Lechia II i Polonia na remis, Bałtyk przegrany

Marta
25 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Piłkarze Polonii (czerwone koszulki) zdobyli pierwszy punkt w III lidze. Piłkarze Polonii (czerwone koszulki) zdobyli pierwszy punkt w III lidze.

Rezerwy Lechii, które otwierały tabelę III ligi po inauguracyjnej kolejce, zremisowały na wyjeździe z Chemikiem Police 0:0. Zawiódł dotychczasowy wicelider. Bałtyk Gdynia przegrał na własnym boisku z Pogonią II Szczecin 1:2 (0:1). Z pierwszego punktu cieszy się beniaminek. Polonia Gdańsk zremisowała w Słupsku z Gryfem 1:1 (1:0). W ostatnim meczu drugiej kolejki, niedzielę o godzinie 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby Arka II Gdynia zmierzy się z Gwardią Koszalin.

BAŁTYK GDYNIA - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:1)

Toporkiewicz 90 - Zwoliński 39, Walków 90

BAŁTYK: Biecke - Pionk (82 Kiełdanowicz), Rusaczyk, Martyniuk, Byczkowski - Adamus (60 Kudyba), Danilczyk (46 Bułka), Klawikowski, Bodzak , Drzymała - Toporkiewicz

POGOŃ II: Fabiniak - Sobolczyk, Radler, Porzeziński, Szewczykowski - Pogorzelczyk (80 Chodorowski), Rudol, Szałek, Gutowski (65 Andrzejewski) - Neumann (75 Walków), Zwoliński (85 Majak).

Drugi po pierwszej kolejce Bałtyk nieoczekiwanie stracił punkty w meczu z rezerwami Pogoni Szczecin. Gdynianie na inaugurację sezonu ligowego na własnym boisku przegrali 1:2 (0:1).

- Nieważne kto do nas przyjeżdża. Na własnym boisku musimy zawsze walczyć o zwycięstwo, o komplet punktów u siebie. Wynik służy za najlepszy komentarz do tego co się stało dziś na boisku. Minimalnym usprawiedliwieniem dla nas mogą być kontuzje, których doznali nasi podstawowi zawodnicy - powiedział po meczu trener Bałtyku Szymon Hartman.

Gdyński szkoleniowiec pod koniec meczu postawił wszystko na jedną kartę, zdjął jednego z obrońców i zagrał trójką napastników. Bałtyk przegrywał wówczas 0:1 ale biało-niebiescy nie zdołali wyrównać. Nadziali się za to na kontrę. Sebastian Rudol zagrał do Kamila Walkówa a ten podwyższył na 2:0 dla "Portowców". Gdynianie kilkadziesiąt sekund później zdobyli wprawdzie bramkę kontaktową za sprawą Mateusza Toporkiewicza, ale na nic więcej goście im nie pozwolili.

Chemik Police - LECHIA GDAŃSK 0:0
CHEMIK:
Witkowski (23 Otocki) - Jakubiak, Janicki, Bieniek, Wodarczyk (46 Sasin) - Jóźwiak, Fadecki, Guźniczak, Cierech (74 Krawiec) - Ciołek, Kosakowski (88 Filipowicz)

LECHIA II: Kaniecki - Deleu, Iwanowski, Bajić, Przybylski - Zyska, Górka (66 Kasprowicz), Czerwiński, Frankowski (60 Kugiel), Tuszyński (82 Karwat) - Ł.Wiśniewski.

Do drużyny Tomasa Untona oddelegowanych zostało sześciu piłkarzy, którzy trenowali w okresie przygotowawczym z pierwszą drużyną. Drugi występ w biało-zielonych barwach zaliczył Bartosz Kaniecki. Bramkarz debiut zaliczył we wtorek w Młodej Ekstraklasie, a w sobotę wystąpił w III lidze. W obu meczach nie puścił gola!

W pierwszej połowie gdańszczanie atakowali, stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Po kilkunastu minutach gry wprawdzie piłka znalazła się w siatce gospodarzy, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

- Po tej pierwszej połowie powinniśmy prowadzić i 3:0, bardzo szkoda tych niewykorzystanych okazji a tak można wręcz powiedzieć, że przegraliśmy 0:0 - powiedział po meczu szkoleniowiec rezerw Lechii.

Druga połowa przyniosła diametralną odmianę wydarzeń na boisku. Tym razem to Chemik prowadził grę wypracowywał sobie pozycje ale gospodarze również nie potrafili strzelić gola.

- W drugiej połowie już tak dobrze nie zagraliśmy, gospodarze mieli przewagę ale nie oznacza to, że nie mieliśmy okazji. Szkoda zwłaszcza strzału z rzutu wolnego Marko Bajicia, piłka odbiła się od poprzeczki, gdyby poleciała kilka centymetrów niżej byłby bramka dla nas. Musze też dodać, że w końcówce to Kaniewski udaną interwencją sam na sam utrzymał dla nas ten remis. Żałuję straty punktów, czuję się jak po porażce - ocenił trener Unton.

