Lotos Trefl jedzie do lidera PlusLigi

27 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

W ciągu ostatnich dwóch tygodni gdańscy siatkarze dwukrotnie ograli Asseco Resovię. Skoro tak dobrze poradzili sobie z zespołem ze ścisłej czołówki Plus Ligi, czy postawią się również liderowi rozgrywek? Zdaniem Wojciecha Grzyba (w środku) najpierw trzeba pomyśleć o wygraniu seta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni gdańscy siatkarze dwukrotnie ograli Asseco Resovię. Skoro tak dobrze poradzili sobie z zespołem ze ścisłej czołówki Plus Ligi, czy postawią się również liderowi rozgrywek? Zdaniem Wojciecha Grzyba (w środku) najpierw trzeba pomyśleć o wygraniu seta.

Jeśli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zamierzają na poważnie włączyć się do walki o play-off, muszą spróbować wygrywać z czołówki PlusLigi nie tylko z Asseco Resovią. Kolejne podejście do tego zadania nastąpi w sobotę o godzinie 20. Jednak poprzeczka będzie zawieszona maksymalnie wysoko. Podopieczni Andrei Anastasiego zagrają na parkiecie aktualnego mistrza Polski i lidera rozgrywek - ZAKS Kędzierzyn-Koźle. Z żółto-czarnymi na mecz pojechał Mateusz Mika, ale nadal nie wiadomo, czy po kontuzji zagra po raz pierwszy w tym roku.

28 stycznia 2017, godz. 20:00
2 pkt.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
LOTOS TREFL Gdańsk

93% 322 typowania ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
7% 25 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

Gdańscy siatkarze w ostatnich dwóch tygodniach dwukrotnie pokonali Asseco Resovię po 3:2 - raz w Pucharze Polski, a następnie w meczu ligowym. Rzeszowianie to jak na razie jedyny zespół z pierwszej czwórki Plus Ligi, na który udało się znaleźć sposób podopiecznym Andrei Anastasiego.

LOTOS TREFL ZNÓW POKONAŁ WICEMISTRZA POLSKI. PRZECZYTAJ RELACJĘ. OCEŃ SIATKARZY ZA TEN MECZ

By jednak włączyć się do walki o play-off, Lotos Trefl musi zacząć na dobre wygrywać z drużynami, które obecnie wyprzedzają go w tabeli. Przypomnijmy bowiem, że o tytuł mistrza Polski zagrają tylko cztery najlepsze drużyny po 30 kolejkach rundy zasadniczej. Pozostałe zespoły będą rywalizować w parach o miejsca 5-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14. Natomiast dwie ostatnie ekipy rozegrają baraże o utrzymanie z zespołami z I ligi.

Z najlepszą obecnie czwórką tabeli gdańszczanie w tym sezonie przegrali już pięciokrotnie. Na początku sezonu ulegli w Rzeszowie 1:3, nawet seta nie zdobyli w dwóch starciach (liga, puchar) z PGE Skrą Bełchatów (w lidze i w Pucharze Polski), w Gdańsku przegrali z ZAKSą 1:3, a po pięciosetowym boju uznali wyższość także w Jastrzębiu-Zdroju.

- Jeśli gramy z zespołem, który ma teoretycznie szerszy skład i większy budżet, wtedy wychodzi się ugrać chociażby seta. Jeśli widzi się, że przeciwnik jest do ugryzienia, wtedy trzeba zrobić jeszcze więcej - mówił środkowy Wojciech Grzyb po meczu z Asseco Resovią.
Czy ten plan zadziała w Kędzierzynie-Koźlu? O to będzie trudno, tym bardziej, że nadal nie wiadomo czy w meczu tym wspomoże kolegów Mateusz Mika. Lider gdańskiego zespołu, który jeszcze nie zagrał w tym roku z powodu kontuzji, pojechał z zespołem. Decyzja o jego ewentualnym występie zapadnie jednak w dniu spotkania.

MATEUSZ MIKA KANDYDATEM DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU W TRÓJMIEŚCIE

Pozostałe mecze z udziałem trójmiejskich drużyn
Piątek
Atom Trefl Malbork - Energa Gedania, kadetki, godz. 16:30

Sobota
Energa Gedania - TKS Rekda Ciechocino, kadetki, godz. 11, ul. Burzyńskiego 10, wstęp wolny
GKS Stoczniowiec Gdańsk - Trefl Lębork, II liga mężczyzn, godz. 16, ul. Reja 25, wstęp wolny
Onico AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk, Młoda Liga mężczyzn, godz. 16

16 BBTS Bielsko-Biała 18 3 15 19:49 9
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-01-22

Wyniki 18 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:15)
  • GKS Katowice - Onico Warszawa 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 23:25)
  • Dafi Społem Kielce - Cuprum Lubin 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:19, 14:16)
  • Espadon Szczecin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (17:25, 15:25, 25:20, 27:25, 13:15)
  • BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 15:25)
  • MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:23)
  • PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 16:25, 25:18, 21:25, 10:15)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:21, 22:25, 25:27, 22:25)