Kwestia awansu rozstrzygnie się w Białymstoku

2 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Razack Traore (z prawej) i Bedi Buval byli najbliżej pokonania bramkarza Jagiellonii. Razack Traore (z prawej) i Bedi Buval byli najbliżej pokonania bramkarza Jagiellonii.

Bez rozstrzygnięcia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w Gdańsku. Lechia zremisowała z broniącą trofeum Jagiellonią 0:0. Rewanż odbędzie się 16 marca w Białymstoku. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta. Może sprawdzi się przysłowie do trzech razy sztuka i na pierwszego gola biało-zielonych w oficjalnym spotkaniu wiosny doczekamy się w niedzielę o 17.00, gdy przy Traugutta stawi się Polonia Bytom.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Hajratetjan - Nowak, Surma, Poźniak - Sazankow, Buval, Traore
Sędziowie: Borski (Warszawa)
Widzów: 4530
Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Kupisz, Kascelan, Grzyb, Essomba - Burkhardt - Seratlić
  • 46' Sazankow Zmiany Lukjanovs
  • 81' Nowak Zmiany Bajić
  • 81' Poźniak Zmiany Dawidowski
  • 56' Kascelan Zmiany Hermes
  • 66' Kupisz Zmiany Frankowski
  • 84' Burkhardt Zmiany Sotirović
  • 33' Cionek
  • 48' Kascelan

