Rugbiści Lechii wicemistrzami Polski

24 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Igor Olszewski zdobył dla Lechii jedyne przyłożenie w finale, a w ostatniej akcji niewiele mu zabrakło, aby przedłużyć nadzieje gdańszczan na dogrywkę. Igor Olszewski zdobył dla Lechii jedyne przyłożenie w finale, a w ostatniej akcji niewiele mu zabrakło, aby przedłużyć nadzieje gdańszczan na dogrywkę.

Rugbiści Lechii po raz 12. w historii zostali wicemistrzami Polski. Gdańszczanie przegrali w finale play-off z Budowlanymi w Łodzi 10:17 (3:9). Biało-zielonym tylko na sześć minut udało się objąć prowadzenie. Jednak niewiele brakowało, aby jeszcze w ostatniej akcji doprowadzili do dogrywki. Dla rywali to szósty ligowy złoty medal. Na tron wrócili po 5-letniej przerwie.

Kramarenko, Kujawa, Mhelidze - Karpiński I, Karpiński II - Noszczyk, Justyński, Mirosz - Abashidze - Reksulak - Kaniowski, Żórawski, Bosiacki, Kozakiewicz - Pogorzelski
Sędziowie: Reks (Warszawa)
Widzów: 3000
Witoszyński, Buczek, Kaszuba - Nowak, Lademann - Zdun, Olszewski, Pawłowski - Janeczko - Popławski - Wójtowicz, Bracik, Wilczuk, Rokicki - Kwiatkowski
  • 46' Noszczyk Zmiany Stępień
  • 64' Kujawa Zmiany Ignaczak
  • 67' Karpiński II Zmiany Grabski
  • 80' Reksulak Zmiany Matyjak
  • 24' Kwiatkowski Zmiany Narwojsz
  • 46' Witoszyński Zmiany Kacprzak
  • 54' Kaszuba Zmiany Janiec
  • 57' Lademann Zmiany Krużycki
  • 63' Pawłowski Zmiany Płonka
  • 64' Buczek Zmiany Wenta
  • 66' Popławski Zmiany Piszczek
  • 58' Pogorzelski
Punkty Punkty
  • 52' Olszewski
  • 4' Reksulak
  • 15' Reksulak
  • 39' Reksulak
  • 65' Reksulak
  • 26' Janeczko
  • 53' Janczeko
  • 80+9 Żorawski

TUTAJ RELACJA Z MECZU O BRĄZOWY MEDAL: OGNIWO - ARKA 10:9

Po raz pierwszy w tym sezonie rugbiści Lechii na mecz ligowy pojechali w jego przededniu.

PRZECZYTAJ CO PRZED FINAŁEM MÓWIŁ TRENER LECHII, PAWEŁ LIPKOWSKI

gdańszczanie niestety przystąpią do gry osłabieniu. W ostatniej kolejce kontuzji nabawił się Krasnodemski, a drugi Ukrainiec Lechii - Nowokreszczenow nie wystąpi, gdyż skończyło mu się prawo pobytu w naszym kraju
w tym roku rozdanie medali odbywa się nietypowo, gdyż najpierw poznamy mistrza, a dopiero później obsadę najniższego stopnia podium. Kibice z Trójmiasta z pewnością zarezerwowali już w sobotę o 18 czas, by wybrać się na mały finał, w którym w Sopocie Ogniwo zmierzy się z Arką

