Lechia w finale Liberty Cup

12 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
W Sopocie lider I ligi (niebiesko-czarne stroje) okazał się lepszy od wicelidera ekstraligi i aktualnego mistrza Polski. W Sopocie lider I ligi (niebiesko-czarne stroje) okazał się lepszy od wicelidera ekstraligi i aktualnego mistrza Polski.

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w meczu trzeciej rundy Pucharu Polski. I-ligowi rugbiści Ogniwa Sopot pokonali na własnym boisku Arkę Gdynia 10:5 (7:5). Gospodarzom to zwycięstwo poza prestiżem nic nie dawało, ale mistrzów kraju ta porażka może kosztować awans do półfinałów. Nie grała Lechia, która tym razem nad piętnastki przedłożyła siódemki, zajmując drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Liberty Cup w Warszawie.

Punkty zdobyli:
Paweł Schulte-Noelle 5, Robert Rogowski 5 - Dawid Banaszek 5

OGNIWO: Pietryk (D.Plich), Rau, Wojtkuński - Irla, Anuszkiewicz - Węgierski, Graban, Rogowski - Zakaszewski - Olszewski - Hałasiewicz (Kowalczyk), Iwańczuk, Wiatr, Krause - Schulte-Noelle

ARKA: Ruszkiewicz, Podolski, Bartkowiak - Skindel, Zdunek - Madajewski, Mikołajczyk, Nowak - Krieczun - Banaszek - Sirocki, Chromiński, Korbolewski, M.Dąbrowski (Plichta) - Simionkowski (Tuczyński)

Mecz w Sopocie miał znaczenie tylko dla Arki, gdyż Ogniwo przegrywając wcześniej z Lechią i Czarnymi straciło szanse na awans. Gdynianie mieli przewagę w pierwszej połowie, praktycznie przez pół godziny gra toczyło się na połowie sopocian, a gospodarze co najwyżej wszystkiego byli przez 10 minut za środkową linią. A jednak dzięki ofiarnej obronie i kontratakom, to I-ligowcy objęli prowadzenie.

-Nie zlekceważyliśmy rywali. Po prostu to nie był nas dzień. Zawiedli liderzy drużyny. Słabo wprowadzaliśmy piłkę w autach. Brakowało kadrowiczów i Gruzinów - przyznał później Maciej Stachura. Szkoleniowiec Arki nie mógł skorzystać m.in. z Łukasza SzostkaPawła Dąbrowskiego, którzy z reprezentacją Polski pojechali do Mołdawii (biało-czerwoni zremisowali 17:17) oraz Beki TsiklauriegoSergo Kvernadze, którzy już przed tygodniem wrócili do Gruzji.

W 30. minucie Ogniwo przeprowadziło szybką akcję. 2-3 przegrupowania wyprowadziły w pole "Buldogów". Piłkę między słupy położył Paweł Schulte-Noelle, który sforsował zasieki obronne rywali efektownym szczupakiem, stając na polu punktowym niemal na rękach! Na 7:0 z podwyższenia kopnął Robert Rogowski

-W przerwie nie było euforii. Widzieliśmy, że Arka miała bardzo dużą przewagę w młynie dyktowanym. Dlatego mieliśmy za mało piłek do gry w formacji ataku. W drugiej połowie postaraliśmy się to zmienić i się udało. To my osiągnęliśmy przewagę. Nasza wygrana nie była zagrożona. Nawet mieliśmy jeszcze 2-3 okazje, aby poprawić wynik - podkreśla Jarosław Hodura, szkoleniowiec Ogniwa.

Nadzieje Arce przywrócił Dawid Banaszek, który tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zdobył przyłożenie. Jednak jak się później okazało były to jedyne punkty mistrzów Polski tego dnia. Okazji na kolejne nie wykorzystał m.in. Banaszek. Dla gdyńskiego łącznika ataku był to dopiero drugi mecz po ponad rocznej przerwie spowodowanej operacją kolana, a następnie rehabilitacją. Wyraźnie brakuje mu jeszcze wyczucia w kopach i dlatego ani z podwyższenia, ani przy karnych "jajo" nie trafiło między słupy.

Natomiast Rogowski w drugiej połowie dwukrotnie z karnych próbował poprawić rezultat i cel osiągnął. Za pierwszym razem nie trafił z około 40 metrów. Przy drugim podejściu było do słupów 10 metrów bliżej i 3 punkty zostały dopisane do dorobku Ogniwa.

-Nie żałuję, że już wcześniej straciliśmy szansę na awans do półfinału Pucharu Polski. Ten sukces na pewno nie pójdzie na marne. Podniesie przede wszystkim morale drużyny i mam nadzieje, że będzie dobrym bodźcem, aby wykonać należytą pracę w okresie zimowym - dodaje trener Hodura, który w I lidze lideruje z Ogniwem z kompletem zwycięstw.

Przypomnijmy, że do półfinałów Pucharu Polski awansują dwie najlepsze drużyny z Północy. Ogniwo mimo dzisiejszego sukcesu nie ma na to szans. Natomiast los Arki leży teraz w rękach... Lechii. Jeśli na zakończenie rozgrywek gdańszczanie, którzy awans zapewnili sobie już wcześniej, przegrają w Pruszczu Gdańskim, to wówczas do półfinałów zakwalifikują się wraz z I-ligowymi Czarnymi. To spotkanie odbędzie się dopiero na wiosnę.

