Arka już tylko punkt od ekstraklasy

6 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Dariusz Formella (nr 7) zdobył szóstego gola oraz zaliczył czwartą asystę w wiosennych meczach Arki w I lidze. Dorobek godny pozazdroszczenie, gdyż niespełna 21-letni piłkarz gra jako skrzydłowy, a statystyki ma lepsze niż wielu napastników. Na zdjęciu gratulacje składa mu Michał Nalepa (14) Dariusz Formella (nr 7) zdobył szóstego gola oraz zaliczył czwartą asystę w wiosennych meczach Arki w I lidze. Dorobek godny pozazdroszczenie, gdyż niespełna 21-letni piłkarz gra jako skrzydłowy, a statystyki ma lepsze niż wielu napastników. Na zdjęciu gratulacje składa mu Michał Nalepa (14)

Piłkarze Arki Gdynia w 29. kolejce I ligi pokonali Rozwój w Katowicach 4:1 (2:0). Tym samym żółto-niebieskich od przypieczętowanie awansu do ekstraklasy, bez oglądania się na wyniki rywalu, dzieli zaledwie jeden punkt. Można go zdobyć już 10 maja, gdy na stadionie przy ul. Olimpijskiej podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorz Witta zmierzą się z Bytovią. Początek gry tego dnia o godzinie 20:30.

22 Pawłowski - 24 Gonzalez, 2 Menzel, 5 Kopczyk, 21 Kun - 4 Jaroszek, 27 M.Gałecki, 26 Nowak, 10 Tkocz, 9 Wróbel - 7 Czerkas
Sędziowie: Korpalski (Toruń)
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 33 Fialho, 23 Warcholak - 18 Yussuff, 20 Sambea, 6 Łukasiewicz, 7 Formella - 10 Szwoch - 11 Siemaszko
  • 67' 4 Jaroszek Zmiany 13 P.Gałecki
  • 71' 27 M.Gałecki Zmiany 25 Kozłowski
  • 77' 7 Czerkas Zmiany 11 Gielza
  • 66' 18 Yussuff Zmiany 19 Bożok
  • 77' 20 Sambea Zmiany 14 Nalepa
  • 79' 11 Siemaszko Zmiany 17 Sangoy
  • 90' P.Gałecki
  • 31' Formella
  • 45' Sambea
  • 57' Socha
  • 76' Bożok
  • 83' P.Gałecki
  • 86' Kozłowski
  • 51' Łukasiewicz
  • 54' Marcjanik

Mirosław Smyła, trener Rozwoju przyznał, że Arka to jest już "ekstraklasowa druźyna", ale dodał, że postarają się zrobić niespodziankę
trzeba przyznać, że trafiliśmy z "11" Arki

PRZECZYTAJ PRZED MECZOWĄ ZAPOWIEDŹ

piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Rozwój stroje czarne
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Jałocha (ARKA) odbił strzał do boku piłkę po strzale Wróbla
3'
kolejny atak Rozwoju, tym razem Wróbel (ROZWÓJ) nie strzelał
7'
pierwsze dośrodkowanie Arki, pewnie piłkę łapie Pawłowski (ROZWÓJ)
7'
Pawłowski (ROZWÓJ), to były bramkarz Lechii Gdańsk i Bałtyku Koszalin, który do Katowic wypożyczony jest z włoskiego Udinese
9'
Sambea (ARKA) dośrodkował piłkę w kierunku Siemaszko (ARKA), ale futbolówkę przejął Sambea (ARKA)
10'
po początkowych akcjach ofensywnych gospodarzy w ostatnich minutach zarysowuje się optyczna przewaga Arki
13'
po długim wrzucie Warcholaka (ARKA) z autu przerwana akcja Arki po faulu Szwocha (ARKA)
14'
pierwszy celny strzał Arki, uderzenie Siemaszki (ARKA) sprzed "16" wprost w środek bramki i ręce Pawłowskiego (ROZWÓJ)
15'
Rozwój broni się przed dośrodkowaniem z rogu Szwocha (ARKA)
18'
Rozwój długo rozgrywa piłkę na własnej połowie, Arka czeka z pressingiem na własnej połowie
19'
obie drużyny starają się grać na razie bez nadmiernego ryzyka
21'
celny strzał Yussuffa (ARKA), pewnie broni Pawłowski (ROZWÓJ)
23'
niecelne zagranie Sambei (ARKA)
26'
kapitalna akcja Sochy (ARKA), minął przed polem karny obrońcę i potężnie przymierzył sprzed "16" pod poprzeczkę, Pawłowski (ROZWÓJ) przeniósł piłkę na poprzeczkę
27'
bez zagrożenia dla Rozwoju po rogu Szwocha (ARKA)
30'
pół godziny gry za nami, nie ma wielkich emocji
31'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Po dograniu z lewego skrzydła Warcholaka Darek wbiegł między stoperów Rozwoju i przyłożył nogę do piłki, która wpadła do siatki
31'
to szósty gol Formelli (ARKA) tej wiosny. To jego na swojego następcę namaścił kontuzjowany Paweł Abbott

