Lechia Mistrzem!

23 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Rugby. Lechia - Ogniwo w pierwszych derbach wiosną. Arka zagra u siebie
Ostatni mecz sezonu miał niesamowitą dramaturgię. Już po kilkunastu minutach wydawało się, że sprawa tytułu jest przesądzona na korzyść rugbistów Lechii. Szybko bowiem objęli oni prowadzenie 10:0. W 26 min. kontuzja wyeliminowała z dalszej gry zawodnika "biało-zielonych" Marka Płonkę, co wpłynęlo na wyrównanie gry. Arkowcy odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. 5 punktów przyłożył Maciej Stachura, a podwyższył Konrad Chromiński.

Po przerwie w 60 minucie akcję "żółto-niebieskich" zakończył Fedorowicz i było 12:10 dla gospodarzy. Mogło być wyżej, ale przy podwyższeniu pomylił się Chromiński. Decydująca o wyniku meczu akcja przeprowadzona została w 70 minucie, kiedy to Stanisław Więciorek przyłożył kolejne 5 punktów dla Lechii, a pewnie podwyższył Janusz Urbanowicz. Pozostałe prawie 15 minut spotkania to ataki gdynian, które nie przyniosły jednak żadnych zdobyczy punktowych. Tym samym Lechia Gdańsk obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Bomi Biexpol Arka Gdynia - Lechia Robod Gdańsk 12:17 (7:10)
Punkty zdobyli: Andrzejczuk i Stachura po 5, Chromiński 2 - Urbanowicz 7, Więciorek 5, tzw. karna piątka.

skład Arki: Ruszkiewicz, Wojaczek, Bogdanow (60' Denisiuk), Skowroński, Nowak, Andrzejczuk, Szczypior, Fedorowicz, Komisarczuk, Chromiński, Mroch, Stachura, Szwichtenberg, Kaczanow, Skindel.

skład Lechii: Urbanowicz (74' Górniewicz), Sajur, Kaszuba, Kałużny (41' Marciniak), Płonka (25' Doroszkiewicz), Wojcieszak, Kochański, Więciorek, Jażdżewski, Sokołowski, Lipkowski, Jeryś, Grebasz, Latopolski, Fedde.

Wojciech Lesner
sport.trojmiasto.pl

Mówią medaliści:

Jarosław Hodura (trener Dableksu Ogniwa Sopot): - Srebrne medale bardzo nas cieszą. Wróciliśmy na podium po rocznej przerwie. Był to kolejny sezon przebudowy drużyny. Do składu weszli niedawni juniorzy, którzy w coraz większym stopniu stanowią o naszej sile. Liczę, że nadal w takim tempie czynić będą postępy. Bazowaliśmy przede wszystkim na grze obronnej. Sądzę, że z bratem Sylwkiem udało nam się zrobić już coś nowego w porównaniu z tym, co zastaliśmy w Ogniwie. Teraz naszym celem będzie podjęcie walki z Lechią. Z gdańszczanami nie wygraliśmy od dwóch lat. Dlatego w naszym przypadku o szansie na złoto można mówić jedynie jako o epizodzie. Dla nas ten sezon jeszcze się nie skończył. Za tydzień jedziemy do Sochaczewa zdobyć Puchar Polski.

Jakub Szymański (trener Arki Gdynia): - To jest sport. Trzeba się cieszyć nawet przegranymi. Mamy wszak brązowy medal, o którym niektóre drużyny mogą tylko pomarzyć. Sądzę, że wygrała dzisiaj lepsza drużyna. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Przez osiem minut prowadziliśmy. Okazało się, że to za mało, zdecydowanie za mało. Zabrakło przede wszystkim precyzji, nie wyszło kilka elementów. Smutek jest tym większy, że Lechia niczym nas nie zaskoczyła. Czy ktoś zawiódł? Nie... Choć może ja zawiodłem i trzeba było ten mecz inaczej rozegrać taktycznie? Na pewno dokonamy szczegółowej analizy. Jest na to trochę czasu. Nie sądzę, abyśmy się poddali. W Gdyni jest około dwóch tysięcy ludzi, dla których warto robić dobre rugby. Myślę, że w przyszłym sezonie jeszcze raz podejmiemy walkę o tytuł mistrzowski.

Głos Wybrzeża

Opinie (13)

• Sprawa jest prosta...

...wygrał lepszy. Lechia na tytuł zasłużyła w pełni. Prezentuje bardziej \"dojrzałą\" grę. A Arkowcom pod presją uginają się nóżki. Pozdrowienia sla Konrada Chromińskiego! Oddał tytuł w ręce \"biało-zielonych\".

• 0 0

• LECHIA MISTRZEM POLSKI!!!

BRAWO CHŁOPAKI!!! POZDROWIENIA DLA CAŁEJ DRUŻYNY ROBOD LECHIA GDAŃSK!!! WIERZYŁEM W WAS PRZEZ CAŁY SEZON I NIE ZAWIEDLIŚCIE! LECHIA GDAŃSK TO POTĘGA! PO PROSTU TYLKO LECHIA!!!

• 0 0

• TYLKO LECHIA GDAŃSK

No i gdzie ta Arka...??? LECHIA była lepsza przez cały sezon! Chcieliście złoto... To macie brąz...

• 0 0

• Siła tradycji

Okazało się nareszcie,że nie może być tak, że tworzy się druzynę z niczego i po kilku latach ma się tytuł.Tryumf Lechii to zwycięstwo nie tylko umiejetności,ale także tradycji nad bezczelnymi nowicjuszami;)

• 0 0

• rugby

na oslode ,kibica lechii zostaly rugby

• 0 0

• Zamienić!!!

Ach gdyby tak zamienić pozycjami i ligami sekcję piłki nożnej i rugby w Lechii....z całym szacunkiem dla naszych ukochanych rugbistów, Dzięki za kolejny tytuł i osłodę dla kibiców z Gdańska

• 0 0

• Do trzech razy sztuka.

Może i nie udało się nam tym razem, ale jeśli plotki o Prokomie są prawdą, to pożegnajcie się z najlepszymi zawodnikami Lechiści, za poważne pieniądze zagrają na naszą chwałę. Jeszcze tylko jeden sezon i Arka zasiądzie na tronie - na dobre. Cieszcie się więc biało-zieloni póki jeszcze możecie!

• 0 0

• gratulacje

Gratulacje dla zawodników obu drużyn, Lechia po prostu była lepsza dlatego wygrała jednak poczekajcie do przyszłego sezonu - Budowlani Łódź będa tymi do których tez wy z pomorza będziecie mieli szacunek. Pełen podziw dla rugbistów Lechii za zwycięstwo dla Arki za ambicje i pamiętajcie rugbiści to jedna wielka rodzina - do zobaczenia w przyszłym sezonie.

• 0 0

• G R A T U L A C J E

Brawo chłopaki! Po raz kolejny pokazaliście kto tak na prawdę rządzi w Polskim Rugby!
    Gratulacje!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• BRAWO

Brawo tata! Po raz kolejny pokazałeś kto umie na prawdę grać w Rugby.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.