Piłkarki Sztormu punkt od ekstraklasy

30 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piłkarki Sztormu są już bardzo blisko gry w ekstraklasie. Do awansu wystarczy im remis za tydzień w Łodzi przeciwko SMS. Piłkarki Sztormu są już bardzo blisko gry w ekstraklasie. Do awansu wystarczy im remis za tydzień w Łodzi przeciwko SMS.

Piłkarski Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały we Władysławowie Unifreeze Górzno 5:0 (3:0) i zachowały pozycję liderek Grupy Północnej I ligi na kolejkę przed końcem sezonu. O tym, czy uzyskają awans do ekstraklasy zadecyduje ostatnie, wyjazdowe spotkanie z SMS Łódź. Gdańszczankom do awansu wystarczy remis.

Bramki: Zańko 10, 33, 50, K.Bużan 1, Wierzbicka 60

SZTORM AWFiS: Kołacz - Świętoniowska (65 Sirant), Zawadzka (65 Dopke), A.Bużan, Wróbel - Zańko (55 Sikorska), Słowińska (60 Rabiega), K.Bużan, Cywińska (20 Stasiulewicz), Kamińska (55 Anna Kopecka) - Wierzbicka (60 Aleksandra Kopecka)

"Sztormówki", które w rundzie wiosennej straciły punkty tylko w jednym spotkaniu (porażka z Pragą Warszawa), nie spodziewały się trudnej przeprawy z niżej notowanym Unifreeze. By jednak nie ryzykować, strzelanie bramek rozpoczęły już w 1. minucie sobotniego spotkania. Po indywidualnej akcji uderzeniem po długim rogu bramkarkę gości pokonała Kinga Bużan.

Na kolejne trafienie przyszło czekać niespełna 10 minut, gdy swój koncert rozpoczęła Martyna Zańko. Skrzydłowa wykorzystała znakomitą asystę Klaudii Kamińskiej. Jeszcze przed przerwą okiwała natomiast trzy rywalki i w sytuacji sam na sam podwyższyła na 3:0.

Po zmianie stron Zańko skompletowała hat-tricka lobując golkiperkę przyjezdnych. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie ucierpiała po zderzeniu z rywalką i kontynuowała grę z urazem twarzy. Boisko opuściła chwilę po przerwie i udała się do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości i jej występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania. Po jej zejściu dorobek gdańszczanek powiększyła jeszcze Karolina Wierzbicka, która po rzucie rożnym uderzyła nie do obrony zza pola karnego.

Gdańskie piłkarki mecz zakończą za tydzień w Łodzi, gdzie w niedzielę o godz. 16:30 zmierzą się z wiceliderem tabeli, miejscowym SMS. Spotkanie to rozstrzygnie, który z tych zespołów uzyska awans do ekstraklasy. SMS w 17. kolejce tylko zremisował z Pragą Warszawa, a to w mocno uprzywilejowanej pozycji stawia zespół z Gdańska. Sztormowi do pełni szczęścia wystarczy remis. W Grupie Południowej walka nie była aż tak zacięta. Na kolejkę przed końcem rozgrywek awans zapewnił sobie zespół AZS PWSZ Wałbrzych.

Pozostałe wyniki 17. kolejki I ligi:
Medyk II Konin - Zamłynie Radom 3:0 (walkower)

• Błąd (1)

Jedynej porażki "Sztormówki" doznały z Pragą a nie Medykiem...

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 3 0

• :-(

Szkoda, że ostatni mecz bez kontuzjowanej Zańko...

• 2 0

• Walka, koncentracja i gra do ostatniej minuty!

Jesteście "sztormówki" najlepsze w 1 lidze. Wasz awans będzie ukoronowaniem wspaniałej gry od 2004 roku!!! Remis w Łodzi to małe piwo, będzie zwycięstwo! Zasługujecie wraz z trenerami na ten awans!

• 4 0

• Będzie ciężko

Tak czy tak będzie ciężko, SMS w Warszawie wystawił rezerwy, nawet jak by wygrali w Pradze to i tak musieli by wygrać z nami w ostatnim meczu, bo u nas było 2:1, więc nie ma się co cieszyć.