fot. Maciej Warowny
Dawno nie było już tak emocjonującego meczu przy ul. Traugutta w ramach Młodej Ekstraklasy. Lechia do ostatniej minuty walczyła o korzystny rezultat z dwukrotnym mistrzem tych rozgrywek i nie załamała się nawet wówczas, gdy przegrywała 1:4. Ostatecznie gdańszczanie ulegli 3:5 (1:2), tracąc gola w ostatniej minucie, ale za swoją postawę zasłużyli na wielkie słowa uznania
.Bramki:
Adrian Dałek 33, 72, Paweł Fojut 81 - Krzysztof Danielewicz 22, 36, Mateusz Szczepaniak 66, 69, Daniel Gałach 90
LECHIA: Sobczak - Pujdak, Powszuk, Fojut, Jaroszek - Rybakowski (46 Majsak), Gac (73 Gorczyca), Dałek - Korzępa, Błażewicz, Kamiński (63 Wrzask)
ZAGŁĘBIE: Forenc - Magdziak, Osyra, Śliwiński, Malarowski (70 Kowalczyk) - Kowalski, Pisarczuk, Danielewicz, Martynowicz (46 Gałach), Sołtyński (90 Piechuta) - Szczepaniak
Zagłębie najlepiej wykorzystuje ideę Młodej Ekstraklasy. Miedziowy klub nie tylko dwukrotnie wygrywał tę rozgrywki (2010-11), ale przede wszystkim dzięki tej rywalizacji wykreował kilku młodych piłkarzy, którzy z powodzeniem sprawdzają się w lidze. Na tę drogę próbuje wejść też Lechia, który sezon z rzędu stawia na nastoletnich piłkarzy, w nadziei, że ci wyróżniający trafią później do pierwszego zespołu.
Zresztą Radosław Gac na mecz z lubinianami nie miał nawet optymalnego składu, gdyż gdańszczanie starali się również zbytnio nie osłabiać drużyn juniorskich, które grały prestiżowe derby z Arką Gdynia (1:3 juniorzy starsi, 1:1 juniorzy młodsi).
-Zabrakło nad zmienników, którzy po wejściu podnieśliby poziom gry. Za łatwo też traciliśmy bramki - podkreśla po spotkaniu gdański szkoleniowiec.
W 69. minucie Zagłębie prowadziło już 4:1. Jednak emocje były do końcowego gwizdka sędziego. Lechię do gry o remis przywróciły gole piłkarzy, dla których były to pierwsze trafienia w Młodej Ekstraklasie. 19-letni dwiema bramkami uczcił dziesiąty mecz na tym szczeblu rozgrywek. Natomiast 18-letni Paweł Fojut wpisał się na listę strzelców od razu w debiucie.
Biało-zieloni, dążąc do strzelenia czwartego gola odkryli się, popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki i zamiast remisu skończyło się dwubramową porażką. Końcowy rezultat ustalił lubiński rezerwowy, Daniel Gałach. Dla 18-letniego pomocnika to także pierwszy gol w Młodej Ekstraklasie. W poprzednim sezonie był dużo groźniejszy na boiskach III ligi, gdyż dla Promienia Żary strzelił dziewięć bramek i tym samym zapracował na transfer do Zagłębia.
tabela po 12 kolejkach
| 1 | Legia Warszawa | ||||||
| 2 | Widzew Łódź | ||||||
| 3 | Zagłębie Lubin | ||||||
| 4 | Górnik Zabrze | ||||||
| 5 | Korona Kielce | ||||||
| 6 | GKS Bełchatów | ||||||
| 7 | Śląsk Wrocław | ||||||
| 8 | Ruch Chorzów | ||||||
| 9 | Lech Poznań | ||||||
| 10 | Jagiellonia Białystok | ||||||
| 11 | Polonia Warszawa | ||||||
| 12 | Cracovia | ||||||
| 13 | LECHIA GDAŃSK | ||||||
| 14 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | ||||||
| 15 | ŁKS Łódź | ||||||
| 16 | Wisła Kraków |
Tabela wprowadzona: 2011-10-20
Pozostałe wyniki:
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1), Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 2:1 (0:0), Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 (1:1), Korona Kielce - Lech Poznań 1:3 (0:1), Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (1:0), ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:0, Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:3 (2:2).
W trzynastej serii gier Lechia zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Mecz ten rozegrany zostanie we Wronkach w najbliższą niedzielę, 23 października o godzinie 15.00. Natomiast u siebie biało-zieloni ponownie zaprezentują się 30 października o 12.00, goszcząc przy ul. Traugutta Śląsk Wrocław.




















Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.