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski nie wywołał większego zainteresowania. Środek tygodnia i zimowa aura sprawiła, że stadion nie wypełnił się nawet w połowie. Jednak kibice obiecują specjalną oprawę dla uczczenia obchodzonego wczoraj Dnia Żołnierza Wyklętego
W porównaniu z "11", która zagrała na inaugurację ligowej wiosny w Chorzowie trener Kafarski - zgodnie z zapowiedziami - dokonał dwóch zmian. Na lewej obronie debiutuje Ormianin Hajparatjan, a miejsce w drugiej linii odzyskał Nowak
Dla Jagiellonii to pierwszy oficjalny mecz w tym roku, gdyż spotkanie z pierwszej wiosennej kolejki ekstraklasy ze Śląskiem zostało przełożone na 8 marca. Trener Probierz do "11" wpisał dwóch piłkarzy pozyskanych zimą, dwóch Czarnogórców: obrońcę Pejovicia i napastnika Seratlicia
Lechia z Jagiellonią ma rachunki do wyrównania. Jesienią w lidze drużyna gości wygrała przy Traugutta 2:1. Takim samym wynikiem zakończył się przed rokiem pierwszym mecz tych drużyn w półfinale Pucharze Polski. W rewanżu padł remis 1:1 i tym samym Jagiellonia zagrała w finale, a potem po raz pierwszy w historii sięgnęła po to trofeum
1'
mecz rozpoczęła Jagiellonia
1'
spotkanie sędziuje Marcin Borski, ten sam arbiter, który gwizdał również jesienią w meczu ligowym tych drużyn
3'
pierwszy strzał w tym spotkaniu, sprzed "16" uderzył mocno Buval, ale niecelnie
4'
tym razem strzelał Poźniak, ale jego uderzenie w polu karnym zostało zablokowane, przypomnijmy, że zimą Kamila próbowała pozyskać także Jagiellonia
10'
za nami pierwsze 10 minut, przewagę ma Lechia, goście ograniczają się do przeszkadzaniem gdańszczanom, dobrze zorganizowany blok defensywny radzi sobie na razie bez problemu z dośrodkowaniami gospodarzami w "16"
12'
Sandomierski dalekim wybiegiem na skraj "16" wyjaśnia sytuację, kolejne niezbyt precyzyjne wstrzelenie piłki przez gdańszczan w pole karne gości
14'
pierwszy strzał Jagiellonii, dobra interwencja Małkowskiego po indywidualnej akcji Essomby
16'
po dośrodkowaniu z rogu Grzyba obrońcy minęli się z piłką, dobrze że nie było precyzyjnego strzału rywali, skończyło się na drugim kornerze dla gości
17'
na środku boiska leżał Buval, ale gdy masażyści byli gotowi przyjść mu z pomocą, napastnik Lechii wstaw o własnych siłach i kontynuuje grę
19'
z dystansu uderzył Burkhardt, ale obok słupka
19'
Jagiellonia przejawia coraz większą ochotę do atakowania, Lechia oddała pole
20'
Małkowski wybił piłkę prosto pod nogi Norambueny, ale białostocki obrońca nie skorzystał z prezentu
21'
teraz akcja w "16" Jagiellonii, podawał Traore, Buval próbował walczyć z dwoma obrońcami, ale najszybszy był Sandomierski
23'
bardzo dobre podania Nowaka do wbiegającego w pole karne Buvala, szkoda, że Francuz strzelił zbyt słabo i Sandomierski bez kłopotu złapał piłkę
24'
Probierz przywołał do linii bocznej Burkhardta, który dzisiaj jest ustawiony tuż za napastnikiem, nim sędzia techniczny ruszył z interwencją, białostocki szkoleniowiec zdążył przekazać pomocnikowi kilka wskazówek
25'
po faulu na Kupiszu wolny dla Jagiellonii na wprost bramki Lechii, ale ponad 30 metrów od celu
25'
Burkhardt z wolnego mocno kopnął piłkę, ale i mocno niecelnie
27'
Vućko dobrym wślizgiem przerwał atak Jagiellonii
28'
Traore tańczył w polu karnym, mając przed sobą dwóch obrońców, gdy zdecydował się na strzał, piłkę głową wybił Skerla
32'
znów słabszy okres gry z obu stron
32'
po faulu na Sazankowie rzut wolny dla Lechii niemal z narożnika pola karnego
33'
Żółtą kartką został ukarany Cionek (Jagiellonia Białystok), gdyż to on faulował Białorusina
34'
z wolnego Nowak dwukrotnie, najpierw w mur, potem już na głowę Buvala, ale ten głową przeniósł piłkę nad poprzeczką
37'
Sandomierski podszedł do linii bocznej, gra przerwana, bramkarz Jagiellonii opatrywany
38'
już wszystko w porządku, bramkarz wraca między słupki, a gra została wznowiona
41'
kolejny atak Lechii załamał się około 20 metrów od celu, poziom tego spotkania jest na razie bardzo przeciętny
42'
wślizg Vućki w okolicach linii środkowej przerwał kontrę Seratlicia
42'
przerwa w grze, gdyż pomocy lekarskiej potrzebuje Norambuena, lewego obrońcę Jagiellonii ostro potraktował Traore, w ruch poszły łokcie, dobrze, że sędzia nie wyciągnął czerwonej kartki dla lechisty
43'
po dośrodkowaniu Jagiellonii Vućko wybił piłkę głową prosto pod nogi Essomby, Kameruńczyk uderzył jednak niecelnie
44'
teraz błąd Bąka, ale bez przykrych konsekwencji dla Lechii, piłka w rękach Małkowskiego po zbyt mocnym podaniu Essomby do Seratlicia
45'
sędzia doliczył 2 minuty
45+2
sędzia orzekł, że na spalonym był Seratlić, który miał ochotę pobiec sam na sam z Małkowskim po długim podaniu Cionka
Koniec pierwszej połowy. 0:0
Spiker przypomina, że jutro (czwartek) między 17.00 a 18.00 z kibicami Lechii w Alma Market Sopot spotkają się Kamil Poźniak i Vytautas Andriuskevicius
