Vistal przedłużył półfinał do 5. meczu

1 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Na którą stronę przechyli się szala półfinału? Na zdjęciu Dunja Tasić (Vistal) i Małgorzata Stasiak (Pogoń). Na którą stronę przechyli się szala półfinału? Na zdjęciu Dunja Tasić (Vistal) i Małgorzata Stasiak (Pogoń).

Piłkarki ręczne Vistalu do piątego meczu przedłużyły rywalizację w półfinale z Pogonią Baltiką Szczecin. Gdynianki na własnym parkiecie wygrały 24:20 (12:12) i wyrównały stan play-off na 2-2. Rozstrzygające starcie odbędzie się 4 maja na parkiecie rywalek. Przypomnijmy, że prawo gry o złoto już zapewnił sobie Selgros Lublin, a o brąz zagra Start Elbląg.

VISTAL
POGOŃ BALTICA
Gapska - Janiszewska 4, Galińska 7, Dorsz 2, Kobylińska 1, Stanulewicz 2, Olszowa, Zych 4, Kozłowska, Gutkowska, Matieli 4, Radzikowska
Sędziowie: Skowronek (Ruda Śląska), Brehmer (Mikołów)
Widzów: 400
Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 2, Noga 3, Szczecina 1, Cebula, Głowińska, Królikowska 5, Stasiak 3, Zimny 1, Koprowska, Zawistowska 3, Jaszczuk 2

W sobotę gdynianki przegrały na własnym parkiecie 23:24. Tym samym to Pogoń jest bliżej finału. Dzieli ją od niego jedno zwycięstwo. Vistal musi wygrać dwa razy. Jeśli dziś triumfować będą gospodynie piąte starcie odbędzie się 4 maja o godzinie 18 w Szczecinie (POGOŃ BALTICA)

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z SOBOTNIEGO MECZU. TU TAKŻE VIDEO I FOTO

mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, pierwszy gwizdek rozlegnie się o 16:10
za chwilę prezentację, po raz trzeci przed meczem w Gdyni odgrywany jest hymn Vistalu, by kibice lepiej przyswoili sobie tekst, słowa wyświetlane są na telebimie
kibiców znacznie mniej niż w sobotę, w tej samej liczbie tylko grupa ze Szczecina (POGOŃ BALTICA), która ponownie rozpostarła biało-czerwoną flagę z napisem Pogoń Szczecin (POGOŃ BALTICA)
na prezentację zawodniczki wychodzą pojedynczo, najpierw wywoływane są przyjezdne, potem miejscowe
nie ma zmian w składach w porównaniu z sobotnim meczem
to już siódmy mecz tych drużyn w tym sezonie, licząc licząc ligę i puchar, na razie każdy z zespołów wygrał po trzy razy
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL), ale w odpowiedzi Galińska (VISTAL) tylko w poprzeczkę
3'
nieskuteczne rzuty z obu stron, dobrze obie bramkarki
3'
[1:0] Bramkę zdobywa Janiszewsk (VISTAL).
4'
kolejna dobra interwencja Gapskiej (VISTAL)
5'
dwa razy z rzędu błąd kroków szczecinianek, a Galińska (VISTAL) rzuca wysoko nad bramką
5'
[2:0] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze i podaniu od Gapskiej
5'
Cebula (POGOŃ BALTICA) rzuca w słupek
6'
[3:0] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) ponownie kończy kontrę
czas
6'
5 minut i 7 sekund gry za nami, czas dla Pogoni
6'
Trener Struzik szybko skończył rozmowę z podopiecznymi, trener Tetelewski przerwę wykorzystał do ostatniej sekundy
6'
"Hej, Vistal twardo w obronie" - przypominają kibice
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Szczecina (POGOŃ BALTICA).
7'
[4:1] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL) z koła po asyście Kobylińskiej
8'
[4:2] Bramkę zdobywa Bancilon (POGOŃ).
wykluczenie
9'
Bancilon (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
9'
[5:2] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL) w przewadze
9'
Pogoń w ataku z lotną bramkarką, w tej roli Cebula
11'
Pogoń w komplecie
11'
kolejna dobra interwencja Gapskiej (VISTAL), obroniła rzut ze skrzydła Zawistowskiej (POGOŃ BALTICA), która w sobotę tylko do przerwy zdobyła 5 bramek
12'
[6:2] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
wykluczenie
12'
Olszowa (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
12'
[6:3] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA) w przewadze
13'
także lotna bramkarka w Vistalu, gdy gra w osłabieniu, w tej roli Gutkowska (VISTAL)
wykluczenie
13'
Gutkowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż obserwator Manyś, podobnie jak wczoraj, dopatrzył się złej zmiany w gdyńskiej drużynie
13'
[6:4] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA) w podwójnej przewadze przyjezdnych
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA) po przechwycie i kontrze
14'
koniec pierwszej kary w Vistalu
czas
14'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski przerwał grę, gdyż wykluczenia zupełnie wybiły jego drużynę z uderzenia
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA), która zabrała piłkę Galińskiej i rzuciła do pustej bramki, gdyż gdynianki miały lotną bramkarkę
15'
Vistal w komplecie
15'
grając w osłabieniu gdynianki straciły 4 bramki z rzędu
16'
[6:7] Bramkę zdobywa Zimny (POGOŃ BALTICA) z karnego
17'
Vistal w dużych kłopotach, kolejna strata w ataku
18'
"Hej Vistal gol" - skandują kibice
18'
dużo zmian w Pogoni, już 11 zawodniczek było na parkiecie, Vistal skorzystał na razie z 10
19'
nawet w tak prostej sytuacji błąd w ataku, Kozłowska (VISTAL) przekroczyła linię 6. metra
19'
[7:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL), któa wykorzystała zagapienie się dwóch zawodniczek szczecińskich. Były zajęte rozmową i nie zauważyły, że bramkarka podaje do nich piłkę
19'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
21'
dużo nieporadności i błędów z obu stron
21'
[8:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po indywidualnej akcji
22'
[9:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL), która tym razem zaskoczyła rywalki rzutem z podłoża
23'
[9:8] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA). Skrzydłowa wbiegła na koło i to zaskoczyło gdynianki
23'
niecelny rzut Kozłowskiej (VISTAL)
24'
[9:9] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) po indywidualnej akcji
wykluczenie
24'
Zimny (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
Kobylińska (VISTAL) podała w... aut, mimo gry w przewadze
25'
przechwyt Janiszewskiej (VISTAL)
26'
Kozłowska (VISTAL) znów przekroczyła linię 6. metra
26'
26'
[10:9] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL), która wcześniej sama wywalczyła sobie piłkę
27'
[10:10] Bramkę zdobywa Bancilion (POGOŃ BALTICA).
wykluczenie
27'
Zimny (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę. To jej drugie wykluczenie
28'
[11:10] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL) po wbiegnięciu na koło
28'
gra pasywna Pogoni, tracą piłkę pryjezdne
29'
na kole obecnie Radzikowska, która została wezwana z wypożyczenia do Tczewa, gdy o ciąży ogłosiła Kulwińska
29'
[12:10] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
29'
30'
[12:11] Bramkę zdobywa Noga (POGOŃ BALTICA).
30'
zablokowany rzut Galińskiej (VISTAL)
30'
[12:12] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA) po kontrze i podaniu od Płaczek
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. REMIS 12:12
przypomnijmy, że po 60 minutach mecz nie może zakończyć się remisem. Gdyby wynik był nierozstrzygnięty zarządzona zostanie dogrywka
Vistal tylko na własne życzenie nie wygrał pierwszej połowy i to nie zrobił tego z kilkoma bramkami przewagi. Widać było, że gdynianki odrobiły lekcje i w defensywie zabezpieczyły te sektory, z których dzień wcześniej rywalki je zaskakiwały. Od razu więcej udanych interwencji miała Gapska (VISTAL). Niestety, dobra gra załamała się przy prowadzeniu 6:2 z uwagi na podwójne wykluczenie.
Natomiast, gdy pod koniec pierwszej odsłony, głównie dzięki celnym rzutom Galińskiej (VISTAL) Vistal znów osiągnął przewagę, zagrał bardzo słabo końcówkę. Podobnie jak w sobotę tuż przed przerwą stracił 2 bramki z rzędu.
Takich błędów nie powinno być, gdyż mogą być bardzo kosztowne w grze o finał.
w przerwie konkurs dla kibiców, w bramce klubowa maskotka, która broni rzuty z karnych
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
32'
rzut nad poprzeczką Kobylińskiej (VISTAL)
32'
[12:13] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA).
33'
[13:13] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
kontuzja
33'
Matieli (VISTAL) potrzebuje pomocy medycznej, gdyż mocno uderzyła o parkiet po oddaniu rzutu
33'
Gapska (VISTAL) broni rzut z 6. metra Szczeciny (POGOŃ BALTICA)
34'
[14:13] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
34'
to 6 bramka Galińskiej (VISTAL), jest najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania
35'
[15:13] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) po indywidualnej akcji
36'
[15:14] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA), która tak jak przed przerwa punktuje po wbiegnięciu na koło
36'
[16:14] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL).
37'
[17:14] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
wykluczenie
38'
Stasiak (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
faul w ataku Galińskiej (VISTAL)
40'
Pogoń w pełnym składzie
czas
41'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA).
41'
[17:15] Bramkę zdobywa Zawistowska (POGOŃ BALTICA).
41'
teraz aż 3 zawodniczki wymieniane w Vistalu między grą w obronie a ataku
42'
[18:15] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
42'
[18:16] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
43'
[19:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
45'
znów obie drużyny mają problemy z oddaniem celnego rzutu
47'
[19:17] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
47'
Zych (VISTAL) wyrzuciła piłkę w aut
48'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Królikowskiej (POGOŃ BALTICA), ale piłkę przejęła jeszcze Zawistowska (POGOŃ BALTICA)
48'
rzut nad bramką Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
49'
[20:17] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL) po indywidualnej akcji
50'
[20:18] Bramkę zdobywa Noga (POGOŃ BALTICA).
50'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) obroniła rzut Matieli (VISTAL)
51'
niecelny rzut Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
czas
51'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
52'
[21:18] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
52'
[21:19] Bramkę zdobywa Noga (POGOŃ BALTICA).
52'
indywidualna pilnowana Matieli (VISTAL)
53'
[22:19] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
53'
zmiana w bramce Pogoni
czas
53'
55'
z obu stron straty piłek
56'
[23:19] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
57'
[23:20] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
czas
58'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Do końca meczu 2 minuty i 1 sekunda
59'
niecelne podanie Matieli (VISTAL)
59'
w poprzeczkę rzuciła Bancilon (POGOŃ BALTICA)
59'
[24:20] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 24:20
najlepsze zawodniczki tego meczu w poszczególnych zespołach: Gapska (VISTAL) i Królikowska (POGOŃ BALTICA)
O tym, która z tych drużyn awansuje do finału, zadecyduje piąty mecz. Zaplanowany jest on 4 maja o godzinie 18 w Szczecinie (POGOŃ BALTICA)
Vistal nie popełnił błędów z pierwszej połowy, gdy zdobywał przewagę, a potem szybko ją oddawał. Po zmianie stron gdynianki konsekwentnie pilnowały przewagi. W końcówce cenne okazały się bramki Zych (VISTAL).

