Bałtyk pokonał Lechię II aż 3:0

7 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Tak Radosław Krysiński otworzył wynik ostatnich w tym sezonie III-ligowych derbów Trójmiasta.

Na inaugurację 26. kolejki III ligi piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali na Narodowym Stadionie Rugby Lechię II Gdańsk 3:0 (2:0). Końcowy rezultat jest zaskoczeniem nie tylko, jeśli chodzi skład biało-zielonych, który był naszpikowany graczami na co dzień trenujących z pierwszą drużyną, ale także ze względu na przebieg gry. Biało-niebiescy wcale nie mieli przewagi w polu, ale wypunktowali rywala, pokazując dobrą skuteczność i bezwzględnie wykorzystując błędy przyjezdnych w defensywie.

1 Matysiak - 5 Piekarski, 2 Proena, 14 Karasiński, 22 Wesołowski - 7 Łatka, 6 Zyska - 21 Zejglic, 13 Młynarczyk, 10 Bułka - 11 Krysiński
Sędziowie: Rybiński
Widzów: 100
1 Budziłek - 4 Goerke, 5 Rudinilson, 9 Marković, 3 Chrzanowski - 8 Łukasik, 15 Dźwigała - 16 Gołuński, 7 Paprzycki, 10 Letniowski - 17 Żebrakowski
  • 51' 22 Wesołowski Zmiany 18 Jaroszek
  • 82' 21 Zejglic Zmiany 4 Klecha
  • 82' 11 Krysiński Zmiany 20 Rusinek
  • 88' 10 Młynarczyk Zmiany 16 Poręba
  • 62' 7 Paprzycki Zmiany 6 Fila
  • 75' 8 Łukasik Zmiany 18 Kostyrka
  • 18' Krysiński
  • 24' Krysiński
  • 86' Młynarczyk
  • 60' Rudinilson

Trener Martyniuk może poprowadzić Bałtyk w dzisiejszym meczu, mimo że w ostatniej kolejce w Koszalinie odesłany został na trybuny

Lechia wystawia mocny skład. W "11" aż siedmiu piłkarzy z pierwszej drużyny, w tym m.in. Łukasik i Chrzanowski, który w ostatniej kolejce debiutował w ekstraklasie. Oznacza to, że ich wieczorem nie zobaczymy na boisku na Letnicy, gdy od 20:30 pierwsza Lechia potykać się będzie z Ruchem

