Litwin zastąpił Kameruńczyka na testach

8 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Patryk Jędrzejowski otworzył wynik środowego spotkania tuż przed przerwą. Patryk Jędrzejowski otworzył wynik środowego spotkania tuż przed przerwą.

Christian Toko Edimo nie zostanie piłkarzem Arki. Już w sparingu z Kaszubią Kościerzyna miejsce kameruńskiego napastnika na testach zajął Litwin Arsenij Buinickij. Gdynianie pokonali outsidera Grupy Bałtyckiej III ligi 2:0 (1:0). Wynik byłby wyższy, gdyby nie dobra forma Hieronima Zocha, który szuka nowego klubu, a dzisiaj próbował szczęścia w ekipie Pawła Budziwojskiego

.

Jędrzejowski 45, Tomasik 52

ARKA: Szlaga (46 Żukowski) - Chomiuk, Wallece, Brodziński, Tomasik - Kowalski, Kasperkiewicz, Nakano (62 Szwoch), Jędrzejowski (46 Jarun) - Flis (46 Buinickij), Nwaogu (46 Surdykowski)

KASZUBIA: Spierewka - Rąbczyk, Prusaczyk, Bieliński, Witomski, Osłowski, Wysiecki, Grzywacz, Stępień, Hirsz, Prokopów oraz Zoch, Wilma, Domaschke, Kosznik, Bistroń, Krysiński, Przybyszewski.

O Edimo krytycznie mówił nam już Paweł Sikora, drugi szkoleniowiec Arki (czytaj więcej). Kameruńczyk, który był w Gdyni od 18 stycznia, nie dostał już kolejnej szansy. Piłkarz z rezerw FC Koeln odesłany został do domu.

Miejsce 19-latka w ataku żółto-niebieskich zajął Arsenij Buinickij. 26-letni Litwin zaprezentował się po przerwie i niedługo po wejściu popisał się efektowną asystą. W minionym roku dla Dainavy Alytus zdobył 17 goli. W styczniu napastnik próbował już zdobyć angaż w Polsce, ale w ŁKS Łódź się nie przebił.

Poza atakiem widzieliśmy również nowe rozwiązania w obronie. Do Gdyni wrócił Adrian Chomiuk, którego kontrakt w Bytomiu już wygasł. Jeśli Arka będzie chciała pozyskać tego prawego obrońcę, musi wynegocjować z nim indywidualny kontrakt. Natomiast na lewej flance zaprezentował się Piotr Tomasik, potwierdzając swoją uniwersalność, gdyż może występować zarówno na obronie jak i pomocy po tej stronie boiska.

Po przerwie zaś parę stoperów stworzyli Wallece oraz Omar Jarun. Na pewno - do czasu powrotu do zdrowia Sławomira Mazurkiewicza - to najmocniejsze ustawienie na środku defensywy. Bartosz Brodziński, który przed przerwą zagrał na tej pozycji, po zmianie stron próbowany był na lewej obronie.

Spodziewano się, że od razu Arka ruszy na Kaszubię, a snajperską smykałkę zademonstruje Charles Nwaogu. Nic z tego. Gdyby nie ostatnia akcja, można byłoby napisać, że pierwsza połowa się odbyła, bo wielu spięć podbramkowych nie było.

Gola do bramki Kaszubii strzelił Patryk Jędrzejowski. Młodzieżowiec pozyskany zimą ze Śląską Wrocław pokazał, że poza prawą stroną pomocy, na której był wcześniej ustawiany, potrafi też grać na lewej. Skrzydłowy popisał się indywidualną akcją, minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i precyzyjnie uderzył po "długim rogu".

Po przerwie w bramce Kaszubii stanął Hieronim Zoch, którego Arka chce wypożyczyć na rundę wiosenną. Gdynianie postarali się, aby 22-latek mógł się wykazać. W 63. minucie Zoch obronił uderzenie z wolnego Jakuba Kowalskiego, po którym piłka zmierzała w górny narożnik bramki. Pięć minut później sparował strzał Tomasika sprzed pola karnego, a w ostatniej minucie jeszcze raz odbił piłkę po uderzeniu Piotra.

Jednak Hirek musiał sięgnąć też do siatki. W 52. minucie Buinickij znalazł w narożniku pola karnego niepilnowanego Tomasika. 25-latek Floty Świnoujście, który ma w Arce podpisać kontrakt na 2,5 roku, ze spokojem przyjął piłkę, a po chwili przelobował Zocha.

Niewiele brakowało, aby Kaszubia zdobyła honorową bramkę. Co prawda w jej szeregach zabrakło chorego na zapalenie płuc Jakuba Kaszuby, ale w 76. minucie jego koledzy przeprowadzili składny kontratak. Po uderzeniu Kamila Bistronia piłkę z linii bramkowej gospodarzy wybił Wallece.

1.02 (Gdynia) Gryf Wejherowo 3:1 (3:1) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Bartosz Flis 7, Damian Krajanowski 32 (karny), Christian Toko Edimo

4.02 (Gdynia) Chojniczanka 3:2 (0:0) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Patryk Jędrzejowski 54, Janusz Surdykowski 74, Piotr Tomasik 77

• Najpierw pany, pany (2)

a później, gdy zwrócisz się do takiej(ego) Ann Grodzk czy innej Arki. to obraza na całą Polskę

• 1 8

• (1)

Kurski to ty? Czy więcej tam takich obrońców Rydzyka?