• Reszta nie jest ważna...

Najważniejsze , że wygrały :) W Szczecinie MUSIMY wygrać!!!!!!!

• 19 3

• Puste trybuny (3)

A, i jeszcze jedno. Ważny mecz i tak mało kibiców. Niektórzy oczywiście nie mogli być (jak ja) czy wyjechali na wypoczynek lub w rodzinne strony ale pomimo tego ilość pustych miejsc na trybunach robiła wyjątkowo smutne wrażenie podczas transmisji telewizyjnej.

Widać, że raczej nie ma za dużej przyszłości dla tej dyscypliny sportu w Gdyni (również dla Spójni), a szkoda!

• 13 14

• Brawo Vistal (2)

Dobry w II połowie mecz choć bardzo chaotyczny, z wielką ilością prostych i niewymuszonych błędów. Ważne jednak, że nasze dalej w grze.

Najlepsza Ryba, niezłe Galińska i w II połowie Matieli, a w I Kasia Janiszewska. Kilka bramek baaardzo nierównej Zych - jak rzuca jest OK, jak próbuje robić co innego jest dramat. Indywidualne krycie Moniki jest niestety bardzo skuteczną bronią przeciwko Vistalowi.

Plus śliczne Zawistowska i Królikowska w Szczecinie...

Powodzenia w Szczecinie! Własny parkiet nie jest atutem żadnej z drużyn więc liczę na sukces Gdyni!

• 11 4

• Byłem na hali i co do Moniki to mam trochę inne zdanie . (1)

Kobylińska na początku meczu bardzo chciała szybko zdobyć pierwsze bramki tak samo jak Galinska i obydwie albo pudłowały z pozycji nieprzygotowanych albo trafiały na skuteczny blok szczecinianek . Całe szczęście ze Emilia się w porę otrząsnęła i zaczęła trafiać . Plaster dla Moniki w przeciągu całego meczu był w sumie bardzo rzadko stosowany ale nieudany początek meczu skutecznie wybił ją z równowagi . Ola Zych dzisiaj na plus i tak jak zauważyłeś jak nie kombinuje i wali z drugiej linii to wszystko jest ok a kombinacje z wejściem na siódmy metr kończą się faulem lub stratą . Tak jak Kobylińska została ostudzona przez szczecinianki tak samo skutecznie to samo udało się zrobić i z Kozłowską . Ostrzeliwała firanki dwa razy wpakowała się na linię pola bramkowego w sumie tyrała w obronie ale w ataku cieniutko . I na koniec takie spostrzeżenie . Brak Kulwińskiej widoczny aż za nadto . Obydwie kołowe zdobyły aż dwie bramki i ani jednego karnego to pokazuje jaką rolę odgrywała w zespole Patrycja . W sumie cały zespół zasługuje na pochwałę .

