Asseco skończyło sezon na 8. miejscu

mik
3 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali w swojej hali ze Stelmetem BC Zielona Góra 55:92 (18:19, 9:21, 11:27, 17:25) i tym samym zakończyli sezon na ósmej pozycji. W serii do trzech zwycięstw podopieczni Tane Spaseva ulegli Mistrzom Polski bez choćby jednego zwycięstwa.

Hickey 14 (4x3), Żołnierewicz 14 (1x3), Szczotka 8, Matczak 4, Parzeński 4 oraz Konopatzky 4, Czerlonko 3, Frąckiewicz 2,Wieluński 2, Kowalczyk, Kołodziej, Konopatzky
Widzów: 1250
Zamojski 14 (2x3), Borovnjak 10, Moldoveanu 5 (1x3), Ponitka 4, Koszarek 3 (1x3) oraz 1 Bost 13 (2x3), Djurisić 13 (1x3, 12zb.), Gruszecki 9 (1x3, 5 as.), Zywert 8 (1x3), Szewczyk 6, Der 5 (1x3), Hrycaniuk 2

Pomeczowy dwugłos trenerów
Saso Filipovski (Stelmet): Przespaliśmy początek tego meczu, ale po wziętym czasie uspokoiliśmy grę i potem graliśmy już swoją koszykówkę. Słowa uznania należą się naszym rywalom, a także trenerowi Tane Spasev'owi, który mądrze prowadzi ten zespół i umiejętnie wprowadza do niego młodych graczy. W porównaniu z poprzednim rokiem było nam trudniej grać z Asseco mimo że w drużynie brakuje m. in. Ovidiusa Galdikasa. Gdyby do Hickeya dołączyło dwóch zagranicznych graczy, ten zespół mógłby dojść zdecydowanie wyżej.

Tane Spasev (Asseco): Nie będę tracił czasu na mówienie o dzisiejszym meczu. Stelmet to doskonała drużyna, która ponownie zatrzymała nas na 55 punktach. Czwartą kwartę tego spotkania wykorzystałem do ogrania naszych złotych juniorów, którzy weszli na parkiet i zmierzyli się z euroligową drużyną.

