Arka remisem z Chrobrym pożegnała I ligę

5 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Taką oprawą kibice Arki pożegnali się z I ligą

Arka zanotowała 20. kolejkę z rzędu bez porażki w I lidze. Na zakończenie rozgrywek gdynianie na własnym boisku zremisowali z Chrobrym Głogów 1:1 (0:1). Po spotkaniu odebrali puchary i medale z okazji awansu, które ufundowali: Pomorski i Polski Związek Piłki Nożnej. Mecz zgromadził 11,5 tysiąca kibiców. Podczas gry odpalili oni race, zaprezentowali oprawę, a po dekoracji wbiegli na murawę, by świętować razem z piłkarzami.

Chrobry Głogów Chrobry Głogów
13 Jałocha - 2 Socha, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 7 Formella - 10 Szwoch - 17 Sangoy
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Malec (Łódź) oraz Sadowski, Gajda
Widzów: 11 503
12 Janicki - 16 Ilków-Gołąb, 20 Horoszkiewicz, 22 Samiec, 6 Hodowany - 89 M.Machaj, 25 Drewniak - 23 Kościelniak, 10 Gąsior, 2 Szczepaniak - 11 Wojciechowski
  • 46' 14 Nalepa Zmiany 11 Siemaszko
  • 63' 6 Łukasiewicz Zmiany 20 Sambea
  • 76' 17 Sangoy Zmiany 18 Yussuff
  • 66' 23 Kościelniak Zmiany 9 B.Machaj
  • 74' 89 M.Machaj Zmiany 36 Hudyma
  • 85' 11 Wojciechowski Zmiany 4 Bednarski
  • 85' Yussuff
  • 1' Szczepaniak
  • 59' Marcjanik
  • 59' Sobieraj
  • 55' Gąsior
  • 59' Szczepaniak

Piłkarze Arki Gdynia odebrali medale i puchary z okazji awansu do ekstraklasy.

Po dekoracji kibice wbiegają na murawę Stadion Miejskiego w Gdyni

doskonała, słoneczna pogoda zachęca do przyjścia na stadion, przygotowano 12 tysięcy miejsc. Natomiast po meczu ogólnodostępna feta na Skwerze Kościuszki

SCENARIUSZ NIEDZIELNEJ FETY ARKI GDYNIA
pod stadionem spore siły policyjne
w sektorze gości około 100 kibiców gości
Po meczu piłkarze Arki odbiorą puchar i medale za wygranie I ligi, a od 18:15 rozpocznie się feta na cześć piłkarzy na głównych ulicach Gdynia. Świąteczna kawalkada ruszy spod Urzędu Miasta, by przez ul. Świętojańską przejść pod fontannę na Skwerze Kościuszki, gdzie rozpoczną się główne uroczystości