Tabela grupy północnej Pucharu Polski:
kolejno zwycięstwa porażki małe punkty duże punkty
1. Lechia Gdańsk 2 0 68:50 9
2. Arka Gdynia 1 2 89:41 7
3. Ogniwo Sopot 1 2 53:68 5
4. Czarni Pruszcz Gdański 1 1 26:77 4

Lechia w Pucharze Polski nie grała, gdyż wystąpiła w stołecznym turnieju siódemek Liberty Cup. Ze wcześniej zgłoszonych drużyn nie dotarli Rumunii, który mieli utknąć na granicy ze Słowacją. Tym samym w grupie gdańszczanie mieli tylko dwóch rywali.

Biało-zieloni rozpoczęli doskonale, gdyż od zwycięstwa nad reprezentacją Polski 26:14 (21:7), a następnie bez większych kłopotów ograli Skrę Warszawa 29:0 (19:0). W półfinale podopieczni Grzegorza KacałyMarka Płonki okazali się od Orkana Sochaczew, triumfując 26:7 (19:0).

Jako że w drugim półfinale Polska pokonała UTM Kiszyniów 24:0 (12:0) w finale doszło do rewanżu za mecz grupowy. Tym razem Lechia uznała wyższość biało-czerwonych, przegrywając 5:27 (0:21). Czołowym zawodnikiem zwycięzców był m.in. Szymon Sirocki z Arki.

Opinie (51) 2 zablokowane

• widz (1)

Podobno niedlugo powracaja 2 gwiazdy Godzwon i Szczypior 2 mocnych mlodych rozwijajacych sie filarów

• 11 4

• hahha

Stare dobre czasy :D

• 2 1

• HOP HOP aRECZKO GDZIE JESTEŚ????????????? (1)

• Szacunek dla Ogniwa (2)

nie przestraszyli się Mistrza Polski i po bardzo dobrej zespołowej obronie, zasłużenie wygrali. Niestety najsłabszymi aktorami tego meczu byli sędziowie. Zawsze pomagało się słabszym, dzisiaj sędziowie pomagali Arce.

• 36 9

• oj ci sędziowie pewnie by pękła stówka

• 1 7

• no

nie wiem co było słabsze, sędziowanie czy kopy szatana...zwłaszcza jeden był dobry z 22 metrów na wprost słupów.

• 1 3

• Brawo Ogniwo, Brawo SOPOT !!!!

jestem pełen szacunku .

• 23 4

• arka z emerytami nie wygra (4)

brak dobrych zaw. paru emerytow.brak kapitana Szostka- i klapa.gruziny wracajcie!

• 5 8

• (2)

komus sie pomyliło z tym kapitanem Szczoszkiem bo kapitanem jest ale tylko dla trenera, a co do gruzinow to i tak by nie dali rady bo jak ktos mocno broni to maja mokre gacie łącznie z szio

• 9 3

• (1)

ale dzś kapitanem był "junior"i co klapa ARKA grała jak .........

• 1 5

• A co ma kapitan do gry?? Gra zespół!! a z tego co było widac to go Areczka juz od dawna go nie tworzy, za to ogniwo owszem i wynik jest odzwierciedleniem.

• 8 2

• A co ma piernik do wiatraka? Ciekawe kto to za bzdety wypisuje

• 1 2

• Brawo OGNIWO!!!!!!!!!!

Myślę ,że Arka trochę zlekceważyła Ogniwo.Drużyna z Sopotu jest coraz mocniejsza i bardzo ambitna.Nie da się jej ograć bez 100% zaangażowania.Gratulacje !!!!!!!! Brawo!!!!!

• 24 1

• Gruzinoów haha

A po co Ci gruzini ?? przecież są słabi

• 7 2

• Lechia Gdańsk Ladies Mistrzem Polski!!!!!!! (3)

Gratulacje za tytuł MP i styl w jakim został zdobyty!!!!!!!!!.Trenerem kadry powinien zostać J Urbanowicz!!!.Bator już się kończy .Żeńska drużyna Arki zajęła dalekie 5 miejsce.

• 11 9

• yo,yo,yo (2)

Zabierz 5 najlepszych zawodniczek z Lechii to zobaczysz jaki sukces bedzie miala Lechia Pana Urbanowicza w nastepnym sezonie. 8 zawodniczek arki na 11 to dziewczyny ktore wcale nie graly w zeszlym roku i po kilku miesiacach powalczyly w polfinle z socho, przylozene 2 razy bylo arzo blisko. daj takie wsparie jak ma Lechia wszystkim klubom to zabaczysz inne luby w przyszlym sezonie - budzet = wynik. A styl z rugby 15 w tym roku jeszcze skuteczny ale za rok bedzie inaczej

• 2 9

• Piszesz Bzdury!!!!! (1)

Arka nie grała w pół finale.Arka Gdynia wygrała jeden mecz z RC CZĘSTOCHOWA a trzy przegrała do zera.

• 6 3

• znawco młynarzu

Arka grała w grupie z Socho o półfinał i nie dała rady.Dziewczyny z Arki w większości trenują rok lub mniej i poczekajmy na efekty pracy dziewczyn i trenerów. Co do LLG gratulacje za wygraną.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.