Obie drużyny są w trakcie rozgrzewki. Przypomnijmy, że ostatnie, sobotnie starcie Asseco i Stelmetu zakończyło się wygraną zielonogórzan 81:53.
DRUGA PORAŻKA GDYNIAN W ZIELONEJ GÓRZE
Do początku meczu pozostało niespełna 10 minut.
W składzie gdynian brakuje dziś Przemysława Frasunkiewicza.
W meczowej "12" znalazło się za to miejsce dla Marcina Wieluńskiego (rocznik 1996), a także rok młodszego Michała Kołodzieja.
Pierwsza piątka Stelmetu: Koszarek, Zamojski, Ponitka, Moldoveanu, Borovnjak
Pierwsza piątka Asseco: Hickey, Matczak, Żołnierewicz, Szczotka, Parzeński
1'
Piłka dla Asseco. Sędziowie przerwali jednak grę, ponieważ w Gdynia Arena nie ruszył czas.
1'
Parzeński (ASSECO) nie trafia spod kosza
1'
Przechwyt Szczotki (ASSECO), a po chwili niesportowy faul Moldoveanu (STELMET BC)
wolne (tylko 1 trafiony)
1'
[1:0] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO). Piłka w posiadaniu gospodarzy.
za 3 punkty
1'
[4:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hickey (ASSECO).
2'
Faulowany Parzeński (ASSECO). Środkowy będzie miał dwa rzuty wolne.
2'
[5:0] Tylko jeden rzut wolny trafia 41 Parzeński (ASSECO).
2'
Nieskutecznie wbijał się pod kosz Zamojski (STELMET BC). Piłka dla gdynian.
za 2 punkty
2'
[7:0] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO) i dodatkowo jest faulowany przez Moldoveanu. To drugi faul Rumuna.
za 1 punkt
2'
[8:0] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
czas
2'
Przerwa na żądanie (STELMET BC).
3'
W ataku zbiera Koszarek (STELMET BC), ale dwa rzuty gości za 3 niecelne.
za 2 punkty
3'
[10:0] W odpowiedzi trafia Hickey
za 2 punkty
3'
[10:2] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET BC).
3'
Djurisić zmienia Moldoveanu (STELMET BC)
za 2 punkty
4'
[12:2] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa 41 Parzeński (ASSECO).
za 3 punkty
4'
[12:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET BC). Świetna asysta Ponitki.
za 2 punkty
5'
[12:7] 2 punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC), który dobił swój niecelny rzut.
6'
Za Parzeńskiego (ASSECO) wchodzi Kaplanović
6'
Faulowany przy rzucie Żołnierewicz (ASSECO). Drugi faul Mateusza Ponitki (STELMET BC).
wolne (trafione oba)
6'
[14:7] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
Ponitka (STELMET BC) siada na ławce. Jego miejsce na parkiecie zajmuje Gruszecki.
za 2 punkty
6'
[14:9] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET BC).
7'
Niecelnie za 3 Hickey (ASSECO), ale zbiera Kaplanović (ASSECO)
7'
Po chwili jednak piłkę traci Matczak (ASSECO), który fauluje, aby zapobiec kontrze.
za 2 punkty
7'
[16:9] 2 punkty po kontrze zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
8'
[16:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET BC).
za 2 punkty
8'
[18:12] Natychmiast odpowiada 20 Szczotka (ASSECO).
8'
Kolejna już zbiórka w ataku gości. Czerlonko zmienia Żołnierewicza (ASSECO).
8'
Koszarek nie trafia za 3
za 3 punkty
9'
[18:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET BC).
9'
Błąd kroków Szczotki (ASSECO). Na ławkę wędruje Hickey (ASSECO), a jego miejsce zajmuje Kowalczyk. W Stelmecie wchodzi Dee Bost
10'
Niesportowy faul Kowalczyka (ASSECO). Dwa rzuty osobiste ma Gruszecki.
10'
[18:17] Gruszecki (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[18:19] Hickey traci piłkę, a akcję wsadem kończy Gruszecki
Koniec I kwarty. Stelmet prowadzi 19:18.
11'
Przy próbie zbiórki fauluje Hrycaniuk (STELMET BC).
11'
Blok Dee Bosta na Hickey'u (ASSECO)
12'
Znów fauluje Hrycaniuk (STELMET BC).
12'
Za trzy nieskutecznie Parzeński, który po chwili fauluje po raz drugi w tym meczu.
12'
I trzeci faul Parzeńskiego. Zastępuje go Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
12'
[18:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC).
czas
12'
Przerwa na żądanie (ASSECO).
za 2 punkty
13'