TRENER ARKI: NAJPIERW PRACA, POTEM FETA

w Gdyni czuć atmosferę wielkiego święta. Już pół godziny przed rozpoczęciem meczu przed wejściami na stadion tworzyły się kolejki
orkiestra Marynarki Wojennej odegra dziś Rotę Arki
na murawie także najmłodsi adepci Arki z klubowymi flagami
Rezerwowi Arki: 24 Miszczuk, 11 Siemaszko, 18 Yussuff, 20 Sambea, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz, 32 Stolc
Rezerwowi Chrobrego: 27 Szymański, 4 Bednarski, 36 Hudyma, 9 B.Machaj, 14 Malinowski, 26 Pisarczuk, 17 Sędziak
piłkarze wychodzą do prezentacji, kapitanem Arki ponownie Sobieraj
Arka na żółto-niebiesko, Chrobry pomarańczowo-czarne kostiumy
1'
od środka rozpoczął Chrobry
1'
[0:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szczepaniak. Prowadzenie dla gości już w 12 sekundzie! Wojciechowski wymanewrował gdyńską obronę i podał do lewoskrzydłowego, który dobijał do pustej bramki z 2. metra
2'
szybka odpowiedź Arki. Marcus (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, ale wywalczył tylko róg
3'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Sangoya (ARKA Gdynia)
3'
Marcus (ARKA Gdynia) próbował technicznym uderzeniem przelobować Janickiego (Chrobry Głogów), bramkarz gości nie dał się zaskoczyć
5'
mimo niekorzystnego wyniku cały czas doping dla Arki
7'
głośne skandowanie "Arka Gdynia"
8'
niedokładne dośrodkowanie Sochy (ARKA Gdynia), piłka prosto w ręce Janickiego (Chrobry Głogów)
10'
Kościelniak (Chrobry Głogów) skończył ładną kontrę gości technicznym strzałem. Mierzył w "okienko" bramki Jałochy (ARKA Gdynia). Nieznacznie się pomylił
12'
róg dla Arki
13'
niecelny strzał głową Marcjanika (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Sangoya (ARKA Gdynia)
14'
mogło być 2:0 dla gości, ale Wojciechowski (Chrobry Głogów) "zaplątał" się w dryblingu. Jałocha (ARKA Gdynia) "nurkował" po jego nogami aż w końcu przejął piłkę
15'
kibice cały czas dochodzą na trybuny. Ci którzy przyszli na ostatnią chwilę, nie zobaczyli pierwszych minut, gdyż przed wejściami na stadion były kolejki
17'
sztuczka techniczna Marcusa (ARKA Gdynia) w polu karnym gości, ale piłka zbyt mocno odskoczyła mu od nogi i ją stracił
19'
niecelny strzał Ikowa-Gołąba
21'
"Arka gol z trybun"
23'
mecz toczy się z przewagą Arki, ale gospodarze nie potrafią wypracować klarownej sytuacji strzeleckiej. Groźniejsze są kontry Chrobrego. Gdyńscy defensorzy mają w nich kłopoty głównie z Wojciechowskim (Chrobry Głogów)
23'
nareszcie dobra akcja Arki. Sobieraj (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę na lewe skrzydło, skąd dośrodkował Warcholak (ARKA Gdynia). Piłka trafiła do Szwocha (ARKA Gdynia), który miał dość czasu, by ją przyjąć i uderzyć, ale jego strzał był niecelny
25'
kolejna kontra gości, Sobieraj (ARKA Gdynia) dobrze zatrzymał Szczepaniaka (Chrobry Głogów)
28'
po dośrodkowaniu Ilkowa-Gołąba niecelny strzał Kościelniaka (Chrobry Głogów)
28'
trener Niciński doszedł do linii bocznej, udziela wskazówek Warcholakowi (ARKA Gdynia)
29'
Janicki (Chrobry Głogów) z trudem odbił piłkę po strzale Marcusa (ARKA Gdynia) sprzed "16", a następnie kapitalnie obronił dobitkę Szwocha (ARKA Gdynia), który do bramki miał 5 metrów
33'
piłka po podaniu Nalepy (ARKA Gdynia) trafiła w... sędziego
34'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia)
35'
Szwoch (ARKA Gdynia) 12. metrów od bramki nie przejął piłki zagrywanej z prawego skrzydła przez Sochę (ARKA Gdynia)
36'
ładna akcja Marcusa (ARKA Gdynia), w polu karnym wymienił piłkę z Sangoyem (ARKA Gdynia), ale uderzył niecelnie
37'
"Arka to jest potęga..." - śpiewają kibice
37'
Sangoy (ARKA Gdynia) poszedł na przebój, ruszył z dryblingiem na dwóch rywali i stracił piłkę
38'
