił Radosław Cimanowski, ale do piłki dopadł Ołeksandr Żdanow. Występujący w Kotwicy nieprzerwanie od 2008 roku 28-letni pomocnik skierował ją do bramki strzałem głową obok leżącego na ziemi golkipera gospodarzy.

Chwilę później grający na amatorskich kontraktach gdańszczanie próbowali jeszcze wyrównać, ale ich ofensywną akcję przerwała interwencja jednego z rywali, który jak przekonuje obóz gospodarzy ewidentnie zagrał ręką. Arbiter był jednak innego zdania i puścił grę, a podopieczni Pawła Pagieły pomimo dobrej gry nie zdołali sprawić niespodzianki. Dla Kotwicy było to trzecie zwycięstwo z rzędu i co istotne, trzecie odkąd zespół prowadzi Wiesław Bańkosz, który zastąpił niedawno trenera Macieja Wachowskiego.

W niedzielę na własnych obiektach zagrają rezerwy Lechii Gdańsk z Dębem Dębno (godz. 11:00) i Arki Gdynia z Błękitnymi Stargard Szczeciński (godz. 17:00). Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny.

• BAŁTYK GDYNIA - Cartusia 0:2 (0:2)
  • POLONIA GDAŃSK - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
  • LECHIA II GDAŃSK - Dąb Dębno 3:2 (2:0)
  • ARKA II GDYNIA - Błękitni Stargard Szczeciński 0:0
  • Pogoń II Szczecin - Energetyk Gryfino 2:3 (1:2)
  • Gryf Słupsk - Chemik Police 1:2 (1:2)
  • Pogoń Barlinek - Gwardia Koszalin 0:2
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Koral Dębnica 2:0 (1:0)

Opinie (30) 2 zablokowane

• Szkoda ! (2)

Jutro wszyscy na Lechię !!! W niedziele widzimy się o 14 na bursztynku,gdzie Wielka Lechia Gdańsk-najlepszy klub pomorza podejmuje Legie Warszawa !!! Musisz tam być !!!