• 12 4

• Dużo napisane, mało konkretów.

• 1 1

• Brawo Gdynia, brawo dziewczyny! Brawo Ryba, brawo Kasia! Brawo ZESPOL!

• 17 5

• Profesjonalizm. (1)

Brawo dziewczyny!Mówiłem,że wygrają. Krytyka merytoryczna pomogła chociaż znów bezsensowne straty
    Dzisiaj muszę pochwalić Olę.Jak będzie się sportowo prowadziła to zawsze będzie robiić różnicę dla dobra drużyny! Myślę,że wczoraj była po meczu męska rozmowa Prezesa z drużyną i treneiro! Szkoda że mecze są co kilka dni lub co tydzień.Rozumiem wszystko czasami wręcz trzeba odreagować pociężkim meczu ale co rusz po każdym meczu melanż w Sopocie i nie tylko. Tak nie może być!To nie jest profesjonalizm! A potem nie dziwmy się,że mała frekwencja na meczu!

• 13 6

• Każdy może napisać co chce.

A Ciebie widziano u Jarosława jak dokazywałeś z jego kotem.

• 6 9

• (2)

Dziewczyny wyrwały się z małych miast i miasteczek, w dorosłe życie przyjechały do Trójmiasta, więc co się dziwisz, że jest bujanka i wożonko w pewnych miejscacvh. My to mamy codziennie i od zawsze, więc inaczej to postrzegamy!

• 10 21

• moze i tak, ale nie podczas polfinalow kiedy mecze sa co pare dni. wielu smieje sie z pilkarzy noznych. oczywiscie, ze pija, bawia sie, ale nigdy w takim czasie, gdzie gra idzie o medale. ci co zbytnio sie bawia koncza w okregowce, albo a klasie (8liga). w recznej to przechodzi, bo zbyt malo osob uprawia szczypiorniaka i wybor ludzki bardzo skromny. przyklady lewandowskiego i krychowiaka najlepiej pokazuja, ze zeby osiagnac sukces w pilce trzeba sie temu na 100 % poswiecic. treningi, dieta, dieta, treningi do tego odnowa, sen i jeszcze raz treningi i dieta.

• 9 2

• może mieszkasz w mieście

ale niestety wyczuwa się wioskę

• 1 2

• W Lublinie (a chyba też i w Elblągu) cieszymy się, że dojdzie w środę do piątego meczu. W następną sobotę, a zwłaszcza w niedzielę przeciwnik (obojętnie, Szczecin czy Gdynia) może mieć spore problemy z wytrzymałością.

• 5 8

• nie było grubego długowłosego na stoliku (2)

to od razu wygrana

• 8 4

• nie podszywaj sie pod prawdziwego kk

• 0 4

• Co wy chcecie od długowłosego grubasa,to najbardziej utalentowany sędzia stolikowy młodego pokolenia!

• 4 0

• 1 (1)

Niech się Selgros nie cieszy,bo czy Vistal albo Pogoń i tak z nimi wyga.

• 4 4

• Zobaczymy, jak Pogoń czy Vistal zaczną "rękawami oddychać" w końcówkach spotkań finałowych lub o 3 miejsce, po środowej walce o finał. Zwłaszcza gdy to Vistal awansowałby do finału, to w piątek czekałaby go jeszcze długa podróż do Lublina. A dziewczyny z Lublina czy Elbląga łapią w tym czasie drugi oddech i spokojnie przygotowują się do kolejnych pojedynków.

• 1 1

• Ja tam nie widzę braku Kulwinskiej. Dziewczyny w obronie sobie lepiej radzą bez niej niż z nią. W czterech meczach bez Owena straciły mniej bramek niz srednia z tego sezonu to główna zasługa duetu Olszowa-Kozłowska. Brawa dla trenera za to ze potrafił znaleźć rozwiązanie gry bez Owena. I brawa dla tych dziewczyn że wykonują wielką prace w obronie.

• 6 5

• Będzie relacja na Polsacie Sport ze środowego meczu w Szczecinie. Początek o 18.00.