TUTAJ RUGBIŚCI OGNIWA I ARKI MÓWIĄ O WALCE O BRĄZOWY MEDAL

mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
po raz pierwszy w tym sezonie w kadrze Lechii Płonka, który leczył kontuzję kolana, ale on podobnie jak grający na co dzień poza Polską - Krużycki i Janiec na ławce
15'
Rezerwa Lechii: Krużycki, Janiec, Paul, Narwojsz, Płonka, Wenta, Kacprzak, Piszczek
Rezerwa Budowlani: Ignaczak, Kościelski, Grabski, Stępień, Majcher, Urbaniak, Plich, Matyjak
rugbiści wychodzą do prezentacji. Lechia na biało-zielono, Budowlani na biało-niebiesko
odegranie hymnu państwowego tradycyjnie poprzedza mecz o złoto
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
Lechia przegrała własny wrzut z autu
3'
pierwsze ostrzejsze starcie tego dnia Janeczki (LECHIA) i Żórawskiego
4'
karny dla łodzian po spalonym
3 punkty
4'
[3:0] Celny kop z karnego i Reksulak (BUDOWLANI) zdobywa 3 punkty.
6'
kolejny karny po spalonym, tym razem przewinili łodzianie, Lechia nie kopie na słupy, bo pozycja przy samej linii bocznej
8'
Lechia zyskała sporo tereny po akcji maula
9'
łodzianie bronią się wypychając gdańszczan na aut
9'
karny dla Lechii kilkanaście metrów od celu
9'
fatalnie przestrzelił Janeczko (LECHIA), posłał piłkę tuż przy lewym słupku, ale nie z tej strony, z której byłby 3 punkty
11'
sporo terenu zyskał Pogorzelski (BUDOWLANI) po indywidualnej akcji
12'
próba wkopnięcia piłki przy linii bocznej przez Budowlanych. Defensywa Lechii nie dała się zaskoczyć
14'
po młynie dyktowanym sędzia uznał że młyn zawalił Witoszyński (LECHIA), karny 40 metrów od słupów dla Budowlanych
3 punkty
15'
[6:0] Celny kop z około 40 metrów z karnego i Reksulak (BUDOWLANI) zdobywa 3 punkty.
18'
znów atak Pogorzelskiego (BUDOWLANI), który sprawił sporo kłopotów Lechii
19'
Lechia broni się na swoim polu 22 metrów
19'
młyn dla Lechii, bo gospodarzom wypadła piłka do przodu
19'
Kwiatkowski (LECHIA) opatrywany przez masażystów, doszło do rozcięcia głowy
21'
Kwiatkowski (LECHIA) zostaje na boisku
21'
mecz na razie toczy się przy przewadze Budowlanych
21'
teraz aut po własnym wrzucie przegrali Budowlani
22'
Lechia próbowała przenieść grę na połowę rywali przekopem, ale piłkę złapał Pogorzelski (BUDOWLANI) i ponownie wbiegł z nią na połowę gdańszczan
24'
zmiana czasowa za Kwiatkowskiego (LECHIA), na 10 minut wchodzi za niego Narwojsz, gdyż obrońca Lechii nadal krwawi
25'
Lechia z własnego pola 22 metrów wyprowadzała odważnie piłkę ręką
25'
dobrze Buczek (LECHIA), którego wspomógł Witoszyński (LECHIA) i wywalczyli karnego, po nieprzepisowym bloku i to jeszcze na spalonym Justyńskiego (BUDOWLANI). Do słupów daleko, ale piłka będzie ustawiona na wprost
3 punkty
26'
[6:3] Celny kop z 45 metrów z karnego i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty.
28'
po indywidualnej akcji Kozakiewicza (BUDOWLANI) Lechię uratował Popławski (LECHIA) dzięki tzw. przyłożeniu obronnemu
29'
tym razem karny dla Budowlanych na środku boiska
30'
Reksulak (BUDOWLANI) tym razem kopie z karnego w aut, gdyż za daleko było by kopać na słupy
32'
znów indywidualna akcja Kozakiewicza (BUDOWLANI), która ze skrzydła zszedł na środek boiska i dobiegł z piłką 15 metrów od pola punktowego
32'
po kontynuacji tego ataku piłka do przodu wypadła Reksulakowi (BUDOWLANI)
35'
karny dla Budowlanych około 10 metrów od celu, ale blisko linii autowej
36'
Budowlani wybrali rozegranie karnego przez młyn dyktowany
36'
zawalone młyny nim wrzucona została do nich piłka, jeszcze raz szansa przed Budowlanymi
37'
i znów zawalenie, sędzia dyscyplinuje zawodników
38'
tym razem wszystko w porządku, Rokicki (LECHIA) szarżuje Mirosza (BUDOWLANI), ale znów karny dla Budowlanych
38'
masażyści Lechii na boisku, pomocy potrzebują dwaj zawodnicy równocześnie, a Kwiatkowski, kontuzjowany wcześniej, nie wrócił na boisko
39'
łodzianie wybiegają kop na słupy
3 punkty
39'
[9:3] Celny kop na wprost słupów z karnego i Reksulak (BUDOWLANI) zdobywa 3 punkty.
40+1
regulaminowy czas minął, sędzia nie zasygnalizował, o ile przedłuży tę połowę, ale zapewne taką informację przekazał zawodnikom
40+3
kontra Abashidze (BUDOWLANI), przerwał ją Rokicki (LECHIA), który tym samym uratował drużynę przed stratą przyłożenia
40+4
karny dla Lechii na środku boiska
40+4
Janeczko (LECHIA) decyduje się kopać, sędzia decyduje: "gramy do martwej piłki"
40+5
piłka nie doleciała do słupów po karnym Janeczki (LECHIA), dlatego mogą grać łodzianie
40+5
ale nie podejmują ryzyka, Karpiński (BUDOWLANI) I kopie w aut
40+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 3:9
