Kuklis pożegnał się z Gdynią

11 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcin Radzewicz strzelił honorową bramkę dla Arki w sparingu z Amkarem Perm. Marcin Radzewicz strzelił honorową bramkę dla Arki w sparingu z Amkarem Perm.

Piłkarze Arki przegrali w Gniewinie z Amkarem Perm 1:3 (1:1). Honorowego gola dla gdynian w sparingowym meczu z dziesiątą drużyną rosyjskiej elity zdobył Marcin Radzewicz. Pojedynek odbył się na stadionie Stolema, czyli na obiekcie, który podczas Euro 2012 był bazą treningową reprezentacji Hiszpanii. W żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy już Piotra Kuklisa. Najlepszy snajper drużyny w minionym sezonie nie osiągnął porozumienia co do nowego kontraktu. Natomiast Wallace pojechał na kolejne testy, tym razem do Widzewa Łódź

.

Radzewicz 30 - Matiasz 10, 90, Ignatowicz 83

ARKA: Szlaga - Robakowski, Wallace, Mazurkiewicz, Dettlaff - Jarzębowski, Radosavljević, - Marcus, Czoska, Radzewicz - Nwaogu

Środa miała być w Arce dniem decyzji personalnych, ale klub zamiast o angażach zawodników poinformował jedynie o nowych rozdaniach wśród... trenerów. Robert Wilczyński, który doprowadził juniorów starszych do tytułu mistrza Polski, został trenerem III-ligowych rezerw. Kierownikiem tej drużyny i zarazem jej drugim szkoleniowcem będzie Dariusz Ulanowski, a za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie Grzegorz Witt. Zmiana nastąpi na stanowisku trenera bramkarzy. Zwolniony został Arkadiusz Zagórski, a jego miejsce zajął były golkiper m.in. Bałtyku i Arki, Michał Chamera.

Drużyny juniorów prowadzić będą: Krzysztof Janczak (do lat 19) oraz Artur Górski (do 17). Przypomnijmy, że wcześnie został zwolniony Dariusz Mierzejewski, który wprowadził rezerwy do III ligi.

Zespół seniorów stracił kolejnego piłkarza. Piotr Kuklis jest graczem numer jedenaście, który po sezonie odchodzi z klubu. O tym, że pomocnik, który w minionym sezonie w 35 meczach ligowych i pucharowych zdobył dla żółto-niebieskich 10 goli, pożegna się z Gdynią sugerowaliśmy już na początku miesiąca (czytaj więcej).

-Początkowa wersja nowej umowy gwarantowała mi takie same wynagrodzenie jak do tej pory, ale później działacze przedstawili mi gorsze kontraktowe warunki. Jeśli nie akceptowałem pierwszej propozycji, to tym bardziej nie mogłem przyjąć drugiej - tłumaczy Kuklis powody odejścia PAP.

Na mecz z Amkarem trener Petr Nemec uzbierał 19 piłkarzy tylko dlatego, że na ławkę zabrał rezerwowego bramkarza drużyny juniorów, Patrykę Kamolę oraz Radosława Strzeleckiego, który wrócił z wypożyczenia do Nielby Wągrowiec, gdyż z Arką ma jeszcze przez rok ważny kontrakt. Natomiast od razu w podstawowej "11" zagrał Piotr Robakowski, który miniony sezon spędził w rezerwach oraz testowani w szeregach żółto-niebieskich już blisko dwa tygodnie Marcin DettlaffMarcus Vinicius.

I właśnie ten ostatni już w 8. minucie mógł dać prowadzenie Arce, ale za długo czekał z oddaniem strzałów z kilku metrów do niemal pustej bramki!

Amkar szybko przypomniał, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 10. minucie rosyjska drużyna zdobyła prowadzenie, a jej akcję na gola rozpoczął "prezent" Robakiewicza, który pomylił się przy wyprowadzaniu piłki. W 19. minucie gdynian uratował słupek przed stratą drugiego gola. Po chwili rywale mieli dwie kolejne sytuacje strzeleckie, a Maciej Szlaga bronił z dużą dozą szczęścia.

Gdy wydawało się, że drugi gol dla piłkarzy z Permu jest tylko kwestią czasu, Arka wyrównała. W 30. minucie celnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Marcin Radzewicz, a asystę przy bramce zaliczył Charles Nwaogu.

W 38. minucie znów wielkie szczęście było z Arką. Strzał z 40 metrów jednego z Rosjan trafił w poprzeczkę, a jego kolega, który dobijał z pięciu metrów też posłał futbolówkę w poprzeczkę!

Gdyński szkoleniowiec, mając w zanadrzu sparing w czwartek o godzinie 16.00 w Gdyni z Bytovią, zdecydował się tego dnia zagrać bez żadnej zmiany. Bezwzględnie wykorzystał to Amkar, który do szturmu przystąpił zaraz po wznowieniu gry, a zwycięskie gole zdobył w ostatnich minutach, gdy gdynianie wyraźnie nie mieli już sił.

Zresztą porażka 1:3 to najniższy wymiar kary, bo w drugiej połowie rywale kilkakrotnie pudłowali w dogodnych sytuacjach bądź udanie bronił Szlaga. Przy bramkach dla rywali nie popisali się zaś Dettlaff, który mimo to był wśród obrońców najpewniejszy oraz Wallace, któremu wyraźnie brakowało zgrania ze Sławomirem Mazurkiewiczem. Brazylijczyk wpadł zresztą do Gdyni tylko na dwa dni. Po testach w Piaście Gliwice tym razem spróbuje walczyć o kontrakt w Widzewie Łódź. Z Arką kontrakt ma ważny jeszcze przez dwa sezony.

• 27 45

• potega powalczy o awans do II ligi (2)

lol

• 7 0

• Jak może walczyć o awans do II ligi matole skoro jest w I lidze? (1)