Lany Poniedziałek w Wielką Sobotę

Krzysztof Klinkosz
23 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Arki nie mieli szans z rozpędzoną Polonią. Piłkarze Arki nie mieli szans z rozpędzoną Polonią.

Po pewnym zwycięstwie nad Cracovią żółto-niebiescy pojechali do Warszawy z nadzieją na poprawienie dorobku punktowego. Niestety, gdynianie zagrali słabo, nieskutecznie i bez koncepcji w ataku. Polonia Warszawa wyczekiwała na dogodne okazje i sprawiła Arce Lany Poniedziałek już w Wielką Sobotę, wygrywając 4:0 (2:0).

Przyrowski - Mynar, Kokoszka, Jodłowiec, Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Andreu, Piątek - Bruno - Gołębiewski

Sędziowie: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
Moretto - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Noll - Duarte, Zawistowski, Labukas, Bożok, Glavina - Siemaszko
  • 46' Mynarz Zmiany Tosik
  • 69' Gołębiewski Zmiany Teodorczyk
  • 78' Bruno Zmiany Wszołek
  • 51' Siemaszko Zmiany Ivanovski
  • 55' Duarte Zmiany Burkhardt
  • 70' Glavina Zmiany Bednarek
  • 28' Trałka
  • 45+3 Mierzejewski
  • 50' Piątek
  • 85' Mierzejewski
  • 22' Bruno
  • 54' Bruma
  • 61' Glavina
  • 64' Rozić
  • 74' Noll

