Rugbiści Arki i Ogniwa wygrali z bonusami

20 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Szymon Sirocki poprowadził Arkę do wygranej nad Pogonią. Szymon Sirocki poprowadził Arkę do wygranej nad Pogonią.

Rugbiści Arki Gdynia pokonali na wyjeździe Awentę Pogoń Siedlce 39:13 (15:6) i zdobyli komplet punktów, łącznie z bonusem za przekroczenie czterech przyłożeń. Tym samym wzięli udany rewanż za porażki w półfinale poprzednich rozgrywek. Niestety, udało się to też Budowlanym Łódź, którzy w Gdańsku pokonali Lechię 9:3 (3:0). W Poznaniu Ogniwo Sopot pokonało Posnanię 32:15 (13:10) i znacząco przybliżyło się do tego, by zakończyć pierwszą fazę ekstraligi w czołowej czwórce..

Awenta Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 13:39 (6:15)
Punkty dla Arki: ,Sirocki 12, Rakowski 10, Stępień 7, Kwiatkowski 5, Szrejber 5

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski (76 Zypper), Grabowski, Podolski (65 Bojke), Kwiatkowski, P.Dąbrowski, Raszpunda (64 Zdunek), Szostek (76 Szyc), Stępień, Sirocki, Szrejber, Zaradzki (72 M.Dąbrowski), Rakowski, Simionkowski (64 Plichta)

Arka Gdynia w meczu z Pogonią nie mogła wystawić Dawida Banaczka pauzującego za czerwoną kartkę w meczu z Lechią Gdańsk. Mimo tego osłabienia podopieczni Macieja Stachury zdołali zrewanżować się się siedlczanom za porażki w półfinale poprzednich rozgrywek.

Wynik otworzyli wprawdzie po rzucie karnym gospodarze, ale "Buldogi" wyrównały błyskawicznie, gdy punkty w ten sam sposób zdobył Szymon Sirocki. Następnie przyłożenie zdobył Radosław Rakowski i gdynianie prowadzenia nie oddali już do końca meczu.

Trener Stachura podkreślał przed meczem, że nie to było najważniejsze, a zwycięstwo samo w sobie. Po zakończeniu sobotniego spotkania przyznał jednak, że wygrana smakowała wyjątkowo.

- Przeważaliśmy praktycznie przez cały mecz, choć pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Mogliśmy w niej wykorzystać trochę więcej sytuacji, ale po przerwie zdołaliśmy zdominować rywali utrzymując narzucone przez nas tempo gry. Cieszymy się bardzo, że udało się wygrać z bonusem - mówi szkoleniowiec.

Lechia Gdańsk - Master Pharm Budowlani Łódź 3:9 (0:3)
Punkty dla Lechii: Janeczko 3

LECHIA: Kaszuba (1 Dabkiewicz), Plich (60 Wenta), Witoszyński (60 Kacprzak), Lademan, Wantoch-Rekowski, Płonka, Panasiuk, Hedesz (75 Buczek), Janeczko (60 Piszczek), Lorentowicz (65 Wójcik), Wilczuk, Bracik, Zajkowski, Narwojsz (75 Beśka), Kwiatkowski

Lechii Gdańsk nie udało się zatrzymać niepokonanych w tym sezonie Budowlanych Łódź. Gdańszczanie, którzy nie mogli skorzystać z pauzującego za czerwoną kartkę Tomasza Rokickiego, mieli ogromne pecha już na początku meczu. W 1. minucie gry w trakcie akcji zderzyli się Sławomir KaszubaDariusz Wantoch-Rekowski, czego efektem były rozbite głowy. Kaszuba rozegrał mecz w opatrunku, który musiał zmieniać co jakiś czas, natomiast drugi poszkodowany musiał pojechać na szycie do szpitala.

Spotkanie było bardzo wyrównane, ale kibice nie doczekali się przyłożeń. Wszystkie punkty zdobywano po rzutach karnych. Gdańszczanie jedyną zdobycz zawdzięczają Rafałowi Janeczko, który celnie kopnął na słupy przy stanie 0:6.