Gryf Słupsk - POLONIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
M.Kozłowski 70 - Piątkowski 42

GRYF: Wójcik - Bryndal, Klimek, Witucki, Szutenberg, Oleszczuk, M. Kozłowski, Waleszczyk, Świdziński, Lisowski (46. Gibczyński), Biegański.

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski (52 Kujawa), Skowroński, Skarżyński, Zglinski, A.Kozłowski, Pikulski, Borkowski (78 Biernatowicz), Rychłowski, Drożdżak (68 Anusik), Piątkowski.

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się wręcz na zespół z Gdańska, chwilami zamykali polonistów na długie minuty na ich połowie jednak gdańszczanie bronili się udanie a chwilami też szczęśliwie wykorzystując jednocześnie nieporadność w polu karnym gryfitów.

Gdańszczanie przetrwali napór słupszczan i pod koniec pierwszej połowy sami odważniej zaatakowali. Jedna z niewielu ich kontr przyniosła bramkę. W 42 minucie płaskim strzałem prowadzenie beniaminkowi III ligi zapewnił Adam Piątkowski.

Ten sam zawodnik mógł w 59. minucie zdobyć drugą bramkę dla Polonii znalazł się sam na sam z bramkarzem Gryfa jedna nie zdołał go przelobować i wynik nie uległ zmianie. Gospodarze jednak wreszcie dopięli swego. Powodzeniem zakończyła się ich akcja w 70 minucie spotkania wówczas wprowadzony po przerwie Gibczyński odegrał w polu karnym piłkę do Marcina Kozłowskiego a ten z bliska zdołał umieścić piłkę w siatce.

Gospodarze do końca meczu atakowali gdańszczan, jednak kolejnego trafienia nie zdołali zadać i po porażce na inaugurację Polonia zdobyła pierwszy punkt i pierwszą bramkę w rozgrywkach III ligi sezonu 2012/2013.

Pozostałe mecze 2. kolejki:
Energetyk Gryfino - Koral Dębnica 1:0 (1:0), Kotwica Kołobrzeg - Dąb Dębno 1:0 (0:0), Błękitni Stargard Szczeciński - Pogoń Barlinek 0:3 (0:1), Cartusia - Drawa Drawsko Pomorskie 1:3 (0:2).

• 18 20

• nie wiem co napisac ? to jak kubel zimnej wody ! trzeba sie szybko otrzasnac i dazyc do leprzej gry a wynik sam przyjdzie ! podro z UK ! TYLKO BALTYK GDYNIA !!!

• 21 10

• szkoda (1)

Ta liga jest dziwna. Bałtyk przegrywa z Pogonią 1:2, która tydzień temu przegrała z Błękitnymi 1:2, które to Błękitni teraz dostały baty u siebie 0:3 z Pogonią Barlinek, która tydzień temu przegrała z Cartusią 0:1.
    Wynika z tego, że w tej lidze wiele może się zdarzyć, zwłaszcza na początku sezonu, gdzie każdy chce zdobywać punkty i jakoś się ustawić w tabeli. Na stojaka się niestety meczu nie wygra. Trzeba się teraz wziąć w garść i grać lepiej. Nie ma co rozpaczać, bo co ma powiedzieć Kotwica, która dostałą w 1 kolejce baty 0:3 od Lechii. Taka to będzie liga po prostu ... Nie zmienia to faktu, że Bałtyk stać na znacznie więcej i to nawet gdyby kilku graczy było kontuzjowanych czy wykartkowanych.

• 24 7

• Wiesz dlaczego tak jest. Bo to są amatorzy a nie piłkarze. Tutaj wszystko jest dziełem przypadku. Dlatego każdy może z każdym i wygrać i przegrac

• 1 1

• Polonia Gdańsk

nareszcie pierwszy punkt w III lidze po tylu latach tułaczki. Będzie dobrze i mam nadzieje, że powróci do II ligi tam gdzie jest jej miejsce.

• 24 2

• porazka z juniorami (1)

cytat z komentow ze strony Baltyku

sprawdzcie sklad pogoni. w wyjsciowym skladzie czterech z rocznika 94, jeden z 95 i dwoch z 93. plus 91 i 92. przegralismy z juniorami. Papa Leo wracaj. chyba juz wyleczyles kontuzje. heheh pogon stawia na mlodziez a my nie mamy rezerw. zamiast budowac zaplecze lepiej brac zgredow na poziomie danilczyka.

cala prawda. a ktos usprawiedliwia ze taka liga. UPRZEJMIE DONOSZE, ze to nie liga juniorow. z takimi druzynami WYGRYWANIE TO OBOWIAZEK