tym razem dobrze Socha (ARKA Gdynia) w obronie, zdołał przeciąć podanie Ilkowa-Gołąba do Szczepaniaka (Chrobry Głogów). Gdyby się pomylił, lewoskrzydłowy wyszedłby sam na sam z bramkarzem
41'
niecelny strzał Sangoya (ARKA Gdynia) z 20. metra
44'
"Walczyć Arka, walczyć" - skandowanie z trybun
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Chrobry zaskoczył Arkę już w pierwszej akcji meczu. Rzadko ogląda się gola zdobytego już w 12. sekundzie! To ustawiło mecz. Goście oddali inicjatywę gospodarzem i próbowali kontrować. Jako że byli dobrze zorganizowani zarówno w defensywie jak i ofensywie, mogli zdobyć także drugą bramkę.
Gdynianie właściwie tylko raz poważnie sprawdzili Janickiego (Chrobry Głogów). Bramkarz gości dobrze obronił strzał Marcusa (ARKA Gdynia) i dobitkę Marcusa (ARKA Gdynia).
Jeśli Arka chce do 20 kolejek przedłużyć miano niepokonanej drużyny, musi zagrać szybciej i składniej pod bramką rywali
w przerwie występ cheerleaders
jest tradycyjny konkurs dla kibiców. Wylosowani kibice strzelają na bramkę, na której rozwieszono plandekę z wyciętymi otworami. To do nich trzeba kierować piłkę
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, Jak widać po zmianie ma atakować, skoro napastnik wszedł za pomocnika
47'
na meczu pojawił się Michał Probierz, trener Jagiellonii
48'
"Arka gol" - doping z trybun
49'
kibice Arki przypominają o nadchodzących derbach, ale nie czynią tego w kulturalny sposób
50'
obraz gry taki jak przed przerwą, Arka atakuje
50'
mimo że widoczność jest bardzo dobra święcą się jupitery
51'
róg dla Chrogrego
53'
dobra interwencja Sobieraja (ARKA Gdynia) po wrzutce z rogu gości
53'
niecelny strzał Szwocha (ARKA Gdynia)
54'
kolejny róg dla Arki
55'
Formella (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (Chrobry Głogów)
55'
Żółtą kartką został ukarany Gąsior (Chrobry Głogów), który faulował Warcholaka
56'
na trybunach m.in. były prezes klubu - Jacek Milewski
57'
jest też inny z byłych prezesów, za którego kadencji klub grał jeszcze przy Ejsmonda - Jan Kowalski
58'
przepychanki na boisku z udziałem niemal wszystkich piłkarzy
59'
trzy kartki za niesportowe zachowanie
59'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
59'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia).
59'
Żółtą kartką został ukarany Szczepaniak (Chrobry Głogów).
62'
Warcholak (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji wywalczył róg
63'
Janicki (Chrobry Głogów) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Sangoya (ARKA Gdynia)
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Sambea.
64'
od razu strzał Sambei (ARKA Gdynia) po wejściu na boisko. Uderzał po akcji, którą przygotował Siemaszko (ARKA Gdynia). Janicki (Chrobry Głogów) pewnie złapał piłkę
65'
niecelny strzał Siemaszki (ARKA Gdynia)
66'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kościelniak, w jego miejsce wchodzi B.Machaj.
68'
68'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Sangoya (ARKA Gdynia)
69'
dobra akcja Siemaszki (ARKA Gdynia), ale Formella (ARKA Gdynia) nie doszedł do jego wrzutki
70'
Jałocha (ARKA Gdynia) musi interweniować poza własną "16"
70'
Siemaszka (ARKA Gdynia) pada po wślizgu Drewniaka (Chrobry Głogów), ale o karnym nie ma mowy
71'
szybka odpowiedź Chrobrego. Kończy się dla Arki na strachu, gdyż zbyt mocne podanie rywali w polu karnym i Jałocha (ARKA Gdynia) zdążył przejąć piłkę
73'
strzał Formelli (ARKA Gdynia) wysoko nad poprzeczką
74'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Machaj, w jego miejsce wchodzi Hudyma.
75'
Spiker podał oficjalną frekwencję. Na stadionie jest 11 503 kibiców
75'
to rekord frekwencji w I lidze na tym stadionie, który funkcjonuje od 2011 roku. Natomiast nie ma absolutnego rekordu. W marcu 2011 roku, jeszcze w ekstraklasie mecz Arka - Lech Poznań zgromadził na trybunach 11 780 kibiców.