- To był mecz walki i na pewno nie byliśmy gorszą drużyną od łodzian. Nie wykorzystywaliśmy jednak swoich szans, goście zmarnowali bodajże jeden rzut karny, a tak zdobywali punkty albo korzyść terenową. My zmarnowaliśmy bodajże trzy rzuty - mówi trener Lechii Paweł Lipkowski.

Na pociechę warto odnotować, iż gdańszczanie jako jedyna drużyna nie pozwolili Budowlanym na zdobycie w tym sezonie punktu bonusowego.

Posnania - Ogniwo Sopot 15:32 (10:13)
Punkty dla Ogniwa: Rogowski 7, Przychocki 5, Graban 5, Olszewski 5, Czasowski 5, Zeszutek 5

OGNIWO: Wojktuński, Karol, Pionk, Mokretsov, Anuszkiewicz, Węgierski, Rogowski, Zeszutek, Kurdelski, Czasowski, Mrowca, Przychocki, Olszewski, Hodura, Pogorzelski oraz Irla, Zając, Graban, Hałasiewicz, Kucharczyk, Elend, Durnov, Rau

Z ważnego zwycięstwa cieszyli się w Poznaniu gracze Ogniwa, którzy zagrali bez Kacpra Krużyckiego (raz pleców) i Łukasza Szablewskiego (czerwona kartka za mecz w Krakowie) Sopocianom udało się wygrać za 5 punktów z Posnanią. Wynik spotkania otworzył z rzutu karnego Robert Rogowski.

Chwilę później wyrównali gospodarze, ale goście odpowiedzieli dwoma przyłożeniami. Przed przerwą Posnania zdołała zmniejszyć stratę do 3 punktów, ale w drugiej części Ogniwo na dobre przejęło inicjatywę. Podopieczni Karola Czyża pozwolili rywalom na zdobycie 5 punktów i to dopiero pod koniec spotkania, gdy prowadzili 32:10.

Ogniwo musi wygrać teraz jedno spotkanie, by zapewnić sobie miejsce w czołowej czwórce, która w drugiej fazie ekstraligi zagra o mistrzostwo Polski.

- Pierwsza czwórka jest i blisko i daleko. Zostały trzy spotkania, które będą dla nas weryfikacją. Ja gratuluję moim zawodnikom, bo to pierwsza wygrana Ogniwa w Poznaniu przynajmniej od 2003 roku. To na pewno duży sukces - powiedział trener Czyż.

• Posnania - OGNIWO SOPOT 15:32 (10:13)
  • LECHIA GDAŃSK - Master Pharm Budowlani Łódź 3:9 (0:3)
  • Awenta Pogoń Siedlce - ARKA GDYNIA 13:39 (6:15)
  • Juvenia Kraków - Orkan Sochaczew 24:7 (7:0)

Opinie (39)

• Lechia, Budo, Arbiter - wszyscy dramat (3)

Ale to co zrobil sedzia reks wola o pomste do nieba i to w obie strony. Mecz zaonczyl w 81 minucie (czas z zegaru ktory nie był wstrzymywany) a przerw było kilka!! Tydzien wczesniej Lechia straciła punkty w 87 minucie - rowniez sedziował Reks.

• 15 8

• Dokładnie tuż przed samym polem punktowym

• 8 0

• Spokojnie Kajtuś. Przyjdzie Wiosna Team Samoa wam pomoże ;)

• 10 8

• zegarmistrz

..Arka się potem przyznała, że ich zegarek za szybko odmierza czas więc im baterie wymieniłem i teraz już też będzie pokazywał dobry,
      podobno jak Lechia wygrywa to zegar za szybko odmierza czas a jak przegrywa w żenującym stylu to czas biegnie tak wolno bo a możne coś jeszcze się ugra..
      no i przez zegarek Lechia przegrała..

• 6 8

• kary

Ile kary dostanie Banaszek i Rokicki?
    Nawet trener Karol Czyż już ma orzekniętą karę za mecz w Krakowie..
    Reprezentanci dla KGiD są wyjątkami?

I brawa dla Ogniwa za wygrany mecz!

