Kowalski odejdzie do Widzewa

Marta, jag.
21 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Mistrz Polski juniorów starszych - Paweł Brzuzy ustalił wynik sparingu Arki z Olimpią. Mistrz Polski juniorów starszych - Paweł Brzuzy ustalił wynik sparingu Arki z Olimpią.

Jakub Kowalski zostanie piłkarzem Widzewa. Skrzydłowy Arki podpisze w Łodzi kontrakt na rok z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Gdyński klub zarobi około 50 tysięcy złotych. W nowym składzie na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej żółto-niebiescy pokonali w sobotę spadkowicza z I ligi - Olimpię Elbląg 2:0 (1:0)

.

Tomasik 10, Brzuzy 60

ARKA: Szromnik - Tadrowski, Mazurkiewicz (46 Brodziński), Sobieraj (46 Jarzębowski), Dettlaff - Pruchnik, Rzuchowski - Krajanowski (46 Brzuzy), Szwoch (64 Formella), Tomasik (46 Radzewicz) - Marcus (46 Nwaogu)

OLIMPIA: Rogaczow - Nadziejewski, Ikim, Lewandowski, Miecznik - Piętka, Scherfen - Lubenov, Ressel, Lisiecki - Malicki oraz Hrynowiecki, Kołosow, Kowalczyk, Skokowski, Bobek, Madani, Zieliński, Raduszko, Broniarek

Z dwóch piłkarzy Arki, którzy przebywali na testach w Widzewie, do Gdyni nie wróci Jakub Kowalski. W Trójmieście gościł dzisiaj menedżer piłkarza, Marek Citko i uzyskał zapewnienie, że żółto-niebiescy przystaną na transfer. Jako że skrzydłowy przy ul. Olimpijskiej miał kontrakt tylko na jeden sezon, a ponadto są wobec niego zaległości finansowe, to Arka nie zarobi na piłkarzu. Co najwyżej może liczyć, że zwrócone jej zostaną pieniądze, za które przed rokiem wykupiła Kowalskiego z SMS Łódź, czyli około 50 tysięcy złotych.

Do końca tygodnia ma się wyjaśnić przyszłość w Widzewie stopera Wallace. Petr Nemec na razie konsekwentnie zgrywa nową drużynę. W kolejnym sparingu na prawym skrzydle wystąpił Damian Krajanowski, a miejsce w "11" otrzymało czterech testowanych piłkarzy: Julien TadrowskiMarcin Dettlaff na bokach obrony, Radosław Pruchnik jako środkowy pomocnik oraz Marcus Vinicius da Silva, ustawiony ponownie w ataku.

Jeszcze kilkanaście tygodni temu zespoły, które zmierzyły się w dzisiejszym sparingu, rywalizowały ze sobą o pierwszoligowe punkty. Elblążanie jednak byli najsłabszą ekipą zaplecza ekstraklasy i zostali zdegradowani. Choć w ekipie przyjezdnych po spadku nastąpiła kadrowa rewolucja, to w meczu z również osłabioną w porównaniu z poprzednim sezonem Arką, nie było widać nowej jakość w postawie Olimpii.

Gdynianie przeważali już od pierwszego gwizdka sędziego. W pierwszej połowie chwilami wręcz nie wypuszczali rywali z ich części boiska. W ofensywie szczególnie aktywny był Piotr Tomasik i to on był autorem pierwszej bramki.

Po szybkim przerzuceniu piłki z własnej połowy na prawą stronę połowy Olimpii gdynianie przeprowadzili dynamiczną akcję, wymienili dwa podania i dośrodkowali w pole karne. Tam niemal na czystej pozycji był Tomasik, który pewnie wpakował piłkę do bramki.

Gdynianie przeważali, co chwila bili rzuty rożne, bądź bezpośrednio ostrzeliwali bramkę gości. Więcej bramek jednak w pierwszej połowie nie było. Po około 30 minutach na kilka groźniejszych akcji zdecydowali się goście. W 31 minucie Szromnik zbyt daleko wyszedł z bramki, jednak rywalom nie udało się go przelobować. Po kilku minutach w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arki gdynianie dosłownie w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron gra stała się nieco wolniejsza, jednak tylko na kilkanaście minut. W 60 minucie gorąco zrobiło się pod bramką gości, wprawdzie pierwszy strzał na bramkę golkiper Olimpii zdołał odbić, ale futbolówka trafiła wprost pod nogi Pawła Brzuzego, który nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Gdynianie nadal atakowali, stwarzali sobie klarowne sytuacje, jednak nie podwyższyli już wyniku. Na tle drugoligowego przeciwnika zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, grali szybciej i składniej, widać było, że mimo zmian w składzie zaczynają rozumieć się na boisku.

gra przerwana w 53. minucie - przeczytaj relację

14 lipca (Gdynia): Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
Mateusz Szwoch - przeczytaj relację

18 lipca (Gdynia): Gwardia Koszalin 3:0 (1:0)