TRZY KROKI DO EUROPY. DWA WOLNE MIEJSCA, PIĘCIU CHĘTNYCH

w rezerwie Lechii: 77 Leszczyński, 18 Kostyra, 6 Fila, 14 Danowski, 2 Górski, 11 Kałahur
W Bałtyku nie może grać kontuzjowany Wypij
w rezerwie pozostają: 12 Klebba, 4 Klecha, 16 Poręba, 9 Żołnowski, 17 Węgliński, 18 Jaroszek, 20 Rusinek
na trybunach niewielu kibiców, to najniższa frekwencja na trzecich derbach, które relacjonujemy tej wiosny z Gdyni
najwyraźniej kibice wybrali wypoczynek przy pięknej słonecznej pogodzie poza stadionem, a może zniechęciła ich wczesna pora spotkania
piłkarze na prezentacji, Bałtyk na niebiesko z białymi dodatkami na kostiumach, Lechia na biało-zielono
przywitanie kapitanów Łatki (BAŁTYK) i Goerke (LECHIA II)
z kółka, w którym zebrali się piłkarze Bałtyku, gromkie zapewnienie o zwycięstwie, lechiści tylko oklaskami dodali sobie animuszu
1'
od środka rozpoczął Bałtyk
2'
w polu karnym zablokowany Gołuński (LECHIA II), róg dla gości
3'
bez zagrożenia dla Bałtyku po dośrodkowaniu z rogu Gołuńskiego (LECHIA II)
4'
Lechia stara się przejąć inicjatywę
5'
ostre dośrodkowanie Goerke (LECHIA II), ale piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę
5'
"szybciej piła" - pokrzykuje Adam Fedoruk, trener Lechii II
6'
próbował zaatakować Bułka (BAŁTYK), ale sfaulował Goerke (LECHIA II)
7'
po indywidualnej akcji strzał nad poprzeczką Gołuńskiego (LECHIA II)
10'
cały czas przewaga Lechii, Bałtyk ogranicza się do przeszkadzania
11'
strzał sprzed "16" Gołuńskiego (LECHIA II) celny, ale piłka niezbyt mocno uderzona w środek bramki, pewnie złapał ją Matysiak (BAŁTYK)
11'
kontra Bałtyku, Krysiński (BAŁTYK) z 18. metra uderzył tuż obok słupka
15'
bałtyk stara się zniwelować przewagę Lechii II w środku pola, kilka razy właśnie w centrum boiska przejmował już piłkę
16'
nieudane dośrodkowanie Łukasika (LECHIA II), piłka zagrana prosto w ręce Matysiaka (BAŁTYK)
18'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krysiński. Kontra gospodarzy prawym skrzydłem. Podanie Zejglicia, napastnik minął bramkarza i zmieścił piłkę w bramce, choć "wyrzucił" się nieco do strzału na ostry kąt
19'
niespodziewany wynik w stosunku do tego co dotychczas oglądaliśmy na boisku
22'
Rudinilson (LECHIA II) wybił piłkę na róg po akcji Młynarczyka (BAŁTYK)
23'
dośrodkowanie Wesołowskiego (BAŁTYK) z rogu przeszło nad wszystkimi piłkarzami, piłka dotknęła jeszcze czupryny Rudinilsona (LECHIA II) i będzie aut z wysokości pola karnego po drugiej stronie boiska
24'
[2:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krysiński. Po rozegraniu piłki z autu, na pole bramkowe przedarł się z piłką Bułka i wycofał ją do nadbiegającego Krysińskiego. Radek strzelił po "długim rogu" nie do obrony
26'
róg dla Lechii
27'
niecelny strzał głową Rudinilsona (LECHIA II) po dośrodkowaniu z rogu Letniowskiego (LECHIA II)
29'
Matysiak (BAŁTYK) na róg sparował piłkę po dobrym strzale Gołuńskiego (LECHIA II) z dystansu
31'
nieudane dośrodkowanie Łatki (BAŁTYK)
32'
Zejglic (BAŁTYK) zmienił się stronami z Bułką (BAŁTYK), teraz on jest lewoskrzydłowym
33'
dwa dośrodkowania Gołuńskiego (LECHIA II) i w obu przypadkach wybijał piłkę Karasiński (BAŁTYK)
34'
Lechia po stracie dwóch goli nie potrafi odnaleźć rytmu z początku gry, Bałtyk gra pressingiem już na połowie gdańszczan i często już tutaj przejmuje piłki
35'
Matysiak (BAŁTYK) obronił strzał Dźwigały
36'
Matysiak (BAŁTYK) wybił piłkę na róg
36'
bez zagrożenia dla Bałtyku po dośrodkowaniu z rogu Letniowskiego (LECHIA II)
39'
Lechia ponownie przejmuje inicjatywę
41'
próba kontry gospodarzy, piłka uciekła Krysińskiego (BAŁTYK) poza boisko
43'
wrzutka Łukasika (LECHIA II) i strzał z woleja Gołuńskiego (LECHIA II), ale piłka poleciała wysoko nad bramką
43'
pomocy medycznej potrzebuje Zyska (BAŁTYK)
44'
Bałtyk na razie w "10"
45'
Zyska (BAŁTYK) wraca na boisko
45'
po dośrodkowaniu Gołuńskiego (LECHIA II) na spalonym Żebrakowski (LECHIA II)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BAŁTYK PROWADZI 2:0
Lepiej w mecz weszła Lechii II, a nawet gdyby mierzono posiadanie piłki, to zapewne ono byłoby na korzyść. Jednak Bałtyk prowadzi zasłużenie, gdyż tego dnia jest dobrze usposobiony pod względem skuteczności. Po dwóch golach Krysińskiego (BAŁTYK) gdańszczanie potrzebowali ponad kwadransa by ponownie uporządkować szyki i zaatakować pod koniec pierwszej połowy.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
46'
Krysiński (BAŁTYK) mógł skompletować hat-tricka, po przechwycie wyszedł sam na sam z bramkarzem, strzelił jednak lekko i w środek bramki, Budziłek (LECHIA II) pewnie złapał piłkę
49'
49'
bez zagrożenie dla Bałtyku po dośrodkowaniu Letniowskiego (LECHIA II)
50'
zatrzymany atak Chrzanowskiego (LECHIA II), który starał się pomóc kolegom w ofensywie
51'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wesołowski, w jego miejsce wchodzi Jaroszek.
52'
niecelny strzał Bułki (BAŁTYK) z wolnego z około 30 metrów
53'
wyrównany mecz po przerwie, obie drużyny starają się atakować, ale tym akcjom brakuje dokładności
54'
ładna akcja Zejglica (BAŁTYK), zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego kolegów nie zdążył dołożyć nogi, by piłka znalazła się w siatce
57'
strzał Dźwigały (LECHIA II) z około 30 metrów celny, ale w środek bramki i Matysiak (BAŁTYK) nie miał problemy z dobrą interwencją
57'
teraz Matysiak (BAŁTYK) dobrze przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Gołuńskiego (LECHIA II)
59'
pomocy medycznej potrzebuje Krysiński (BAŁTYK)
60'
Krysiński (BAŁTYK) może kontynuować grę
60'
Rudinilson (LECHIA II) łapie się za głowę, ale sędzia uznał, że faulował od Bułkę (BAŁTYK) tuż przy narożniku pola karnego
60'
Żółtą kartką został ukarany Rudinilson (LECHIA II) za ten faul
61'
bez zagrożenia dla Lechii II po wrzutce z wolnego Bułki (BAŁTYK)
62'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paprzycki, w jego miejsce wchodzi Fila.
64'
dużo przestojów w grze z obu stron po przerwie
67'
Lechia stara się budować akcje dużą liczbą podań, Bałtyk wycofany całą drużyną na własną połowę
68'
"Hej, panowie spinamy d..." - okrzyk jednego z piłkarzy Lechii II do kolegów
69'
strzał z dystansu Chrzanowski (LECHIA II), piłka skierowana w środek bramki nie mogła zaskoczyć Matysiaka (BAŁTYK)
71'
słaby strzał z dystansu Krysińskiego (BAŁTYK), piłka ledwo doleciała do Budziłka
72'
Krysiński (BAŁTYK) sam na sam z Budziłkiem, gdy piłka odskoczyła od nogi Łatce, ale był spalony
74'
Bałtyk przesuwa grę na połowę Lechii II
74'
stanęła obrona Lechii II czekając na gwizdek oznajmujący spalonego, ale go nie było, Bułka (BAŁTYK) miał czas i miejsce, by celnie przymierzyć. Posłał piłkę jednak obok spojenia słupka z poprzeczką
75'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Kostyrka.
76'
niecelny strzał z dystansu Dźwigały (LECHIA II)
77'
Budziłek (LECHIA II) bronił uderzenie Zejglica (BAŁTYK) z 25. metra
81'
od kilku minut gra głównie w środku pola
81'
Bałtyk przygotowuje dwie zmiany równocześnie
82'
Trener Martyniuk wzmacnia ofensywę
82'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zejglic, w jego miejsce wchodzi Klecha.
82'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krysiński, w jego miejsce wchodzi Rusinek.
83'
Łatka (BAŁTYK) faulowany 20 metrów od bramki Lechii II
84'
strzał Bułki (BAŁTYK) z wolnego obok słupka
86'
[3:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Młynarczyk. Po wybiciu z własnej połowy Bułki na spalonym był Rusinek, ale nie wziął udziału w akcji, do piłki wyskoczył Młynarczyk, ograł wychodzącego poza własną "16" Budziłka i kopnął piłkę do pustej bramki
88'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Młynarczyk, w jego miejsce wchodzi Poręba.
88'
17-latek zastąpił 17-latka, dla Młynarczyka (BAŁTYK) to pierwszy gol w seniorach Bałtyku
89'
róg dla Lechii II
90'
po dośrodkowaniu z rogu Letniowskiego (LECHIA II) niecelnie strzelał Marković (LECHIA II)
90'
3 minuty doliczone
90+2
mocne wybicie piłki w trybuny z własnego pola karnego przez Karasińskiego (BAŁTYK)
90+3
na spalonym Klecha (BAŁTYK)
90+3
KONIEC MECZU. BAŁTYK POKONAŁ LECHIĘ II 3:0
Końcowy wynik sugeruje, że mecz toczył się pod dyktando Bałtyku. Jednak tak nie było. Gra po zmianie stron była wyrównana, a gdynianie znów byli bardziej konkretniejszy pod bramką rywali. Końcowy rezultat ustalił 17-letni Młynarczyk (BAŁTYK), dla którego było to pierwsze trafienie w III lidze.