• 24 1

• (2)

czy jest szansa by trojmiasto.pl i ich redaktorzy zaczęli pisac sprawiedliwie o wszystkich drużynach Gdańsk Gdynia Sopot? na chwile obecna wyglada to tak: 60% lechia, 30%. arka, 10% ogniwo... jak cos moge podrzucić nr telefonów do kierownika trenera czy kogokolwiek z ogniwa by byc na bieżąco

• 15 13

• wielkość miasta ma znaczenie (1)

:)

• 11 4

• spójrz na tabelę :)

• 3 3

• Brawo ogniwo!!! Serce się raduje, że znów wygrywają :-)

Były gracz

• 21 1

• Ogniwo przed Lechią!! Brawo dla Ogniwa!! Czyżby Ogniwo wracało na dawne tory.. Kto wie :)
    Powodzenia z Gdynii!! tej prawdziwej 100% Arki!!!

• 14 8

• Brawo Ogniwo!

Jeszcze jedno zwycięstwo i będzie najlepszy wynik od 11 Lat !!
    Wielką radość sprawiacie swoim wiernym kibicom.

• 20 3

• p.Lipkowski....

jak nie wie Pan jak wprowadzac mlodziez to proponuje na szkolenie do Ogniwa !

• 12 9

• cała lechia

cała lechia, bez samoa pokazują jacy są dobrzy, brawo budowlani :)))

• 12 9

• Lechia masakra (4)

zero przygotowania taktycznego do sezonu,wiekszosc chlopakow zupelnie bez formy,zadnych ciekawych zagrywek taktycznych,zero gry pilka w ataku,nieszablonowych zagran...Kluczowe pozycje 9 i 10 slabiutko(tu pewnie duza role odgrywaja kontuzje)..Mowi sie szumnie o wprowadzaniu mlodziezy,ale uwazam ze to powinno nastapic stopniowo,mlodziez musi byc przygotowana do sezonu-a uwazam ze tak nie jest.No ale jest na co zrzucic wine na slaba gre-przeciez ogrywamy tylu mlodych,stad taka slaba gra...Panie Lipkowski tak slabo grajacej druzyny pod Pana wodza jeszcze nie widzialem-a gra ataku wola o pomste do nieba,przeciez to juz trzeci sezon na lawce trenerskiej a zamiast postepu w druzynie mamy ogromny regres...Nas kibicow juz pomalu nie robi runda wiosenna,Samoa,Dlugi,Jajo czy Popek,ktorzy wejda i po prostu wygraja nam kazdy mecz.Wzialbym przykalad z pracy Czyza w Ogniwie-gra szybka,techniczna,mila dla oka...Pozdrawiam i zycze wyciagniecia wnioskow z tego co kuleje w Pana zespole

• 15 11

• ha ha ha

• 5 4

• och ty znawco

lechia wygrała kilkanaście meczy pod rząd (ostatnio remis) bez porażki zdaje się czternasty mecz a ty tu produkujesz swoje wypociny na temat tego jacy są słabi weź zimny prysznic człowieku a z czyżem to nie żartuj...dwa razy mistrz a jeszcze ci mało człowieczku każdy czasami przegrywa nawet najlepszy..

gorące pozdrowienia

• 13 2

• Zawiść az ściska zad... (1)

Kilkanaście kolejek czekałeś na tą wypowiedz przegryzając język po każdym mistrzostwie. Lechia nie musi co roku byc Mistrzem bo jest nim trzy lata pod rząd.
      I kto wie czy nie bedzie kolejny. Fajnie być Mistrzem tylko po za statystykami co on daje. Jakies puchary... nie, nie ma i sie nie zanosi. Wiec nie podniecaj sie tak tą porażka bo Ci żyłka pierdzaca pęknie.

• 10 2

• znaczy

wystarczy zrobic zaciag zagraniczny na wiosne i miec majstra na szczescie sa pieniadze w klubie...runde jesienna trzeba rozegrac i o niej zapomniec jak najszybciej...oki skoro o to chodzi w tym sporcie ,,,po trzech latach druzyna powinna miec swoj styl,zagrywki wytrenowane na treningach,efekt ciezkiej pracy zawodnikow i mysli trenerskiej.Ewidentnie czegos brak...Pozdrawiam pieniaczy

• 9 6

• (1)

Szostkowi anulowali połowę kary więc może szabli z ogniwa też by coś skrócili szukać dla chłopaka sędziego w rodzinie może pomorze.....