[20:22] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO). Dodatkowo kapitan gdynian był faulowany przez Hrycaniuka.
13'
Szczotka (ASSECO) nie trafił dodatkowego rzutu.
13'
W ataku fauluje Hrycaniuk (STELMET BC) i z czterema przewinieniami siada na ławce rezerwowych.
za 2 punkty
14'
[22:22] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
14'
[22:24] Z półdystansu skutecznie Borovnjak (STELMET BC).
14'
Żołnierewicz (ASSECO) "ukradł" piłkę Djurisiciovi (STELMET BC), a potem był faulowany w kontrze. Dwa rzuty dla niego.
14'
[24:24] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
"Twardo w obronie, Asseco twardo w obronie" krzyczą miejscowi kibice.
za 2 punkty
15'
[24:26] Na nic to się jednak zdało. 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET BC).
za 2 punkty
16'
[24:28] Po chwili trafia Djurisić (STELMET BC).
16'
Dwóch osobistych nie trafia Szczotka (ASSECO).
16'
Faul Kaplanovicia (ASSECO).
za 3 punkty
16'
[24:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bost (STELMET BC).
17'
Piłka wykręciła się z kosza po rzucie za trzy Szczotki (ASSECO).
17'
Czwarty faul Asseco w tej kwarcie. Popełnił go Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
17'
[24:34] Drugi raz z rzędu za trzy trafia Bost.
czas
17'
Widząc rosnące prowadzenie rywali trener Tane Spasev prosi o przerwę.
17'
Niecelnie za trzy Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[26:34] W końcu myli się Bost, a w kontrze nie do powstrzymania Kowalczyk.
za 2 punkty
18'
[26:36] 2 punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC).
19'
Matczak (ASSECO) myli się za trzy.
19'
Ruchoma zasłona Borovnjaka (STELMET BC) zostaje zauważona przez arbitrów. Piłka dla gospodarzy.
19'
Żołnierewicz (ASSECO) faulowany przez Gruszckiego. Dwa rzuty dla gracza Asseco.
19'
[27:36] Żołnierewicz trafia jeden rzut i siada na ławce. Jego miejsce zajmuje Czerlonko.
czas
19'
za 2 punkty
19'
[27:38] 2 punkty zdobywa Bost (STELMET BC).
20'
Za trzy nie trafił najpierw Czerlonko (ASSECO), a potem Koszarek. Piłka w posiadaniu gości.
za 2 punkty
20'
[27:40] Koszarek znalazł Bosta pod koszem.
20'
Gdynianie nie zdołali oddać rzutu przed końcową syreną.
Po pierwszej połowie Asseco przegrywa ze Stelmetem 27:40.
Jak dotąd najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Przemysław Żołnierewicz (ASSECO) oraz Piotr Szczotka (ASSECO). "Żołnierz" ma już na swoim koncie 9 oczek, natomiast kapitan Asseco o jedno mniej.
W obozie z Zielonej Góry najskuteczniejszy jest Dee Bost (STELMET BC), który ma 10 punktów. Dobrze grają również podkoszowi. Borovnjak (STELMET BC) zdobył 8 oczek, a Djurisić (STELMET BC) ma 9 oczek i aż 7 zbiórek.
Różnicę na korzyść Stelmetu robią na razie rezerwowi, którzy zdobyli 23 punkty. W ciągu 20. minut zmiennicy gospodarzy nie zdobyli natomiast ani jednego oczka.
Za chwilę początek trzecie kwarty.
za 3 punkty
21'
[30:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO). Asysta Matczaka.
za 2 punkty
21'
[30:42] W odpowiedzi Borovnjak.
21'
Trzeci faul Moldoveanu (STELMET BC)
za 2 punkty
21'
[32:42] A po chwili z półdystansu trafia Matczak.
22'
Ponitka (STELMET BC) zablokowany przez Żołnierewicza (ASSECO). W ataku piłkę stracił jednak Szczotka (ASSECO).
23'
Okres nieskutecznej gry z obu stron.
23'
"LET'S GO GDYNIA, LET'S GO" intonują kibice w Gdynia Arenie.
24'
Czwarty faul Parzeńskiego. W jego miejsce Kaplanović (ASSECO).
24'
Podkoszowy Asseco po wejściu szybko fauluje Zamojskiego (STELMET BC), który ma dwa rzuty osobiste.
24'
[32:44] Zamojski (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Złe podanie Hickey'a (ASSECO) do Szczotki (ASSECO). Goście w posiadaniu piłki.
24'
Zamojski (STELMET BC) nie trafił za trzy, a potem sfaulował Hickey'a (ASSECO).
25'
Piłka drugi już raz wykręca się po "trójce" Szczotki (ASSECO).
25'
Dobra obrona Kaplanovicia (ASSECO) i błąd kroków popełnił Borovnjak (STELMET BC)