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAWŁEM ABBOTTEM
34'
Raul wybił piłkę na róg
35'
zamieszanie w "16" Rozwoju po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu, ale bez strzału ze strony Arki
38'
po zdobyciu prowadzenia Arka nadal nie forsuje tempa, natomiast Rozwój nie potrafi przycisnąć
39'
dośrodkowanie Formelli (ARKA) nie dotarło do Siemaszki (ARKA)
40'
Jałocha (ARKA) skutecznie interweniuje poza swoim polem karnym
42'
dość przeciętny mecz w Katowicach, Arka stawia efektywność ponad efektownością, po zdobyciu prowadzenie stara się "zachęcić" rywali do atakowania, by ich skontrować, ale Rozwój do tego się nie kwapi
43'
Jałocha (ARKA) pewnie przejął piłkę po zbyt "głębokim" zagraniu Tkocza (ROZWÓJ)
44'
Arka gra bardzo bezpiecznie, główny cel to nie stracić bramki
45'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sambea. Piękny strzał piłkarza z Niemiec. Blisko 30 bramki od bramki i uderzenie pomocnika bardzo precyzyjne. Piłka odbiła się jeszcze od słupka nim trafiła o siatki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W KATOWICACH 2:0
Możemy powtórzyć to co pisaliśmy podczas pierwszej połowy. Arka nie gra efektownie, ale bardzo efektywnie. Gdynianie zaczęli nieco ospale i pozwolili, by dyspozycje Jałochy (ARKA) sprawdził Wróbel (ROZWÓJ). Bramkarz żółto-niebieskich nie po raz pierwszy w tej rundzie staną na wysokości zadania. Potem oglądaliśmy bezpieczny futbol z obu stron, w którym podstawowa zasada brzmiała - nie stracić bramki. Arka nie dała już szansa na gola Rozwojowi, a sama gole zdobywała z pozoru po niezbyt groźnych akcjach. Najpierw na I-ligowym poziomie skuteczności potwierdził Formella (ARKA), który wiosną zdobył 6. gola. Natomiast bramkę do szatni strzelił Sambea (ARKA), dla którego to pierwsza bramka w tym sezonie. My mamy mało satysfakcję, gdyż grę tego piłkarza w "11" awizowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi.
46'
drugą połowę rozpoczął Rozwój, obie drużyny bez zmian
47'
zablokowany strzał Czerkasa (ROZWÓJ)
48'
Rozwój stara się atakować po przerwie, ale Arka dobrze się broni
51'
Żółtą kartką został ukarany 6 Łukasiewicz (ARKA) po faulu na Czerkasie
54'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA).
54'
to spory kłopot dla Arki, 4. kartka Marcjanika (ARKA), w kolejnym meczu nie zagra, jeśli nie wykuruje się na wtorek Sobieraj, gdynianie pozostają bez drugiego stopera
54'
zapewne trzeba będzie próbować wariantu z inauguracji wiosny i wyjazdu do... Katowic na mecz z GKS, czyli na środku pomocy Nalepa i Sambera (ARKA), w tym ustawieniu na środek obr0ny przeszedłby Łukasiewicz (ARKA)
57'
[0:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Socha. Prawy obrońca gdynian skorzystał z nieporozumienia między bramkarzem a obrońcami Rozwoju. Gdy Pawłowski wypuścił piłkę, Tadeusz skierował ją do pustej bramki
59'
Marcjanik (ARKA) zablokował strzał Kuna, róg dla gospodarzy
59'
Jaroszek (ROZWÓJ) główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu z rogu Kuna
61'
Pawłowski (ROZWÓJ) przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Warcholaka (ARKA)
62'
bez zagrożenia dla Rozwoju po rogu Arki
63'
celny, ale słaby strzał Sambei (ARKA)