Pierwsza połowa potwierdziła to, co mówił nam przed meczem Paweł Lipkowski. W finale stanęły naprzeciw drużyny, które bardzo dobrze spisują się w defensywie. Żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć przyłożenia. Do przerwy punktowano jedynie po karnych. Nieco lepiej usposobiony był Reksulak (BUDOWLANI), który nie pomylił się ani razu. Janeczko (LECHIA) powinien wykorzystać jeszcze jednego karnego i strata wynosiłaby tylko 3 punkty.
Jednak i wynik, który mamy obecnie nie rozstrzyga jeszcze losów złota. Co prawda łodzianie mają przewagę, trzeba w ich szeregach uważać zwłaszcza na indywidualne akcje Pogorzelskiego (BUDOWLANI) i Kozakiewicza (BUDOWLANI), ale i gdańszczanie mają w swoich szeregach rugbistów, których stać, by "urwać" się miejscowej defensywie.
Duże znaczenie mieć będzie przygotowanie fizyczne, gdyż mecz toczy się w dużym upale.
41'
drugą połowę rozpoczęli Budowlani
41'
pierwszy atak Pogorzelskiego (BUDOWLANI) po przerwie zakończony wypuszczeniem piłki do przodu
43'
Reksulak (BUDOWLANI) zabrał po szarży piłkę Popławskiemu (LECHIA), ale Lechii sytuację uratował także szarżą Bracik (LECHIA), bo zapowiadała się groźna kontra
46'
BUDOWLANI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Noszczyk, w jego miejsce wchodzi Stępień.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Witoszyński, w jego miejsce wchodzi Kacprzak.
47'
od kilku minut walka w środkowej strefie boiska
49'
przechwyt Lechii na połowie rywali
50'
Janeczko (LECHIA) przekopnął piłkę nad defensywą łódzką, ale nie dobiegł do piłki. Na drodze stanął Pogorzelski (BUDOWLANI)
52'
Lechia pod słupkami rywali
5 punktów
52'
[9:8] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Olszewski (LECHIA). Po kilku przegrupowaniach Olszewski dostał piłkę 3 metrów od pola punktowego i zaniósł ją między słupy
2 punkty
53'
[9:10] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janczeko (LECHIA).
53'
pierwsze prowadzenie Lechii w finale
54'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaszuba, w jego miejsce wchodzi Janiec.
55'
do karetki pogotowia udał się Kwiatkowski (LECHIA). Podejrzenia wstrząśnienia mózgu u zawodnika Lechii, który opuścił boisko przed przerwą
56'
Popławski (LECHIA) wykopnął piłkę z własnego pola 22 metrów
57'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lademann, w jego miejsce wchodzi Krużycki.
57'
trzecia zmiana trener Lipkowskiego w młynie
5 punktów
58'
[14:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Pogorzelski (BUDOWLANI) po indywidualnej akcji, w której minął trzech gdańskich zawodników
59'
Z podwyższenia nie trafił Reksulak (BUDOWLANI) (BUDOWLANI). Pierwszy niecelny kop łącznika ataku gospodarzy, a pozycji nie miał trudnej
61'
Narwojsz (LECHIA) próbował wykorzystać błąd Mirosza (BUDOWLANI), ale piłka wypadła mu do przodu
62'
Janeczko (LECHIA) atakował Mirosza (BUDOWLANI) z pozycji spalonej. Karny dla Budowlanych, ale na ich połowie
63'
Sędzia napomina Janeczkę (LECHIA) i ostrzega, że za kolejną krytykę jego orzeczeń łącznik młyna Lechii otrzyma kartkę
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Płonka.
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buczek, w jego miejsce wchodzi Wenta.
64'
BUDOWLANI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kujawa, w jego miejsce wchodzi Ignaczak.
64'
karny dla Budowlanych 24 metry od słupów Lechii po spalonym
3 punkty
65'
[17:10] Celny kop z karnego i Reksulak (BUDOWLANI) zdobywa 3 punkty.
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Popławski, w jego miejsce wchodzi Piszczek.
66'
Janeczko (LECHIA) przesunięty na pozycję "10", Piszczek (LECHIA) na "9"
67'
BUDOWLANI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karpiński II, w jego miejsce wchodzi Grabski.
68'
kolejny atak Budowlanych, dobrze broni się Lechia
69'
zagranie do przodu Piszczka
70'
dyskusja Rokickiego (LECHIA) z sędzią
71'
przekop Abashidze (BUDOWLANI). Narwojsz (LECHIA) próbował grać ręką, ale został wypchnięty w aut
72'
aut dla łodzian na wysokości pola 22 metrów Lechii
74'
coraz więcej przerw w grze, zawodnicy starają się "urywać" sekundy, by fizjoterapeuci mogli podać im wodę lub wykonać szybki masaż
75'
Budowlani atakują maulem
75'
Lechia broni się kilka metrów od własnego pola punktowego
75'
zagranie do przodu Budowlanych przy podaniu do Mhelidze (BUDOWLANI)
76'
przerwa by służby medyczne mogły udzielić pomocy Mhelidze (BUDOWLANI)
77'
skręcony młyn przez łodzian, ale sędzia pozwolił grać, gdańszczanie mają kłopoty, by wykopnąć piłkę z własnego pola 22 metrów
78'
wreszcie udało się oddalić niebezpieczeństwo Rokickiemu (LECHIA)
79'
Płonka (LECHIA) gubi piłkę 35 metrów od własnego pola punktowego. Młyn dla Budowlanych
80'
BUDOWLANI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reksulak, w jego miejsce wchodzi Matyjak.
80+1
doliczony czas gry
80+2
Kacprzak (LECHIA) gubi piłkę 25 metrów od własnego pola punktowego
80+3
i kolejny przód, tym razem Narwojsza (LECHIA)