Lotos Trefl pokonał beniaminka PlusLigi

26 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Damian Schulz zgarnął pierwsze MVP w sezonie 2016/2017. Damian Schulz zgarnął pierwsze MVP w sezonie 2016/2017.

Lotos Trefl powrócił na zwycięskie tory. Po dwóch porażkach z rzędu z mistrzem i wicemistrzem Polski pokonał w Ergo Arenie Espadon Szczecin 3:1 (25:15, 26:28, 27:25, 25:19). Gdańszczanie mieli problemy z utrzymaniem równej formy, pozwalali gościom na wiele w ataku. Pomimo tego zatrzymali trzy punkty za zwycięstwo, do którego poprowadził MVP spotkania Damian Schulz. Mecz z trybun Ergo Areny śledziło 2252 widzów.

LOTOS TREFL: Masny 1 punkt, Mika 17, Gawryszewski 7, Schulz 27, Pietruczuk 11, Paszycki 4, Gacek (libero) oraz Stępień, Grzyb 2, Romać

Espadon: Sladecek 3, Ruciak, Perłowski 4, Kluth 24, Wika 9, Zajder 6, Murek (libero) oraz Borovnjak 14, Cedzyńsdki, Wołosz, Gałązka 3

Siatkarze Lotosu Trefla mogli w środę odpocząć od meczów z najlepszymi zespołami PlusLigi. W dwóch ostatnich kolejkach przegrywał z u siebie z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów po 1:3. Tym razem w Ergo Arenie zjawił się beniaminek ze Szczecina. Choć w składzie gości można było znaleźć wielu doświadczonych zawodników, jak: Dawid Murek, Michał Ruciak czy Marcin Wika.

Żółto-czarni weszli w mecz skoncentrowani tak, jak na mistrza czy wicemistrza Polski. A przyjezdni odczuli to boleśnie. Świetna gra w defensywie, atak z lewego skrzydła Miki i było 3:0 dla Lotosu Trefla. Kolejny atak przyjmującego oraz skuteczne zbicie Dmytro Paszyckiego dały wynik 5:1. Po chwilowym zawahaniu formy gdańszczanie ponownie przejęli kontrolę nad meczem i rozbijali punkt po punkcie Espadon. Tym sposobem goście zdobyli tylko 15 punktów w secie.

Drugi był już bardziej wyrównany, choć końcówka nie zapowiadała aż takich emocji. Goście prowadzili bowiem 24:20 i mieli partię na wyciągnięcie ręki. Pomyłkę zaliczył jednak lider gości, wypożyczony z Lotosu Trefla Bartłomiej Kluth, Damian Schulz posłał asa z pola zagrywki, Kluth ponownie oddał punkt gospodarzom, a do remisu, po świetnej obronie Piotra Gacka doprowadził Schulz (24:24). Gra punkt za punkt trwała do wyniku 26:26. Wtedy z pola zagrywki pomylił się Wojciech Grzyb, a w kolejnej akcji Kluth znalazł piłką boisko (26:28).

Goście poszli za ciosem i w trzecim secie prowadzili już 10:6, a później 14:9. I tym razem, po dobrej grze w defensywie Lotos Trefl był w stanie dogonić Espadon, a w rezultacie wygrać tę część meczu. Po kontrze w wykonaniu Schulza objął prowadzenie 19:18. Ale i tym razem nie uniknęliśmy gry na przewagi. Trwała jednak tylko chwilę. Przy stanie 25:25 ciężar gry na własne barki wziął Mika. Michał Masny dwukrotnie posłał piłkę na środek drugiej linii, a przyjmujący zakończył ataki punktami.

Co Lotos Trefl próbował odskoczyć na dwa punkty, do Espadon go doganiał. Taki scenariusz mieliśmy do połowy czwartego seta. Błąd z pola zagrywki gości, skuteczny atak Miki w kontrze, a następnie punktowy blok i gdańszczanie prowadzili 18:14. Słabość w polu zagrywki Espadonu i dobre wejście na boisko Grzyba, który popisał się punktowym blokiem dały gdańszczanom piłkę meczową (24:19). W kontrze wykorzystał ją Schulz.

16 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0 3 1:9 0
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-10-19

Wyniki 5 kolejki

• Jastrzębski Węgiel - TREFL GDAŃSK 2:3 (20:25, 25:23, 22:25, 29:27, 10:15)
  • Onico Warszawa - Espadon Szczecin 0:3 (24:26, 17:25, 23:25)
  • GKS Katowice - MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)
  • Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:21, 25:23, 28:30, 15:12)
  • Cuprum Lubin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 24:26, 20:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie (przełożony na 11.11)

Opinie (3)

• szkoda straconego seta (1)

słabo, Szczecin wygrał w 4 meczach tylko 1 seta, zgadnijcie z kim?

• 5 4

• Szkoda?????

Szkoda to wysiłku Lotosu w poprzednim meczu z ZAKSą , a przede wszystkim Resovią!! I co z tego że z nami wygrali, jak dzisiaj pięknie przegrali z Cuprum!! Moim zdaniem mamy w tym niezłą cegiełkę!!!

• 8 0

• Całkiem fajny mecz ale......

Na prawdę całkiem fajny mecz.1-y set Lotos grał na luzie, z polotem, super akcje-chwila moment i po krzyku.Niestety od 2 seta już tak nie było.Nie że nasi grali aż dużo gorzej, to zdecydowanie lepiej zaczął grać Szczecin-no i się zaczęło:punkt, za punkt i gra na przewagi która lepiej wytrzymali goście. W trzecim secie było podobnie, dopiero w czwartym udało się wyrobić jakąś przewagę,Pomogło wejście W.Grzyba, który praktycznie cały mecz nie grał ( za wyjątkiem jednej jedynej zagrywki na sam koniec chyba 3 seta). Wszedł i praktycznie od razu zrobił nie jeden a 2 bloki, a do tego jeszcze wybloki i dołożył bardzo ładną wystawę dołem do D.Szulca i punkt zdobyty przez siebie-trochę przypadkowo-ale punkt. Damian zasłużył na MVP choć błędów się nie ustrzegł (w kilku dość ważnych momentach decydował się na jakieś kiwki lub plasy). Świetnie grał Gato (kilka jego obron i przyjęć to miód dla każdego fana siatkówki) Szkoła że praktycznie w ogóle nie pograł dzisiaj Romać, gdyż w pewnych momentach zdecydowania przydałaby się mocna zagrywka, a to mu zdecydowanie ostatnio szło ( z resztą i w innych elementach tez bardzo dobrze sobie radził) Jak zwykle dobrze grał nasz obecnie główny środkowy, choć pod koniec zaczął popełniać błędy ( stąd pewnie zmiana na W.Grzyba) , ale w/g mnie wynikały one już chyba bardziej ze zmęczenia, bo generalnie cały mecz grał na prawdę dobrze i niezłym "gazie". O Mateuszu nie piszę tylko dlatego ,że jak zawsze grał na wysokim poziomie. Fajnie że wygrali. Dlaczego napisałem w tytule ale??? Ano dlatego że jak na promocję ( i to w/g mnie bardzo fajną-z makaronem za bilet), niestety Kibiców praktycznie nic więcej aniżeli normalnie ( przynajmniej optycznie tak to wyglądało). Jasne że mecz w środku tygodnia i przeciwnik nie utytułowany, a pora późna, ale wejść sobie za paczkę makaronu za 3-5zł, to już chyba lepiej nie można. Wiem że derby już tuż, tuż-ale szkoda bo poziom meczu był na prawdę niezły!! Pzd