46'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza Sazankow, w jego miejsce wchodzi Lukjanovs.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, Jagiellonia bez zmian w składzie
48'
ładna akcja Traore i Nowaka przerwana faulem na tym drugim
48'
Żółtą kartką został ukarany Kascelan (Jagiellonia Białystok).
49'
spięcie w "16" Jagiellonii, piłkę łapie Sandomierski
51'
zbyt koronkowa akcja Lechii, za dużo podań, w efekcie Buval zagrał na wolne pole, ale tam nie było jego kolegów
52'
szybko akcja Jagiellonii, Seratklić zgrał piłkę do Kupisza, który mocno strzelił, Małkowski nie ryzykował od razu łapania piłki, ale jego interwencja była pewna
54'
kolejny spalony odgwizdany Jagiellonii
55'
Traore w polu karny położył obrońcę, ale po jego dośrodkowaniu pewnie interweniował Skerla
56'
Zmiana w zespole Jagiellonia Białystok. Boisko opuszcza Kascelan, w jego miejsce wchodzi Hermes.
58'
nieudane dośrodkowanie Lukjanovsa, piłka przeszła nad poprzeczką
59'
ładna akcja Lechii, Nowak do Buvala, Francuz dośrodkował w pole karne, piłkę próbował opanować Traore, ale sędzia uznał, że pomógł sobie przy tym ręką i przerwał akcję gwizdkiem
61'
próbował strzelać Poźniak, ale piłka ugrzęzła w gąszczu nóg defensorów Jagiellonii
62'
najlepsza akcja Lechii na gola, Traore wypuścił sam na sam z bramkarzem Buvala, ale strzał Francuza Sandomierski wybił na róg
64'
dośrodkowanie Lukjanovsa wybili obrońcy
64'
do zmiany przygotowany Frankowski, który już ponad minutę biega wzdłuż linii bocznej
66'
Seratliciowi w polu bramkowym Lechii piłka uciekła poza boisko
66'
Zmiana w zespole Jagiellonia Białystok. Boisko opuszcza Kupisz, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
68'
dobre dośrodkowanie Pejovicia, ale do strzału nie zdołał złożyć się Frankowski, który teraz jest najbardziej wysuniętym piłkarzem Jagiellonii
69'
z dystansu uderzył Grzyb, ale mocno niecelnie
71'
znów Grzyb z dystansu, tym razem celnie, Małkowski pełnie broni
72'
po wrzutce z wolnego Poźniaka wybijają piłkę obrońcy Jagiellonii
72'
Lukjanovs przemieścił się na lewe skrzydło, czym zaskoczył rywali, po dośrodkowaniu Łotysza do dobrej sytuacji doszedł Traore, strzelił niestety głową niecelnie
73'
dośrodkowanie Pejovicia przeszło całe defensywę Lechii, zamykający akcje Essomba nie trafił piłką w bramkę
76'
Poźniak bliski gola, strzał Kamila w "krótki róg" Sandomierski wybił na korner
77'
Lukjanovs wywalczył kolejny róg
78'
przygotowane dwie zmiany w Lechii, za chwilę wejdą na boisko Dawidowski i Bajić
80'
Małkowski obronił w sytuacji sam na sam z Frankowskim, do strzału napastnika Jagiellonii wyprowadziło dobre podanie Burkhardta
81'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Bajić.
81'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza Poźniak, w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
82'
wolny dla Lechii z około 40 metrów, potężne uderzenie Bajicia, niezbyt daleko od bramki
84'
Zmiana w zespole Jagiellonia Białystok. Boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce wchodzi Sotirović, który zaledwie w poniedziałek został wypożyczony ze Śląska, z tym napastnikiem rozmowy prowadziła także Arka
85'
Małkowski zażegnał niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z rogu Jagiellonii
86'
nieporozumienie wśród napastników Lechii, podanie Traore nie dotarło ani do Buvala, ani do Lukjanovsa
87'
Buval w trudnej pozycji zdecydował się na strzał i piłka poszybowała wysoko nad bramką
88'
coraz częściej Lechia gra długą piłką, aby jak najszybciej przenieść akcje pod pole karne rywali
88'
Traore przepchnął o wiele wyższego od siebie Cionka, ale nie zdołał wbiec w pole karne z piłką
90'
Dawidowski przepychał się z Cionkiem, sędzia uznał, że Lechii należy się wolny
90'
sędzia doliczył dwie minuty
90+1
z wolnego Hajparatjan, ale kiepskie dośrodkowanie wprost w jedynego piłkarza Jagiellonii ustawionego jako mur
90+2
Lukjanovs dobrze dośrodkował tym razem z prawej strony boiska, ale żadne z jego kolegów nie zdążył do piłki

• Niestety popieram. (1)

Lechia słaba, gra się nie kleiła, niepewne wybicia bramkarza. W rewanżu liczę na jakiś przebłysk i trochę szczęścia, i w końcu da się Jagę wykoleić.

• 23 7

• ja również. Lechia gra totalny piach

• 17 6

• POTWIERDZAM....SŁABY MECZ

• 5 1

• Dokładnie...

A najgorsze były podania do tyłu podczas akcji pozycyjnej gdy nasi napastnicy wybiegali na pozycję.Zamiast zagrać w uliczkę w tempo to piłka ciągle wracała do obrońców. Pomocnicy nie potrafią obsłużyć napadu jednym podaniem i przyspieszyć gry ofensywnej. Zbyt bojaźliwie i bez pomysłu srodek ,a umiejętności mają bo piłę klepać potrafią dosyć szybko i celnie. Kafar powinien im wpoić więcej odwagi i ryzyka.Jeśli to poprawią będą wymiatać.