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sangoy, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
78'
kolejny róg dla Arki, przed jego wykonaniem trener Niciński przywołał do siebie Sochę (ARKA Gdynia)
78'
złe dośrodkowanie z rogu Szowcha
79'
oprawa na sektorze "Górka". Pojawiła się sektorówka "Śledzie" oraz transparent: "Dziś po meczu bal do rana. Pierwsza ligo sayonara!"
81'
Chrobry na kilkadziesiąt sekund przeniósł grę na połowę Arki
82'
race hukowe z sektora "Górka"
83'
Janicki (Chrobry Głogów) bronił strzał z wolnego z około 25 metrów Sambei (ARKA Gdynia)
85'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Yussuff. Marcus indywidualną akcję kończył chyba strzałem, ale wyszło mu podanie. Angielski skrzydłowy gdynian dostawił nogę i skierował piłkę do siatki z 2. metrów. Sędzia sprawdził jeszcze czy nie było spalonego i gola uznał
85'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojciechowski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
86'
kontra Chrobrego 3 na 2, Jałocha (ARKA Gdynia) obronił strzał B.Machaja (Chrobry Głogów)
87'
odpalono race, dym z niektórych z nich ma klubowy kolor żółto-niebieski
88'
"Awans jest nasz" - skandują kibice
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
jedna z rac spada na "16" bramkarza Chrobrego, ochroniarz wybiegł do niej z gaśnicą, ale ostatecznie ugasił ją nogą
90+2
znów szczęście przy Arce. Uratował ją słupek, a potem Jałocha (ARKA Gdynia), który złapał piłkę po główce B.Machaja (Chrobry Głogów)
90+3
Socha (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał Formelli (ARKA Gdynia), ten z 14. metra uderzył nad poprzeczką
90+4
wolny dla Arki, około 20 metrów od bramki
90+5
strzał Warcholaka (ARKA Gdynia) z wolnego obronił Janicki (Chrobry Głogów)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA 1:1
na murawie rozkładany jest podest, na którym za chwilę staną piłkarze by odebrać medale i puchar za 1. miejsce w I lidze
skandowanie "Grzegorz Niciński"
piłkarze pojedynczo wywoływani są na podest, najpierw ci, którzy rozegrali najmniej meczów, potem następni
czekają medal od PZPN i pomorskiego okręgu. Dekorują Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i Radosław Michalski, szef pomorskiego okręgu piłkarskiego
piłkarze Arki już z medalami i pucharami, sypie się też żółto-niebieskie konfetti, a to wszystko przy muzyce "We are your champions"
po zejściu z podestu piłkarze odbywają rundę honorową wokół boiska
kibice wybiegają na boisko by świętować razem z piłkarzami
Piłkarze wchodzą do specjalnego autokaru, na którym przejadą do centrum miasta. Ok. 18:15 spod Urzędu Miasta wyruszą nim na Skwer Kościuszki, gdzie odbędzie się oficjalna feta z okazji awansu. Przenosimy się tam. Wieczorem zapraszamy na Trojmiasto.pl relację, video i foto z tego wydarzenia

18 Dolcan Ząbki 34 8 6 20 37:67 30
Dolcan nie przystąpił do rozgrywek wiosennych. Mecze z jego udziałem w tym roku weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.
Tabela wprowadzona: 2016-06-05

Wyniki 34 kolejki

• ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
  • Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
  • GKS Bełchatów - Bytovia 5:1 (2:0)
  • Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Chojniczanka 1:0 (0:0)
  • MKS Kluczbork - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower)
  • Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0)

• 15 27

• Chrapek, Mila, Peszko, Wawrzyniak, Janicki, Wojtkowiak (2)

Śledzie Ci powyżsi to pewnie nie Polacy

Tak się buduję drużynę która walczy o wyższe cele niż utrzymanie

Lechia się przejedzie po "samych swoich" i zobaczymy jak wtedy beczeć będziesz

Brawo Ja Brawo Ty

• 14 6

• osiołku ! (1)

Miałem na myśli swoich z regionu a nie najemników !