25'
Matczak (ASSECO) nie może się wstrzelić. Kolejna niecelna próba.
25'
Kaplanović (ASSECO) fauluje, a rzuty wolne będzie wykonywał Ponitka (STELMET BC).
25'
Asseco w tej kwarcie popełniło już 5 fauli.
25'
[32:46] Ponitka (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Tym razem przewinił Sebastian Kowalczyk (ASSECO). Na linii rzutów wolnych ponownie Ponitka (STELMET BC).
26'
[32:48] Ponitka (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
26'
[35:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO), który wcześniej zmienił Matczaka.
26'
Bost (STELMET BC) na linii rzutów osobistych. Faulował go Hickey (ASSECO).
26'
[35:49] Tylko raz trafia amerykański rozgrywający.
za 2 punkty
26'
[35:51] Strata Kowalczyka bezwzględnie wykorzystana przez gości. Punkty Zamojskiego.
czas
26'
27'
Czerlonko (ASSECO) nieskutecznie za trzy.
za 3 punkty
27'
[35:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moldoveanu (STELMET BC).
za 2 punkty
27'
[35:56] Akcja wysokich. Moldoveanu do Hrycaniuka i ten trafia spod kosza.
za 3 punkty
28'
[35:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (STELMET BC).
28'
Konopatkzy na parkiecie.
29'
Asseco nie może poradzić sobie w ataku. W obronie za to często fauluje. Tym razem przewinienie Żołnierewicza (ASSECO) na Moldoveanu (STELMET BC).
29'
[35:61] Moldoveanu (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Hickey (ASSECO) traci piłkę na rzecz Bosta (STELMET BC), który jest faulowany w szybkim ataku.
29'
[35:63] Bost (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
29'
[38:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[38:65] Dwa punkty zdobywa Zamojski (STELMET BC).
za 2 punkty
30'
[38:67] 2 punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC).
Koniec III kwarty. Stelmet prowadzi 67:38.
za 2 punkty
31'
[40:69] Szewczyk wita się z publicznością akcją spod kosza.
za 3 punkty
31'
[41:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
za 2 punkty
31'
[41:71] 2 punkty zdobywa Zamojski (STELMET BC).
za 2 punkty
32'
[41:73] 2 punkty zdobywa Der (STELMET BC).
za 3 punkty
33'
[44:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO).
czas
34'
za 2 punkty
34'
[44:75] 2 punkty zdobywa Szewczyk (STELMET BC).
34'
Dwa rzuty osobiste dla Parzeńskiego. Faulował Szewczyk (STELMET BC).
34'
[45:75] Tylko jeden rzut wolny trafia 41 Parzeński (ASSECO).
34'
Na parkiecie Frąckiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[45:77] 2 punkty zdobywa Zywert (STELMET BC).
za 2 punkty
35'
[47:77] Na raty trafia Frąckiewicz.
35'
Faul w ataku Szewczyka (STELMET BC). Piłka dla Asseco.
36'
Piątka Asseco w tej chwili wygląda następcująco: Wieluński, Konopatkzy, Żołnierewicz , Frąckiewicz oraz Kołodziej.
za 2 punkty
36'
[49:77] 2 punkty zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO).
czas
37'
37'
[51:77] 10 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[51:79] Trafia Szewczyk po podaniu Gruszeckiego.
37'
Kibice dziękują zawdonikom za cały sezon wykrzykując ich nazwiska.
za 2 punkty
38'
[51:81] 2 punkty zdobywa Zywert (STELMET BC).
za 3 punkty
39'
[51:84] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Der (STELMET BC).
39'
Rzuty wolne dla Wieluńskiego (ASSECO).
39'
[53:84] 4 Wieluński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[53:86] 2 punkty zdobywa Gruszecki (STELMET BC).
40'
Dla Asseco rozpoczęła się ostatnia minuta w tym sezonie.
za 3 punkty
40'
[53:89] 3 punkty zdobywa Zywert (STELMET BC).
40'
[53:90] Dodatkowy rzut wolny wykorzystuje Zywert (STELMET BC).
40'
Ostatnia akcja dla Asseco.
za 2 punkty
40'
[55:90] 2 punkty zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO).
za 2 punkty
40'
[55:92] Równo z końcową syreną punkty wsadem zdobywa Djurisić.
40'
Koniec spotkania! Stelmet wygrywa 92:55 i jest w kolejnej rundzie play-off.
Asseco Gdynia kończy sezon 2015/2016 na 8. pozycji.