1'
Początek meczu pierwsza piłka dla Polonii
1'
Szybka akcja Polonii, błąd Rozicia i Gołębiewski w sytuacji sam na sam nie pokonał Moretto
1'
Po rzucie rożnym piłkę przejęli goście.
3'
Po dynamicznym początku gra nieco straciła tempo.
5'
Rożny dla Polonii, po wrzutce główkował Trałka ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
6'
Ataki Arki są bardzo szybko niwelowane, wysoko na połowie Polonii
7'
Zbyt głęboka wrzutka w pole karne Polonii nikt z gdynian nie doszedł do piłki.
8'
Akcja Labukasa z Bożókiem szybko "zgaszona".
9'
Siemaszko zastopowany przez Kokoszkę.
10'
Zawistowski powalony na murawę z trudem się podniósł.
10'
Bożok w pole karne, tam próbował rozgrywać Siemaszko ale piłkę przejęli gospodarze
12'
Piłkarze obydwu ekip przerzucają się teraz wysokimi piłkami
15'
Mierzejewski pada na murawę po starciu z Siemiaszko
17'
Glavina nie doszedł do silnie bitej piłki na lewym skrzydle
19'
Mynarz fauluje Glavinę i Arka przed szansą na stworzenie groźnej sytuacji
20'
Duarte po ziemi w pole karne, jednak po próbie Glaviny piłkę łapie bramkarz Polonii.
21'
Brzyski z ok. 40 metrów w pole karne ale tam sfaulowany został Szmatiuk.
22'
Żółtą kartką został ukarany Bruno (POLONIA). Brazylijczyk wręcz po chamsku fauluje kapitana żółto-niebieskich".
24'
Bruno przed szansą ale prosto w Moretto
25'
Trałka trafiony piłką w okolice szyi pada na boisko
26'
Jodłowiec uprzedza atakujących gdynian.
28'
[1:0] Gol dla zespołu POLONIA! Strzelcem bramki Trałka. Kontra Polonii, w polu karnym piłka trafiła do Trałki, który umieścił ją w siatce.
29'
Duarte próbował "zakręcić" obrońcami Polonii ale bezskutecznie.
30'
Rzut wolny dla Polonii po faulu Bożoka.
31'
Moretto łapie piłkę po zagraniu w pole karne
32'
Gra przeniosła się do środka pola żadna z ekip nie może groźniej zaatakować.
36'
Mynarz w polu karnym do Gołębiewskiego ale piłkę wybijają Arkowcy.
37'
Noll wywalczył rzut rożny
37'
Duarte w pole karne, tam strzelał Siemaszko i kolejny róg dla Arki.
38'
Duarte raz jeszcze centrował ale piłka znów padła łupem gospodarzy
39'
Glavina faulowany tuż przed polem karnym
40'
Zawistowski z wolnego ale w mur i piłka wychodzi na róg
40'
Centra Duarte pada łupem gospodarzy.
42'
Po kolejnym wolnym piłka znów ląduje w murze Polonii
44'
Gołębiewski próbował lobować Moretto ale piłka poleciała obok słupka.
45'
Sędzia doliczył dwie minuty gry
45+1
Polonia przyspieszyła w końcówce ale Mierzejewski niedokładnie do Gołębiewskiego
45+2
Trałka faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje "jedenastkę". Decyzja po powtórkach TV wydaje się być dyskusyjna
45+3
[2:0] Gol dla zespołu POLONIA! Strzelcem bramki Mierzejewski. Łatwo pokonuje bramkarza Arki, Moretto rzucił się na lewo. Polonista uderzył w środek bramki.
45+3
Koniec pierwszej połowy Polonia - Arka 2:0.
46'
Rozpoczyna się druga połowa
46'
Zmiana w zespole POLONIA. Boisko opuszcza Mynarz, w jego miejsce wchodzi Tosik.
46'
Akcja Arki ale niedokładnie na przedpolu
47'
Pewna interwencja Przyrowskiego
48'
Polonia zadowolona z wyniku nie forsuje tempa, Arka nie ma pomysłu na skonstruowanie groźnej akcji.
50'
[3:0] Gol dla zespołu POLONIA! Strzelcem bramki Piątek. Brzyski zagrywa z lewej strony pola karnego do Piątka, który urwał się obrońcom gdyńskim
51'
Zmiana w zespole ARKA. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Ivanovski.
53'
Arka w polu karnym Polonii znów bez pomysłu iniedokładnie
54'
Mierzejewski faulowany na połowie Arki.
54'
Żółtą kartką został ukarany Bruma (ARKA).
55'
Zmiana w zespole ARKA. Boisko opuszcza Duarte, w jego miejsce wchodzi Burkhardt.
56'
Piątek w pole karne do Mierzejewskiego ale piłkę wybijają gdynianie
58'
Burkhardt wysoko nad poprzeczką
59'
Teraz Bożok z dystansu ale również bardzo niecelnie
61'
Żółtą kartką został ukarany Glavina (ARKA). Co oznacza, że nie zagra w następnym meczu, czyli w derbach przeciwko Lechii!
62'
Glavina pociągnął lewą stroną, zacentrował do Zawistowskiego ale ten bardzo niecelnie
64'
Żółtą kartką został ukarany Rozić (ARKA).
65'
Jodłowiec główkował po rzucie wolnym ale piłka poleciała obok słupka
67'
Tosik próbował zainicjować akcję "Czarnych Koszul" prawą stroną ale ostatecznie wycofał piłkę.
69'
Zmiana w zespole POLONIA. Boisko opuszcza Gołębiewski, w jego miejsce wchodzi Teodorczyk, Lider strzelców Młodej ekstraklasy.
70'
Zmiana w zespole ARKA. Boisko opuszcza Glavina, w jego miejsce wchodzi Bednarek.
71'
Burkhardt z wolnego ale piłkę przejmują gospodarze, później jeszcze próbował Zawistowski ale wywalczył tylko rzut rożny.
72'
Piatek wychodził na dogodną pozycję ale sędzia odgwizdał spalonego
74'
Żółtą kartką został ukarany Noll (ARKA).
75'
Brzyski z rzutu wolnego w boczną siatkę
77'
Tym razem faulowany Noll
78'
Zmiana w zespole POLONIA. Boisko opuszcza Bruno, w jego miejsce wchodzi Wszołek.
82'
Polonia czeka już na końcowy gwizdek sędziego
83'
Ivanovski z dystansu ale bardzo niecelnie
85'
[4:0] Gol dla zespołu POLONIA! Strzelcem bramki Mierzejewski. Piątek do Mierzejewskiego w pole karne a ten strzałem w długi róg podwyższył.
85'
Szarża Teodorczyka powstrzymana przez Rozicia
88'
Polonia z rzutu rożnego ale Teodorczyk obok bramki
89'
Arka wywalczyła rzut rożny
90'
Po rogu strzelał Szmatiuk ale niecelnie
90'
Sędzia doliczy 3 minuty do czasu gry.
90+1
Wszołek zagrywał z prawej strony do Teodorczyka a tek wślizgiem chciał pokonać Moretto
90+2
Teodorczyk znów przegrywa pojedynek sam na sam z Moretto, za chwilę Piątek nie trafia z 4 metrów.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:1 (1:1),
Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:1 (0:1), Widzew Łódź - Polonia Bytom 3:1 (1:0), Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 0:0, Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:0 (1:0).

Opinie (330) ponad 50 zablokowanych

• śledz co? 1 liga hahaha (5)

• 151 43

• (1)

A tak się śmiali po PP w środę!! A dzisiaj wyjeżdżają z wawy z takim samym bagażem bramek!!!!

• 30 9

• i to w lidze

• 17 7

• 9 KIBICOW arki BUHAHA NA WYJEZDZIE TO NAWET NA 3 LIGE NIE PASUJE BUHAHA!!!! (1)

CHYBA CALA MOC POSZLA W CZWARTEK NA BALTYK BUHAHAH ALE WY MOCNI JESTESCIE !!!!

• 27 6

• ile bedzie lechii na derbach?? jedno wielkie 00000000000. Dlaczego? bo wladcy polnocy chcieli pokazac kto rzadzi w kiblach!

• 11 21

• śledź co? na dno

• 6 2

• Stop Nienawiści

• 47 20

• i pięknie 0-4 tak ma być . To za Bałtyk żebyście śledziuchy spadły. (3)

• 164 37

• (2)

nucz się poprawnie wyniki wpisywac gościu....

• 10 18

• wynik został ujety ze strony kibica arki ( jeżeli taki jeszcze istnieje tłuku) (1)

• 16 8

• Kibica nie. Chuligana Łysego bezmózgiego idiotę

już prędzej. Normalnych Kibiców ma Bałtyk. Już wolę takich pikników rodzinnych na meczu niż jakiś psycholów co powinni rowy kopać.