Eduard Krcmar nie pomógł Czechom w DPŚ

mik
23 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składy PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk. Treningi i udane starty
Eduard Krcmar w Vojens miał szansę zmierzyć się z jednymi z najlepszym żużlowców na świecie. Na ich tle wypadł blado. Eduard Krcmar w Vojens miał szansę zmierzyć się z jednymi z najlepszym żużlowców na świecie. Na ich tle wypadł blado.

Eduard Krcmar nie zaliczy występu w Drużynowym Pucharze Świata do udanych. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk na torze w Vojens zdobył zaledwie dwa "oczka", a reprezentacja Czech odpadła z dalszych zmagań. Udział w finale imprezy zapewnili sobie Polacy, którzy z 39 punktami wyprzedzili Duńczyków oraz Rosjan. Z kolei inny zawodnik Wybrzeża, Linus Sundstroem zajął piąte miejsce w indywidualnych mistrzostwach Szwecji.

Pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata w Vojens padł łupem reprezentantów Polski. Biało-czerwoni tym samym zapewnili sobie udział w finale imprezy, który 30 lipca odbędzie się w Manchesterze. Drużyna w składzie: Patryk Dudek, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski oraz Bartosz Zmarzlik zdobyła w Danii 39 punktów i o trzy "oczka" wyprzedziła gospodarzy oraz o siedem Rosjan, w obozie których "szalał" wracający po kontuzji Emil Sajfutdinow.

2. Leon Madsen 10 (1,3,3,d,3)
3. Michael Jepsen Jensen 12 (2,2,3,w,4!,1)

4. Vaclav Milik 12 (3,3,2!,2,1,1)

Dwie ostatnie reprezentacje mają jeszcze szansę dołączyć do biało-czerwonych. Dzień przed finałem odbędzie się baraż, którego zwycięzca zapewni sobie awans do grona czterech najlepszych drużyn świata.

MAGNUS ZETTERSTROEM WYJAŚNIA DLACZEGO KOŃCZY Z ŻUŻLEM

Tłem dla rywalizacji w Vojens byli Czesi, z których tylko zdobywca 12 punktów, Vaclav Milik podjął walkę z przeciwnikami. Bezbarwny występ zaliczył żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Eduard Krcmar. Sympatyczny junior w pięciu startach zdobył tylko dwa "oczka", dwukrotne zdobywając zdobycz punktową po wykluczeniu z biegu reprezentanta gospodarzy.

Biegi z udziałem Krcmara:
2. Dudek, Bjerre, Kudriaszow, KRCMAR
8. Madsen, Zmarzlik, Kułakow, KRCMAR
11. Sajfutdinow, Janowski, KRCMAR, Iversen (w/u)
14. Pawlicki, Łaguta, KRCMAR, Jensen (w/u)
20. Sajfutdinow, Dudek, Jensen, KRCMAR

Z kolei klubowy kolega "Edy", Linus Sundstroem zajął piąte miejsce w indywidualnych mistrzostwach Szwecji w Hallstavik. Żużlowiec Wybrzeża świetnie radził sobie zwłaszcza w pierwszej części zawodów. W trzech biegach zdobył osiem punktów i wydawało się, że 26-latek możne powalczyć o pierwszy w swojej karierze medal seniorskich mistrzostw kraju.

JABŁOŃSKI ODCHODZI Z GDAŃSKA I ODDAJE PIENIĄDZE

Niestety, w swoich dwóch ostatnich startach w rundzie zasadniczej Sundstroem przegrał z niżej notowanymi rywalami i o miejsce w finale musiał walczyć w biegu dodatkowym, w którym uznał wyższość Antonio Lindbaeck.

Mistrzem Szwecji został Andreas Jonsson, dla którego jest to siódmy tytuł zdobyty w karierze.

Lindbaeck, SUNDSTROEM, F. Lindgren, Aspgren

1. Andreas Jonsson       13+3   (3,2,3,2,3)

• GKS

Dobrze Linus,abys dalej dobrze pojechal w Wybrzezu,to kontrakt na sezon 2017 zapewniony.

• 8 0

• kim jest Mechanik

Patryka Besko??

• 0 6

• Krcmar - czy to dobra inwestycja w przyszłość? Śmiem wątpić. No chyba że planuje się kisić na lata w 2 lidze.

• 10 3

• Krcmar nie łapał się wczoraj nawet na szprycę (2)

Jest duża przepaść między jego umiejętnościami, a tych średniaków reprezentacyjnych, że o najlepszych nie wspomnę.

Jego miejsce jest w II lidze i nie wiem czemu Wybrzeże na siłę kontraktuje go na następne sezony.

Jeśli nadal wierzycie, że on coś pojedzie to trzeba go zaopatrzyć w światowej klasy sprzęt. W Czechach ten chłopak skrzydeł nie rozwinie.

• 6 3

• spokojnie

Krcmar ma dopiero 19 lat o czym pewnie nie wiesz. Cały czas się rozwija. Problemem jest mała ilość startów w lidze i znajomości torów. Musi nabrać doświadczenia.

• 2 6

• Nie wiedziałem, że ma 19 lat, bo ma 20.

Jak ktoś jest dobry to w tym wieku już notuje w lidze polskiej wyniki, a on nawet nie łapie się do składu. Wystąpił tylko dzięki kontuzji Sundstroema i olewaniu Zorra przez trenera.

• 4 0

• Mateusz Sitek

Mechanik Brzozowskiego

• 3 3

• Thomas H się ciągle rozwija

Totalna klapa odkąd odszedł od niego Mat sitek.

8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.