• Natychmiast wywalić Kowalczyka, Czerlonkę i cały Pacesasa gruz

Hickeya zostawić , o ile sam będzie jeszcze tu chciał grać.

• 17 6

• To już zapomniałeś kto załatwił Trefla w najważniejszym meczu sezonu (1)

To zimna krew i doświadczenie Kowalczyka dało nam zwycięstwo!!!

• 8 10

• plus decyzja sędziów :-)

• 4 8

• Mam pomysł: jeżeli dla Asseco i Trefla najważniejsze w sezonie jest mistrzostwo 3miasta

To może dla oszczędności niech grają tylko z sobą a reszta niech dalej się bawi w TBL.

• 9 11

• Musi wrócić

Aleks K musi wrócić!

• 4 2

• Wyraźny regres w stosunku do dwu poprzednich sezonów

W poprzednich sezonach nie było tyle pogromów i z każdym z czołówki były wygrane
    Ogrywanie młodzieży w meczach przegrywanych różnicą ponad 20 -30 pkt nie ma sensu, bo zawodnicy nie budują pewności siebie

• 14 0

• Od ogrywania młodzieży jest I liga a nie liga profesjonalna

bo porażki 30-40 pkt to jest wstyd i za to nie powinno się płacić. I całe szczęście, że w innych klubach jest jeszcze gorzej to jest przynajmniej 8 miejsce. Ale za rok przy takim podejściu może nas spotkać los Tefla.

• 15 2

• (3)

No to wakacje.
    Po trzech kolejnych porażkach chyba czas na decyzje: zachować tą resztkę kibiców traktując ich w następnym sezonie poważnie czy kontynuować radosną twórczość edukacyjną? Swoją drogą to mają chłopaki szczęście, uczyć się koszykówki w ekstraklasie...?
    Nie będzie zmian w polityce kadrowej klubu, nie będzie kibiców.
    ps: Zostawiłbym Filipa, Hickey'a, Parzeńskiego, Żołnierza i Pitera (Kowalczyk i Jankowski też się mogą jeszcze przydać jako zmiennicy), reszta na czele z treneiro do wymiany.

• 12 0

• (2)

pytanie, czy oni będą chcieli zostać...

• 3 2

• (1)

to właśnie przede wszystkim jest zadaniem zarządu - zacząć budować sensowny skład z ambitniejszym i bardziej doświadczonym trenerem

• 2 0

• ale to właśnie zarząd powinien zdecydować czego tak naprawdę chce. Od kilku lat słychać tylko: projekt do ogrywania młodzieży. Jak nie ma wyższych celów i konsekwencji, to jest takie granie bez sensu.

• 3 0

• odsumowując sezon powiedziałbym, że było bardzo słabo i jedynie fuks dał nam P-O. Najlepsi w Drużynie biorąc pod uwagę całokształt (z uwzględnieniem czasu gry) to dla mnie Szczotka i Hickey, a na przeciwnym biegunie Kowalczyk i Tane Spasev.

• 8 4

• (1)

W klubie oczywiście będą mówić że 8 miejsce to sukces.

• 7 0

• już to ogłosili na stronie www

• 3 1

• Koniec sezonu

Poszedłem na ten mecz tylko dlatego,że miałem darmowy bilet,inaczej siedziałbym w domu mimo,że nigdy nie odpuszczałem meczów Asseco.Scenariusz do przewidzenia,czyli trzecie "bęcki" od Stelmetu,tylko dlaczego trener i reszta robią z kibiców wała.Nawet jeżeli przeciwnik jest zdecydowanie lepszy,to należy grać do końca,a nie wypuszczać na parkiet "praktykantów" celem doskonalenia kadr.Kibice płacą za bilety,a nie za jakieś tam pseudo widowisko.Wynik każdego meczu idzie do historii i zostaje w statystykach.W tym sezonie mimo zajęcia ósmego miejsca koszykarze Asseco doznali aż 10 porażek różnicą powyżej 20 pkt,a klęski ze Stelmetem i Energą różnicą 43 pkt. chwały drużynie nie przynoszą.Bilans spotkań ze Stelmetem w sezonie2015/2016 jest najgorszy w całej historii spotkań między tymi zespołami: 100;57(-43),86:62(-24),71:55(-16),91:57(-34),81:57(-24),92:55(-37).dla Stelmetu.Same porażki(sześć) w stylu beznadziejnym,blisko dna.Jak widać wystawianie niedoświadczonych graczy nie przynosi pozytywnych efektów,a kibice coraz bardziej sfrustrowani,co widać na po "łysiejących" trybunach.Na końcu ciekawostka-weteran rzutów za dwa tysiące niejaki p.Grzegorz,mimo że był na meczu,jakoś żadnej piłeczki nie przechwycił.Niespodzianka.Trzeba mieć nadzieję,że jesienią będzie lepiej.Pozdrawiam tych co kochają ten sport i nasze wciąż niezmiennie urocze cheerleaderki.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 17:30)