16 Chemik Police 26 6 2 18 19:49 20

* Chemik Police nie przystąpił do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-05-14

Wyniki 26 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Vineta Wolin - Arka II Gdynia 3:0 (3:0)
  • GKS Przodkowo - Chemik Police 3:0 (walkower)
  • Cartusia - Gryf Słupsk 1:0 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:0 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń II Szczecin 1:3 (1:0)
  • KS Chwaszczyno - Kaszubia Kościerzyna 3:2
  • Świt Skolwin - Wierzyca Pelplin niedziela 2:1 (0:1)

• 34 19

• w katowicach paziu było więcej niż was na wszystkich wyjazdach w tej rundzie (3)

tyle znaczycie miernoty spod znaku mewy

• 30 35

• (1)

I co lepiej ci?odreagowałeś?sięgnij do klatki i nastukaj swojemu kanarkowi,bohaterze spod znaku nieświeżej ryby:))

• 23 21

• Powiedz mi to w twarz fanie przyzakłdowego klubiku z nieistniejacej już firmy. Będe w niedziele na skwerze o godz 13 w koszulce AG !!!

• 4 4

• akurat wyjazdów w tej rundzie śledziu Bałtyk nie musi się wstydzić

wszystkie zaliczone, jesienią podobnie 25-40-60 osób róznie co na ogólną mizerię i tak jest najlepszym wynikiem w III Lidze Bałtyckiej

• 20 10

• Odrozniasz mecz u siebie od wyjazdu na drugi koniec Polski ?