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yussuff, w jego miejsce wchodzi Bożok.
67'
zmiana w ustawieniu Arki, Formella (ARKA) przechodzi na prawe skrzydło, Bożok (ARKA) wchodzi na lewą flankę
67'
nieczysty strzał Wróbla, Jałocha (ARKA) nie musi interweniować
67'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jaroszek, w jego miejsce wchodzi P.Gałecki.
70'
Arka zdaje się kontrolować to co dzieje się na boisku, choć nadal, zadowolona z wyniku, nie forsuje tempa
71'
róg dla Rozwoju
71'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Gałecki, w jego miejsce wchodzi Kozłowski.
71'
po rogu Rozwoju kontra Arki. Pawłowski (ROZWÓJ) broni strzał Siemaszki (ARKA)
76'
[0:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bożok. "Rozklepna" obrona gospodarzy. Akcja Sambei, Formella wyłożył piłkę na strzał do pustej bramki Formelli
77'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
77'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czerkas, w jego miejsce wchodzi Gielza.
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Sangoy.
82'
niecelny strzał Sangoya (ARKA)
83'
Żółtą kartką został ukarany P.Gałecki (ROZWÓJ) po faulu na Nalepie
83'
Arka już tylko punkt od przypieczętowania awansu do ekstraklasy. Ma to się stać 10 maja w Gdyni w meczu z Bytovią
86'
Żółtą kartką został ukarany Kozłowski (ROZWÓJ).
87'
drużyny pogodzone od wielu minut z wynikiem, nic nie odbierze zwycięstwa Arce
88'
niecelny strzał z dystansu Sangoya (ARKA)
89'
róg dla gospodarzy
90'
[1:4] ROZWÓJ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki P.Gałecki. Po dośrodkowaniu z rogu Wróbla zamieszanie w "16" Arki. Jałocha odbił piłkę po strzale Gielzy, ale wobec dobitki P.Gałeckiego był bezradny
90'
2 minuty doliczone
90+2
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 4:1. OD PRZYPIECZĘTOWANIA EKSTRAKLASY GDYNIAN DZIELI JUŻ TYLKO 1 PUNKT
Arka wypunktowała Rozwój w Katowicach 4:1. Z przebiegu gry nie było aż takiej przewagi gdynian, ale pod bramka przeciwnika to żółto-niebiescy byli niesłychanie skuteczni. Arka oczywiście po 29. kolejce będzie nadal liderem I ligi, zanotowało 15. mecz z rzędu bez porażki, a od przypieczętowania awansu do ekstraklasy dzieli drużynę już tylko punkt. Można go zdobyć już 10 maja, gdy w Gdyni stawi się Bytovia.

18 Dolcan Ząbki 29 8 6 15 37:52 30
Dolcan nie przystąpił do rozgrywek wiosennych. Mecze z jego udziałem w tym roku weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.
Tabela wprowadzona: 2016-05-08

Wyniki 29 kolejki

• Rozwój Katowice - ARKA GDYNIA 1:4 (0:2)
  • Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
  • Bytovia - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (3:0)
  • Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0
  • Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork 1:2 (1:2)
  • GKS Bełchatów - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)
  • Chojniczanka - Wisła Płock 2:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (walkower)

Opinie (150) ponad 20 zablokowanych

• nie ma Sobieraja - są wyniki (2)

odciąć kotwicę trzymającą Arkę w I lidze

szkoda kartki Marcjanika

• 86 30

• (1)

Ty chyba nie łapiesz się do składu jak Sobieraj gra. Przypomnij sobie w ilu ostatnio nie przegranych meczech grał Sobieraj.